Přejít na obsah


Fotka

,,Rozdrobení'' euro bankovek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 Svojetice

Svojetice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2013 - 22:34

Ahoj, mám takovoý dotaz, máte někdo zkušenosti s rozměňováním euro bankovek na menší. Potřeboval bych rozdrobit 500€, ideálně na stovky. Je lepší směnárna nebo přímo banka, popř. kolik se platí. Díky za odpovědi;)
  • 0
Ať je léto nebo zima, lovit kešky je vždy prima.

Garmin vista HCx

#2 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 8:44

Banka urcite ne kvuli poplatkum a ve smenarne ti to asi nevezmou, protoze to nemaji komu udat. Idealni s tim neco zkusit zaplatit primo v zahranici (u nas delaji dost ofuky i nad 50 EUR).
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#3 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 8:56

Moje zkusenost je takova ze je na to nutno dbat uz pri ziskavani tech bankovek. V bance na me pred par lety koukali jako bych spadnul z marzu. Je nutne trvat na mensich uz kdyz menis a nebo proste jit jinam. Pokud je to zaloha na sluzebku, tak si pujci nejaky mensi od kolegu a tohle zkus rozmenit pri nakupu. Tech 500 je moc, leckde na to koukaji s nelibosti, ja se rovnou ptam jestli muzu platit timhle.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#4 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 9:08

Svojetice napsal/a:
Ahoj, mám takovoý dotaz, máte někdo zkušenosti s rozměňováním euro bankovek na menší. Potřeboval bych rozdrobit 500€, ideálně na stovky. Je lepší směnárna nebo přímo banka, popř. kolik se platí.

Díky za odpovědi;)


Nezkoušel jsem, ale nápad (možná mi to někdo vyvrátí). Mám účet v AirBank.. Jako jejich klient vím, že bankomaty AirBank umí
-nejen vydávat bankovky, ale taky je přijmout a připsat na účet.
-při výdeji peněz si můžeš navolit nominální hodnoty bankovek, které chceš.
(Ale mám účet jen v CZK, vím, že si u nich lze vést účet v Eurech, ale nevím, jestli ti v takovém případě bankomat éčka i umí přijmout či vydat).
Tak možná by to mohlo fungovat tak, že mu do hlavy natlačíš ty pětistovky, počkáš do zítřka, až se to připíše a potom si přindeš vybrat 100eurovky.
Jasně, pokud to potřebuješ jednorázově, tak je to samozřejmě ultrakostrbatý způsob, ale pokud bys potřeboval "prát" co týden,...
Má to hodně okolností, které jsem nezkoušel, takže je to pro tebe asi prd platná rada. :-)
(No ale píšu to proto, abych se sám něco dověděl) :-D
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#5 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 9:28

A to jako myslis, ze ty bankomaty budou dualni? Tedy zaroven CZK a EUR?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#6 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 831 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 9:34

S474N napsal/a:
A to jako myslis, ze ty bankomaty budou dualni? Tedy zaroven CZK a EUR?

V Turecku jsem několkaměnové bankomaty viděl, takže technicky to zvládnutelné je.
  • 0

#7 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 9:34

S474N napsal/a:
A to jako myslis, ze ty bankomaty budou dualni? Tedy zaroven CZK a EUR?

No právě jsem si myslel, že by mohly být. :-) Věda a technika kráčí vpřed mílovými kroky.. Zatím se snažím najít, jestli to někde nepíšou.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#8 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 9:35

Arne1: vsak to nikdo nerozporuje,ze to technicky mozne neni, jen bych se velmi divil, kdyby tomu tak bylo i v CR.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#9 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 9:38

AirBank: náš bankomat přijímá všechny platné české bankovky - můžete je vložit na kterýkoliv účet vedený u naší banky, a to i na dolarový účet nebo účet vedený v eurech

Tahle formulace se celkem jasně tváří, že "duální" bankomat to není. Čili Arne1 píše, že takové bankomaty existují, ale zřejmě ešče ne v CZ.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#10 Svojetice

Svojetice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 13:58

Díky za vaše odpovědi...bohužel pětistovku mám ještě z léta, tehdy mě nějak nenapadlo že by s ní mohl být problém.. Možnost rozměnění při nákupu mě taky napadla, ale chystáme se do Německa spíše pro oblečení a pochybuju že tím zaplatím třeba mikinu :D. No zítra se zajdu poptat a uvidím;)
  • 0
Ať je léto nebo zima, lovit kešky je vždy prima.

Garmin vista HCx

#11 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 259 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 15:06

Hele, ja koukal nahodne do sazebníku jedné banky, poplatek za rozměnění tam nebyl. Být Tebou, zkusil bych zajit napred do Tvoji banky, případně jiné poblíž, a jestli budeš chtít jenom pět stovkových bankovek, myslím, že bys mohl uspět i bez poplatku. Dost často záleží na pokladní, tak si vyber nějakou sympatickou a bez fronty :-) Další varianta jsou ťamani, mají (alespoň u nás v pohraničí) přebytek euráčů, tak se jim míň drobných bude hodit (když tam půjdeš odpoledne).
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#12 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 17:06

Svojetice napsal/a:
Díky za vaše odpovědi...bohužel pětistovku mám ještě z léta, tehdy mě nějak nenapadlo že by s ní mohl být problém.. Možnost rozměnění při nákupu mě taky napadla, ale chystáme se do Německa spíše pro oblečení a pochybuju že tím zaplatím třeba mikinu :D.
No zítra se zajdu poptat a uvidím;)

V Německu je alespoň v těch větších obchodech standardem platit kartou, už jenom to, že vytáhneš při placení místo karty Eura, na tebe budou koukat jak na marťana. Natož ještě když vytáhneš 500 eurovou bankovku.
  • 0

#13 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 20:42

Svojetice napsal/a:
Potřeboval bych rozdrobit 500€, ideálně na stovky. Je lepší směnárna nebo přímo banka, popř. kolik se platí.

Díky za odpovědi;)


Zrovinka jsem koukal, ze me zbyla jedna 50,-€. Tak kdyz to vymenime, ja problem poresim za Tebe. Vzdyt ta padesatka je to same jako petistovka, jen ma o nulu mene. No a za nulu si stejne dneska nic nekoupis.
To je ferovy, ne? Jo a na Prosek klido zajedu (vezmu dovolenou- :D)
  • 0

#14 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 831 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 20:56

No já bych asi hledal někoho známého, kdo pojede lyžovat a domluvit si s ním výměnu. Když stojí skipas na týden kolem 200 - 300 EUR, tak dvojice to pětikilo hravě a bez problémů udá. Nebo někdo kdo poletí na dovču k moři a domluví si zaplacení na letišti před odletem (slušné německé cestovky i tuhle variantu u last-minut akceptují).
  • 0

#15 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 20:59

V každé solidnější bance ti 500 € rozmění bez poplatků. Naopak platba v cizině tak velkou bankovkou může být problematická - větší částky není zvykem platit hotově a na mnoha místech nepřijímají bankovky větší než 100 €.
  • 0

#16 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 831 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 21:00

shaman3 napsal/a:

V Německu je alespoň v těch větších obchodech standardem platit kartou, už jenom to, že vytáhneš při placení místo karty Eura, na tebe budou koukat jak na marťana. Natož ještě když vytáhneš 500 eurovou bankovku.

povídali... Především musíš mít tu jejich spešl bankkartu. Běžné VISA/ECMC berou jen v "lepších" obchodech. A i tam se může stát, že nabídnou třebas 3 % slevu když raději vytáhneš hotovost.
  • 0

#17 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 831 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 21:03

kulhal napsal/a:
V každé solidnější bance ti 500 € rozmění bez poplatků. Naopak platba v cizině tak velkou bankovkou může být problematická - větší částky není zvykem platit hotově a na mnoha místech nepřijímají bankovky větší než 100 €.

Ale máš pravdu, že problém by asi s největší pravděpodobností vyřešil telefonátem na bezplatnou infolinku své banky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama