Přejít na obsah


Fotka

APEL - LIDI NEBLÁZNĚTE


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
68 odpovědí na toto téma

#41 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 10:58

kolombo napsal/a:
Myslím, že se toho udělalo docela dost, třeba zmizel kanál k luxování final WP, který někteří úspěšně používali a který určitě krmil i finálky.


Pockej, pletes tu jabka s hruskama. Nabourani se do systemu se musi resit velmi rychle, kdyz se na to prijde. Bohuzel se na to prislo ale kvuli uplne necemu jinemu, nez je vysavani finalnich WP, to diky tomu probihalo docela dlouho. Navic je v moznostech GS to dobre vyresit. To, co ja mam na mysli, je vymena finalek at uz na zamcenych forech nebo na webech. S tim nikdo nic neudela, ani GS. A co se povesti tyce, tak bych rekl, ze tem nejvetsim podvodnikum je to uplne fuk, protoze se to o nich stejne uz vi. A na eventy vetsinou vubec nechodi.
  • 0

#42 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 11:07

Zase jednou vlákno, ve kterým se nemusim vykecávat, páč za mě všechno řek kolombo B) Asi nejlíp to tu někde před časem napsal PaWka - bez pravidel není hra, i malý děcko na pískovišti se prvně ptá "jak se to hraje". Za zdejší "v pravidlech je jen... tak můžu..." by odešli s brekem a pískem za krkem. Rozšlapávání báboviček zatím, myslim, nikde nechválej. Vtip je v tom, že póvl nepředěláš, jeho arogance je neprůstřelná. Mluvit ale nutno. Aby se vědělo, že to NENÍ normální a že porád ještě jsou lidi, který to rozpoznaj :) - což může bejt pro "služebně nový" pozitivní signál.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#43 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 11:09

Smrk napsal/a:
Taky si myslím, že o podvodech je zapotřebí alespoň mluvit, když už je nemůžeme zastavit. A ne dělat mrtvého brouka a hrát si na svém písečku.


Ano, muzeme mluvit, zakladat vlakna a tim davat idealni sanci na jejich reklamu, protoze tady na foru je plno prispevku, kde se pise neco ve styly: "Tak jsem narazil na dalsi web (www.xyz.cz), kde se meni finalky. Je to hnus"
Diskuze ANO, ale vecna, tady se ale dost casto mlati jen prazdna slama a at chcete nebo ne, pomahate tim jen tem webum. To, ze podvadeni je spatne, snad poctivym kacerum neni treba neustale rikat, to vi kazdy sam. A novacci? S temi je to uplne stejne. Tvrdit, ze kdyz vidi, jak lovi treba Jonea, tak tak budou lovit taky, muze jen ten, kdo je ma za naprosto nesvepravne.
  • 0

#44 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 11:19

k-lord napsal/a:
...To, ze podvadeni je spatne, snad poctivym kacerum neni treba neustale rikat, to vi kazdy sam. ...

Je potřeba to říkat neustále, neví to každý sám :(
  • 0

#45 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 11:28

k-lord napsal/a:
Ano, muzeme mluvit, zakladat vlakna a tim davat idealni sanci na jejich reklamu, protoze tady na foru je plno prispevku, kde se pise neco ve styly: "Tak jsem narazil na dalsi web (www.xyz.cz), kde se meni finalky. Je to hnus"


Otáčíš to někam jinam.

Základ problému je v tom, že se připisuje příliš důležitosti počtu odlovených, statistikám, tabulkám a pořadí v logbooku.

Pokud by si nešlo honit triko v počtu FTF, tak nikdo nebude dělat drama z toho, že někdo přišel na keš před publikací.

Pokud by stále někdo neřešil jak daleko máte vyčištěno, tak nikomu nebude připadat divné, že má v okolí pár keší, které nemá odlovené.

To ostatní jsou jen důsledky.
  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#46 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 12:03

At si kazdej lovi jak a co chce. Nikdo tomu stejne nezabrani a zbytecny se rozcilovat. Akorat jediny co me se.. pardon stve, je kdyz vidim ty reklamni logy, to uz je fakt drzost. Takze se stejne rozciluju... :-)
  • 0

#47 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 12:08

kolombo napsal/a:
Základ problému je v tom, že se připisuje příliš důležitosti počtu odlovených, statistikám, tabulkám a pořadí v logbooku.

Pokud by si nešlo honit triko v počtu FTF, tak nikdo nebude dělat drama z toho, že někdo přišel na keš před publikací.

Pokud by stále někdo neřešil jak daleko máte vyčištěno, tak nikomu nebude připadat divné, že má v okolí pár keší, které nemá odlovené.

To ostatní jsou jen důsledky.


Souhlasim. Jak stale rikam, ti, kteri musi mit vse vyluxovano a nejvic bodu at to stoji, co to stoji (rozumej nepoctive), uz davno ztratili pojem o tom, co je to geokesing a vytvorili si nejakou svou obdobu - geoscoring. A je mi jich vice mene lito, protoze se z nich stali jen sberaci stereotypnich bodu, nikoli stale novych zazitku. Proto rikam, nenicme si zazitky z teto hry rozcilovanim se nad chovanim techto jedincu. Skodi vesmes jen sobe. ;)
  • 0

#48 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 12:16

k-lord napsal/a:...Skodi vesmes jen sobe. ;)


Když to, bohužel, není tak docela pravda :( Ono je dnes společensky korektní vyjadřovat se podobným způsobem, ale faktem zůstává, že škodí nám ostatním, berou nám radost ze hry, mění tvář kešingu, jak ji budou vnímat jak ti uvnitř, tak nově příchozí. Prostě už to "není ono", a to poškozování je.
A není to "přirozený vývoj", je to destrukce šlendriánem.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#49 Ivank

Ivank

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 438 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 12:55

Pánové a dámy, mluvíte mi z duše! Přečetla jsem si všechny příspěvky a zprvu si dělala poznámky, ale nakonec konstatuji, že všichni máte v něčem pravdu, pod některou bych se podepsala i vlastní krví. Řekla bych, že největším problémem naší společnosti je neúměrná řevnivost, závist, touha po zisku za každou cenu. To se táhne naší společností od nepaměti. My jsme tak prostě kódovaní, je to jakési prokletí české kotliny. Nesnáším aroganci, s níž se mnozí jedinci doslova vysmívají zákonům, pravidlům, domluvám či smlouvám. Bohužel, v každé množině se takoví najdou, geokomunitu nevyjímaje! Ale to neznamená, že si jimi necháme otrávit tak skvělou zábavu, jakou geocaching je, i když se jim to občas docela daří. Děkuji JeDie za toto vlákno a ostatním za příspěvky, potěšili jste mě!:) Oli
  • 0
1.

#50 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 13:10

Citecka napsal/a:
Když to, bohužel, není tak docela pravda :( Ono je dnes společensky korektní vyjadřovat se podobným způsobem, ale faktem zůstává, že škodí nám ostatním, berou nám radost ze hry, mění tvář kešingu, jak ji budou vnímat jak ti uvnitř, tak nově příchozí. Prostě už to "není ono", a to poškozování je.
A není to "přirozený vývoj", je to destrukce šlendriánem.


Komu skodi? Mne rozhodne ne a rozhodne neberou radost z kesovani mym geokamaradum (nebavim se ted o lidech jako Stvanec apod, kteri uz opravdu skodi vsem). Ja resim problemy bezneho zivota a rozhodne se mi nechce resit pseudoproblemy ve hre, ktera me ma naopak vytrhavat z tech starosti, ktere prinasi zivot. A tak to vidi rada lidi kolem mne. Tuto hru hraje kazdy sam za sebe. Je to stejne jako by mi vadilo, ze nekdo podvadi v karetni hre Pasians. Pomyslim si svoje a tim to hasne.

Kazdopadne panove, drzim vam palce v boji s vetrnymi mlyny (tzn. resit problemy, ktere nemuzou vyresit ani GS ani nasi revieweri). Doufam, ze je vas boj nebude vice roztacet.
  • 2

#51 bosor

bosor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2014 - 12:26

To je ale tvůj pohled. Pro mne je daleko větší zážitek třeba krásné místo nebo krásná krabička.

Souhlasím. Při výletě s partou mudlozasvěcenců po zemích českých není čas na luštění mysterek ani na hodinové multiny. Je však parádní najít tradičku na krásném místě podél trasy nebo kousek od. To moc nezdrží a podíváš se kam bys jinam nešel. Všichni, ani když jsou PM, nejsou 100% zažraní kačeři, kteří žlutí mapu smajlíkama. Přiznávám, u mně tradičky převažují.


  • 1

#52 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2014 - 14:58

Co je to zase za fosilii...


  • 0

#53 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2014 - 16:54

Vzpomínám si na jeden moment z mých GC začátků, rok 2008 nebo 2009. Šel jsem na event, seznámil se s pár lidma a zeptal jsem se, jak si ti líbila ta a ta keš - viděl jsem nick dotyčného v logbooku. Odpověď mě překvapila, nejdříve že to bylo obyč, schránka, přitom jsem věděl, že to bylo velmi nadstandardní technické provedení, tak jsem se ptal dál, no nakonec z dotyčného vypadlo, že dělali s kolegy noční zátah, měli každý svůj rajón (tedy 1/4) a navzájem se zalogovali. Byl jsem ucho a poznal jsem svět mistrů z TOP 500 tehdejšího žebříčku. Další divný zlom byla soutěž kačer roku (kdo odloví nejvíce v tom roce), najednou tisíce nálezů bez zápisů do logbooku, případně na 50 keších za sebou jeden nick 5 různými barvami a jiným písmem. Současné apely nebo komentování jakože novodobých nešvarů mi přijde úsměvné, čím více je hráčů, tím více je variant jak to "hrát". Kdo chce body, ať si je honí. Kdo chce zážitky, nechť si hru užívá. Nějaké moralizování zde na fóru na tom nic nezmění.


Tento příspěvek byl upraven od pozorjed: 18 duben 2014 - 21:17

  • 3

#54 Sykype

Sykype

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2014 - 6:36

Dovolím si také pár slov k tématu.

Situace v geokešingu je podle mě obdobná jako ve zbytku společnosti. Stejně jako v ní se i tady najdou jedinci, kteří nectí pravidla, podvádí, nemění fér předměty v keších atd. Dnešní doba je bohužel plná agresivity a bezohlednosti, což je perfektně vidět třeba na silnicích. Že někdo jezdí jako prase ale neznamená, že tak budu jezdit taky. To bychom se na silnicích všichni pozabíjeli. Právě proto jsou tu pravidla a zákony, aby vymezovaly hranice. A ten, kdo je porušuje, by měl být potrestán. Obdobně je tomu i u geokešingu. Je to jen hra pro naši zábavu, ze které si ale někteří udělali soutěž. A kvůli výsledkům a bodům jsou schopni udělat cokoli.To, že to je jen hra, ale opět neznamená, že se nemusí dodržovat pravidla. Ten, kdo je výrazně a soustavně porušuje, by měl být opět potrestán - třeba vyloučením nebo alespoň opovržením komunity. A my ostatní bychom nad tím neměli mávnout rukou s tím, ať si hraje každý, jak chce. Hrajme všichni tak, aby jsme měli ze hry radost a nemuseli se za sebe stydět. Jenom tak se situace v geokešingu zlepší.
  • 8

#55 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2014 - 7:58

Dovolím si také pár slov k tématu.

...

To, že to je jen hra, ale opět neznamená, že se nemusí dodržovat pravidla. Ten, kdo je výrazně a soustavně porušuje, by měl být opět potrestán - třeba vyloučením nebo alespoň opovržením komunity.

.....

 

Když ono jediné psané pravidlo je to, že logovat může ten, kdo je zapsaný v logbooku. Jediná vyjimka na logování je u challenge a u earth.

 

Ostatní pravidla se týkají především zakládání keší.

 

Takže tyhle debaty typu: "Já to vidím takhle a ostatní by to měli vidět a dělat stejně, jinak začnu psát dlouhé příspěvky na fóra ...." jsou vlastně o ničem.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#56 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2014 - 8:35

Některé věci prostě nelze přesně popsat, definovat nebo nařídit, "jenom" vyplývají z logiky věci. Když v autobusu nepustím starou paní sednout, tak mě za to taky nelze nijak postihnout, protože jsem neporušil žádný zákon, vyhlášku ani podmínky dopravního podniku pro přepravu osob. Nic to ale nemění na tom, že je takové chování přinejmenším opovrženíhodné.

Stejně tak kačer, který například šmelí s finálkama, nechává se logovat jinými na místě, kde ani nikdy nebyl, rabuje wheriga v simulátoru a podobně ....
  • 12
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#57 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2014 - 9:00

Ani ne tak (podstatně) z logiky věci, ale z dobré vůle.


  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#58 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2014 - 12:08

K dnešnímu datu mám 535 tradiček, 67 multin a 159 mysterek (pokud do nich započítávám 31 keší ze série srpen a 42 se série vyhlídkový let, možná ještě pár dalších sérií)...no a co? :) Prostě mě někdy baví jeden bod za mysterku, u které jsem strávil luštěním nějakou chvíli, jindy zase rád zajdu pro nějakou tradičku (buď cíleně, nebo je blízko místu, kde zrovna jsem) a jindy si zase rád ulovím trochu víc keší najednou. Vadí to někomu? Ne... :) Trade itemy moc neměním, TB a GC rád převážím a CWG tu a tam vyměním rád. XTFka se mi párkrát také podařilo zapsat, ale že bych po nich toužil? Nikoliv, ať se honí jiní... (Upřímně? Když vás to baví...někdo přeci být první ale musí) Také občas šlápnu vedle a podaří se mi něco odlovit nezamýšleným způsobem, ale kdo někdy neudělal nějakou chybku, co? :) Spíše mě štvou lidé, kteří doslo vykrádají keše - TO JSTE KAČEŘI, KDYŽ VYBERET VŠECHNY TRADE ITEMY A NIC ZA NĚ NEDÁTE DO KEŠE NAZPĚT?! - před chvílí jsem se vrátil z obchůzky keší co máme u Děčína a první půlka, kterou jsme zakládali o dva týdny dřívěji, než druhou je skoro úplně prázdná (do začátku tam byly i docela hodnotné věci - např. nějaká malá elekronická sudoku hra atp.)...jsem z některých jedinců skutečně zklamán... :( Pak se mám divit, že přijde někdy log, proč je keš prázdná...proč asi, když ji navštěvují kleptomani, kteří se honosně nazývají kačery... No nic, jdu si postěžovat jinam (čti nechám to být, stejně s tím nic neudělám), protože tohle se řeší pořád dokola... Vážně už budu zakládat jenom mysterky a multiny, tradičky jsou vždycky vybíleny... :(


  • 1

#59 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2014 - 14:22

Jestli nutně chceš odpověď na otázku, jestli to někomu vadí, tak mě moc vadí, že tě baví jeden bod za mysterku. Mám z toho špatné spaní, špatné zažívání, rychleji mi stydne voda ve vaně a jen pro mě zdražili chleba.


  • 3

#60 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2014 - 14:28

A já jsem zase zásadně proti tomu, aby se Kulíšek takhle patolízalsky spokojoval s jedním bodem za multinu. Trvám na tom, aby okamžitě napsal na Zeměplk a důrazně žádal o zvláštní bod za každou stage!!!


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama