Přejít na obsah


Fotka

Tablet Google Nexus 7/Oregon450


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 Lindbergh

Lindbergh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 10:28

Ahoj lidičky, prosím o jakoukoli radu na téma: 1-Český návod na Google Nexus 7, ať tady neotravuju, rád se to naučím sám .... 2-Pokud neseženu návod v ČJ, tak: Je možnost stáhnout si někde přes Wifi v terénu do tabletu soubor (gpx, gwc) a následně ho odeslat do Oregonu450? A pokud ano, tak jak na to :( Moc děkuji předem Lindbergh007
  • 0
KDO SE VRACÍ Z NEÚSPĚŠNÉHO LOVU BEZ KRVE A VCELKU, HLEDÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!!!

#2 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 10:34

Lindbergh napsal/a:
1-Český návod na Google Nexus 7, ať tady neotravuju, rád se to naučím sám ....

Tablet nevlastním, ale má ho jeden kamarád, tak se pozeptám.

Lindbergh napsal/a:

2-Pokud neseženu návod v ČJ, tak: Je možnost stáhnout si někde přes Wifi v terénu do tabletu soubor (gpx, gwc) a následně ho odeslat do Oregonu450? A pokud ano, tak jak na to :(


Stáhnout z GC.com PQ (pro PM) a pak přes kabel narvat do navigace.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#3 Lindbergh

Lindbergh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 10:46

No "narvat ho tam"to je právě ten problém .... Soubory mám ztažené, ale chybí mně vědomosti, jak se v tom tabletu pohybovat. Nikde tam nevidím aplikaci, kde bych podobně jako ve Win otevřel okno, nalezl v tabletu ten soubor a uměl ho "přetáhnout" do GPS. To je právě ten problém .... Stáhnul jsem si Total commander, ale tam zase neumím ten soubor "přetáhnout" do Oregona a ani tam nikde Oregona nevidím :-( Prostě českej návod by byl super. No v nejhorším si elektronicky přeložím ten Aj, no ...
  • 0
KDO SE VRACÍ Z NEÚSPĚŠNÉHO LOVU BEZ KRVE A VCELKU, HLEDÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!!!

#4 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 10:58

Najprv si zisti, či Nexus 7 podporuje USB OTG. Ak áno, musíš si kúpiť USB OTG kábel alebo redukciu, kde potom môžeš pripojiť USB čítačku mikroSD kariet. Do tej vložíš SD kartu z Oregonu a nahráš si na ňu čo potrebuješ. Ja tak bežne fungujem so Samsung Galaxy S2 a Oregonom 450.
  • 1
Samsung Galaxy S II + Locus Pro + iGO
Garmin Oregon 450 (Patched)
Magellan Mobile Mapper 6 + OziExplorerCE 2 + iGO
QSTARZ BT-Q1000Platinum (Datalogger)

#5 Lindbergh

Lindbergh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 11:23

lacop napsal/a:
Najprv si zisti, či Nexus 7 podporuje USB OTG. Ak áno, musíš si kúpiť USB OTG kábel alebo redukciu, kde potom môžeš pripojiť USB čítačku mikroSD kariet. Do tej vložíš SD kartu z Oregonu a nahráš si na ňu čo potrebuješ.

Ja tak bežne fungujem so Samsung Galaxy S2 a Oregonom 450.


Zkusím to, snad to půjde, díky za radu.
  • 0
KDO SE VRACÍ Z NEÚSPĚŠNÉHO LOVU BEZ KRVE A VCELKU, HLEDÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!!!

#6 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 11:46

pročti zde, ale píšou tam, že pokud není nexus rootnutý, jde z externího zařízení pouze číst, zápis není možný.. http://androidforum....bel-t33093.html
po rootu je možný obousměrný provoz pomocí např. https://play.google....fire.stickmount
  • 0

#7 Lindbergh

Lindbergh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 18:08

Tak jsem si jel pro ten kabel a nainstaloval [root] StickMount. Nevím teda jak to funguje, mám pocit že jsem totální softwarové pako :@ Zatím jsem pustil akorát myš a ta fungovala automaticky. Připojil jsem jí a okamžitě se tam objevila a makala. Čtečku karet jsem nestihl koupit, tak snad zítra, ale nic jiného mně přes to nemaká, teda až na USB Flashku, na kterou se mě to zeptalo, já dal O.K., ale nikde jí v tabletu nevidím .... A ted základní dotaz: Pokud napojím a bude fungovat čtečka (nebo jakékoliv úložiště dat, jako například ta funkční Flashka) , kde jí uvidím? Projíždím to Total commanderem a nikde ten připojený disc nevidím :-( Díky za rady.
  • 0
KDO SE VRACÍ Z NEÚSPĚŠNÉHO LOVU BEZ KRVE A VCELKU, HLEDÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!!!

#8 kahob

kahob

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 7:16

Napriklad po pripojeni flashky pres StickMount se obsah v ES spravci souboru objevi ve slozce /sdcard/usbStorage/sda1 a v Total Comanderu podobne, pripojit lze i Oregon 450, v adresari usbStorage se objevi slozka SDA - je vnitrni pamet garmina a SDB1 - je pametova karta.
  • 0

#9 3am

3am

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 13:37

a neprijde se o zaruku, kdyz se zarizeni "rootne"? :o
  • 1

Garmin Oregon 550t + GSAK V8 + Locus PRO


#10 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 14:09

3am napsal/a:
a neprijde se o zaruku, kdyz se zarizeni "rootne"? :o

Obávám se, že ano... :/
  • 0
Jo, a jsem chlap, ne žena, zdání klame.

#11 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 17:05

Samozřejmě že ano... Ale jen co se týče závad, které mají nějaké softwarové příčiny. Takže třeba v případě nějaké mechanické závady se záruka kvůli nepovolené změně software neruší. A mimochodem, kromě rootu samozřejmě v drtivé většině případů existuje i tzv. un-root, který to umí vrátit do původního stavu ;) Včetně toho, že když to uživatel přeflashne originální ROMkou, tak se root opět zruší. Jinak tedy vůbec nechápu proč zrovna zařízení od Google nemá takovou základní věc jako je OTG oficiálně :@ Tohle trochu podělali... Když už to nemá slot na paměťovou kartu, tak měli nechat možnost připojit něco externího... No nic, ještě že Nexus 7 nemám, a vlastním něco úplně jiného, přitom se všemi možnostmi, které dnešní tablety mohou nabídnout a nic mne v toto případě neomezuje ;)
  • 0

#12 Alka19

Alka19

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2013 - 21:23

Jarous1 napsal/a:
Jinak tedy vůbec nechápu proč zrovna zařízení od Google nemá takovou základní věc jako je OTG oficiálně :@ Tohle trochu podělali... Když už to nemá slot na paměťovou kartu, tak měli nechat možnost připojit něco externího...
No nic, ještě že Nexus 7 nemám, a vlastním něco úplně jiného, přitom se všemi možnostmi, které dnešní tablety mohou nabídnout a nic mne v toto případě neomezuje ;)


A prozradíš co vlastníš? Ježíšek mi nadělil poukaz na tablet, ale co jsem se ptala, tak připojení navigace neumí asi žádnej...Vybírám a nemůžu vybrat. Měla jsem vybranej ASUS s dokovací stanicí s USB, ale navigaci prej nepřečte....tak nevím... Díky za rady!
  • 0

#13 Alka19

Alka19

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2013 - 21:26

lacop napsal/a:
Najprv si zisti, či Nexus 7 podporuje USB OTG. Ak áno, musíš si kúpiť USB OTG kábel alebo redukciu, kde potom môžeš pripojiť USB čítačku mikroSD kariet. Do tej vložíš SD kartu z Oregonu a nahráš si na ňu čo potrebuješ.

Ja tak bežne fungujem so Samsung Galaxy S2 a Oregonom 450.


Nevadí ty mapy na SD kartě? Nebo to chce ještě jednu kartu a střídat? Vůbec se v tom nevyznám...díky!
  • 0

#14 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2013 - 21:54

Alka19 napsal/a:
, tak připojení navigace neumí asi žádnej...Vybírám a nemůžu vybrat. Měla jsem vybranej ASUS s dokovací stanicí s USB, ale navigaci prej nepřečte....tak nevím... Díky za rady!

Vyber nějaký co má GPS přímo v sobě, ne? Nebo jsem tě špatně pochopil?
Aha, ty chceš přímo připojit garmina kabelem k tabletu. Otázka je zda to vůbec android umí (tj. jsou na to drivery) a pak už jen aby dotyčný tablet uměl OTG.
  • 0

#15 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2013 - 17:49

Tak ste me dokopali k tomu, ze sem doma podnikl par pokusu s dcerinym Tabletem. Je to nejaky hloupocky Prestigio 5770D s androidem 4.0.4 (bez rootu, proste prakticky jak se vybalil) vysledek pokusu s prilozenou redukci (byla v baleni u Tabletu a "jen" microUSB preklopi na USB Samici) je nasledujici: USBFlash disk - Tablet ho bez problemu vidi SD Karta ve ctecce karet - Tablet ji vidi a cte z ni OREGON 550 - Tablet vidi jak primo Oregon tak i v nem vlozenou SDkartu Priznam se, ze zapis na ty karty sem netestoval, ale myslim, ze by to nemel byt problem. Nejvetsim problemem se ukazalo byt NAJIT, kde se v systemu ty zarizeni pripojene pres kabel objevi - MNT/SDA - takze je skutecne potreba vyskakat az do "rootu" V pripade Oregona to bylo SDA a SDA1 Jedina nevyhodaje, ze to Prestigio nema 3G (ale to by melo mit napr 5880) a tak je clovek odkazanej na WIFI. Ale jeste nekdy zkusim pripojit T-mobile pres flashovej modem, u nekterejch tabletu to prej bez problemu jede. A nebo holt zprostredkovat NET pres WIFI pres mobil (u HTC to neni problem)
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#16 Alka19

Alka19

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2013 - 20:50

Tak jsem poridila Asus s USB, tablet navigaci vidí, ale problém nastal s ukládáním jednotlivých keší z GC.com. Nejde nainstalovat nejaky plug-in od Garminu - budu muset vyzkouset neco jineho, mozna PQ pujde ulozit....musim vyzkouset. Nemate nekdo zkusenost? Nejsem zrovna technicky zdatná....díky předem!
  • 0

#17 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2013 - 9:38

No nejdriv bych zkusil zda se vubec da ukladat. Treba u Nexusu sem nekde cetl, ze aby fungovala ta redukce je potreba si opatrit Nexus Media Importer a pak se z veci na redukci da CIST, ale neda se zapisovat. Jinak pokud navigace umi PQ a pokud se ti to povede nahrat do ni, melo by to fungovat. Dalsi moznost je pouzivat na stahovani informaci o kesich nejakej sofistikovanej program (a ne internetovy prohlizec). Jako priklad uvedu LOCUS, kde pomoci addonu Geocaching4Locus stahnes info o kesich a pak je vyexportujes to GPX. S tim by navigace nemela mit zadny problem. No a jako bombonek samozrejme mohuuvest to, ze pomoci Geogetu muzes mit v tabletu databazi vsech kesi v CR a pomoci exportu z Locusu (ci A:drake) si pak do navigace cpat co potrebujes.
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#18 Alka19

Alka19

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2013 - 11:48

Díky, zkusím se s tím nějak poprat :)
  • 0

#19 Boobiinyy

Boobiinyy

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 12:41

... jak pise Dobesch, Nexus 7 s otg kabelm + aplikace nexus media importer pracuje dobre. Z vlastni zkusenosti - Nexus vidi a cte jak z USBecek, karet ci externiho USB (3,5 palce s vlastnim zdrojem, 2,5ku neroztocil, nesel). Bohuzel na tyto zdroje neumi zapisovat, pouze cist a stahovat do Nexuse. Po primem pripojeni na noteboka je nexus videt napr v pruzkumniku (ne v Total Commanderu) a klasickym kopirovanim a vkladanim presouvas soubory do tabletu nebo z tabletu do notase. Na tabletu aplikace Geocaching, c:geo, Locus maps Pro (i offline), TomTom, Sygic, vse na interni pameti - 16 giga, bez potreby externich karet. GPS na Nexusu pracuje velmi presne, bohuzel je to uz o velikosti - kam s nim ? :)
  • 0

#20 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 14:36

Tak se na něj taky chystám, ta moje si ho taky pořídila, tak proč to nevyužít. Na celým Nexusu 7 mě právě tohle zaráží - softwérově zablokovanej USB host a nepřítomnost slotu na karty - obojí při tý velikosti by nebyl problém. Vzhledem, k tomu, že ho používá i na psaní, tak jsem jí k tomu pořídil klávesnici přes USB, která má i USB samici na flešku a taky jsem narazil. Mno, ještě chvilku to nechám vyhnít a pak půjde root... Protože ten Nexus Media Importer mě teda moc nenadchnul. Po rootu tam narvu StickMount a bude po ptákách. BTW - je sice pravda, že je větší, ale né zas tak. Zato ta výdrž baterky, oproti běžnýmu telefonu...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama