Přejít na obsah


Fotka

Offline (turistická) mapa pro Android


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1244 odpovědí na toto téma

#621 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2016 - 21:25

Po stažení nové mapy z 5.1. czech_repoublic_gccz.map z http://osm.paws.cz/ mi locus po spuštění hlásí chybu a mapu nenačte. Je problém ve vygenerované mapě, nebo něco u mě? Mapu jsem stahoval 2x a kopíroval dvěma způsoby, takže chyba při přenosu by to být neměla. 

 

EDIT: zdá se, že se mapa blbě vygenerovala. má jen 132 Mb, normálně mívá více.

Přiložené miniatury

  • Screenshot_2016-01-07-21-22-48_menion.android.locus.pro.png

  • 0

#622 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2016 - 22:01

podle velikosti souboru to vypada na spatne vygenerovany soubor (i ta chybova hlaska hlasi,ze soubor majinou velikost,nez je ocekavano podlejeho hlavicky). pouzij docasne treba _ee.map ,mam ji stazenou a funguje,jediny rozdil je v presahu par kilometru pres hranice - coz se obcas hodi


Tento příspěvek byl upraven od tarmara: 07 leden 2016 - 22:02

  • 1

#623 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2016 - 8:35

JJ, evidentně chyba, má mít přes 400 MB.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#624 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2016 - 8:58

Speirs už jí z webu stáhl.


  • 0

#625 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2016 - 15:18

Speirs už jí z webu stáhl.

Speirs už na web nahrál novou verzi


  • 0

#626 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2016 - 13:49

Ahojte,

je to spis na mkyral a zkusenejsi v editaci OSM:) Dneska jsem byl v polsku na Zbiornik Roszkov 1. Aktualni verze OSM tam vsude kresli jednu velkou vodni plocku Polder Bukow. V realu jak je videt na leteckych fotkach, tam je ale soustava rybniku apod. Dokreslil jsem tam dalsi cesticky po sousi a pritom jsem si vsiml, ze za to asi muze ten novy multipolygon Polder Bukow. Dal jsem mu level na -1 ale nevim zda to pomuze. Mohl by se na to nekdo kouknout. Znamy ma hodne starou verzi osm map a tam mu to kresli lepe. viz fotka jeho mobilu.

I google mapy to maji jako soustavu rybniku. Diky moc


Tento příspěvek byl upraven od lnavrat: 09 leden 2016 - 14:02

  • 0

#627 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2016 - 16:12

Hmm, jak vidno, level=-1 nepomohl. A zas tak nový tento objekt není, vznikl v červenci 2014.

Může za to landuse=basin. Jak je vidět z historie, tento tag tam byl od začátku, pak ho jeden uživatel odstranil, tak se to začalo vykreslovat normálně. Z té doby asi pochází data u tvého známého. No a v červnu 2015 tam gregorisan vrátil landuse=basin a je to zpět. :D

 

Nejlepší ale je, že dle článku pro landuse=basin na wiki to je vlastně otagované správně. ;) Tak co s tím? Základní pravidlo říká, že tagujeme dle reality, nikoliv pro renderer. Zkusím asi položit otázku do českého mail listu pro OSM.

 

Myslím, že chyba je na straně Mapniku, že suchou oblast určenou pro dočasné zachycení přemíry vody vykresluje jako vodní plochu.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#628 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2016 - 20:30

Hmm, dik za vysvetleni. No tezko rict, zda je chyba v rendereru. Bo stejne to vykreslujou i mapy.cz, a:drake, c:geo a mozna i dalsi. Takze asi vse korektni. Teda primo web som, tam kresli v te vode stromy bez zelene. Uvidime co odpovi v osm foru. kdyz tam mi muzes poslat na SZ link at to muzu taky sledovat:) Popravde bych ale chtel videt tu povoden, ktera by to naplnila do plna. Aktualne tam je tam u te kesky 2 vyskove metry podstav. Takze si myslim, ze by to muselo byt povoden ala 1997, pri celkove rozloze tech rybniku.


  • 0

#629 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2016 - 20:59

No a:Drake jako bitmapovou OSM stahuje taktéž Mapnik, a c:geo předpokládám také, takže pořád ten samý renderer.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#630 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2016 - 21:02

no v a:Drake pouzivam jen offline mapy z osm.paws.cz. Ale je fakt, ze netusim co mapsforge pouziva na vykreslovani pro pouziti tematu gccz. dik za sz.


  • 0

#631 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2016 - 22:38

@Speirs

Smím se zeptat jaké pokusy probíhají? Jen abych věděl, zda stahovat, nebo raději počkat ;-)


Tento příspěvek byl upraven od mkyral: 04 únor 2016 - 22:39

  • 0

#632 Milan Keršláger

Milan Keršláger

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2016 - 12:44

Dobrý den, má smysl pro @Speirs sem dávat připomínky? Kreslím mapy, používám Locus a c:geo a docela by mne potěšilo, kdyby se nějaké ty drobnosti odstranily. Možná by šlo to dělat nějak otevřeněji, například dát XML soubory a témata na GitHub. To by se pak mohli další zúčastnit, problém dohledat, udělat opravu a požádat ho o zařazení změny (pull request).


  • 0

#633 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 11:33

Přešel jsem kompletně na geofabrik.de a diff soubory, mám nové připojení a všechno trvalo neúnosně dlouho. Nevěděl jsem, jak to bude šlapat a taky se to potvrdilo. Spousta zkažených map, musel jsem doprogramovat hodně kontrol souborů a je třeba ještě zkontrolovat, zda se změny aplikují korektně. Ale odhadem, když jsem sledoval svoje vlastní zásahy do mapy, se zdá všechno v pořádku.

 

Ohledně githubu na xml nemám problém, ale nevím jak to funguje, můžu dostat nějaké odkazy, kde se dočtu základy?


  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#634 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 15:52

Narazil jsem asi na nějakou "chybku" v tématu - dělalo mě to jak v mapě stažené vloni, tak i v dneska stažené mapě czech_republic_ee.map z 12.2.2016 - nemohl jsem na mapě najít Poděbrady. Jméno obce se totiž nezobrazuje, pouze při větším přiblížení jsou pak vidět až jednotlivé části Poděbrad. Přitom na osm.org Poděbrady jsou normálně vidět. Viz přiložené obrázky

Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 14 únor 2016 - 15:53

  • 0

#635 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 16:28

To je vlastnost, samo to vybírá, co se vykreslí, když se překrývají , zřejmě tak, aby se vykreslilo co nejvíc.

Přiložené miniatury

  • S60214-162116.jpg

  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#636 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 19:21

Vytvořil jsem ten repozitář https://github.com/osmpaws  a přidal jsem si konečně sledování tohohle tématu (moje chyba, pardon).


Tento příspěvek byl upraven od Speirs: 14 únor 2016 - 19:22

  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#637 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 20:22

@Speirs Díky


  • 0

#638 Milan Keršláger

Milan Keršláger

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 17:05

@Speirs: Mám jeden návrh na úpravu konfigurace webserveru Apache http://osm.paws.cz

ze kterého se dá stáhnout tvoje mapa. Když stahuju mapu přímo do mobilu, tak mi ji to uloží nikoliv s příponou .map, ale s příponou .txt. Je to komplikace, zejména když standardní správce souborů přípony měnit neumí. Aby se to uložilo s příponou .map, je potřeba webserveru vysvětlit, že soubory s příponou .map jsou binární a že na ně mobil nemá sahat, což se dá zařídit přidáním jednoho řádku do konfigurace Apache (může to být globálně nebo jen do příslušného virtuálního webu). Webserver pak řekne "Content-Type: application/octet-stream" a mobil se už zařídí (pak samozřejmě reload Apache). Příslušná volba je:

 

AddType application/octet-stream map 

 

Jo a děkuji za GitHub, rád se na to podívám.


Tento příspěvek byl upraven od Milan Kerslager: 17 únor 2016 - 17:08

  • 0

#639 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2016 - 20:50

Dobrá připomínka, záplatoval jsem to přes php. Přes administraci hostingu by to bylo na dlouho. Vypadá to, že stahování funguje, prosím o vyzkoušení.

 

EDIT: Zkouším aplikovat původní požadavek přes .htaccess, ale nedaří se, někdy můj Chrome@Android stáhne soubor s příponou bin, někdy s map. PHP řešení vypadá jako tutovka. http://osm.paws.cz/d...ch_republic.map

 

EDIT: Zřejmě vyřešeno: application/mapsforge


Tento příspěvek byl upraven od Speirs: 18 únor 2016 - 10:04

  • 1

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#640 Milan Keršláger

Milan Keršláger

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2016 - 17:13

Od změny Content-type jsem několikrát mapu do mobilu stáhl se správnou příponou (poslední právě teď).

Sám mapy kreslím a je pro mě velmi přínosné, že mohu za pár dní/týden ověřit, jak vypadá výsledek mého snažení.

Díky moc @Speirs. Milan


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama