Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Falešné logování


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
114 odpovědí na toto téma

#21 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 23:34

plavcik napsal/a:

dr.vota napsal/a:
On se sice omluvil, ale na mazání toho humusu, co nadělal, se vy...kašlal. Ani na nedávný dotaz mi už neodpověděl. Hezký přístup, takový zodpovědný...

No jestli byl ten dotaz podobneho ražení jako to poučovani dr.voty tady na foru, ani se mu nedivim. Tomy.22 to napsal naprosto přesně. MSZM to neudělal umyslně, dal si vysvětleni a omluvu na profil a aspoň častečně ty logy promazal. Jediné, co zbylo, je log navíc u kešek. Je to o hodně lepší, než když jistí jedinci takové shit logy pisou umyslně a opakovaně.....

Co to plácáš ? Proč ho obhajuješ ? Je jich smazaných méně než polovina ( a je otázka kým). Taková miniaturní omluva v češtině třeba Maďarům hodně řekne. A jestli to udělal úmyslně nebo ne je celkem irelevantní - následky nedal do pořádku.
  • 0

#22 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 23:55

Co to plácáš? Proč ho obviňuješ? ;) Já jen říkám, že mně tyhle omylem poslané logy vadí míň, než když tam někdo píše takovéhle logy úmyslně. A ten Maďar to pravděpodobně nebude řešit vůbec, natož aby lez do českého profilu. V jednom pravdu máš - následky do pořádku nedal. ALe stalo se něco tak hrozného, že se tady o tom musí vyplácat desítky příspěvků?
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#23 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 0:58

plavcik napsal/a:
Co to plácáš? Proč ho obviňuješ? ;)


Protože to neuvedl do původního stavu po "nehodě", imho.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#24 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 1:57

Arne1 napsal/a:

plavcik napsal/a:

dr.vota napsal/a:
On se sice omluvil, ale na mazání toho humusu, co nadělal, se vy...kašlal. Ani na nedávný dotaz mi už neodpověděl. Hezký přístup, takový zodpovědný...

No jestli byl ten dotaz podobneho ražení jako to poučovani dr.voty tady na foru, ani se mu nedivim. Tomy.22 to napsal naprosto přesně. MSZM to neudělal umyslně, dal si vysvětleni a omluvu na profil a aspoň častečně ty logy promazal. Jediné, co zbylo, je log navíc u kešek. Je to o hodně lepší, než když jistí jedinci takové shit logy pisou umyslně a opakovaně.....

Co to plácáš ? Proč ho obhajuješ ? Je jich smazaných méně než polovina ( a je otázka kým). Taková miniaturní omluva v češtině třeba Maďarům hodně řekne. A jestli to udělal úmyslně nebo ne je celkem irelevantní - následky nedal do pořádku.


Arne1 a co Jonea? Taky se do něj takhle pustíš? Nebo ti to u něj nevadí?
  • 0

#25 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 10:16

tomy.22 napsal/a:

Arne1 a co Jonea? Taky se do něj takhle pustíš? Nebo ti to u něj nevadí?

1) je to off topic
2) Jonea můj názor zná a tak není potřeba to dokola řešit
3) Procento i absolutní číslo u Joney je oproti MSZM naprosto zanedbatelné.
4) v případě akutní potřeby vezmu mobil a zkusim se ho zeptat jestli si náhodou nepamatuje kde to našel
  • 0

#26 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 12:07

Arne1 napsal/a:

tomy.22 napsal/a:

Arne1 a co Jonea? Taky se do něj takhle pustíš? Nebo ti to u něj nevadí?

1) je to off topic
2) Jonea můj názor zná a tak není potřeba to dokola řešit
3) Procento i absolutní číslo u Joney je oproti MSZM naprosto zanedbatelné.
4) v případě akutní potřeby vezmu mobil a zkusim se ho zeptat jestli si náhodou nepamatuje kde to našel


1. jo takhle.... Na jednoho řvu u druhého je to off topic. Už chápu.
2. chápu, chápu
3. koukni na tebou zanedbatelné, jen za posledních pár dní.
4. jestli mu brnkneš, řekni mu prosím, že takový "kačer" jako je on, by si už konečně měl přestat plést geocaching s waymarkingem.

Vložený obrázek

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Vložený obrázek

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Vložený obrázek

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Vložený obrázek
  • 0

#27 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 14:35

tomy.22 napsal/a:
1. jo takhle.... Na jednoho řvu u druhého je to off topic. Už chápu.
3. koukni na tebou zanedbatelné, jen za posledních pár dní.


Podívej, z mého hlediska je to něco úplně jiného. Jonea uvádí v logu pravdivě skutkovou podstatu, a pokud se to někomu nelíbí tak může atakovat ownera ať mu to smaže (anebo ho pochválí jako v jednom tebou zmiňovaném případě).
Další hledači rozhodně nejsou uváděni v omyl falešným nálezem (pokud tedy umějí číst a chápat přečtené) - a to je podle mne podstatnější. Jestli má někdo trochu odlišný styl lovu - to je jeho svobodné rozhodnutí které ostatní nijak moc neovlivňuje a neomezuje. Na rozdíl od MSZM.
  • 0

#28 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 14:48

Trochu odlišný styl lovu ?? Až jsem vyprsknul smíchy .... :D .... ale nebudu dál mlátit prázdnou slámu .... :|
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#29 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 14:49

Arne1. Za svobodné rozhodnutí neberu porušování pravidel. Ty ano? Když každý bude psát logy typu: nenašel jsem, ale vyfotil a tak prosím o FI, budeš spokojen? O tomhle je geocaching?
Základní pravidlo zní podle mně jasně: není zápis v papírovém logbooku - není FI.

A teď mně řekni jak tě narozdíl od Joney omezuje a ovlivňuje mszm?
  • 0

#30 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 14:50

Když já nenajdu keš, tak je to DNF. A nikdo mě nepřesvědčí, že je to Found It. Ikdyby jsem se tam už nikdy v životě nedostal.
  • 0

#31 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 15:12

Jj, když to někdo udělá umyslně a žádá o ponechání logu, je to lepší, než když to někdo udělá omylem a žádá o smazání. Tomu jsem se opravdu musel zasmát. Ono si přiznejme, že kdyby se všichni owneři starali o své keše a kontrolovali logbooky, teď už bychom se tu neměli o čem bavit.
  • 0

#32 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 15:12

tomy.22 napsal/a:
A teď mně řekni jak tě narozdíl od Joney omezuje a ovlivňuje mszm?


Už jsem to tu psal ale klidně to zopakuju. Lovil jsem v Maďarsku, byly tam nějaká DNF a pak found od MSZM (samozřejmě jsem si nepamatoval co to znamená). Tak jsem si říkal, když to nalezl, tak má cenu tam strávit ještě nějaký čas. Při samotných DNF bych se ani nesnažil, nebo jen chvilku.
  • 0

#33 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 15:24

Arne1 napsal/a: Už jsem to tu psal ale klidně to zopakuju. Lovil jsem v Maďarsku, byly tam nějaká DNF a pak found od MSZM (samozřejmě jsem si nepamatoval co to znamená). Tak jsem si říkal, když to nalezl, tak má cenu tam strávit ještě nějaký čas. Při samotných DNF bych se ani nesnažil, nebo jen chvilku.

Ale úplně stejný je to i s lidma jako je Jonea a s "jejich způsobem lovu" !! - kačer jde třeba na multi a nemůže najít stage, logicky si řekne, že tam musí být, když to včera někdo našel. Tak hledá jak blb a nic, protože tam není - a třeba už dlouho, protože lidi jako Jonea používají (bůhví odkud získané) finálky a všechny keše jsou tak pro ně pouhé tradičky. Pak to vypadá, že je multikeš v pořádku, když je tam FI, jenže v pořádku není ....

Takže (nejen) z tohoto úhlu pohledu je to úplně stejná prasárna. Co tam máš dál .... ?? ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#34 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 15:25

Arne1 napsal/a:

tomy.22 napsal/a:
A teď mně řekni jak tě narozdíl od Joney omezuje a ovlivňuje mszm?


Už jsem to tu psal ale klidně to zopakuju. Lovil jsem v Maďarsku, byly tam nějaká DNF a pak found od MSZM (samozřejmě jsem si nepamatoval co to znamená). Tak jsem si říkal, když to nalezl, tak má cenu tam strávit ještě nějaký čas. Při samotných DNF bych se ani nesnažil, nebo jen chvilku.


Aha, tak proč se zajímáte oba dva o keš která je přes měsíc v archivu?

Vložený obrázek

Ono to nebude tak jednoznačné jak píšeš, když si už stěžují i na Slovensku.

Juraj (Silvia&Juraj) Prihlásený - To je log! - 17.10.2012 14:16
Uz sa to tu raz rozoberalo, ale predsa este raz odporucam ownerom skontrolovat vlastne kesky po tom, co ich zaloguje Jonea. Na nasich je stav taky, ze jedna je fuc a pri druhej sa objavil zdrap papiera akoze logbook, aj ked 10 mm od neho je keska s novym logbookom. Dufam, ze dalsie nase kesky uz hladat nebude. Radsej nech si len zaloguje bod, ale nech ich nehlada.


  • 0

#35 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 16:22

Tak to je drsný.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#36 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 17:02

Nemo02 napsal/a:
Když já nenajdu keš, tak je to DNF. A nikdo mě nepřesvědčí, že je to Found It. Ikdyby jsem se tam už nikdy v životě nedostal.


Už se mi několikrát stalo, že jsem našel úkryt kešky, ale prázdný. Že bych se tam ale fotil a dožadoval se uznání logu mě nikdy nenapadlo. Myslel jsem, že když je keš evidentně ukradená, napíše se DNF a případně mail ownerovi s fotkou skrýše, jestli je to opravdu ono.

A jednou se mi taky stalo, že jsem mezi skalami v listí našel kešku, v logbooku bylo napsáno, že ji obnovil nějaký místní kačer... A deset centimetrů hlouběji v listí byla původní keška :-)
  • 0

#37 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 17:43

Jé, a já myslel, že už těch cwg kravin nechal. Tak zas nic...
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#38 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 21:44

a) MSZN-ovi se vůbec nedivím, že se mu nechtělo mazat tisíce keší. Mně ty jeho "logy" na mých asi 33 keších taky ne (stačilo mi předělávat Doxinu na Geocheck...); snad se svět nezboří... b ) Logování u disablovaných (ne archivovaných) keší jde vyřešit i po dobrém. Jedna z medlovské série Pod kamenem #4 byla na podzim disablovaná pro ztrátu, tak jsem napsal ownerovi, že tam zrovna jedeme na chatu a rád ji obnovím, aby tam nemusel jen kvůli tomu jezdit cca 70 km. Souhlasil, dal jsem tam tedy krabku a provizorní logbook, sám jsem se zalogoval - a hned jsem informoval kačera lovícího opačným směrem, že jsem ji právě obnovil.
  • 0

#39 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 22:03

kosmohill napsal/a: Zjednodušeně řečeno - co je horší: nešika nebo podvodník...?
Mě teda víc vadí to druhý, bez ohledu na kravatu kolem krku...:|

Přesně tak, pod tohle se podepisuju !

ladislavappl napsal/a: .... Logování u disablovaných (ne archivovaných) keší jde vyřešit i po dobrém. Jedna z medlovské série Pod kamenem #4 byla na podzim disablovaná pro ztrátu, tak jsem napsal ownerovi, že tam zrovna jedeme na chatu a rád ji obnovím, aby tam nemusel jen kvůli tomu jezdit cca 70 km. Souhlasil, dal jsem tam tedy krabku a provizorní logbook, sám jsem se zalogoval - a hned jsem informoval kačera lovícího opačným směrem, že jsem ji právě obnovil.

Naprostý souhlas, taky jsem takto pár keší opravil a dvě kešky zase naopak opravili geokamarádi mě. Beru to jako bežnou kolegiální výpomoc ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#40 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2013 - 9:23

A co si, panstvo myslíte o tomhle na mé keši? http://www.geocachin...50-d4c116ba659b
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama