Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.7.4


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
174 odpovědí na toto téma

#41 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2013 - 11:05

na geonames se saha az kdyz neni zadne SRTM k dispozici. A pochopitelne, jako jakykoliv server na internetu, nemusi fungovat vzdy. Nicmene znovu to fakt netaha, jakmile je SRTM dlazdice stahnuta, tak se proste pouzije a neni duvod, aby se tahala znovu.
  • 0

#42 filki

filki

    filki

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2013 - 11:11

[b]
Použil jsem to včera ještě na jednom účtu, kde je v databázi jen 700 nalezených. Tam to dotahovalo jen některá data (počitadlo dost skákalo), ale když jsem to dnes spustil znovu tak bych čekal že už nic nebude dělat - tahal přibližně stejné množství data jako včera.

I u mě se to chová stejně...včera jsem 3 hodiny stahoval výšková data, dnes jsem to zkusil znovu (na stejné databázi) a vypadá to, že to zas dopadne skoro stejně.
  • 0

#43 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2013 - 11:15

Ja jsem zvedava, jak dlouho to bude trvat u me. Ono to sice taha jenom to, co chybi, ale fakt je ten, ze vysku mam ocividne jen u nalezenych a par dalsich vyvolenejch. U ostatnich to bude zrejme taky tak, jinak si to neumim vysvetlit. Kdyz jsem psala prvni prispevek pred chvili, tak to zacinalo, ted jsem na 34% :D
  • 0

#44 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2013 - 11:27

3 hodiny na stahnuti triceti megovych souboru? To si ze me delate soufky, ze jo? Schvalne jsem si odstranil vsechny SRTM soubory, smazal cely Elevation tag, a pustil skript elevation, aby mi pridelil vysky pro celou databazi CR. Za 3 minuty jsem mel hotovo, vcetne postahovani vsech potrebnych SRTM dlazdic! (na osmimegovem ADSL) To leda ze byste meli problem s konektivitou do ameriky, a dlazdice by se vam vubec nestahovaly. Tahani dlazdic se spatne prehledne, taha se zhruba megabajt na dlazdici, a dlazdice musi pribyvat v srtm adresari.
  • 0

#45 cz_bew

cz_bew

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2013 - 11:33

HaLuMa napsal/a:
3 hodiny na stahnuti triceti megovych souboru? To si ze me delate soufky, ze jo?

Schvalne jsem si odstranil vsechny SRTM soubory, smazal cely Elevation tag, a pustil skript elevation, aby mi pridelil vysky pro celou databazi CR. Za 3 minuty jsem mel hotovo, vcetne postahovani vsech potrebnych SRTM dlazdic! (na osmimegovem ADSL)

To leda ze byste meli problem s konektivitou do ameriky, a dlazdice by se vam vubec nestahovaly. Tahani dlazdic se spatne prehledne, taha se zhruba megabajt na dlazdici, a dlazdice musi pribyvat v srtm adresari.


Taky s tim nemam problem. Databaze obsahujici temer celou CR a aktualizace pres elevation skript za cca 3-5 minut ...
  • 0

#46 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2013 - 11:35

pro jistotu pripominam - bavime se o standardnim Elevation skriptu! Pokud si ta vyskova data tahate pres nejaky jiny skript, tak vubec nemohu chovani zarucit.
  • 0

#47 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2013 - 11:35

Na mojí databázi celé čr se stažením pár dlaždic za cca 4 min hotovo
  • 0

#48 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2013 - 11:48

Tak jsem to taky vyzkoušel, data to stahuje jen pro nové keše (počítadlo přeskakuje čísla). Načtení nové keše a žádost servru na stažení 1-2 vteřiny, stahování dlaždice 1,2 - 1,3 MB 6-8 vteřin.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#49 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2013 - 12:20

U me to trvalo cely tak hodinu na cca 17tisicich kesi. Ale je fakt, ze mi tam toho hodne chybelo....
  • 0

#50 filki

filki

    filki

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2013 - 12:21

Zjistil jsem, že jsem neměl složku srtm v datovém adresáři - předtím tam ovšem byla! Tudíž zřejmě nebylo kam ukládat soubory a ty se tahaly stále dokola. Po vytvoření této složky už tam ty dlaždice přibývají a celý proces se výrazně zkrátil (na ty uvedené 4 minutky).
  • 0

#51 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2013 - 12:23

40 tisíc keši, vše proběhlo asi během dvou minut na hodně pomalým internetu. Tahalo se jen asi 5 dlaždic které chyběly.
  • 0

#52 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2013 - 12:24

Jak rikam, prideleni od znova uplne cele databaze, po smazani vseho, 3 minuty! 41000 kesi! Mas tam ted stahnute ta srtm data v srtm adresari? jak to tam vypada?
  • 0

#53 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2013 - 12:26

filki napsal/a:
Zjistil jsem, že jsem neměl složku srtm v datovém adresáři - předtím tam ovšem byla! Tudíž zřejmě nebylo kam ukládat soubory a ty se tahaly stále dokola. Po vytvoření této složky už tam ty dlaždice přibývají a celý proces se výrazně zkrátil (na ty uvedené 4 minutky).


To je zajimave, protoze proces stahovani srtm dat by si ten adresar mel i vyrobit. Podivam se na to.

Ti, kterym to bezi pomalu, zkuste to - v datovem adesari si vyrobte adresar s nazvem srtm.
  • 0

#54 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2013 - 12:28

filki napsal/a:
Zjistil jsem, že jsem neměl složku srtm v datovém adresáři - předtím tam ovšem byla! Tudíž zřejmě nebylo kam ukládat soubory a ty se tahaly stále dokola. Po vytvoření této složky už tam ty dlaždice přibývají a celý proces se výrazně zkrátil (na ty uvedené 4 minutky).

Hm, tak koukam, ze tam tu slozku taky nemam :o
  • 0

#55 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2013 - 12:48

taky jsem tam ten adresář neměl. Takže jestli to dobře chápu, GG našel keš, která neměla přiřazený tag elevation > stahnul dlaždici > přiřadil výšku > smazal dlaždici a takhle jen pořád dokola?
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#56 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2013 - 12:52

Nevidi dlazdici, tak se ji pokusi stahnout. To se byd povede, nebo nepovede. Pak se podiva, jestli ma v adresari dlazdici, a kdyz ano, pouzije ji, kdyz ne, pta se geonames.
  • 0

#57 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2013 - 13:20

Odbocim od dlazdic :) Bylo by mozny do nejake pristi verze pridat funkci na volbu polomeru ve kterem se budou stahovat kese pomoci API? Uz jsme to nekde resili, hodilo by se mi mit nastaveny polomer 20km, stejne jako u notifikaci. Dekuji predem :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#58 Geomatik z FAV

Geomatik z FAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2013 - 14:03

Také v datovém adresáři GeoGetu adresář srtm nemám. Po spuštění skriptnu Elevation se po stažení každého toho přes MB velkého souboru zvýší počet otagovaných keší o 1... takže na celou českou databázi to budou desítky GB.

EDIT: Po ručním vytvoření adresáře srtm v datovém adreáři GeoGetu už skript běží, jak má.
  • 0
Mám rád přírodu a nemám rád její "ochránce".

#59 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2013 - 14:51

Po stažení dlaždic už je celá databáze otázkou pár minut. Díky za dovychátání maličkostí.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#60 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2013 - 15:06

No, aspon vime, ze jedinym problemem je chybejici srtm adresar :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama