Přejít na obsah


Fotka

Offline (turistická) mapa pro Android


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1244 odpovědí na toto téma

#101 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 13:49

Zkusím se podívat, ale situace je taková, že z jednoho serveru stahuji hotová mapová data a polygon na ořez vrstevnic je zase z jiného, s těmi vrstevnicemi bych něco udělat mohl (i když jsem ještě soubor s polygonem nezkoumal), ale dokud nebudu mít vlastní server, který by utáhl databázi OSM z níž bych si dělal výcuc, tak s mapovými daty nehnu.
  • 0

#102 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 14:21

Speirs: Victory! Maká. Udělal jsem to tak jaks napsal (stahnul, nakopčil, nastavil) a voila... vrstevnice jsou tam. Turistický trasy ne, ale to jsem koukal do toho xml, tak tam je nemáš definovaný a zatím se mi v tom nechce vrtat. Ďakujem pekně, pánko velkomožný! ;)

Tím pádem i pro gorda: témata pro Locus fungujou i na c:geo

LudekV: Tvoje téma by mi nefungovalo a to z jednoduchýho důvodu - v xml je odkaz na jar soubor (archiv), kterej obsahuje patterny a symboly pro mapu. Ty máš ten jar nahranej někde v a:Drake a téma si do něj šahá pro jednotlivý obrázky - ikony (benzínka, bankomat, hospoda...). Kdežto u Speirse se to dodává pro každý téma extra (png soubory v podadresářích patterns a symbols).

Ale hlavně, že to jede. Díky za ochotu, všem.
  • 0

#103 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 14:27

slauch napsal/a:
LudekV: Tvoje téma by mi nefungovalo a to z jednoduchýho důvodu - v xml je odkaz na jar soubor (archiv), kterej obsahuje patterny a symboly pro mapu. Ty máš ten jar nahranej někde v a:Drake a téma si do něj šahá pro jednotlivý obrázky - ikony (benzínka, bankomat, hospoda...). Kdežto u Speirse se to dodává pro každý téma extra (png soubory v podadresářích patterns a symbols).


To hádáš nebo jsi to zkoušel? Ten JAR je součást mapsforge knihovny, takže by to mělo fungovat všude, kde se používá mapsforge 0.3.1. Samotného by mě to zajímalo, ale nemám čas to zkoušet.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#104 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 14:59

slauch napsal/a:
Speirs: Victory! Maká. Udělal jsem to tak jaks napsal (stahnul, nakopčil, nastavil) a voila... vrstevnice jsou tam. Turistický trasy ne, ale to jsem koukal do toho xml, tak tam je nemáš definovaný a zatím se mi v tom nechce vrtat. Ďakujem pekně, pánko velkomožný! ;)

Tím pádem i pro gorda: témata pro Locus fungujou i na c:geo

LudekV: Tvoje téma by mi nefungovalo a to z jednoduchýho důvodu - v xml je odkaz na jar soubor (archiv), kterej obsahuje patterny a symboly pro mapu. Ty máš ten jar nahranej někde v a:Drake a téma si do něj šahá pro jednotlivý obrázky - ikony (benzínka, bankomat, hospoda...). Kdežto u Speirse se to dodává pro každý téma extra (png soubory v podadresářích patterns a symbols).

Ale hlavně, že to jede. Díky za ochotu, všem.


Tím, že to téma upravuju, jsem myslel, že jsem si ho stáhnul a vrtám se v něm, ale jen ve svém mobilu, až budu spokojený, dám ho ke stažení. Snad už jsou souvislosti jasné.
  • 0

#105 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 15:17

LudekV: To jsem si tipnul, ale zkusím to s tím tvým souborem, eventuelně pohledám v c:geu v telefonu v systému něco, co by tomu mohlo odpovídat a dám echo. Ber to zatím tak, že na Androidu jsem dost BFU, takže to zkoumám.

Speirs: Je mi to jasný, podle tvýho návodu na předchozí straně bych byl schopnej do toho xml těch pár řádek dodat, ale chtěl jsem to jen rychle vyzkoušet, a to co jsem chtěl - vrstevnice - mi to ukazuje.
  • 0

#106 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 15:33

No já si počkám, až Speirs to téma upraví a uvrtá a dá ho pak ke stažení. :)
  • 0

#107 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 22:27

LudekV: Tak jsem tak zkoušel narvat ten tvůj soubor a prdlajs. Čistá bílá plocha a ikony staženejch kešek. Pátral jsem v odkazu, cos postnul a zkusil to téma, který bylo jako výchozí - andromaps_hc - a to jede normálně (akorát se mi nelíbí). Takže problém je v tom chybějícím jaru.

Nevím, esli to má na to nějakej vliv, ale na webu c:gea se mluví o podpoře nižší verze, než jakou uvádíš ty:
"c:geo supports offline maps from mapsforge in versions 0.3.0 and 0.2.4..."
a dále o tématech je tam:
"After having downloaded a theme-pacakge (usually a ZIP-file containing a lot of xml files and graphics) exract it including all its sub-directories into a folder in your device or SD-card."

Takže přesně tak, jak to má Speirs.
Nicméně díky za tip, alespoň mě to donutilo se do toho ponořit a pochopit, jak to funguje. :)
  • 0

#108 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 22:36

Pokud by to šlo, určitě by bylo zajímavé, kdyby mapa zasahovala i tak 5-10 km za hranice :-) V případě vektorových map bych si s velikostí nedělal hlavu :-). Sleduji toto téma, jen ještě mít čas mapu pořádně vyzkoušet, což jsem ještě nenašel:-( Díky za moc zajímavou práci.
  • 0

#109 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 22:56

To chápu, sám mám pro každý případ staženou mapu Bavorska, jak jsem psal, momentálně mám prostředky tak na rozšíření vrstevnic, ale bez datového podkladu to bude k ničemu. Dneškem zařazuji do mapy barrier=gate a barrier=lift_gate od 15. zoomu vč. Dále zkusím nakopírovat státní a krajské hranice z relací k cestám, ale to až někdy jindy. Když si je totiž vykreslím, republika je zpola ukouslá sušenka. Napadá vás ještě něco?
  • 0

#110 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 23:23

Roman_Jaromer: zkoušel jsem to zkouknout u nás dole na jihu a tam mi to do Rakous kus zasahuje, jen je to tam je bezbarvý, jen vrstevnice - slepá mapka.

Speirs: zrovna mě to napadlo, jestli by tam nešly hodit státní hranice :)
  • 0

#111 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 23:33

Hranice tam samozřejmě jsou, levely 1,2,3,4, tedy naše státní je 2 a krajská je 4, ale ne všechny jsou označené a musel bych je tam přeházet stejně jako turistické značky. Navíc v defaultním vzhledu se nezobrazují, protože jsou v xml zabalené do tagu, který se do mapy nezapisuje (velice chytré). Stačí si je jen vytáhnout mimo a jsou hned vidět.
  • 0

#112 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2013 - 23:05

Nic jsem nečinil a najednou je v mapě i hranice s Polskem, nicméně tam chybí ještě nějaké krajské hranice, ty také dodělám a budou v mapě příště. Včera zmíněné překážky jsem zkontroloval a jsou na místech, příště přidávám řopíky tj. military=bunker, bunker_type=pillbox, snad jich pár někdo zanesl do mapy, to jsem ani nezkontroloval. A v nejbližších dnech dám na stažení renderovací téma, myslím, že nejlíp bude, pokud se k němu vyjádří i někdo jiný.
  • 0

#113 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2013 - 23:23

Super zpráva, na to téma s KČT se těšim! Díky moc za tvojí práci!
  • 0

#114 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2013 - 7:21

Krajské hranice mě nebolí, ale hranice s Polskem potěšila :)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#115 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2013 - 11:50

Tak je problém vyřešen. Polsko hranici má (aniž bych věděl proč se to změnilo), chybělo pár krajských hranic, tak jsem zkoumal a třeba Plzeňský kraj je level 6, a je vřazen pod "Jihozápad" který má level 4 a ten se vykresluje. Nevím kam jsem koukal a už jsem o tom byl dokonce informován (XiXi_team), aniž bych na to bral zřetel. Takže oprava je: level 2 je státní hranice, level 4 je skupina krajů, level 6 je kraj, alespoň pro Českou republiku. Nechám to, jak je to nyní tedy jen levely 2 a 4 a ještě se rozmyslím, zda vyměnit 4 za 6.
  • 0

#116 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2013 - 18:40

V tom zveřejněném souboru "osmarender_gccz.zip" je to hotové upravené téma?

http://osm.paws.cz/osmarender_gccz.zip
  • 0

#117 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2013 - 19:09

Tak konečně jsem dopracoval rozcestníky a dal jsem téma ke stažení vedle map i s datem aktualizace pro případné změny. Připomínkujte, protože se vždycky najde něco nedotaženého. Ještě musím dodělat nejhorší polní cesty a pěšiny, to říkám předem, ty jsou divné.

EDIT: http://osm.paws.cz
  • 0

#118 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2013 - 21:08

Je někdo ochotný vyfotit nějaký pěkný úsek se značkami, na výstavku? Pokud bych ho mohl vystavit naosm.paws.cz, byl bych ještě raději, nechce se mi řešit screenshot na mobilu.
  • 0

#119 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 01 únor 2013 - 23:14

Co máš proti screenshotům z mobilu? :) pokud máš nějaké oblíbené souřadnice, napiš, udělám další screen ...

Přiložené miniatury

  • screenshot_2013-02-01-22-48-11.jpg

  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#120 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2013 - 9:49

Díky, nemám nic proti, přesně to jsem chtěl, nemusím snad překládat doslovný význam slova screen-shot. Nejraději to mám kolem Jílové u Prahy, tam je těch značek opravdu nepředstavitelné množství. Třeba hned na jiho-východním cípu města. Já mám malý android, takže by tam nebylo nic vidět a nechci řešit root, kvůli fotkám (protože se domnívám, že by to bylo třeba).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama