Přejít na obsah


Fotka

Offline (turistická) mapa pro Android


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1244 odpovědí na toto téma

#1181 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2020 - 9:43

Já to dělám naopak. Ve WhereYouGo nemám mapu žádnou, nechám si zóny zobrazovat v Locusu a spokojenost.
  • 3

#1182 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2020 - 10:16

Omlouvám se, ale nějak nemoh najít mapové téma vhodné pro Where You Go. 
Ideálně s vrstevnicemi a tur. značkami.

 

Kterékoliv paws téma (4, tourist..) mi píše

 

Vybraný soubor je neplatný - "Unsupported render theme version 1"

 

Díky moc, nikde jsem nenašel tabulku, která aplikace vyžaduje jakou verzi a atp.

Potřebuješ verzi 2. Takže musíš vybrat soubor ze složky "v2". Já mám téma z paws.zip


  • 0

#1183 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2020 - 14:29

Já to dělám naopak. Ve WhereYouGo nemám mapu žádnou, nechám si zóny zobrazovat v Locusu a spokojenost.

 

Locus umí nějak převzít zóny z WhereYouGo? To mne nenapadlo, že by bylo možné....


  • 0

#1184 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2020 - 14:49

Potřebuješ verzi 2. Takže musíš vybrat soubor ze složky "v2". Já mám téma z paws.zip. 

 

Díky, jdu na to, ale bude to chtít editaci - u mnoha souborů zmíněných v XML to hlásí chybu, že nejsou ve složce patterns a oni tam opravdu nejsou.


  • 0

#1185 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2020 - 16:11

Locus umí nějak převzít zóny z WhereYouGo? To mne nenapadlo, že by bylo možné....


V nastavení WYG - Hlavní - Typ mapy - Locus
  • 2

#1186 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2020 - 18:44

Díky, jdu na to, ale bude to chtít editaci - u mnoha souborů zmíněných v XML to hlásí chybu, že nejsou ve složce patterns a oni tam opravdu nejsou.

A máš tam nakopírované celé to téma? Já s tím žádný problém nemám a všechny soubory tam mám. Nikdy se mi nestalo, že by mi to hlásilo chybějící soubor.
  • 0

#1187 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2020 - 20:26

V nastavení WYG - Hlavní - Typ mapy - Locus


To nemá chybu.
Díky moc. Dokonalá záležitost.
  • 0

#1188 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2020 - 20:36

A máš tam nakopírované celé to téma? Já s tím žádný problém nemám a všechny soubory tam mám. Nikdy se mi nestalo, že by mi to hlásilo chybějící soubor.

 

Ano.

stáhnu soubor ... https://osm.paws.cz/...themes/paws.zip

 

V něm je ve složce "v2" soubor "paws.map.xml"

 

jeho obsahem je třeba i 

 

<rule e="way" k="landuse" v="cemetery" zoom-min="13">
<area src="file:../patterns/cemetery.png" stroke="#e4e4e4" stroke-width="0.30" />
<rule e="way" k="religion" v="christian" zoom-min="13">
<area src="file:../patterns/cemetery_christian.png" stroke="#e4e4e4" stroke-width="0.30" />
</rule>
<rule e="way" k="religion" v="jewish" zoom-min="13">
<area src="file:../patterns/cemetery_jewish.png" stroke="#e4e4e4" stroke-width="0.30" />
</rule>
 
jenže ve složce "patterns" žádný takový soubor není
a takových odkazů je víc a na každém to hlásí chybu

  • 0

#1189 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2020 - 6:04

V nových mapách jsou chyby - černá místa. Je to jen u mě? 

 

Screenshot-20200809-065235.png

 

Zkoušel jsem jak czech_republic_gccz.map z 3.8.2020, tak czech_republic_ee.map z 7.8.2020, u obou mám stejné chyby. Téma mám paws_cyklist.zip z 3.8.2020. Předchozí czech_republic_gccz.map mi to nedělala, jenže jsem jí smazal. 


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 09 srpen 2020 - 6:05

  • 0

#1190 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2020 - 8:30

Ahoj, černé fleky i nefungující téma ve WYG jsou z důvodu opravdu chybějících souborů s obrázky. Nějak se stalo, že po aktualizaci OS přišla nečekaná věc, kterou jsem ještě navíc, prakticky schválně, přehlížel i když mi to tady na obrazovku vypisovalo chybu. Zkrátka všechny obrázky s "ch" v názvu to nezabalilo a ten kdo si stáhnul poslední aktualizaci témat tím bude trpět, pokud nepoužívá paws_4 nebo paws_4_LE. Problém jsem už vyřešil a aktualizace témat se nahrává. Mějte se jinak hezky.


  • 1

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#1191 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2020 - 21:33

Díky moc, s novým tématem už je to OK. 


  • 0

#1192 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2020 - 9:04

Ještě jsem doplnil návod pro WYG o kroky vedoucí do složky v2, kdyby někdo v budoucnu potřeboval a nevěděl. Je to trochu ovlivněné tím, že mám všechny vzhledy ve složce Locusu, ale pro hrubou orientaci to bude lepší, než drátem do oka: https://osm.paws.cz/....php#whereyougo


  • 1

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#1193 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2020 - 13:16

Děkuji a taky potvrzuji funkčnost opravených mapových témat vzhledů) v WYG.


  • 0

#1194 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2020 - 16:15

Chtěl bych si stáhnout mapu pro c:geo,

nový zpusob odkazovani na mapu nevim jak stahnout

locus-actions://http/osm.paws.cz/locusaction.php?type=map&item=poland_gccz.map.zip

 

Zkousel jsem upravit url a to taky nejde

http://osm.paws.cz/l...nd_gccz.map.zip

 

Díky

Stačí přece kliknout na název mapy, je to ten úplně první sloupec (úplně vlevo) v tabulce. V záhlaví tabulky je "Název:" a pod tím jsou ve sloupci odkazy. Nebo to z nějakého důvodu nefunguje?

 

Ve druhém sloupci je speciální odkaz na pohodlné stažení přes OruxMaps a v dalším je speciální odkaz na pohodlné stažení pomocí Locusu. Pokud nemám Locus, tak odkaz na Locus nebude fungovat a zároveň pokud nemám na mobilu Locus, tak neklikám na Locus.


  • 1

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#1195 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2020 - 0:13

Podle Gordova nakopnutí se mi podařilo zprovoznit nová témata se Speirsovýma mapama. Ale potřeboval bych ještě nějaké téma, které by fungovalo s mapou kterou Speirs nemá - tedy s mapama V4 z Openandromaps.org, Jejich téma bohužel mapu nezobrazí a Speirsovo téma taky ne.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1196 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2020 - 12:20

Nedávno jsem šel po Luhačovicích a trochu mě znepokojily fialové čáry, tak jsem byl zvědav, k čemu dojdu. Čekal jsem nějakou uzavřenou komunikaci v rekonstrukci:

 

27ci.png

 

Nakonec to byl širší chodník (highway = footway), pouze s explicitním zákazem kol (bicycle = no). Použité téma Paws_4.

 

 

Nejen náš zákon, ale i openstreetmap.org chápe chodník (footway) jako komunikaci, která je "...used mainly or exclusively by pedestrians."

 

Navrhuju proto ve standardním Paws_4 tématu bicycle = no u footway ignorovat a nevykreslovat. Protože každá footway má vlastně implicitně bicycle = no. Navíc pod těma křížkama prakticky úplně zaniká, co to tam je. :)

 

 

 

 

 

 

 

 


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#1197 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2020 - 16:51

Proto se speciálně zákaz vjezdu bicyklů dá vypnout/zapnout.
  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#1198 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2020 - 21:31

Aha, opravdu. Téměř jsem na možnosti těchto nastavení zapomněl. Díky za info. :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#1199 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2020 - 12:04

Offline mapy lze získat i zde:
http://www.openandro...ownloads/europe
A řekl bych, že tam jsou aktualizované tak jednou měsíčně. V Locusu fungují OK.

Ano, jasně, oni to pro Locus dělají. Ale já používám aDrake. A tam mám problém, zatím se mi to nedaří rozchodit (tedy V4, staré V3 samozřejmě fungují). Jako alternativu jsem stáhl Bulharsko z http://freizeitkarte-osm.de/android/, to vypadá aktualizovaně akorát vzhledově nic moc. Téma mi funguje z openandromaps, Speirsovo by asi bylo lepší, jenže jsou tam přes místa samá modrá kolečka - ani nevím co znamenají a jak se jich zbavit.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1200 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2020 - 12:40

Jen se chci zeptat, zkousel ses zeptat na osm.paws.cz, jestli by nesla tebou pozadovana mapa pridat?

Prislo mi, ze zde pribylo docelas dost statu na zaklade podobnych zadosti! A vsekere moje zkusenosti s resenim cehokoliv na osm.paws.cz byly veskrze pozitivni!!!!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama