Přejít na obsah


Fotka

čtečka eknih


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
236 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 17:15

Poradíte jakou čtečku eknih? Rozhoduji se mezi Kindle 5 a PocketBook 613. Dík za názory a rady.
  • 0

#2 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 17:28

Já i Osik máme Kindle 4 a naprostá spokojenost. Čtyřku máme, protože před rokem pětka ještě nebyla.
  • 0

#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 17:38

U té Kindle mi vadí, že nepodporuje epub formát, což je asi hodně knížek... Snažil jsem se najít srovnání těch dvou formátů epub x mobi a nedaří se, co je lepší.
  • 0

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 17:43

Kupoval jsem tu 613 pod stromeček, včetně pouzdra, v CZC.CZ. Zatím to vypadá na spokojenost, jen byl nutný upgrade firmware.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 17:44

Mame doma Kindle 3 keyboard a naprosta spokojenost. Format neresim, nahravam to do nej pres Calibre a ten schrousta uplne cokoliv. Pred exportem se knizka pripadne preformatuje a je to. A docela pohodlne je zasilani knizek do ebooku pres email ktery ti Amazon prideli po registraci. Knizku pripojis jako prilohu k emailu, odesles a za chvilku se ti stahne do Kindla. Rychle, pohodlne :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#6 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 17:46

U Kindle se dá zdarma stáhnout konvertor z epub do mobi.
  • 0

#7 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 17:47

Pokud ti to pomůže v rozhodování, tak já našel toto:


Uvnitř jsou si velmi podobné, víceméně se liší v tom, že EPUB je o něco komplexnější (je to skoro plnohodnotné XHTML+CSS, včetně javascriptu nebo SVG) a MOBI je o něco lépe optimalizovaný pro málo výkonná zařízení (např. zavádí určitá omezení, díky kterým nepotřebuje zparsovat celý document tree). Obecně lze říct, že všechno, co umí MOBI, umí EPUB taky, obráceně to platit nemusí - druhá věc ovšem je, a na to už jsi taky narazil, jak moc dobře je kniha v tom kterém formátu udělaná. Který je pro tebe lepší záleží na tom, jakou máš čtečku - na počítači je to jedno, pokud čtečka umí oba formáty dobře, tak bych šel do EPUB právě tehdy, když je čtečka relativně nová, jinak vol ten fromát, který čtečka umí. Pokud hodláš knihu dále zpracovávat, je jednoznačně výhodnější EPUB (protože ho jen rozzipuješ a máš zdrojová data).


  • 0

#8 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 18:00

to je jako se zeptat jestli canon nebo nikon :). oboje je vyborne. pocketbook mivaji tusim i sd kartu, ale to jsem pred lety tehdy u hanlinu nikdy nevyuzil. ted mam 2 roky kindle 3G keyboard, na format je calibre v kterem si vytvaris virtualni knihovnu. kindle vyborna masinka.
  • 0

#9 Fx-nuclear&myška

Fx-nuclear&myška

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 18:04

Osobně bych šel do Kindla. A ohledně formátů, bych se vůbec ničeho nebál, tahle věcička převádí všechny formáty do všech formátů a je jednoduchá:-) http://calibre-ebook.com/
  • 0

#10 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 18:23

Mám Pocketbook 603 a mamce jsem koupila Pocketbook Touch a obě jsme maximálně spokojené. Jednoduché ovládání, vše v ČJ, nemusíme konvertovat žádné formáty do jiného, protože Pocketbook zvládne přečíst velké množství formátů. Pocketbook zvládá i strojové čtení knih, sice to není zrovna nejlepší přednes, ale kdo má potíže se zrakem, tak je to pro něj velké plus. ;)
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#11 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 18:31

A jak se do te "603" knizky dostavaji? Kopirujete je tam v Total Commanderu, nebo je k tomu potreba program jako u Kindle?
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#12 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 18:42

Já mám doma krásnou knihovnu podél celé zdi, kdyby sis chtěl nějakou půjčit :-) To víš, staromilec :-)
  • 0

#13 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 18:45

Používám Kindle Touch a jsem s ním moc spokojený. Kompaktní, jednoduchý, skvěle vyřešené nahrávání knih přes Kindle mail, nikdy jsem neměl problém se sehnáním knížky v potřebném formátu. Mimochodem, nedávno jsem zase po čase četl papírovou knihu. Zjistil jsem, že je to hrozně nepohodlné. Ta váha, to obracení stránek - a vůbec si při čtení nemůžete zvýrazňovat pasáže textu a dělat poznámky. Tedy vlastně můžete, ale nějak to není ono :).
  • 0

#14 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 19:16

Já od ježíška dostal Kindle 5 a maximální spokojenost. Nejvíce jsem ocenil že spousta zpravodajských serverů posílá každé ráno "noviny" na Kindle email,takže stačí ráno v Kindle zapnout wifi a mám to v čtečce. Pokud nějaký server Kindle nopodporuje, stáhnu si RSS feed pomocí Calibre (opět s přeposláním na Kindle email)
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#15 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 20:09

I já jsem si pořídil Kindla a jsem maximálně spokojenej.
  • 0

#16 malin.cz

malin.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 20:20

lukabike.com napsal/a:
A jak se do te "603" knizky dostavaji? Kopirujete je tam v Total Commanderu, nebo je k tomu potreba program jako u Kindle?

Kindle nepotřebuje k nahrávání žádný program - po připojení k PC se chová jako externí pamět́. Máme domu už dvě čtyřky a jednu pětku a naprostá spokojenost
  • 0

#17 mysakd

mysakd

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 20:27

Mě Ježíšek přinesl Kindle Paperwhite a jsem nadšen, wifi, noviny a hlavně podsvícení je skvělé – dá se číst i pod peřinou :)
  • 0

#18 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 20:46

OK. Takže objednána Kindle 5 :)
  • 0

#19 odnikudnikam

odnikudnikam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 21:13

to mne jako zaujalo, že? měl jsem pujčenou Kindle. paráda. takže další bodík pro Váš spokojený nákup... Hezký nový rok s mnoha knihami. p.s. četl jsem úplně všude..(pozor! extrémně návykové!! musel jsem odložit, abych nezapomněl hledat taky krabičky....)B)
  • 0

#20 malaveverka

malaveverka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 21:17

sobikovi napsal/a:
OK. Takže objednána Kindle 5 :)

Doufám, že budeš spokojen :) Já mám asi rok a půl Kindle 3 keyboard, plná spokojenost, nacpu do toho cokoli.
  • 0

Oregon 450
Alligator S4700 Duo + c:geo

bílé geovozidlo Hyundai i20 s modrou ještěrkou





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama