Přejít na obsah


Fotka

poznejmisto.cz


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1191 odpovědí na toto téma

#1 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 14:30

Na internetu se před pár dny objevila webová stránka s názvem "www.poznejmisto.cz", která funguje na principu "obráceného geocachingu" - místo chození na místo, určujete naopak v teple domova místo na mapě. Pro dlouhé zimní večery pohodová zábavička. Upozornuji, že zatím je to spíše zkušební provoz a místa tak určí především obyvatelé Jihomoravského kraje (zde tady stránka byla vytvořena). Pokud by vám naopak nějaká místa chyběla, můžete taky přidat svá. Kdyby jste měli konstruktivní připomínky a nechtělo by se vám psát skrze web, nemám problém autorům něco vzkázat přímo (jsou to mí bývalí spolužáci).
  • 0
Užívej života...

#2 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 14:44

Dobrý nápad, geocaching to nenahradí, jen z mého kraje tam zatím není nic.
  • 0

#3 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 14:55

Tak jsem našel jednu fotku, asi tak 100 km od HC, kterou jsem poznal, vyzkoušel, jak to funguje na mapě - no a není to zlé :) Až bude venku šeredně, nebude se mi chtít luštit žádnou mysterku a taky až toho bude více, proč ne.
  • 0

#4 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 15:01

Dobrej nápad. ;) Svého času jsme něco podobného v jednoduší verzi provozovali na jednom fóru.
  • 0

#5 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 15:06

tomy.22 napsal/a:
Dobrej nápad. ;) Svého času jsme něco podobného v jednoduší verzi provozovali na jednom fóru.

Ono to původně fungovalo na FB profilu jednoho z autorů (jako fotoalbum), ale tam jaksi po prvotním uhodnutí nebyla motivace hledat dál. Takhle si to může každý zkusit u každé fotky :)
+
Pokud vám chybí fotky z vašeho kraje, můžete tam nějaké nahrát sami. Autoři je pak po schválení publikují...
http://www.poznejmis...s/add_photo.php
  • 0
Užívej života...

#6 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 15:09

No prosím, už jsem 20. v žebříčku. Jenom nevím, některé fotky mají obtížnost 1, některé třeba 4, ale body jsou za to stejné. Jak se píše hned na začátku, poznat orloj v Praze a poznat "hřebík v hrázi rybníka sousední vesnice" by možná mohlo být ohodnocené různě.
  • 0

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 15:13

Jo, nahrát něco z jižních Čech zkusím. Po Novém roce. Ale jak je to s hvězdičkováním? Já našel jen jednu a ta se mi zdála až moc jednoduchá. A co tolerance? Může být rozdíl v tom, kde je to foceno a co je na fotce (typicky třeba hora Kleť focená z rozhledny na Libíně).
  • 0

#8 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 15:21

ad hvězdičky - je to děláno s nadšením ale zároveň s neobjektivitou takže ano, ty jsou spíše orientační, než směrodatné - me treba nejvetsí problém delala jedna 3 hvezdicková a 4 hvezdicková, ale 5 hvezdicková nebyla problém... zkusím se zmínit... ad tolerance - souřadnice jsou z místa, ze kterého fotís, ne místa které fotís (PS: pro hádání je tolerance 50m a ze vzdálenosti 200m se ti zobrazí, že máš svůj tip upřesnit)
  • 0
Užívej života...

#9 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 15:37

Právě jsem to zkusil. Nejhorší je se strefit přesně do místa focení. Do Pardubic se strefím, ale do místa odkud je focena brána až na pátý pokus.
  • 0

#10 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 15:38

Teda, trefit se do těch padesáti metrů, to není jen tak :D. Zkusím nahrát něco odsud.
  • 0

#11 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 15:51

9. :) pro Brnaky docela lehke, z Brna nebo JMK je (prozatim) vetsina fotek a spoustu dalsich mist jsem uz v ramci GC navstivil, tak jsem i poznal :)
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#12 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 16:25

Tak já nevím, JPG 1632x1232 by snad mělo vše splňovat, ale web to nevezme. Po zmenšení na minimální požadované rozměry to už vezme, ale upravovat každou fotku co mi vyleze z foťáku se mi opravdu nechce...
  • 0

#13 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 16:42

Na webu jsou ty fotky 505x380, tak bych si typl že maj chybu v popisu pro vkládání, 505x380 je max rozměr ne minimální , ale menší jsem posílat nezkoušel.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#14 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 16:51

Tiskar94 napsal/a:
Tak já nevím, JPG 1632x1232 by snad mělo vše splňovat, ale web to nevezme. Po zmenšení na minimální požadované rozměry to už vezme, ale upravovat každou fotku co mi vyleze z foťáku se mi opravdu nechce...


nejde o rozmer, to si web upraví sám - jde o pomer 4:3, což je úprava v řádu sekund (tohle je moje domněnka z předchozí zkušenosti zasílání mých fotek)
  • 0
Užívej života...

#15 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 16:54

Hezké, hezké :-) Zatím jsem 9. v pořadí, ale to se zlepší :-)
  • 0

#16 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 16:58

jj puczmeloun má recht, chce to připravit fotku přesně na poměr 4:3...
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#17 Poznejmisto.cz

Poznejmisto.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 16:58

Tiskar94 napsal/a:
Tak já nevím, JPG 1632x1232 by snad mělo vše splňovat, ale web to nevezme. Po zmenšení na minimální požadované rozměry to už vezme, ale upravovat každou fotku co mi vyleze z foťáku se mi opravdu nechce...


ssva napsal/a:
Na webu jsou ty fotky 505x380, tak bych si typl že maj chybu v popisu pro vkládání, 505x380 je max rozměr ne minimální , ale menší jsem posílat nezkoušel.


Ahoj, už jsem upravil text při přidávání fotek, byl zastaralý. Opravdu je nutné dodržet poměr stran 4:3 a minimální velikost 505*380 px.

Jinak děkujeme všem za angažování a věcné připomínky, vše sledujeme a budeme o tom přemýšlet!

Za poznejmisto.cz
Wal
  • 0

#18 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 17:10

mne tam chybi (nebo jsem to nenasel :)) moznost filtrovat galerii fotek - klasicka zatrzitka podle kraju + uhodnuto/neuhodnuto, fotky co dosud nemaji FTGuess :)......
  • 0

#19 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 17:17

puczmeloun napsal/a:
nejde o rozmer, to si web upraví sám - jde o pomer 4:3, což je úprava v řádu sekund (tohle je moje domněnka z předchozí zkušenosti zasílání mých fotek)

Aha, to jsem tedy z věty "nejlépe ve formátu 4:3" nepochopil. Teď už tedy ořezávám na 1600*1200 rovných.
V řádu sekund to je, ale fotka k fotce, a hned z toho máš dvacet let :D.
  • 0

#20 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 18:34

Mi tam strašně leze na nervy, když mi to po každým uhodnutí a přeskoku na příští obrázek znovu zmenší mapu, takže přesto, že si vybíram fotky furt z Prahy, tak mi to tu Prahu zas ukáže jak tečku a musim to znovu mnohonásobně zvětšovat. Uvítala bych volbu "ponechat zvolené zvětšení mapy"
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama