Přejít na obsah


Fotka

keše v Praze, co stojí za to


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#1 E.liska

E.liska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 7:00

Ahoj. Chystáme se o víkendu do Prahy a rádi bychom si našli nějakou tu hezkou kešku. Poraďte mi, prosím, nějakou kešku, která v Praze rozhodně stojí za návštěvu. Pokud by s tipech byla i nějaká pěkná noční keška, byli bychom moc rádi ;) Díky moc za každý hezký tip!
  • 0

#2 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 7:09

neni jednodussi si je seradit podle FP? porad se mi to zda jako nejobjektivnejsi hodnoceni, spousta lidi sice fp nema/nedava, ale alespon nejake kriterium..
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#3 Kamenitxan

Kamenitxan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 7:10

GC1BH4Y GC19TTC GC3HC0Z
  • 0
Dříve znám jako Kanabis

#4 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 7:26

MA-FI-AN napsal/a:
neni jednodussi si je seradit podle FP? porad se mi to zda jako nejobjektivnejsi hodnoceni, spousta lidi sice fp nema/nedava, ale alespon nejake kriterium..

Nemyslím, i lepší zaokapovka v centru s jednoodstavcovým listingem v angličtině bude mít těch FP mnohem víc, než krásná keš s náročnějším přístupem v Šárce nebo v Klánovickým lese, protože ji turisti budou mít na cestě z Václaváku do hotelu. Spolehla bych spíš na hodnocení místních, a to nezávisle na tom, zda patří mezi PM honoraci.
  • 0

#5 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 7:34

Kamenitxan napsal/a:
GC1BH4Y

Přestaňte mlátit schránkou o ten žebřík a zeď. Ničíte ten závit, dementi.


:D
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#6 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 9:05

E.liska: ty co se mi nejvíc libily mám tady: http://www.vitablondak.cz/seznam-kesi/ , i s mými logy:-) Dost z nich je v Praze. Zkus se podívat. Ale nejsou to rychlovky:-) Namátkou Hraběnky, Noční můra, Smrtihlav, Temná Amazonie,buď připraven (parádní noční), Ztracené moře, Cesta na jih, Pražský pentagon, Horor keš, Po modré od modré, O ring II atd. A pár kanálovek...
  • 0

#7 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 9:22

V poslední době co se mi líbilo bylo GC3YHR2 - fakt vytuněná keška (tradička v západní části Prahy) a mysterky Fibonacci GC1915P a Trionacci GC3MD57. Obzvlášť na Tribonacciho doporučuji jít za deního světla ;). Taky se mi líbilo na Děvíně:(např) GC359C3,GC1CEWC,GCNV7V,GC1VCAZ... Krabičky sice vypadají "normálně" (tj. žádné extra vytunění), ale je tam hezká kopcovitá krajina ;).
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#8 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 9:28

honny napsal/a:

Kamenitxan napsal/a:
GC1BH4Y

Přestaňte mlátit schránkou o ten žebřík a zeď. Ničíte ten závit, dementi.


:D

Mně to moc k smíchu nepřipadá. Jak chování "dementů", tak hulvátství ownera je spíše smutné.
  • 0

#9 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 9:42

Jacka_dominikanka napsal/a:

MA-FI-AN napsal/a:
neni jednodussi si je seradit podle FP? porad se mi to zda jako nejobjektivnejsi hodnoceni, spousta lidi sice fp nema/nedava, ale alespon nejake kriterium..

Nemyslím, i lepší zaokapovka v centru s jednoodstavcovým listingem v angličtině bude mít těch FP mnohem víc.....

Na http://project-gc.com/ se dají setřídit i podle procent FP nebo ještě lépe podle Wilsonova kritéria (znevýhodňuje kešky s malým počtem nálezů). Používám to a jsem spokojen.
  • 0

#10 burg

burg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 9:59

Jacka_dominikanka napsal/a:

MA-FI-AN napsal/a:
neni jednodussi si je seradit podle FP? porad se mi to zda jako nejobjektivnejsi hodnoceni, spousta lidi sice fp nema/nedava, ale alespon nejake kriterium..

Nemyslím, i lepší zaokapovka v centru s jednoodstavcovým listingem v angličtině bude mít těch FP mnohem víc, než krásná keš s náročnějším přístupem v Šárce nebo v Klánovickým lese, protože ji turisti budou mít na cestě z Václaváku do hotelu. Spolehla bych spíš na hodnocení místních, a to nezávisle na tom, zda patří mezi PM honoraci.


Palec nahoru! Už jsem viděl mraky zaokapovek v centru města (nejen Prahy, ať pražákům nekřivdím), které měly desítky FP a žádný nápad. Holt multinky v lese a kopcích mají tu výhodu, že na ně půjde jen ten kdo má opravdu zájem a nemá to jen po cestě z A do B.
  • 0
Lovte tak, aby vás to bavilo a zakládejte tak, aby to bavilo ty ostatní.

#11 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 10:25

Co se týče Děvína, tak zatím vůbec nejvíc se mi líbilo Tajemství dívčího hradu. Moc pěkné wigo. Krabička spíš obyčejná, ale hra super. Jako nočku bych doporučil Nová strašnická strašidla – dělal ji kamarád (testoval jsem mu ji na Oregonu), který má velice specifický smysl pro humor, a ta jeho strašidla tomu odpovídají :-) Finálka je, pokud vím, momentálně provisorní, neb tu původní pěknou někdo vymudlil.
  • 0

#12 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 10:49

A chcete se pohybovat spíš po centru nebo mimo centrum města?
  • 0

#13 Yaro.SH

Yaro.SH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 11:11

Vláček napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:

MA-FI-AN napsal/a:
neni jednodussi si je seradit podle FP? porad se mi to zda jako nejobjektivnejsi hodnoceni, spousta lidi sice fp nema/nedava, ale alespon nejake kriterium..

Nemyslím, i lepší zaokapovka v centru s jednoodstavcovým listingem v angličtině bude mít těch FP mnohem víc.....

Na http://project-gc.com/ se dají setřídit i podle procent FP nebo ještě lépe podle Wilsonova kritéria (znevýhodňuje kešky s malým počtem nálezů). Používám to a jsem spokojen.


souhlas, %FP jsou asi aktualne nejlepsim kriteriem pro vyber kvalitnich kesi. Jedinou vyjimkou jsou asi jen bonusove krabky serii/obrazcu, kde dostavaji FP za celou serii...
U %FP se pak smazava rozdil u navstevnosti kesi, a i drive zalozene pekne kesky uz nabraly celkem odpovidajici %FP.

http://project-gc.com/ je opravdu v tomto dobrym pomocnikem.
Napr. top100 kesi v Praze podle %FP podle Wilsonova zobrazeno na mape:
http://project-gc.co...55858&limit=100
  • 0

#14 micska

micska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 11:27

Yaro.SH napsal/a:

Vláček napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:

MA-FI-AN napsal/a:
neni jednodussi si je seradit podle FP? porad se mi to zda jako nejobjektivnejsi hodnoceni, spousta lidi sice fp nema/nedava, ale alespon nejake kriterium..

Nemyslím, i lepší zaokapovka v centru s jednoodstavcovým listingem v angličtině bude mít těch FP mnohem víc.....

Na http://project-gc.com/ se dají setřídit i podle procent FP nebo ještě lépe podle Wilsonova kritéria (znevýhodňuje kešky s malým počtem nálezů). Používám to a jsem spokojen.


souhlas, %FP jsou asi aktualne nejlepsim kriteriem pro vyber kvalitnich kesi. Jedinou vyjimkou jsou asi jen bonusove krabky serii/obrazcu, kde dostavaji FP za celou serii...
U %FP se pak smazava rozdil u navstevnosti kesi, a i drive zalozene pekne kesky uz nabraly celkem odpovidajici %FP.

http://project-gc.com/ je opravdu v tomto dobrym pomocnikem.
Napr. top100 kesi v Praze podle %FP podle Wilsonova zobrazeno na mape:
http://project-gc.co...55858&limit=100


Omlouvám se za vláček, ale nějak nevím, jak přesně promazat, aby to neztratilo smysl.

Obecně to tak asi funguje, ale myslím, že právě pro návštěvníka Prahy z daleka je to uplně na nic. Stači se kouknout, co to vyhodilo za keše. Prakticky žádná tradička, minimum multin a spousta mysterek, které mají body především za luštění. Atd..

Pravda ale je, že původní dotaz, mimo specifikace, že nějakou noční, vůbec nespecifikoval, co by tak E.liška asi chtěla :(
  • 0

#15 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 11:45

micska napsal/a:
Obecně to tak asi funguje, ale myslím, že právě pro návštěvníka Prahy z daleka je to uplně na nic. Stači se kouknout, co to vyhodilo za keše. Prakticky žádná tradička, minimum multin a spousta mysterek, které mají body především za luštění. Atd..

Můžete si to nastavit podle svého - třeba jenom tradičky a multiny, bez mikro, bez T5, apod.
Mapa podle právě popsaných kritérií je zde: http://project-gc.co...be6f2&limit=100
  • 0

#16 fly2free

fly2free

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 11:49

Jacka_dominikanka napsal/a:
..Spolehla bych spíš na hodnocení místních, a to nezávisle na tom, zda patří mezi PM honoraci.


Co to je PM honorace , resp. kdo je PM honorace ?
  • 0

#17 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 11:50

Taky si myslím, že by bylo dobré specifikovat, co tazatelka považuje za pěknou keš a jaký typ keší upřednostňuje. On je kapku rozdíl, jestli chce stihnout pár keší v centru před večerní návštěvou Národního divadla a půjde na ně v lodičkách a společenské róbě, jestli bude mít v kufru auta lana nebo gumovky, případně neoprén, a nebo jestli se hodlá prostě jen tak bez vybavení proběhnout po Šárce a okolí a sem tam si vylézt nějakou nenáročnou T4 skalku nebo strom. Někomu záleží na místě, někomu na info v listingu, někomu na vymazlené škatuli, někdo má rád výzvy v podobě náročnějšho terénu či luštění, někdo chce velkou krabku plnou hraček pro potěšení geomrňat. Ono by vůbec stálo za to podiskutovat na téma "jaké keše máte nejradši".
  • 0

#18 burg

burg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 11:51

Jacka_dominikanka napsal/a:
Ono by vůbec stálo za to podiskutovat na téma "jaké keše máte nejradši".


to by byl začátek další nikdy nekončící hádky na dané téma :D
  • 0
Lovte tak, aby vás to bavilo a zakládejte tak, aby to bavilo ty ostatní.

#19 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 11:54

Cokoliv od DP.mana, tam se neda slapnout vedle. Namatkou treba GC1ZZTM. :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#20 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 12:05

To Wilsonovo kritérium vypadá o něco rozumněji než jen čisté %FP, ale pořád předpokládá, že mezi těmi, co nehodnotili (protože nemají odloveno), bude korelace s tím, jak hodnotili ti, co odloveno mají. To často bude pravda, ale často taky ne. Třeba nejlepší keší podle tohoto kritéria by byla GC30VP7, která má sice 100% FP a 86% podle Wilsonova kritéria, ale za půl roku 32 odlovů. Měla by stejné procento, kdyby hodnotili i ti, co neodlovili? Když se podívám na tu mapu nejlepších keší, tak jsou to skoro samé mysterky, většinou velmi náročné na luštění nebo na odlov. To většinou nebudou ty, které si budu chtít odlovit, když pojedu někam do cizího města. Chybu vidím v tom, že jednak můžou hodnotit jen ti, co odlovili, a navíc jen pozitivně. Jako negativní hodnocení se bere situace odlovil, ale nedal FP (což nutně nemusí znamenat, že se mu ta keš nelíbila). Nejde dát negativní hodnocení keši, kterou nedokážu odlovit, a proto tyto keše budou mít vždy %FP vysoké.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama