Přejít na obsah


Fotka

čtečka eknih


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
236 odpovědí na toto téma

#61 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2012 - 14:12

No jo, naše milé Palmknihy B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#62 Halstead

Halstead

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2012 - 14:18

Nevíte někdo a návodu jak se nedestruktivně dostat do střev Kindle 4? Po pádu na kámen mi přestala fungovat některá tlačítka, tak bych se to chtěl pokusit zaříkat.
  • 0

#63 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2012 - 16:13

Zadní dekl je na zaklapávací zoubečky. poprvý to jde dost ztuha... chce to pevnej nehet na palci :) (nebo jin ej podobnej cajk, radši nekovový). Pak malinkej hodinářskej křížák.

Jestlis polámal tlačítka, to abys začal shánět nebožáka s Kindlem a prasklým displayem... zkřížením těchto dvou jedinců získáš zachovalého potomka :D

TADY JSEM NAĚSL NĚJAKÁ VIDEA:

http://www.ifixit.com/Device/Kindle_4
http://www.youtube.com/watch?v=JO1Tg2OsPjU
http://www.powerbookmedic.com/manual.php?id=203

  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#64 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2012 - 16:37

Halstead napsal/a:

predpokladam, ze kindle format znamena .azw. azw prectes jen v kindlu. mobi ve vsem moznem

Takovým předpoklad ovšem silně podceňuje chaos, jaký v těch formátech je. Na serveru Palmknihy se totiž kliknutím na Mobi stáhne soubor s koncovkou .prc, zatímco kliknutím na Kindle soubor s koncovkou .mobi :-)


tak tohle bych opravdu nepredpokladal :D.
  • 0

#65 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 19:48

Tak, a je doma :) Kindle 5. První dojem z ní je, že jsem čekal že bude větší a druhý, že to fakt nemá dotykáč :D Nějaká doporučení? Obal už je na cestě... Jde mi spíš o to jak organizovat knížky atd. Trochu jsem rozvrkočen z toho přepínání stránek. Jak to vždy další stránku nějak zobrazuje na bílé písmo na černém, pak černé na bílém, takové divné problikávání. To na mobilu jde krásně hladce bez těch problikávání.
  • 0

#66 bazilisek

bazilisek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 20:05

Měl bych dotaz ke Kindle 5: Umí amazon přes mail převést i PDF do kindleformátu? Případně umí to nějak slušně Calibre? Někde jsem se dočetl, že zrovna s PDF bývá problém... Probírám se recenzemi už asi týden, ale pořád nemám jasno. Kdo má Kindla, tak je samozřejmě jen pro Kindla. Kdo má PocketBook, tak zase nedá dopustit na PocketBook, atd. Abych se přiznal, tak nejdůležitější pro mě je určitě pohodlnost při čtení :) kupodivu :D. O konverzi knih atd. mi v zásadě nejde, stejně tam jen jednou za čas naleju pár knížek a nebudu se starat... Má opravdu Kindle nejlépe čitelný displej? Ještě další otázka, co ten výkladový anglický slovník, je dobrý?
  • 0
Garmin GPSMAP 62s + GG

#67 bazilisek

bazilisek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 20:08

sobikovi napsal/a:

Trochu jsem rozvrkočen z toho přepínání stránek. Jak to vždy další stránku nějak zobrazuje na bílé písmo na černém, pak černé na bílém, takové divné problikávání. To na mobilu jde krásně hladce bez těch problikávání.


Ano, ale někde na YouTube jsem viděl porovnání s Kindle 3 a to bylo ještě horší :(. To je prostě E-ink, s tím asi nejde nic udělat...
  • 0
Garmin GPSMAP 62s + GG

#68 Michalowic

Michalowic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 312 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 20:27

sobikovi napsal/a:
Trochu jsem rozvrkočen z toho přepínání stránek. Jak to vždy další stránku nějak zobrazuje na bílé písmo na černém, pak černé na bílém, takové divné problikávání. To na mobilu jde krásně hladce bez těch problikávání.


Pokud ti to dělá při každé změně na displeji, tak si v Settings na 3. stránce vypni Page Refresh (tak aby vedle bylo turn on). Tím se bude refreshovat asi po 5 stránkách. Akorát tam občas zůstávají lehce patrné stíny předchozího textu (kvůli tomu se taky ten refresh dělá)..
  • 0
:: Garmin Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO + Atlas Czech 2013 NT ::

Pokud kačer nehledá kešky, ani nechlastá na geoeventu, tak sedí u počítače a hádá se s ostatními kačery na diskusním fóru. Smyslem diskuse na fóru je dokázat, že všichni ostatní jsou blázni a on je letadlo, zatímco ostatní se snaží dokázat totéž. (necyklopedie)

#69 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 21:17

bazilisek napsal/a:
Měl bych dotaz ke Kindle 5:
Umí amazon přes mail převést i PDF do kindleformátu? Případně umí to nějak slušně Calibre? Někde jsem se dočetl, že zrovna s PDF bývá problém...

Jsou konvertory pdf to doc, pdf to txt, i jako on-line služby. Někdy je to použitelné, pokud nějakou publikaci neseženeš v jiném formátu než pdf. Záleží na tom z jakého výchozího dokumentu a jak je to pdfko vygenerované. Pokud z rastrových scanů, tak je pochopitelně utrum. Obecně je to problém.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#70 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 21:35

ssva napsal/a:

bazilisek napsal/a:
Měl bych dotaz ke Kindle 5:
Umí amazon přes mail převést i PDF do kindleformátu? Případně umí to nějak slušně Calibre? Někde jsem se dočetl, že zrovna s PDF bývá problém...

Jsou konvertory pdf to doc, pdf to txt, i jako on-line služby. Někdy je to použitelné, pokud nějakou publikaci neseženeš v jiném formátu než pdf. Záleží na tom z jakého výchozího dokumentu a jak je to pdfko vygenerované. Pokud z rastrových scanů, tak je pochopitelně utrum. Obecně je to problém.


PDF umí 100% - vyzkoušeno od Vánoc na cca 100 knihách - skoro všechny v PDF, něco v DOC, něco v MOBI. Posláno mejlem na adresa@kindle.com, během chvilky v perfektním stavu ve čtečce. Dle dokumentace to takto umí převádět i obrázky, popř. další formáty. PDF nakopírované přímo přes USB do čtečky trošku problém - pokud není velikost písma na stránce přizpůsobena tak, aby nebylo potřeba na čtečce zoomovat a pak se při čtení posunovat po stránce (což je hodně vopruz), tak je to písmo dost malé. Jinak jsem si nainstalil Calibre, vypadá zajímavě, ale zatím jsem mu nepřišel na chuť - podivné ovládání i nastavení - ale to je subjektivní dojem. Výhodou je, že umí fungovat i jako Portable.
  • 0
Don't panic!

#71 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 21:39

Ale ano, K. umí číst PDF, ale jde o to, že pokud je to pdfko vygenerované na formát A4, tak je na to obrazovka K5 malá. Jo, jde to zoomovat a otočit na šířku, ale někdy je to i tak vopruz. Já měl na mysli přeformátování pdf na menší formát stránky (A5 nebo A6), popř. změnu velikosti a typu fontů...s tím si K. ani přes Amazon neporadí. Jo, pokud si vlastní dokument, třeba ve Wordu zformátuješ na A6 a vytiskneš do pdf, tak ve čtečce to nemá chybu, záhlaví, zápatí, obrázky, tabulky,všechno jak má bejt. Což přímo z docu ve čtečce nemusí vždycky být.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#72 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2013 - 16:41

Michalowic napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Trochu jsem rozvrkočen z toho přepínání stránek. Jak to vždy další stránku nějak zobrazuje na bílé písmo na černém, pak černé na bílém, takové divné problikávání. To na mobilu jde krásně hladce bez těch problikávání.


Pokud ti to dělá při každé změně na displeji, tak si v Settings na 3. stránce vypni Page Refresh (tak aby vedle bylo turn on). Tím se bude refreshovat asi po 5 stránkách. Akorát tam občas zůstávají lehce patrné stíny předchozího textu (kvůli tomu se taky ten refresh dělá)..

Supr, díky za vysvětlení. Už je to lepší :)
  • 0

#73 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2013 - 17:42

ssva napsal/a:
Ale ano, K. umí číst PDF, ale jde o to, že pokud je to pdfko vygenerované na formát A4, tak je na to obrazovka K5 malá. Jo, jde to zoomovat a otočit na šířku, ale někdy je to i tak vopruz.
Já měl na mysli přeformátování pdf na menší formát stránky (A5 nebo A6), popř. změnu velikosti a typu fontů...s tím si K. ani přes Amazon neporadí.
Jo, pokud si vlastní dokument, třeba ve Wordu zformátuješ na A6 a vytiskneš do pdf, tak ve čtečce to nemá chybu, záhlaví, zápatí, obrázky, tabulky,všechno jak má bejt. Což přímo z docu ve čtečce nemusí vždycky být.

Nesouhlasím. Jak píšu nahoře. Když PDF nahraju do K přes USB, musí být naformátované, aby se nemuselo zoomovat (jinak je to malé nebo opruz se zoomováním). Ale když to PDF (ve formátu A4) pošlu mejlem na konverzi přes Amazon, tak to do K přijde v nativním K formátu, naprosto luxusně nachystané na čtení - ověřeno v od Vánoc na desítkách PDFek.
  • 0
Don't panic!

#74 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2013 - 19:26

PDF je příšerný formát a pro čtení ve čtečce vysloveně nevhodný. Pokud můžete, vyhněte se mu. Opodstatnění má jen tam, kde je třeba zachovat členění stránky - složité odborné publikace, atlasy, monografie - , jinde je jeho použití doslova zločinem proti lidskosti :)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#75 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 16:11

Rovněž o čtečce uvažuji. Je nějaký uživatelsky zásadní rozdíl mezi obyčejnou Kindle 5 a Kindle Paper White? Má smysl investovat do té verse s 3G? Jak moc je otravná verse s reklamou? A co jiní výrobci (e-reading.cz apod)? Za případné zkušenosti díky!
  • 0

#76 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 16:25

Iabbervox napsal/a:
Rovněž o čtečce uvažuji. Je nějaký uživatelsky zásadní rozdíl mezi obyčejnou Kindle 5 a Kindle Paper White? Má smysl investovat do té verse s 3G? Jak moc je otravná verse s reklamou? A co jiní výrobci (e-reading.cz apod)? Za případné zkušenosti díky!


zásadní rozdíly jsou dva:
KPW je dotykový a má vlastní podsvícení
reklama vůbec nevadí a 3g je zbytečné /IMHO/
  • 0

#77 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 16:36

Já můžu potvrdit to, že reklama je u K5 naprosto bez problémů.
  • 0
Don't panic!

#78 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 16:39

Hickos napsal/a:
.......Ale když to PDF (ve formátu A4) pošlu mejlem na konverzi přes Amazon, tak to do K přijde v nativním K formátu, naprosto luxusně nachystané na čtení - ověřeno v od Vánoc na desítkách PDFek.

Tak to mě , přiznám se překvapuje, neměl jsem zatím na takto vygenerované pdfko štěstí. Můžeš mě prosím tě (jestli tě to tada neobtěžuje) poslat ta pdfka mailem nebo je hodit někam na veřejné úložiště ? Tj. původní formát a překonvertovaný amazonem?
Díky.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#79 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 16:47

Iabbervox napsal/a:
Rovněž o čtečce uvažuji. Je nějaký uživatelsky zásadní rozdíl mezi obyčejnou Kindle 5 a Kindle Paper White? Má smysl investovat do té verse s 3G? Jak moc je otravná verse s reklamou? A co jiní výrobci (e-reading.cz apod)? Za případné zkušenosti díky!


Já mám ereading first edition (bílej s klávesnicí). A nemám s tím problém, přečte co potřebuji a baterka vydrží taky hodně dlouho. Čtu každý den. Né nějak moc (cestou do z práce a trošku i pak). Čitelnost displeje je úplně v pohodě. Měla jsem půjčený Kindle nějakou starší verzi, pak Sony a ještě jednu, ale to si už něpamatuji firmu. Vybrala jsem si ereading a nestěžuju si. Dle mě je to asi jedno, hlavně ať to umí co nejvíce formátů.
  • 0

#80 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 17:25

Díky za odpovědi. Zatím to vypadá na Kindle 5 s origo pouzdrem od Amazonu s lampičkou. Dotykáč by mi možná vyhovoval o fous víc, ale netrvám na něm a podsvícení nepotřebuju, když ho zařídí pouzdro.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama