Přejít na obsah


Fotka

Plugin Distance


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 -PaD-

-PaD-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 21:16

Zdravim,

napsal jsem plugin, ktery pocita vzdalenost od kese ke kesi v jednom dnu.

To samo o sobe neni nijak uzitecne, ale pridal jsem jeste sablonu, ktera pridava do tabulky zajimavych cisel 3 nejdelsi vzdalenosti.

Stranka pluginu: http://geoget.ararat...skript:distance

Jestli stranka jeste neexistuje, tak pockejte 5 min, nez to vsechno nahraju na server...
  • 0

#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 22:37

Nějak to nic nedělá. Tag se nevytvořil - předpokládám že pokud není tak se vytvoří automaticky, ne ? NOjo, ono tam nebylo napsané že se výkonná část musí spustit ručně.
  • 0

#3 -PaD-

-PaD-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 23:09

Arne1 napsal/a:
Nějak to nic nedělá. Tag se nevytvořil - předpokládám že pokud není tak se vytvoří automaticky, ne ?


NOjo, ono tam nebylo napsané že se výkonná část musí spustit ručně.


Co nebylo napsano?

Spustis plugin, ten ti pred-vypocita tagy a s tema potom pracuje sablona, ktera se musi volat ze souboru, ve kterem mas definovany statistiky.

Myslim, ze tohle tam je napsane, ale nevim, mozna jsem na neco zapomnel, tak to klidne na stranky scriptu jeste dopisu.

A pokud mas napsad, jak to zjednodusit, tak sem s tim.
  • 0

#4 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 10:33

Nakouknul jsem do šablony. Ten SELECT, to je teda maso...!:o

Nebylo by vhodnější udělat to jako plugin do GgStatu (jako je např. samotný GgsExpr), který rovnou nastaví proměnné, které se pak vloží do SomeNumbers?

Mám teď čerstvě udělaný skript StatExtensions, který vytváří různé doplňky statistik. Zatím tedy nastavuje některé tagy, které pak šablona používá přes TagCustomizedList a dělá graf elevací nálezů. Výsledek je vidět u mne v profilu. Počítám s dalším rozšiřováním a případně i předěláním na plugin GgStatu, aby se mohly převzít některé definice a hlavně vrátit výsledky i přes proměnné. Možná bychom to mohli dát dohromady, aby těch prográmků nevznikaly hromady a na každý kousíček se nemusely kdesi spouštět zvláštní udělátka. Už teď je v tom celkem chaos...



  • 0

#5 -PaD-

-PaD-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 11:18

kiReGPS napsal/a:
Nakouknul jsem do šablony. Ten SELECT, to je teda maso...!:o


No je... takova znouze cnost, kdy jsem nebyl schopen vytaknout data po radkach... porad mi to rvoalo, ze jsou tam nedefinovane poratory, kdyz jsem chtel pridat do promenne HTML, ale funguje to a tak to je ok ;-)

kiReGPS napsal/a:
Nebylo by vhodnější udělat to jako plugin do GgStatu (jako je např. samotný GgsExpr), který rovnou nastaví proměnné, které se pak vloží do SomeNumbers?


No pokud to generuje neco, co se da includovat, tak jo, ale nemyslim, ze to pro SomeNumbers funguje...

kiReGPS napsal/a:
Mám teď čerstvě udělaný skript StatExtensions, který vytváří různé doplňky statistik. Zatím tedy nastavuje některé tagy, které pak šablona používá přes TagCustomizedList a dělá graf elevací nálezů. Výsledek je vidět u mne v profilu. Počítám s dalším rozšiřováním a případně i předěláním na plugin GgStatu, aby se mohly převzít některé definice a hlavně vrátit výsledky i přes proměnné. Možná bychom to mohli dát dohromady, aby těch prográmků nevznikaly hromady a na každý kousíček se nemusely kdesi spouštět zvláštní udělátka. Už teď je v tom celkem chaos...


No klidne... Ja jsem myslel, ze krome rosireni some numbers by se mohlo udelat jeste zobrazovani na mape (coz uz by jako samostatny plugin mohl byt...). Proste, ze by se do tohoto pluginu hodilo vse, co by nejak souviselo se statistikama a a vzdalenosti...

Urcite se nejak domluvime...
  • 0

#6 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 11:36

-PaD- napsal/a:

kiReGPS napsal/a:
Nebylo by vhodnější udělat to jako plugin do GgStatu (jako je např. samotný GgsExpr), který rovnou nastaví proměnné, které se pak vloží do SomeNumbers?


No pokud to generuje neco, co se da includovat, tak jo, ale nemyslim, ze to pro SomeNumbers funguje...

Plugin může vracet i příkaz pro nastavení proměnných. Alespoň GgsExpr to přesně takhle dělá. Nejsem si ale jist, zda lze jako plugin pustit GeoGet se skriptem. Resp. spustit ho půjde, ale nevím, zda nebude problém s manipulací s daty, předávanými dovnitř a ven...



  • 0

#7 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 11:55

Jako plugin GgStatu muzes spustit prakticky cokoli. Vstupni hodnoty jsou GgStatem napsany do standardniho vstupu pluginu a ocekavany na standardnim vystupu pluginu. Urcite tedy muzes spustit i GeoGet (v druhe, treti, ...n-te instanci), ale pripada mi to dost bolave a hlavne asi zbytecne. Je neco, co je fakt potreba delat primo v GeoGetu? neco, co GgStat nema/nevi? neco, co nemuzes udelat v GgStatim pluginu a fakt na to potrebujes GG? Jelikoz mas k dispozici celou databazi, neumim si nic takoveho moc predstavit.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#8 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 12:23

Úvaha byla vedena tak, že pokud už je něco stvořeno jako GG skript, jak lze výsledky zakomponovat do statistik GgStatu. Pravdou je, že s výstupem problém nebude. Výstupní soubor může obsahovat i nastavení proměnných, které pak šabloně někde použije. Asi chybí jen parametrizace vstupní, která se musí udělat duplikovaně s definicemi uvnitř template GgStatu.

Ale ta druhá instance GG (z GG se spustí skript, který spustí perlovský GgStat a ten spustí GG) by byla srandovní. HaLuMa by pak už v dokumentaci k parametrům při spouštění GG nepsal "-s nedoceněný parametr"... ;-)



  • 0

#9 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 12:35

Pokud uz existuje script, ktery chces vyuzit, udelal bych to tak, ze bych pres Combine spoustel napred ten script a pak jeho vystup pouzil v sablone GgStatu. GgStat bych spoustel tou samou davkou po dokonceni scriptu. Mam pro scripty i knihovnu, ktera umi nacist ze sablony GgStatu hodnoty ruznych promennych, takze lze do scriptu prevzit barvy, sirky, ... Takze parametrizaci lze vyresit timto zpusobem. Vyjimkou bude asi user a HC, ktere se vetsinou predavaji v prikazovem radku a pokud jsou v sablone, ma prikazovy radek prednost pred sablonou. EDIT: to, co je v prvnim odstatvci je vlastne zpusob, kterym pracuji scripty Puzzle, BadgeGenII, CwgList2, ... Takze je to overene.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 12:48

Díky za tip na knihovnu, to se může hodit...

Jinak postup "spuštění skriptu v Combine - výstup do souboru - include do template" je mi jasný, sám to taky tak dělám. Jen mi prostě nedocvaklo, že takhle mohu předat i obsahy proměnných. Teď už je to lepší...B)



  • 0

#11 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 13:26

Muzes udelat cokoli. Zalezi jen na tom, jaky format bude v tom vystupnim souboru ze scriptu a jakym prikazem budes ten vystupni soubor nacitat/zpracovavat v template souboru. Obvykly vystup je *.html a vklada se prikazem INCLUDE. Ovsem klidne muzes ve scriptu vytvorit prikazy pro template soubor a zpracovat to pomoci prikazu INCLUDE_TEMPLATE.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#12 -PaD-

-PaD-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 13:31

kiReGPS napsal/a:
Díky za tip na knihovnu, to se může hodit...

Jinak postup "spuštění skriptu v Combine - výstup do souboru - include do template" je mi jasný, sám to taky tak dělám. Jen mi prostě nedocvaklo, že takhle mohu předat i obsahy proměnných. Teď už je to lepší...B)



Ahoj,

Spoustet GG z GS nehodlam. Plugin funguje treba jako svetlo/tma. Vypocita se neco, ulozi do tagu a statistiky pak pracuji s predpocitanymi hodnotami z tagu. Jeste muzu pridat kontrolu, jestli dane tagy jsou vubec v databazi, aby se do sablony negenerovaly blosti...

Pokud se pridaji jine vystupy, tak pak script bude generovat samostatne HTML stranky, ktere se budou dat pridat pres INCLUDE (jako je treba v BageGenII), ale to ted neni na poradu dne, protoze takto dane tagy nepouzivam a parametr -s tak bude stale nedocenen...
  • 0

#13 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 13:58

Diskuze se mezitím stočila k tomu, že skript může spočítat i hodnoty proměnných do SomeNumbers, které teď děláš pracně v GgsExpr. Výstupem skriptu nebude kus HTML kódu, který vkládáš pomocí INCLUDE, ale kus template, který bude obsahovat nastavení proměnných příkazem SET a do šablony GgStatu bude vložen pomocí INCLUDE_TEMPLATE. Pokud bys nepotřeboval tagy na jiné účely, tak je ani nemusíš nastavovat.



  • 0

#14 -PaD-

-PaD-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 14:31

kiReGPS napsal/a:
Diskuze se mezitím stočila k tomu, že skript může spočítat i hodnoty proměnných do SomeNumbers, které teď děláš pracně v GgsExpr. Výstupem skriptu nebude kus HTML kódu, který vkládáš pomocí INCLUDE, ale kus template, který bude obsahovat nastavení proměnných příkazem SET a do šablony GgStatu bude vložen pomocí INCLUDE_TEMPLATE. Pokud bys nepotřeboval tagy na jiné účely, tak je ani nemusíš nastavovat.



Ale ja si podle nich vyhledavam, takze me osobne na neco jsou :-)

Mozna by stalo za to generovat sablonu kvuli moznemu prejmenovani tagu do kterych ukladam hodnoty, ale jinak rozdeleni na pociani ve scriptu a statistika pomoci tempalte je myslim logicke. V te sablone se nedeje nic vic nez ze se na zalkade (uznavam ze velkeho a desive vypadajiciho) SQL nastavi 9 hodnot, ktere se pak posle do tabulky zajimavych cisel. Rozhodne to neni nejpomalejsi cast statistik co pocitam :-)

Navic je lehce proveditelna rozsiritelnost, kdy si clovek muze 'jednoduse' upravit sablonu (jestli se odvazi hrabnout do toho SQL), aby mu to treba generovalo seznam 5 dnu s nejdelsi vzdalenosti od kese ke kesi i s detailama (neco jako ty mas ve statistikach pro nejsuspesnejsi dny)... Tohle jsem chtel zacit delat az teprve az pridam pocitani vyletu (tj. vzdalenosti ne na zaklade prislusnosti found logu k urcitemu datu, ale jinak urcenemu sledu kesi... Treba ja jsem ted lovil celkem 20h, ale spadlo mi to do 2 dnu a tak misto nejakych 160 km mam 120 jeden den a druhy 40 km (a to nepocitam cestu ke kesim od HC...))... A nebo bych rad dal do statistik i nejake keskove dovolene, ktere se nevesly do jednoho dne, ale celkove jsou (alespon pro mne) zajimave...

BTW uz jem to nakounul v odpovedi. Dival jsem se na ty tvoje statistiky na profilu a vypadaji moc hezky... Jestli das jen polovinu toho, co pocitas k dispozici, tak to bude super :-)
  • 0

#15 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 15:05

Moc mi neni jasne co se do tech tagu vlastne uklada. Nejaky count a sum....to se opravdu ke kazde kesi ulozi data ktera se tykaji celeho dne? Nebo jenom k prvni? K posledni? Kazdopadne mi pripada prinejmensim nesystemove ukladat k jedne kesi neco co se tyka i dalsich. Vzhledem k tomu jak dlouho ten vypocet trva bych radsi pri kazdem generovani statistiky ty vzdalenosti spocital znova, vzal si z nich to co me zajima (ty nejdelsi) a zbytek zas zahodil. Ale to asi uplne pri tomhle oddeleni vypocetni a prezentacni casti nepujde.
  • 0

#16 -PaD-

-PaD-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 16:11

Parkis napsal/a:
Moc mi neni jasne co se do tech tagu vlastne uklada. Nejaky count a sum....to se opravdu ke kazde kesi ulozi data ktera se tykaji celeho dne? Nebo jenom k prvni? K posledni? Kazdopadne mi pripada prinejmensim nesystemove ukladat k jedne kesi neco co se tyka i dalsich. Vzhledem k tomu jak dlouho ten vypocet trva bych radsi pri kazdem generovani statistiky ty vzdalenosti spocital znova, vzal si z nich to co me zajima (ty nejdelsi) a zbytek zas zahodil. Ale to asi uplne pri tomhle oddeleni vypocetni a prezentacni casti nepujde.


No muzes si na konci ty tagy zrusit, tusim ze to jde treba v combine, ale jist si nejsem...

ja jsem myslel puvodne kdovi jak pomale to nebude a chtel prepocitavat jen ty, kde se lisi pocet nalzenych kesi v danem dnu (treba pokud zpetne logujes earth a ostatni uz mas dopocitany). Ale nakonec jsem to neudelal a vse se vzdy pocita znovu.

Co se tyka tagu, ktere zavisi na ostatnich kesich... mas pravdu, neni to zrovna bezny zpusob pouziti tagu, ale zase na druhou stranu hned vidis, kolik jsi toho ten den nasel a i vzdalenost... a nebo to vubec nemusis resit ve stylu 'just works'.

K rozdeleni na vrstvu vykonnou a prezentacni jsem se jiz vyjadroval. Vidim v tom vetsi volnost prezentace. Znas strukturu a nazvy tagu a na zaklade toho muzes ty tagy pouzit kolikrat chces...

Jeste jsem dostal dotaz proc jsem pri vypoctech pouzil GGF sobory.

Je to zase ze stejneho dubvodu. Cele se to vlastne sklada ze 3 vrstev:

1) priprava dat k vypoctu (momoentalne to pripravi seznam kesi v jednotlivych dnech), ale muzes si tam pridat jakykoliv jiny GGF (Zarodek pripravy jinych vypoctu je v oddeleni lib a samotneho pluginu)

2) vypocet (funkce ma jako parametr nazev tagu, muzes si urcit nazvy tagu, do kterych ukladas) - treba pri pocitani uplne jine vzdalenosti...

3) zobrazeni stylem vezmu co mam a zobrazim to (muzes si napsat uplne jinou sabolonu, treba pro nejkratsi vzdalenost (ale na co by zrovna tahle byla...)

Vyhoda tohoto systemu prijde asi az v dalsich verzich, kdy bude vice sablon v prezentacni vrstve i vice moznosti pro pripravu dat pro pocitani...

Smazani tagu asi pridam do dalsi verze... pokud o to je zajem tak proc ne...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama