Přejít na obsah


Fotka

Tablet Google Nexus 7/Oregon450


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#21 vladimir29

vladimir29

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
  • LocationKarlovy Vary

Publikováno 23 leden 2014 - 14:23

Zkusenost s nexusem je takova, ze nexus pokud neni rootnuty a neni na nem vhodny software flash nezobrazi. Proc nexus toto dela? Je to vyrobek googlu, nemaji prioritu pripojovat nejake externi zarizeni, priorota je vse tahat pres sit, sdilet. Ale jak jiz tady bylo psano, vsechno se da vymyslet. Ja mam telefon nexus a taky to jen tak nejde :-) Ale je to o prioritach, pokud chci tablet na kesky, kam chci neustale neco pripojovat a neresit problemy typu nejde mi to pripojit, nic se mi nenacte. Tak vhodny je Samsung ci levnejsi varianta, ktera tu byla zminena Prestigio.


  • 0

#22 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2014 - 22:56

Zkusenost s nexusem je takova, ze nexus pokud neni rootnuty a neni na nem vhodny software flash nezobrazi. Proc nexus toto dela? Je to vyrobek googlu, nemaji prioritu pripojovat nejake externi zarizeni, priorota je vse tahat pres sit, sdilet. Ale jak jiz tady bylo psano, vsechno se da vymyslet. Ja mam telefon nexus a taky to jen tak nejde :-) Ale je to o prioritach, pokud chci tablet na kesky, kam chci neustale neco pripojovat a neresit problemy typu nejde mi to pripojit, nic se mi nenacte. Tak vhodny je Samsung ci levnejsi varianta, ktera tu byla zminena Prestigio.

 

To bohužel neni tak uplně pravda. Mam Nexuse 7 a když jedu někam mimo domov beru ho místo PC. Aby Nexus uměl přetahovat data z a do disku / karty přes OTG chce to minimálně Android 4.1 a program Nexus media Importer kterej alespoň kdysi byl zdarma (nevim jak je tomu teď). Přímý připojení Oregonu bohužel aspoň u mýho o600 nefungovalo, takže jedině vyndat tu kartu, vložit do čtečky a připojit přes OTG. Pak přes výše zmíněný program nakopírovat stažený data do karty.

 

A nebo pokud maš starší Android a nejde ti z nějakýho duvodu nainstalovat novější (Nesux 7 má teď myslim k dispozici Android 4.4.2), tak si kup tohle. 

http://www.alza.cz/k...der-d445816.htm


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 23 leden 2014 - 23:00

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#23 Karllan

Karllan

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2014 - 10:04

Vlastním Nexus 7 II bez rootu , na OTG používám total comander se stick mount pluginem (https://play.google....lugins.usbstick) . Nemám možnost to ozkoušet s navigaci, ale flasky, externí HD jednou úplně v pohodě a to i NTFS. Navíc s tím jde jak číst, tak i zapisovat, takže za mě jednoznačně doporučuji ;) 


  • 1

#24 tutulonec

tutulonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2014 - 18:58

Dakujem za uzitocne rady v tomto vlakne.Do Nexus 7 som naitstaloval vysie spomenuty total comander+USB Stick Plugin.Na GPS Oregon 300 som nastavil v systeme pripojenie ˝Seriove Garmin RS-32˝. Po prepojeni sa v tablete ukazali zlozky ako v PC,karta a aj Garmin Oregon.Konecne mozem v terene menezovat jak mapy tak aj gpx-ka,komplet gps pristroj.
  • 1

#25 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2014 - 20:26

Koukam, starsi Oregony jsou asi mene narocne na napajeni nebo nevim. Sestistovka se mi takhle v zadnym modu nepripojila.


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama