Přejít na obsah


Fotka

čtečka eknih


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
236 odpovědí na toto téma

#21 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 21:35

odnikudnikam napsal/a:
..(pozor! extrémně návykové!! musel jsem odložit, abych nezapomněl hledat taky krabičky....)B)

Já jsem koupil Kindle 5 na Vánoce mladýmu (asi měsíc dopředu) a musel jsem se hodně, hodně přemáhat abych ho zase zabalil do krabice a vrátil se ke čtení eknih na netbooku :|
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#22 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 22:20

ssva napsal/a:

odnikudnikam napsal/a:
..(pozor! extrémně návykové!! musel jsem odložit, abych nezapomněl hledat taky krabičky....)B)

Já jsem koupil Kindle 5 na Vánoce mladýmu (asi měsíc dopředu) a musel jsem se hodně, hodně přemáhat abych ho zase zabalil do krabice a vrátil se ke čtení eknih na netbooku :|

proč?
  • 0

#23 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 22:23

sobikovi napsal/a:

ssva napsal/a:

odnikudnikam napsal/a:
..(pozor! extrémně návykové!! musel jsem odložit, abych nezapomněl hledat taky krabičky....)B)

Já jsem koupil Kindle 5 na Vánoce mladýmu (asi měsíc dopředu) a musel jsem se hodně, hodně přemáhat abych ho zase zabalil do krabice a vrátil se ke čtení eknih na netbooku :|

proč?

Proč? Prostě proto, že Kindle je to dost dobrý a jak psal odnikudnikam...návykový B)
Asi ho ale časem zdědím, páč on na medině má většinu odborné literatury v pdf na A4 a to je na 6" dost nepohodlné i přes to, že K5 umí pdf otočit a zoomovat.
Internetová podpora Amazonu (konverze souborů a správa archivu) je skvělá.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#24 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 23:19

lukabike.com napsal/a:
A jak se do te "603" knizky dostavaji? Kopirujete je tam v Total Commanderu, nebo je k tomu potreba program jako u Kindle?


Jestli to byl dotaz na mně, tak žádný program nepotřebuju, čtečka funguje jako např. flashdisk apod. Připojím k počítači, přetáhnu si tam knihy a hotovo. Můžu si je tam rozdělit třeba i do složek např. podle autorů nebo žánru. ;)
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#25 tommyknocker74

tommyknocker74

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 23:21

quote] Proč? Prostě proto, že Kindle je to dost dobrý a jak psal odnikudnikam...návykový B) Asi ho ale časem zdědím, páč on na medině má většinu odborné literatury v pdf na A4 a to je na 6" dost nepohodlné i přes to, že K5 umí pdf otočit a zoomovat. Internetová podpora Amazonu (konverze souborů a správa archivu) je skvělá.[/quote] Uvazoval jsem taky o ctecce, ale protoze ji potrebuji hlavne na PDFka, tak jsem nakonec sahnul po 10'' tabletu
  • 0

#26 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 23:41

tommyknocker74 napsal/a:
Uvazoval jsem taky o ctecce, ale protoze ji potrebuji hlavne na PDFka, tak jsem nakonec sahnul po 10'' tabletu

Tak to už bych šel kvůli spotřebě raději do Pocketbook PRO 912 s 9,7" E Ink displejem, pokud tedy není podmínkou barva.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#27 Sofronius

Sofronius

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 23:46

Vyzkoušel jsem si různé čtečky, s Kindlem jsem pomáhal několika kolegům. Dva roky jsem používal PocketBook 301 a teď mám asi tři čtvrtě roku PocketBook 622 (Touch). Takže rady podle mých zkušeností: Pokud přečtete za rok maximálně 10 knih ve formátu azw nebo mobi, tak si klidně kupte Kindle a budete spokojeni. Funguje dobře, čte se na něm dobře... - a víc od něj přeci nechcete. Pokud ale těch 10 knih přečtete za týden nebo i dřív a jsou v nejrůznějších formátech, tak se Kindlu vyhněte velkým obloukem. Kupte si PocketBook např. 622 nebo 612, 613 (podle toho, zda chcete i wi-fi, přehrávání MP3, dotykový displej a pod.). Každý z nich umí snad 15 formátů - jinak řečeno - přečte prakticky cokoli. Za necelé 3 roky co používám PocketBook jsem nepotřeboval konverzi ANI JEDNOU. A to čtu opravdu hodně a různé formáty. Například v práci si něco napíšu ve Wordu (=formát doc nebo docx), během půl minuty si to přenesu do čtečky a cestou domů v tramvaji (jedu skoro hodinu) si to ještě jednou přečtu a doplním si k tomu hned poznámky. To s Kindlem neuděláte. Dokonale vyhovuje úhlopříčka 6 palců. Jen chcete-li studovat hlavně odbornou literaturu v PDF se spoustou grafů a rovnic, tak zvolte úhlopříčku 9 palců. Ale to už je taky jiná cena. Ještě doporučení - k PocketBooku si kupte mikroSDHC kartu, bohatě stačí 4 GB (to je na pár tisíc knih). Cena je asi 140 Kč. A ještě si k jakékoli čtečce rovnou kupte obal - displej je OPRAVDU velmi křehký! Dobrý obal stojí tak 400 - 500 Kč.
  • 0

#28 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2012 - 10:20

Věčný spor pocketbookařů s xindlistama?
Sranda, že to začínaj dycky PB :D

Čtečka má sloužit ke čtení, primárně, a to prostě dělá Kindle nejlíp. Kdo stojí o zařízení, kde se může vyblbnout, ponastavovat si kdeco, shánět nový verze readerů, přeinstalovávat stávající readery ve čtečce, mít v něm tři různý readery na různý příležitosti (neb každej umí něco líp), shánět fonty, vyhazovat je zase, protože se nevyhlazují, hledat nastavení sekvence čistění obrazovky a pak se tlouct v prsa, že DOC a DOCX přečtu bez konverze (což je JEDINÁ platná výtka směrem ke Kindlu), prosím...

Amazon se prostě nedohodl s Mikrošitem. To ostatně málokdo.

Kindle toho moc neumí, kromě čtení knížek. To ale umí nejlíp ze všech. Nejčitelnější display, nejostřejší písmo, nejlepší ergonometrie, nejlepší propojení na obchod (pravda, češtinu tam nenajdete, ale to je věc ne-dohody českých "nakladatelů" ), výdrž taky prakticky z nejdelších.

Doc si překonvertujete v Calibre na dvě kliknutí (s pluginem), jinak se převede přes HTML (další, kdo se nedohodl s Mikrošitem) a to pro korektní zachování linků (obsahy, poznámky pod čarou ap.). Reader v PB nezobrazuje DOC korektně, rozsype ho do víceméíně základního textu, takže pokud chcete mít knížky "tak jak jsem si je naformátoval", musíte konvertovat taky.
A kdo nechce nebo neumí s Calibre, stačí zaslat DOC na svůj účet mailem na Amazon a do dvou minut je korektně převedený zpátky v zařízení. Amazon vám navíc na kontě udrží vaše poznámky, záložky a tak.

Pro pohodlí a klid čtenáře vol Kindle - nakonec, oni s tím začali. Pokud chceš svobodu nastavování "podle sebe", takovej malej počítač, jdi do PocketBooku. Pokud chceš opravdu nezničitelnej cajk, chvíli počkej, až klesne cena a jdi do toho novýho cajku z ruska, co má ohebnej plastovej display.

BTW,
www.ebookforum.sk

  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#29 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2012 - 10:30

Jo, bacha na dotykový displaye - žere to zbytečně moc baterku, není to tak ostrý na čtení a ovládání prstem není zase až taková výhra, jak to vypadá. Standardní tlačítka pos tranách rulez. Ale je to věc názoru. Mimochodem, někde se řešilo zasílání listingů do čtečky a vůbec :) ale trochu bych se bál s tak křehkým zařízením do terénu. PS: kdybyste měl někdo prasklej display na Kindle3, zrovna se mi tu sešly dva náhradní displaye (ale je to drahá sranda). Popř. odkoupím ty kindly s prasklým displayem, ať mi tu ty sklíčka zbytečně neležej.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#30 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2012 - 11:17

Citecka napsal/a:
PS: kdybyste měl někdo prasklej display na Kindle3, zrovna se mi tu sešly dva náhradní displaye (ale je to drahá sranda). Popř. odkoupím ty kindly s prasklým displayem, ať mi tu ty sklíčka zbytečně neležej.

Za kolik ten displej? jeden prasklej tu mám.
  • 0

#31 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2012 - 11:40

Je to blbý, ale pod 1800,. se nedostaneš - cla a DPH :( Jinak vyjde na 49 tolarů.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#32 borda

borda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2012 - 12:07

Rozhodne kindle. Nejlepe starou dobrou 3 (keyboard) ve verzi 3G (i kdyz to omezeni FUP na 50Mb me dost nastvalo a povazuji za limitujici) Pred 14 dny mi ji ukradli, bych brecel
  • 0

#33 borda

borda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2012 - 12:09

ssva napsal/a:

sobikovi napsal/a:

ssva napsal/a:

odnikudnikam napsal/a:
..(pozor! extrémně návykové!! musel jsem odložit, abych nezapomněl hledat taky krabičky....)B)

Já jsem koupil Kindle 5 na Vánoce mladýmu (asi měsíc dopředu) a musel jsem se hodně, hodně přemáhat abych ho zase zabalil do krabice a vrátil se ke čtení eknih na netbooku :|

proč?

Proč? Prostě proto, že Kindle je to dost dobrý a jak psal odnikudnikam...návykový B)
Asi ho ale časem zdědím, páč on na medině má většinu odborné literatury v pdf na A4 a to je na 6" dost nepohodlné i přes to, že K5 umí pdf otočit a zoomovat.
Internetová podpora Amazonu (konverze souborů a správa archivu) je skvělá.


tak potom Kindle DX. Ale to asi vis. Ta cena je uz docela zla :-(
  • 0

#34 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2012 - 12:10

...ale Kindle DX je verze 2 :( - už je hoodně zastaralý a pomalý.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#35 borda

borda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2012 - 12:14

Citecka napsal/a:
...ale Kindle DX je verze 2 :( - už je hoodně zastaralý a pomalý.

coz jsem zapomel poznamenat :-)
  • 0

#36 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2012 - 12:20

Tak objednána Kindle 5. Je dobré koupit folii nebo stačí obal?
  • 0

#37 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2012 - 12:25

Citecka napsal/a:
Je to blbý, ale pod 1800,. se nedostaneš - cla a DPH :( Jinak vyjde na 49 tolarů.

Tak to je opravdu moc, to už můžu rovnou koupit novej :( No nechám ho ještě v šuplíku uležet :)
  • 0

#38 borda

borda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2012 - 12:25

staci obal. folie je k nicemu. a podle me i zhorsi vlastnosti didpleje
  • 0

#39 borda

borda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2012 - 12:29

Jo, kdyby chtel nekdo docela peknej obal s lampickou na 3 (keyboard) a at mrkne do frcu ;-)
  • 0

#40 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2012 - 16:07

borda napsal/a:
staci obal. folie je k nicemu. a podle me i zhorsi vlastnosti didpleje

OK, tak bude obal. Nějaké doporučené vyfikundace nebo je to jedno?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama