Přejít na obsah


Fotka

Změna finálních souřadnic na Geocaching.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

#41 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2014 - 22:01

Jo, GG taha komplet info o kesi (poud jsi PM a reknes mu, co matahat). Jen mu to proimte nepredhazuj v GPX tvorenym gc.com - ty pitomci totiz presunou kesku na finalovy souradnice, ale do GPX to nijak neoznacej, takze prd poznas. Na to je lepsi to tahat pomoci API.

V mape pak uvidis jak vychozi, tak finalovy souradnice.


  • 0

#42 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2014 - 22:22

Svým příspěvkem se nechci v žádném případě dotknou pravověrnýchGeoGetařů. Na mých nějakých cca 2000 nalezených keší jsem ho nikdy nepotřeboval. Pravda, předminulé léto jsem ho použil a naplnil si navigaci prázdnýma GPX souborama , ale byly optimalizovaný pro Oregona, to však byla jednoznačne moje vina. Protože se věnuji geocachngu nevýkonnostně, nepotřebuji mít v navigaci tisíce keší. Jednou týdně si udělám PQ Prahy 32 km diametr cca 990 kešek - tradičky a totéž Ústí n. L. 780 keší. Tohle mám nacpaný na kartě O550 a O650 k tomu mám ještě soubor vyluštěnejch mysterek ty si vklidu ukládám po jedné a nakonec spojím dohromady programem easygps. Do paměti navigace dávám keše pro momentální použití nebo na aktuální výlet a po návratu je mažu a tak mi v adresáři GPX zůstávají jenom moje vlastní zaměřené body. Multiny a multimystery stejně potřebují papírovou předlohu a hlavně přípravu. V poslední době se totiž ve většině odpovědí objevuje geoget a zase geoget. Pro spoustu lidí to může být zavádějící a spousta jich geoget prostě nezvládne, nemluvě o tom, že je to zbytečně složité. Třeba o easygps tady na fóru nebyl prakticky žádný příspěvek, přesto že je to docela výkonný program a neklade prakticky žádné nároky na intelekt (pro mě výhoda :-). Tento příspěvek je jenom o tom, že k jednomu cíli může vést více cest.

 

kvůli zobrazení finálek na mapě je GeoGet sice skutečně kanón na vrabce, ale požadovanou funkci umí a dobře (lépe) než-li mapa na gc.com

 

k dispozici je nativní doplněk mapa keší nebo alternativní keškomapa (cache-o-mapic). Obě jsou prima a nabízejí několik druhů filtrů, zobrazení waypiontů a mapových podkladů.

 

PS: Abych nezapomněl. Keškomapa dokonce má možnost ručního kreslení a měření trasy včetně exportu do *.gpx. Jestli to umí i mapa keší si už nepamatuji (neb nativně nefunguje v Chrome, pouze přes nějaký přitroublý příkaz)

Třeba tento příspěvek je přímo zavádějící. Pokud si na GC.COM přepíšu souřadnice tak jsou přepsané úplně stejně jako z geogetu. Jediný rozdíl je v tom, že nejdřív data musím exportovat do GG, pak je upravit a zase export do navigace. Přijde mi tam jedna operace navíc.


  • 1

#43 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2014 - 22:29

Praveze stejne prepsany nejsou! Kdyz to mas z GG, tak aspon poznas, ze kes je vylustena. Kdezto pri pouziti dat primo z gc.com do GPSky to poznat neni :( Leda, ze si tam das jenom ty vylusteny, ale to je ti zas na prd, kdyz chces pouzit PQ...

 

PS: Sice mas neco v podpisu, ale zkus si to tady trochu zviditelnit - muzes mit sebelepsi navody, ale kdyz je nikdo nevidi, tak je to pak tezky ;)

 

GeoGetisti radej GG proto, ze ho znaj a vedej, co umi... To, o cem ty mluvis, tim padem zant nemusej - kazdej zname svy :)


  • 0

#44 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2014 - 22:30

lubbez:

Co je zavádějící na faktu, že v keškomapě mám mnohem více funkcí, filtrů, zobrazení finálky,  waypointů, kresba trasy a export do gpx?

Umí snad toto gc.com mapa?

 

:)

 

Ano, je to krok (kdyby jenom jeden) navíc. Naprostý souhlas. Žel GC Comment již zdá se nefunguje a já nevidím žádný jiný prostředek, jak by mohl prazskychytrak zobrazit na mapě vyluštěné finálky.


Tento příspěvek byl upraven od skurakai: 20 leden 2014 - 22:38

  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#45 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2014 - 22:35

Kdyz jsem si precetl, co vsechno musi Lubbez udelat pred vyletem a co vsechno potom, tak jsem docela rad, ze na to mam Geoget. ;)


  • 3

#46 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2014 - 22:41

To HaLUMa: To víš když to někdo umí tak je mu hej. Znova píšu nechci se nějak dotknou GG, dokonce si troufnu říci, že zrovna tvou práci obdivuju, ale je to prostě tak, že někdo blondýny, někdo prdelatý, někdo GG .....

Nesmím se moc rozepisovat abych nedostal dalšího záušáka, když jsem v tý podmínce.


  • 0

#47 zzstan

zzstan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2014 - 22:46

Ano, je to krok (kdyby jenom jeden) navíc. Naprostý souhlas. Žel GC Comment již zdá se nefunguje a já nevidím žádný jiný prostředek, jak by mohl prazskychytrak zobrazit na mapě vyluštěné finálky.

 

Jde to docela jednoduse, vylustene kese si das na zvlastni bookmark, na zaklade bookmarku udelas PQ a to se na mape gc.com zobrazuje uz vcetne presunutych souradnic.


  • 2

#48 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2014 - 22:50

Teď ti ale nerozumim - já tam přece jiný než vyluštěný nemám - tak jak bych to nepoznal?

A co takové mysterky, které jsou vlastně převlečené multiny  ?

Co mysterky které jsou na původních souřadnicích ? A mysterkovaté je něco jiného, třebas klíč k zámku nebo je to challenge.

Co mysterky které se z nějakého důvodu musí luštit až na místě ?

Co mysterky, kde si řešením nejseš jistej a máš několik variant výsledku ?


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#49 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2014 - 22:51

zuzastan: šikovné řešení o kterém jsem nevěděl :-) Snad to prazskemuchytrakovi pomůže (pokud má PM).

 

Osobně však zůstávám u GeoGetu.


  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#50 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2014 - 22:54

Jde to docela jednoduse, vylustene kese si das na zvlastni bookmark, na zaklade bookmarku udelas PQ a to se na mape gc.com zobrazuje uz vcetne presunutych souradnic.

 

nj, ale to mi zase na jedné mapě nezobrazí i tradičky a úvodky multin :D no jak se zdá, nejlepším řešením bude kanón na vrabce GG :)


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#51 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2014 - 22:55

A co kdyz si chces do GPSky dat vylusteny i nevyslusteny (treba kdyz se to lusti na miste)? Jak to potom poznas? Nepoznas... A v tom je ten problem...


  • 0

#52 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2014 - 23:01

nj, ale to mi zase na jedné mapě nezobrazí i tradičky a úvodky multin :D no jak se zdá, nejlepším řešením bude kanón na vrabce GG :)

A to ještě neuvažuješ že multiny mohou mít zveřejněné stage., případně že tě mohou zajímat další waypointy.


A co kdyz si chces do GPSky dat vylusteny i nevyslusteny (treba kdyz se to lusti na miste)? Jak to potom poznas? Nepoznas... A v tom je ten problem...

:) viz výše. Ale těchto námitek oni si nikdy raději nevšimnou.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#53 zzstan

zzstan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2014 - 23:02


nj, ale to mi zase na jedné mapě nezobrazí i tradičky a úvodky multin :D no jak se zdá, nejlepším řešením bude kanón na vrabce GG :)

 

Ale jo zobrazi, kdyz si udelas PQ cele vybrane oblasti a toto zobrazis na mape, tak je to se spravnymi finalkami. Zkus si to.


  • 0

#54 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2014 - 23:06

Ale jo zobrazi, kdyz si udelas PQ cele vybrane oblasti a toto zobrazis na mape, tak je to se spravnymi finalkami. Zkus si to.

 

takže udělat bookmark vyluštěných mysterek a pak udělat PQ celé vybrané oblasti s bookmarkem a budou tam i ostatní škatule? :) ale je pravda, že nepočítám s body multin, což už asi jedině umí GG no :) otestuju co mi bude nejlépe vyhovovat, díky ;)!


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#55 zzstan

zzstan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2014 - 23:31

takže udělat bookmark vyluštěných mysterek a pak udělat PQ celé vybrané oblasti s bookmarkem a budou tam i ostatní škatule? :) ale je pravda, že nepočítám s body multin, což už asi jedině umí GG no :) otestuju co mi bude nejlépe vyhovovat, díky ;)!

Ten bookmark muzes vynechat, ale puvodne jsi chtel videt vylustene mysterky samostatne ne? ;)


  • 0

#56 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2014 - 23:55

ne ne, videt vylustene mysterky na mape gc.com na finalnich souradkach (a samo i ostatni skatule), aby clovek vedel, kudy cca pujde na vylet ;) a musim si teda jeste pohlidat ty multi, aby nevedly na druhou stranu :D
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#57 ALLiK team

ALLiK team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2014 - 2:16

Přesně toto potřebuji také a k mé plné spokojenosti mi to nabízí kombinace Geoget + Adrake. Že je to kanón na vrabce mě netrápí. Po překonání prvního šoku, že vidím jen prázdné okno, se základní funkce Geogetu dají intuitivně vcelku rychle pochopit.


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama