Přejít na obsah


Fotka

Offline (turistická) mapa pro Android


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1244 odpovědí na toto téma

#41 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2013 - 21:27

LudekV napsal/a:

VasaM napsal/a:
Hmm, takže podpora pro A:Drake asi nenení...


Ale jo, už si s tím hraju, mapa je v pohodě, ale musím se zorientovat ve verzích mapsforge a renderovacích témat, nějak v tom mám guláš. Druhý problém je málo času.

EDIT: tak už se v tom snad vyznám, vrstevnice budou


Díky, snad časem koupím pro verzi.
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#42 Musky

Musky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2013 - 21:55

Díky za mapy. Doteď jsem používal v locusu smartmaps, ale tyto budu využívat více. Přimlouval bych se za větší písmena u některých popisů, já osobně přečtu při ukazateli 10m, ale dá se bez toho obejít.
  • 0

#43 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2013 - 0:09

S tím, jak se vám to zobrazuje nic neudělám, Za to může daný program, respektive předpisy pro vzhled, které používá. Mám pro vás dobrou zprávu, pohrabal jsem se v mapových datech a už mám některé turistické stezky na obrazovce. Ještě nějakou dobu to bude třeba pilovat, a připravit vlastní vzhled pro Locus, protože mají zřejmě jiné tagy označující turistickou stezku. Zatím pracuji s malým výřezem mapy a nejvíc mě zdržuje telefon, do kterého musím chodit na úpravy přes USB. Netuším, jak se to bude chovat, až vypustím ten svůj program na celou republiku, ale myslím, že během týdne snad budou i cyklotrasy, pokud to půjde dobře.
  • 1

#44 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2013 - 7:27

Úžasná prácička, pokud by byly i ty cyklotrasy a turistické trasy (a přimlouval bych se i k těm 10-ti metrovým vrstevnicím) tak by mi už nic nechybělo ke spokojenosti a ani bych nemusel tahat ty spousty rastrových map, jako do teď :-) Luďku, moc díky za implementaci do A:Drake :-)
  • 0

#45 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2013 - 8:54

Tak teď to všechno stojí na tom, že Locus dělají tajnůstkáři, jejich vzhled je jinak moc pěkný, ale nemůžu přijít na to jaké tagy zvolit, aby se turistická trasa obarvila, nicméně pro ostatní programy (jak jsem pochopil LudekV je autor jednoho) by to chtělo rozumná a otevřená pravidla pro označení turistických, tras, naučných stezek a podobných pro turismus, a (mezi)národní a regionální cyklotrasy. Chtěl bych mapu pro nás kačery, ale aby zůstala co nejvíce otevřená pro další použití.
  • 1

#46 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2013 - 9:19

Locusu se nediv, kdyz jim lezes do zeli, respektive kazis jim kseft s jejich placenou vektorovou mapou. ;)
  • 0

#47 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2013 - 9:57

Proklamují, že se platí jen servery a traffic, že celá Čr vyjde na pár korun, tak to asi nebude ten důvod. Samozřejmě mají právo na proprietární software, ale porušují práva na výšková data od NASA, která jsou jen pro nekomerční užití. Spíš jsem to myslel tak, že si udělají vzhled a nenapíšou "API", možná by ho dali na vyžádání, abych je neočerňoval, to v žádném případě nechci, ten program je dobrý, jen mi to přijde jako velká škoda, že se s tím musím dělat sám.
  • 1

#48 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2013 - 12:50

HaLuMa napsal/a:
Locusu se nediv, kdyz jim lezes do zeli, respektive kazis jim kseft s jejich placenou vektorovou mapou. ;)


No nevim pri cene ty mapy do Locusu :) Navic ty penize ani tak nejdou primo Locusum jako spravcum serveru s mapama.
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#49 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2013 - 13:28

Ach... no dobre, tak kdyz jste tak krasne vydedukovali, proc jim to nevadi, tak co zkusit i vydedukovat, proc nejsou sdilni?
  • 0

#50 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2013 - 18:08

Spíš než jejich zobrazovací tagy mě teď trápí turistické značky. pracuji s nimi v xml, protože nemám odvahu se hrabat v pbf, ale asi na to dojde. Vyhledal jsem, jak se jednoduše pracovat s daty v Pythonu a mám program do sta řádek, takže to je pohoda, ale výkon u obrovského souboru (Čr zabírá 7 GB a to tady ještě oproti Německu nemáme nic) je bídný, uvažuji jestli má cenu to zkusit v Qt. Chtěl bych se ale spíš poradit nad značkováním. Program vezme všechny tagy kct_* a nakopíruje je do všech cest v relaci včetně určení (major, peak, ...), pak od všech relací kde je route=bicycle vezme toto, pak network a ref a tyto tři také hodí ke každé cestě v relaci. Dle těchto tagů lze cesty v mobilu obarvit a označit číslem trasy (číslo ještě nemám ověřené), je to podle vás rozumné?
  • 1

#51 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2013 - 19:18

Otazka je, jestli pri kvalite pokryti turistickymi znackami v OSM, ma vubec smysl se tim zatim namahat?
  • 0

#52 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2013 - 21:40

Speirs napsal/a:
Tak teď to všechno stojí na tom, že Locus dělají tajnůstkáři, jejich vzhled je jinak moc pěkný, ale nemůžu přijít na to jaké tagy zvolit, aby se turistická trasa obarvila, nicméně pro ostatní programy (jak jsem pochopil LudekV je autor jednoho) ...


Autor a:Drake sice jsem, ale pokud jde o vektorové mapy, tak tam jsem pouhý konzument. Prostě jsem přilinkoval knihovnu mapsforge 0.3.1 a té se předhodí ta tvoje nebo jiná mapa a volitelně renderovací téma a tím to pro mě končí.0Kdo a jak mapu vytvoří a jak ji knihovna kreslí jde mimo mě.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#53 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 14 leden 2013 - 22:09

Jak píše LudekV, stejně funguje i Locus. Jen se musí připravit mapa, která bude obsahovat potřebné TAGy. To pak ale neznamená, že se vše objeví na mapě. K tomu je potřeba dopsat téma, které teprve určí pravidla k zobrazení jednotlivých TAGů. Pořadí, barvy, průhlednost, zoom atd. Proto třeba na mapy stažené z Locusu nemusí správně fungovat stažená témata. A že jsou tajnůstkáři?:D Tak to asi ne, když jsem si udělal téma ala mapy.cz. Viz příloha.

Přiložené miniatury

  • screenshot_2.jpg

  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#54 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2013 - 22:16

To pro mě nejsou nové informace. tajnůstkáři bylo míněno, že tam mají své vzhledy, které se mi líbí a evidentně tam mají i tagy pro turistické trasy, ale nikde jsem nenašel, jaké ony tagy jsou, abych je do své mapy nasypal a nemusel se starat o vzhled, protože je to otrava. Konec. Příště si tohle odpustím, nemá cenu vysvětlovat jak jsem něco myslel stále dokola.
  • 0

#55 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 14 leden 2013 - 23:10

@Speirs, To jsem pochopil. Ale ty TAGy nejsou tajné. Jsou v mapě. Tvorbě map ze zdrojových kódů moc nerozumím. Pokud to dobře chápu, tak umíš vygenerovat mapu s TAGy pro turistické cesty, kterým rozumí MapsForge, ale nefungují na nich ty interní témata? Tady jsou tagy, které používá Locus. Je to vidět v mapě, odkud jsem to okoukal. <rule e="way" k="osmc_color" v="red"> <rule e="way" k="osmc_color" v="blue"> <rule e="way" k="osmc_color" v="yellow"> <rule e="way" k="osmc_color" v="green">
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#56 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2013 - 23:30

To už jsem bohužel zkoušel respektive, zkoušel jsem je spolu s osmc=yes, jak jsem dohledal na nějakém androidím fóru (kam to napsal člověk od Locusu), a barevné to nebylo, zkusím to ještě jednou samotné osmc_color, ale tohle pižlání v pár písmenkách je zdlouhavá věc, raděj bych aby někdo řekl, že je to nějak a ne jinak. :) Zítra ráno budou mapy s vrstevnicemi s desetimetrovou ekvidistancí. Zkuste je, pokud budete chtít dáme tam 5 metrů.
  • 0

#57 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2013 - 7:55

Speirs napsal/a:
To pro mě nejsou nové informace. tajnůstkáři bylo míněno, že tam mají své vzhledy, které se mi líbí a evidentně tam mají i tagy pro turistické trasy, ale nikde jsem nenašel, jaké ony tagy jsou, abych je do své mapy nasypal a nemusel se starat o vzhled, protože je to otrava. Konec. Příště si tohle odpustím, nemá cenu vysvětlovat jak jsem něco myslel stále dokola.


A fakt jsi nezkousel kontaktovat treba meniona? Pripada mi jako skoda delat jednu praci dvakrat. Zejmena kdyz ta prvni je povedena ;)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#58 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2013 - 9:38

Přesně jak říkáte, je škoda dělat jednu práci dvakrát, a až to bude hořet jistě se zeptám, třeba hned tady na foru ve vlákně programu Locus. Momentálně ještě nemám "produkční" verzi mapy a jen si hraju s kusem svého okresu. Na zpracování turistických značek z větších dat, jak kraj a republika jsem nenašel prostředky. Navíc jsem mezitím zjistil jak udělat polní cesty úzké, šedé a čárkované, takže už jsem i s předpisem vzhledu spokojenější.
  • 0

#59 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2013 - 16:41

Tak dokončil jsem přípravu: mám zapsané tagy z relací do cest, tyto tagy zapsané v souboru .map a provizorní zobrazení pro ověření funkčnosti (viz foto). Teď musím vymyslet, jak zpracovat celou republiku a mám obavy, aby to nezabralo třeba celý den. Snad budou liché. Takže prozatím zůstaneme u vrstevnic a teď potřebuji dělat také něco jiného. Přeji hezký den.
Vložený obrázek
  • 0

#60 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2013 - 17:00

Ja myslim, ze plati to, co u tech vrstevnic. Staci to cas od casu vygenerovat, spouste lidem vubec nebude vadit, ze to bude treba mesic stare. Ostatne, z GPSek jsme zvykli na to, ze mame mapu aktualizovanou jednou do roka, a staci to.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama