Přejít na obsah


Fotka

APEL - LIDI NEBLÁZNĚTE


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
68 odpovědí na toto téma

#1 JeDie

JeDie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 19:49

Lidi neblázněte! Tento apel je namířen především na kačery postižené nemocí, nemocí, která není smrtelná. Alespoň do doby, než začne metastázovat a prorůstat celou komunitou. Obávám se, že k tomu právě však právě dochází. Situace tak může vést až ke smrti geocachingu tak jak ho známe a máme rádi… Projevy nemoci začínáme pravidelně vídat zejména zde na fóru. Společným syndromem je obcházení pravidel v touze po zisku (nemluvím o volném trhu, ale bohužel o neziskové (pro nás) hře) Předně bych se vás – nemocných - chtěl zeptat, co z toho máte, že hledáte v podstatě jen a pouze tradičky. Sám za sebe mohu říci, že mezi mé nejlepší zážitky z geocachingu patří odlovy multin či mysterek s čestnou vyjímkou několika tradiček a earthcache. Ty záseky, zoufalé hledání stage/řešení, povedené BF (prosím žádný flame na toto téma), zakufrování kvůli špatnému výpočtu. Právě to dělá geocaching, geocachingem. Jen se zamyslete, kolik historek jste na eventech slyšeli o suprovém odlovu krabičky schované uprostřed lesa pod pařezem. O bezvadné zaokapovce s logbookem typu salát, která vám zaručí kačerský orgasmus. Kdo se chlubí tím, kolik má odloveno keší, ještě jsem takové kačery nepotkal, asi jsou neustále v terénu, nebo se stydí za svou nemoc? Choroby postihující druh Geocacher Bohemicus: 1. Diagnóza: Závislost na smajlících Postižený jedinec nesnese pohled do mapy sprzněné byť jen jednou ikonou jiné barvy než zářivě žluté. Kamkoli jede na výlet, je jeho jediným cílem najít všechno co je po cestě v co nejkratším čase. Neodborně nemoc označme jako Keškoman (od slova Kleptoman)) Jediným cílem keškomana je nasbírat body, obecně si myslí, že je neškodný. Opak však bývá pravdou, ve své honbě za body si neuvědomuje své chování – účel světí prostředky. Výsledkem jsou poničené kešky, nasraní owneři, kteří odmítnou dělat nové kešky a v neposlední řadě mají tito jedinci na svědomí několik stovek stromů, které padli na bezcenně popsané logbooky, pardon – orazítkované proč psát pokaždé svůj nick? (Opět no-flame, jde spíše o vtip!) S fenoménem Keškománie souvisí fenomén PWT, který negativně přispívá k rozvoji a šíření Keškománie mezi nenakažené jedince. (Pozn. Neberte doslovně, ale přiznejme si, k čemu je PWT než ke sbírání bodů. Čest vyjímkám!) 2. Diagnóza jedince: Zorro mstitel. Vše jen kvůli tomu, že jste utřeli toho blbého ownera a šli si rovnou pro finálku? Jo fakt bomba, hlavně, že pak do logu beztak napíšete něco jako: Těžké luštění, díky za cache. Postižený jedinec trpí syndromem maskovaného mstitele (za maskou internetové anonymity a neexistence „kačerské policie“). Mstitele bezmocných kačerů, kteří trpí útlakem ownerů, kteří připravují stupidně dlouhé multiny, či nevyluštitelné otazníky. Ve finále je hledání krabiček jen zástěrkou k ukojení touhy s někým vyje…t. Hold jsme v Čechách a máme to v krvi, bohužel. Ale to je na jinou diskuzi… NO FLAME! Vrcholným (doslova) projevem nemoci postiženého jedince je účast na eventu, kdy (opět potajmu) ponižuje ownera tím, že se tváří jako nejférovější kačer na světě a nikdo nemá páru, jak to bylo doopravdy! 3. Diagnóza: Hlava rodiny Chci věnovat čas rodině a né trávit dlouhé hodiny u počítače. Souhlas! Tohle beru. Pokud je to jediný důvod je vše v pořádku. Tedy pokud by existovali jen a pouze mysterky a multiny o ničem. Jen se koukněte do statistik kteréhokoli kačera a zjistíte, že více jak 50% všech nálezů jsou pouze tradiční keše. Navíc co komu brání napsat ownerovi o radu, či celé řešení? Ano není to tak pohodlné jako získat řešení z jiných zdrojů. Ale uvědomte si, že tradičních kešek je už tolik, že nemá moc smysl zakládat další. (hrady, zámky, skály, vrcholy atp. jsou povětšinou obsazeny právě tradičkami). Keší (i těch tradičních) je tolik, že není v moci nikoho (snad až na GSAK/GG skripty ;) ) odlovit všechny kešky v republice, natož na světě. Určitě existují i další důvody, proč se snažit ochcat systém, ať už výměnou či hackerskými technikami. Uvědomte si ale, proč ten geocaching vůbec hrajeme, co nám přináší. Přiznejme si, že do každé ze zmíněných skupin občas padne každý z nás. Všeho však s mírou. To, co se v posledním roce děje – hacknutí GC.com, jehož protagonista alespoň nijak neškodil (nemazal, neničil) a pokud vydrží, tak se na hříchy zapomene a dojde i uznání), weby s finálkami a jejich nynější spamování a v neposlední řadě český průser okolo nejmenované skupiny zamykající keše a mazající listingy. To je vizitka národa, který je schopný ze hry, bez nějakých závaznějších pravidel a odměn, udělat nesmyslnou soutěž, kde jediným cílem je, JAK OCHCAT ty druhé. Všichni tu právem nadáváme na neschopnost GS něco s tím dělat, ale uvědomte si, že je to jen a jen ČESKÝ problém, nebo se tohle snad děje i někde jinde na světě? Koho by také napadlo, řešit vážnější zabezpečení serveru proti zneužití ve hře, kterou každý hraje dobrovolně a ještě si ji sám platí a tvoří. Ač nemám rád američany, v tomhle uvažování se jim nedivím a nediví se nikdo rozumný. Řešení situace: Podle http://project-gc.com je v ČR cca 17000 tradičních kešek oproti cca 12000 Mystery/Multi. Hranici 17000 nalezených keší překonaly aktuálně pouze čtyři české týmy/kačeři. Zjednodušeně řečeno, tak už pouze oni, nemají co hledat (rozumněj došli jim tradičky). Z toho plyne – vezměme vidle a hrr na ně! NE TOHLE JE JEN SRANDA!! Co jsem chtěl říct – kešek je dost! LIDI NEBLÁZNĚTE! Text neprošel hlubší korekturou, omlouvám se za případné pravopisné chyby. P.S.: Poptávka určuje nabídku! Tzn. Když budete „kupovat“ finálky, budou i nabízeny… P.P.S.: Jestli jsem se někoho dotknul, tak se s ním rád pobavím a vše si vyjasníme. (prát se nebudeme, to bych prohrál ;) ) P.P.P.S.: Všem honibodům nabízím zalogování jakékoli mé kešky, šetříme naše (nebo čínské?) lesy. Fyzické logy nekontroluji a nikdy kontrolovat nebudu, proč taky? Budu radši, když mou keš nenavštívíš, alespoň déle vydrží pro ostatní. Děkuji za pochopení (NO FLAME - děkuji…) P.P.P.P.S.: To jsem si nas..l do bot, ale už jsem musel něco říct!
  • 1

#2 Kamenitxan

Kamenitxan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 20:00

Mě ? a multi moc nebaví a tak je prostě vynechávám. Ikdyž občas se pěkná mysterka najde :) Kdyby tady všichni neřešili, co jak má být, tak by si každý hrál podle svého a byl by klid. Kdyby třeba nebyly úštvány původní finálky, tak by byl teď klid od nových, spamujícíh.
  • 0
Dříve znám jako Kanabis

#3 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 20:04

Kamenitxan napsal/a:
Kdyby třeba nebyly úštvány původní finálky, tak by byl teď klid od nových, spamujícíh.

Jo, tak ted jsi to rozstipl....to je reseni hodno genia :) Kdyz se nebudeme koukat jak se krade, tak se vlastne krast nebude....smutny.
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#4 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 20:07

lukabike.com napsal/a:

Kamenitxan napsal/a:
Kdyby třeba nebyly úštvány původní finálky, tak by byl teď klid od nových, spamujícíh.

Jo, tak ted jsi to rozstipl....to je reseni hodno genia :) Kdyz se nebudeme koukat jak se krade, tak se vlastne krast nebude....smutny.


A jedeme znovu :D A dokola a dokola a dokola...

Co krade? Kdo co krade? Finální souradnice se dají krást? Co autorovi vadí na tom jak kdo keš odloví?
vs.
Já jsem autor a chci aby se keš lovila jedním a tím správným stylem. nejen že si lovič kazí zážitek, ale je to nesprávné/nesportovní/neetické (dosad si sám).

A dokola a dokola... LIDI NEBLAZNETE :D
  • 2
Užívej života...

#5 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 20:10

Řekl bych že je to každého věc co jak loví a zda si souřadnice sám vyluští a nebo jakkoliv získá. Samozřejmě je to věc názoru....
  • -2

#6 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 20:13

OK, u mě dobrý. Nejlepší shrnutí v těch P.S....B) Jistě, každého ownera nepotěší odlovená keš jinak, než jak ji zamýšlel. Ale těch vláken a odpovědí za posledních 24 hodin - je vidět za nám na férovosti záleží.
  • 0

#7 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 20:21

A jeste k tematu. Ano, mam tradicek nalezeno podstane vic nez ostatnich kesi. Proc? Nevim. Rozhodne se nebranim ani mysterkam, ani multinam, ani ostatnim druhum kesi. Jen proste nemam vzdycky naladu se trapit s nesmyslnou sifrou, nebo s silenym vzorcem nejake multiny. Uvedu priklad. Necely kilometr od domova mame tuto kes - GC3426C Kdyz jsem se poprve podival na listing, rekl jsem si, na tu se vydam az budu mit naladu na podobne vzorecky a pocitani v terenu. Kes uz tam nejaky patek je, ale ta spravna nalada se zatim nedostavila. Nerikam, ze se je to spatna kes, ze je spatne udelana, ze je o nicem....jen me odrazuje ono pocitani na kazde stagi, relativni (alespon na prvni pohled)zbytecna slozitost cele kese. Je to ale jen muj subjektivni dojem. Verim ze jsou lide, kterym se naopak libi. Ostatne ma 18 FP. Chtel jsem jen ukazat proc mam vic vic tradicek nez ostatnich kesi. Proste obcas je cas a chut na rychly bod, obcas je cas i chut na neco slozitejsiho, obcas neni chut se trapit z necim (pro me) zbytecne slozitym. Kes ignoruju a mam klid. Uz se tesim na GCM443, nebo na GC1KVVN, ale az na ne bude cas a ta spravna parta. Zatim jsem rad i za snadnou tradicku :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#8 JeDie

JeDie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 20:33

Vidím, že se to tu trochu strhává k nekonečné diskuzi o nesmrtelnosti brouka. Příspěvek je spíše vyjádřením mého názoru a toho jak to vidím já. Nehádejte se tu mezi sebou, ale se mnou sakra! :D Apel je to od toho, abychom se nad sebou všichni zamysleli, včetně nás ownerů, kteří tvrdošíjně trvají na dodržení pravidel, pravidel, která někdy mohou či musí být porušena. Ano, pokud se tak bude chovat velká část NÁS pak je to problém. Ale občasné porušení pravidel není na škodu. Třeba když najdete keš omylem (povypráví např. Re:Bell), když chcete poškádlit ownera BF-preFTF (kamaráda - povyprávím já) Vynechme diskuzi o preFTF fenoménu, který opět vyvolává bouřlivé diskuse o férovosti hry/soutěže/boje bez vítěze ale jen poražených. když jedete někam vlakem a nedostává se vám času na pěknou mysterku se super finále (zase já... ale raději napíšu ownerovi, než pak lhát v logu jak těžké/snadné bylo luštění...) Ale jak jsem již psal, všeho s mírou! (kdo občas neporuší předepsanou rychlost, ale až to začnou dělat všichni, tak víte, že jste Doma...)
  • 0

#9 borda

borda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 20:47

Zacinam mit pocit, ze problemem bude spise prilisna dramatizace problemu a az hysterie okolo....
  • 0

#10 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 20:47

JeDie napsal/a:
Ty záseky, zoufalé hledání stage/řešení, povedené BF (prosím žádný flame na toto téma), zakufrování kvůli špatnému výpočtu. Právě to dělá geocaching, geocachingem.

To je ale tvůj pohled. Pro mne je daleko větší zážitek třeba krásné místo nebo krásná krabička.
  • 2

#11 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 20:59

Krásně napsáno, jen bych doplnil diagnózu 4: "Kamarád reviewer": Když zveřejníš mé jméno, budu si stěžovat u reviewera a ten si to už s tebou vyřídí... Bohužel v USA je ani nenapadne, že existuje nemalá skupina takovýchto vychcánků, to se pak odráží v pravidlech a postojích reviewerů, kteří zakazují jakékoli zveřejňování jmen těchto jedinců... Poté někdo, kdo začne s geocachingem dojde k logickému názoru, že takovýto způsob hry je ok:(
  • 0

#12 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 21:35

Lidi neblázněte a neřešte pořád dokola blbosti...
  • 4
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#13 netvor

netvor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 22:09

to JeDie: Tvůj úvodní příspěvek jsem si přečetl celý a z dovolením na něj zareaguji. Skutečně nevím, co Ti vadí na tradičkách. Myslím, že prapůvodní myšlenka geocachingu byla v tom, že někdo schová krabici, zveřejní její souřadnice a ten, kdo chce, ji (PRO ZÁBAVU) najde. Máš raději jiné druhy keší? V pohodě... Ale nikomu to necpi a neprezentuj svůj názor na geocaching jako slovo boží - přirovnávat příznivce tradiček ke kleptomanům je trochu přes čáru. To ale stále můžu brát jako (byť trochu nepovedený) pokus o vtip. Co mě na Tvém příspěvku ale vadí opravdu hodně, je Tvoje P.P.P.S. Já si totiž myslím, že tolerování nebo dokonce vybízení k "malým" podvodům (a logování bez nálezu krabky podvodem bezesporu je) se vytváří prostor pro podvody další. Logování FI na archivovaných webcam keších, kde už dávno není kamera? Úžasné! Ještě se poplácáme po ramenou, jak jsme to my, Čecháčci, vyřešili. Vždyť nějaká kamera se najde někde jinde... Nabídka k zalogování FI na keši, která už dávno neexistuje? Proč ne? Jsou přece Vánoce. Myslel jsem, že to snad nemůže nikdo myslet vážně. Ale kdepak, borců logujících z tepla svých postýlek se našlo dost... Hnus! Potom to vypadá, že přijedu na Slovensko a každý druhý místní cacher mluví o tom, jak se v Česku loguje - protože když tak loví Jonea, lovíme tak asi všichni. A věř mi, že v létě v Trnavě jsem se už hanbou styděl mluvit česky... Jsem přesvědčený, že Ty nejsi špatný člověk ani špatný cacher. Moje možná trochu příkrá reakce je způsobena právě tou nepříjemnou slovenskou vzpomínkou, kterou Tvůj příspěvek vylovil z mé mysli, a taky tím, co se v posledních dnech a týdnech v českém geocachingu děje...
  • 1

#14 _cermik_

_cermik_

    cermik

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 22:29

Ahoj, nechápu, co je špatněho když mě nejvíc baví tradičky (a WIGa a Letterboxy). Naopak mě nebaví mysterky - nebaví mě luštit a snažit se přijít na nějakou hádanku nebo zběsile googlit. Geocaching mám jako zábavu a hlavně jako odpočinek od povětšinou náročné psychické práce. Co je na tom špatného? Myslím to ale vážně, co je na tom špatného? Dokonce jsem tu asi jediný, kdo má rád PWT - šel jsem dva (Prase a Arabelu) a oba dva byli skvělá procházka, kterou mi někdo vymyslel (takže jsem nemusel v cizím kraji studovat mapu a pěkné trasy) a ozdobil krabičkama. Když to někoho nebaví, tak ať je neloví. Na GC se mi líbí ta svoboda - stačí se dohodnout s parnerem/kou nebo jen sám se sebou, kam půjdem, a nikdo jiný do toho nekecá. A upřímně - body mě nezajímají, loguju a) kvůli ownerům, jako poděkování B) kvůli trackablům, aby byl přehled, kde je a kolik ušel. Zajímá mě pěkná procházka pěkným prostředím a jako bonus i dobře udělaná keška. Ale v podstatě pě potěší i PETka, když je někde, kde je hezky. To jsem fakt tak divnej?
  • 1
Jakub

#15 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 22:35

Nevim jak někoho napadlo že se to děje pouze u nás. Já lovil na pomezí Francie, Německa Švýcarska. U jedné keše jsem potkal frantíky a pár keší s nimi dal. Pak u další byli němci akorát v místě kde jsem neměl a ani frantíci na mapě vůbec nic. Byla to mysterka a Němci se s frantíkama radi podělili o všechny finálky ve zdejšim kraji. Já pospíchal takže jsem odlovil pouze tu mysterku. Nebyl čas a pospíchal jsem. Jinak bych to taky bral. Tak že to jen tak pro zajímavost.
  • 0

#16 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 22:59

Začíná to být unavné forum. Nic pozitivního, veselého a podnětného. Pořád a dokola negativní reklama určitým jedincům (někdy i úspěšnější než pozitivní). Pokud je někdo schopen s tím něco udělat nebo chce udělat, tak ať to udělá, ale tyhle diskuze jsou na dvě věci... Většinou jsou tito jedinci pro většinu kačerů anonymní, takže případný výsledek nějaké společné akce, která by je od podobných věcí otrávila, nelze pžedpokládat. Prostě a jednoduše, vaše pozornost je jistě těší a proto provokují. Prostě určitá úchylka se zviditelňovat, ale jen do doby dokud si ho někdo všímá. Prostě úchyl bude úchylem napořád, ale bez pozornosti si bude hledat nové obecenstvo.
  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...

#17 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 0:03

kalgan napsal/a:
Nevim jak někoho napadlo že se to děje pouze u nás. Já lovil na pomezí Francie, Německa Švýcarska. U jedné keše jsem potkal frantíky a pár keší s nimi dal. Pak u další byli němci akorát v místě kde jsem neměl a ani frantíci na mapě vůbec nic. Byla to mysterka a Němci se s frantíkama radi podělili o všechny finálky ve zdejšim kraji. Já pospíchal takže jsem odlovil pouze tu mysterku. Nebyl čas a pospíchal jsem. Jinak bych to taky bral. Tak že to jen tak pro zajímavost.


Problem neni v tom poskytnuti finalek jinym kacerum, problemem geokesingu u nas je prilisna dramatizace naprosto vseho a nasledne rozpytvavani tady na foru. Deje se to vsude, kde je hodne kesi (vcetne USA), ale nikde tam na forech jsem nevidel, ze by nekdo brojil proti predavani finalek tak jako tady. Totez plati i pro finalkove weby. Sam s nima nesouhlasim, ale bohuzel jsou vsude, i v cizine. Ale opet, nejvetsi reklamu jim delame my sami na forech a tim neprimo podporujeme vznik novych. Protoze muze byt lepsi reklama nez to, kdyz o tom vsichni vsude pisi a kecaji, jak je to spatne?

Zacnete to ignorovat a mozna se dockame mensi zmeny k lepsimu. Mozna se na muj prispevek hned chytne par jedincu s tim, ze prece nemuzeme mlcet a tim podporovat tyto akce, ale tim se dostavame do bludneho kruhu, ze ktereho se nikdy nevyhrabem.
  • 0

#18 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 1:03

Je to relativně jednoduché. Každý to hrajte podle svého svědomí, ale toho opravdového. A vycházejte z pravidel a nějaké slušnosti a důstojnosti. Víc k tomu není co říct.
  • 3

#19 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 1:17

k-lord napsal/a:


Problem neni v tom poskytnuti finalek jinym kacerum, problemem geokesingu u nas je prilisna dramatizace naprosto vseho a nasledne rozpytvavani tady na foru. Deje se to vsude, kde je hodne kesi (vcetne USA), ale nikde tam na forech jsem nevidel, ze by nekdo brojil proti predavani finalek tak jako tady. Totez plati i pro finalkove weby. Sam s nima nesouhlasim, ale bohuzel jsou vsude, i v cizine.



...v tom máš asi naprostou pravdu. Například finálkový web v SRN je oproti tomu, který se nám nás prezentoval tou poslední akcí, pomalu malý GC.com a odhadem obsahuje tisíce finálek z celého světa. Nevím zda to tam někomu vadí tak aby se pomalu vyhlašovalo křížové tažení k jeho likvidaci, ale zásadní rozdíl asi bude v tom, že tam ten web nikdo tak zhovadile nepropaguje spamováním keší poloviny německých ownerů. Tím nechci říc, že je to lepší nebo horší než u nás - prostě jen konstatuji, že to tak je a nemá cenu si nalhávat, že to není i jinde po světě. Pohoršovat se nad tím nebo se proto čertit je asi zbytečná duševní zátěž. Stejně tak je veřejným tajemstvím, že u nás existuje množství "polo"soukromých seznamů finálek a do těch také musí někdo přispívat a z nich loví. Já už i poznám jaké krabky z těch našich tam jsou protože ty logy se většinou dají poznat, ale přesunovat (dokud to nebude nutné z jiných důvodů) nic nehodlám a marnit čas posíláním nějakých falešných souřadnic také nebudu.

Klidně bych to nechal být nemuset za poslední měsíce mazat stovky podvodných reklamních logů na mých keších.
Ano, za poslední měsíce, protože tohle nebyla zdaleka první reklamní akce tohoto druhu, jen byla mnohem masivnější a otravnější. Já sám za sebe musím přiznat, že pokud se kačer dostaví na moji finálku, najde ji a zapíše se do logbooku tak je mi celkem jedno jestli tam byl s někým kdo to vyluštil za něj nebo jestli ho osvítil Duch svatý či se mu potřebné souřadnice zjevili ve snu. Když tam byl tak většinou i viděl i něco z toho, co jsem chtěl ukázat a jestli ho nezajímá nic jiného než "bod" budiž mu to přáno.
Oni třeba noční lovci FTF z okolní krajiny také moc zážitků nezaznamenají ;)
Co mi vadí jsou ovšem podvodné logy od někoho kdo se ani nenamáhal zvednout zadek a pouze umí zapnout mašinu. To už je pak skutečně o hodně jiná "hra".
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#20 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 7:05

PRESEKA napsal/a:

k-lord napsal/a:


Problem neni v tom poskytnuti finalek jinym kacerum, problemem geokesingu u nas je prilisna dramatizace naprosto vseho a nasledne rozpytvavani tady na foru. Deje se to vsude, kde je hodne kesi (vcetne USA), ale nikde tam na forech jsem nevidel, ze by nekdo brojil proti predavani finalek tak jako tady. Totez plati i pro finalkove weby. Sam s nima nesouhlasim, ale bohuzel jsou vsude, i v cizine.



...v tom máš asi naprostou pravdu. ....

....Já sám za sebe musím přiznat, že pokud se kačer dostaví na moji finálku, najde ji a zapíše se do logbooku tak je mi celkem jedno jestli tam byl s někým kdo to vyluštil za něj nebo jestli ho osvítil Duch svatý či se mu potřebné souřadnice zjevili ve snu. Když tam byl tak většinou i viděl i něco z toho, co jsem chtěl ukázat a jestli ho nezajímá nic jiného než "bod" budiž mu to přáno.
Oni třeba noční lovci FTF z okolní krajiny také moc zážitků nezaznamenají ;)
Co mi vadí jsou ovšem podvodné logy od někoho kdo se ani nenamáhal zvednout zadek a pouze umí zapnout mašinu. To už je pak skutečně o hodně jiná "hra".

Podepisuju.
  • 1
Don't panic!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama