Přejít na obsah


Fotka

Win8 za 30€


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
19 odpovědí na toto téma

#1 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2013 - 0:18

Ahoj, do 31.1.2013 nabízí Microsoft upgrade z WinXP a vyšších verzí na WIN8. Chtěl bych se zeptat jestli z WINXP do toho jít nebo ne. Zajímalo by mě, jestli s tím má někdo zkušenost a taky na co se připravit - který běžný programy (nejen pro geocaching) nebudou pod WIN8 nefungovat.
  • 0

#2 CreAtive_34

CreAtive_34

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2013 - 1:00

V podstatě co do funkčnosti programů je to jako se sedmičkama, tudíž všechno co je aktualizovaný by mělo jet - například geoget nebo gsak jede... No a pokud budeš přecházet, připrav se na to, že chvíli budeš koukat a nevědět - metro je super pokud si na něj zvykneš a přijdeš na to, jak ho používat, jinak ho budeš proklínat, další o zvyk je chybějící start (ten se ale dá doplnit programem od stardocku). Za mě - pokud je to na desktop a vysloveně osmičky nevyžaduješ, není to moc dobrý nápad. Pokud je to na notebook, už bych o tom přemýšlel.
  • 0
Garmin eTrex 30 (trackovatelný :D ) + Topo 2013 PRO
HTC Radar + Maaloo geocaching + Geopoint
Pokud by někdo měl zájem, mohu poskytnout lepší češtinu pro eTrex 30, kterou se snažím vytvořit (lepší překlad některých věcí).

#3 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2013 - 8:22

Za mě nebrat. Po půlročním zkoušení se vracím zpátky k Win 7. Absence nabídky Start mi nevadí, dokonce ani to, že některé ovladače mi pod Win 8 nefungují, ale Metro je na počítači prakticky nepoužitelné a vlastně i zdržující. To, co mi nevadí na telefonu (tj. možnost mít zapnutou současně jen jednu aplikaci, potažmo zde dvě), to mi pod Metrem vadí extrémně - nedá se na tom pořádně nic dělat, navíc Metro-aplikace jsou spíše na parádu a nic neumí. Takže pokud to mám shrnout - mít dotykový displej, asi by to nebylo tak hrozné, ale na normálním PC je to nepoužitelné. Především je to ale hroznej kočkopes, takže nakonec stejně používám jen klasické Win rozhraní a do Metra přepínám jen, když potřebuju něco nastavit v Ovládacích panelech.
  • 0

#4 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2013 - 8:37

Jediny duvod pro vyuziti je, ze 14. dubna 2014 konci podpora Win XP, tedy nebudou vydavany zadne dalsi opravy chyb. Otazkou je, zda se do te doby MS chyti za nos a vyda neco pouzitelneho, ale dost o tom pochybuju. Sam bych radeji zvolil Win 7, ale na ty takova akce zase neni...
  • 0

#5 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2013 - 9:24

Sutech napsal/a:
Především je to ale hroznej kočkopes, takže nakonec stejně používám jen klasické Win rozhraní a do Metra přepínám jen, když potřebuju něco nastavit v Ovládacích panelech.


Naprosto souhlasim, aktualneje na notasu mam taky, mit mozna dotykac, tak proc ne, ale ted je to ve stavu ze vicemene cekam kdy si je necim nakopu a nahodim zpet origo 7 :) Metro jsem videl asi 3x kdyz jsem nastavoval a od te doby je schovane, doplneny Start8 a jedu na klasice, tudiz mi nic W8 navic nedavaji :) Ono jen treba to "debilni" zavirani programu, jejich minimalizace atd, na dotykaci OK, ale jezdit mysi a tahat aplikaci za horni cas pres pul obrazovky aby se program minimalizoval.... Takze pokud mas moznost jit na W7 OK, W8 faktmoznajen kvuli vyuziti "nasledne podpory" ktera ve finale v dubnu konci a udelat z toho proste "klasiku" :)
  • 0
Galaxy SII + search dogs Phalko a Ela :)

#6 Kuprum

Kuprum

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2013 - 9:27

Sutech napsal/a:
Za mě nebrat. Po půlročním zkoušení se vracím zpátky k Win 7. Absence nabídky Start mi nevadí, dokonce ani to, že některé ovladače mi pod Win 8 nefungují, ale Metro je na počítači prakticky nepoužitelné a vlastně i zdržující.
To, co mi nevadí na telefonu (tj. možnost mít zapnutou současně jen jednu aplikaci, potažmo zde dvě), to mi pod Metrem vadí extrémně - nedá se na tom pořádně nic dělat, navíc Metro-aplikace jsou spíše na parádu a nic neumí.
Takže pokud to mám shrnout - mít dotykový displej, asi by to nebylo tak hrozné, ale na normálním PC je to nepoužitelné. Především je to ale hroznej kočkopes, takže nakonec stejně používám jen klasické Win rozhraní a do Metra přepínám jen, když potřebuju něco nastavit v Ovládacích panelech.


Plně podepisuji předchozí názor. Než jsem získal prográmek pro obnovení Startu tak mne osmičky vytáčely k nepříčetnosti. Chybělo málo a NTB utrpěl úhonu. Za mne taky raději sedmičky......
  • 0
Teprve nalezená krabka dává vyjížďce nebo vycházce smysl

#7 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2013 - 9:29

Sutech napsal/a:
To, co mi nevadí na telefonu (tj. možnost mít zapnutou současně jen jednu aplikaci, potažmo zde dvě), to mi pod Metrem vadí extrémně - nedá se na tom pořádně nic dělat, navíc Metro-aplikace jsou spíše na parádu a nic neumí.


To mně by něco podobného vadilo i na telefonu. Běžně mám v Nokii při keškování zaplé 2-4 programy. ;)

Jinak mně se zdá, že trh operačních systémů začíná postupně degenerovat a přizpůsobovat se základním uživatelům (což by nebylo samo o sobě nutně špatné, ale nesmí to být děláno tak, že se systém stane nepoužitelný pro pokročilejší uživatele).
  • 0

#8 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2013 - 9:48

Vzpominam si jak sem v roce 2007 resil zda prejit na Windows Vista nebo Linux -- preci jen tehdy nejak hrozil prvni termin ukonceni podpory XP (nasledne nekolikrat odkladan). No vysledek byl ten, ze to bylo skoro jedno - z obou novych systemu sem byl zmaten uplne stejne (kde co najit a tak) a nepredpokaldam ze to ve W8 bude jinak. Takze pokud nemas nejake aplikace co vyzaduji Windows (klasicky treba hry) tak bych vubec uvazoval co dal. Jinak ja osobne sem, hlavne kvuli rodine (a taky kvuli tomu ze v Linuxu sem VIP - nektere veci se na mych kompech nepodarilo rozchodit ani ostrilenym odbornikuma fungovat tam meli bez problemu), poridil ted ve vyprodeji krabicovou verzi W7 Profesional (to abych mohl menit streva -- preci jen ty OEM jsou takovy). No a jak rika zkusennost - MICROSOFT MA VELKY PROBLEM U SUDYCH VERZI OS WINDOWS -- 1-3 docela super, W95 des bes nestabilni, W98 doted jsou lidi co to na slabsich PC vyuzivaj a drzi, W Milenium DES, WXp-co dodat, W Vista bez komentare, pamatuji vsichni, W7.....W8 ???
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#9 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2013 - 14:47

Dobesch napsal/a:
No a jak rika zkusenost - MICROSOFT MA VELKY PROBLEM U SUDYCH VERZI OS WINDOWS -- 1-3 docela super, W95 des bes nestabilni, W98 doted jsou lidi co to na slabsich PC vyuzivaj a drzi, W Milenium DES, WXp-co dodat, W Vista bez komentare, pamatuji vsichni, W7.....W8 ???

Tohle se říká i u CorelDraw, zvláštní, čím to může být? Na jednom compu mám legální Visty a je to skutečně hrůza, Win 7 je jasný krok vpřed. A dodnes mi jeden stroj běhá pod Win98. Z osmiček mám strach jak v počítači, tak u zubaře.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#10 MirecXP

MirecXP

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2013 - 15:56

Nenapisal si, ci tvoje PC splna HW poziadavky pre W8, ak ano, doporucujem ti upgradovat. Tiez z Visty by som upgradoval urcite. Ziskas vsetky vyhody W7 aj ked Metro je dost otrasne a nedotiahnute. Keby som vedel, ze bude takato vyhodna ponuka prechodu z XP a z Visty aj na dalsiu verziu, tak by som mozno este pockal, ale ta cena je ozaj nizka...
  • 0

#11 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2013 - 17:02

Kdyz vidim tu Trhacovu fotku tak sem si vzpomnel na ty plany Microsoftu z roku 2001 :P

System mobilni jako Windows CE, uzivatelsky privetivy jako Windows Milenium a stabilni jako Windows NT
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#12 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2013 - 17:06

Pitrus napsal/a:
Ahoj, do 31.1.2013 nabízí Microsoft upgrade z WinXP a vyšších verzí na WIN8. Chtěl bych se zeptat jestli z WINXP do toho jít nebo ne. Zajímalo by mě, jestli s tím má někdo zkušenost a taky na co se připravit - který běžný programy (nejen pro geocaching) nebudou pod WIN8 nefungovat.

V první řadě si zjisti jestli na to máš HW. U železa na kterym běhaj XP v pohodě si s osmou můžeš připadat jako v čekárně během zimní kalamity..

Blexa napsal/a:
Jediny duvod pro vyuziti je, ze 14. dubna 2014 konci podpora Win XP, tedy nebudou vydavany zadne dalsi opravy chyb...

áááá.. tak to mně pak čeká format c: a definitivní přechod k Linuxu. Beztak už teď wokna spustim bídně dvakrát do měsíce.

Dobesch napsal/a:
W98 doted jsou lidi co to na slabsich PC vyuzivaj a drzi...

Mně taky ještě loni touhle dobou na jednom slabšim stroji šlapaly Win98 SE s neofiko Service Packem 2.1. Pak přišla havárie HW a železo šlo do šrotu.
  • 0

#13 Wodka

Wodka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2013 - 17:42

Mám osmičky na nb a super - bootování vypnutého nb na přihlašovací obrazovku asi 5 sekund, uspaný nb tak 2 sekundy. Možná trošku pomáhají SSD :) Metro - seskupil jsem si ikony do skupin, používám místo startu. Když kliknu do levého dolního rohu, vyskočí mi nabídka s ovládacími panely apod. Celkově jsem hodně spokojený. Ale možná za to může i nový výkonný nb, co jsem k osmičkám dostal v práci :) Dovedu si to představit i na pc. A za tu cenu...
  • 0

#14 galnar1

galnar1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2013 - 18:14

Kdyby byly teď 7 a 8 za stejnou cenu, tak bych bral sedmičky. Při současnejch cenách ale rozhodně vítězí osmičky, cena necelých 800,- rozhodně potěší. Upgradoval jsem na ně z preview verze. Jinak k tomu přechodu z XP, může se stát, že něco nepojede, ale měla by to být spíš vyjímka, která je navíc ve většině případů řešitelná pomocí režimu kompatibility. A jestli na to stačí kompl, to by měla ověřit ta utilitka, co se tahá z jejich webu. Jinak pro samotnej update nedoporučuju instalovat rovnou, ale udělat si nějaký instalační medium (já instaloval z flashky), když jsem se je pokusil updatnout rovnou pomocí té utilitky, tak celá instalace asi po dvou hodinách skončila chybou. Ale aspoň mě to vrátilo původní systém do stejnýho stavu jako byl před instalací.
  • 0
HTC Wildfire + c:geo + pár dalších užitečností.

#15 GeoJack

GeoJack

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2013 - 18:17

Já jsem taky s Win8 spokojený. Windows 8 jsou pro mě jen vylepšené Win 7 doplněné o metro. A kdo metro nechce, tak ho prostě nemusí používat. Stejně jako já - v metru mám jen aplikaci k poslechu rádia a přehrávač videa. Po přechodu z XPček jsem sice chvilku tápal, ale když se člověk naučí klávesové zkratky a gesta myší tak je práce hned rychlejší. Teď když se náhodou dostanu k počítači s Win XP tak jen koukám a nadávám, protože většina funkcí a gest nefunguje. Ke všemu se pak musím složitě proklikávat, XP jsou prostě krok zpět.
  • 0

#16 hugo48

hugo48

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2013 - 20:31

I já jsem asi 10 dní na zpět akce využil a přešel ze 7 na 8. A zatím jsem spokojený. Trochu problém je omezené množství driverů, kdy až napodruhé se podařila instalace windows tak, že vše u HP fungovalo. Ale jinak jsem spokojený. Metro mi nevadí, výdrž se lehce zlepšila, programy fungují všechny a i rychlost se už u tak svižného systému jako byly sedmičky se zvýšila. Takže za mě určitě do toho jdi, zvlášť když je to z XP.;)
  • 0

#17 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2013 - 8:18

Ono by stačilo, pokud by se dal na Win8 hodit xicht/Theme z WinXP a spousta lidí by byla šťastná. (Něco jako Office 2003 a přechod na 2007) Mám to na novém stroji druhý den a místo abych na tom mohl pracovat, stále něco hledám. Některá nastavovací okna jsou stejná jako u WinXP, něco je úplně překopané. Proste klasická slátanina od MS, jako vždy :) Jen samotný adresář čistých Win8 zabírá 17GB !!!! Co ten systém umí navíc oproti třeba Win2000? To pak můžu mít super CPU a RAM kolik chci a stále ten PC bude pomalej :( Navíc to je pro mě přechod na 64bit systém, tak jsem zvědavej s kompatibilitou s ostatním SW. Jo a třeba ClassicShell tam vrátí to tlačítko START.
  • 0
VSA

#18 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2013 - 8:43

Vývoj Windows se zastavil na XP, pak už jsou jen omalovánky. B)
  • 0

#19 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2013 - 10:46

vsa napsal/a:
Jen samotný adresář čistých Win8 zabírá 17GB !!!! Co ten systém umí navíc oproti třeba Win2000? To pak můžu mít super CPU a RAM kolik chci a stále ten PC bude pomalej :(

Konečně někdo kdo pochopil že přechod na win8 není jen o vzhledu ale že na něj musí být dostatečně výkonný HW.

shaman3 napsal/a:
Vývoj Windows se zastavil na XP, pak už jsou jen omalovánky. B)

Které stále jen nafukují a nafukují, viz vsa výše.
  • 0

#20 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2013 - 10:47

sHpy00n napsal/a:

vsa napsal/a:
Jen samotný adresář čistých Win8 zabírá 17GB !!!! Co ten systém umí navíc oproti třeba Win2000? To pak můžu mít super CPU a RAM kolik chci a stále ten PC bude pomalej :(

Konečně někdo kdo pochopil že přechod na win8 není jen o vzhledu ale že na něj musí být dostatečně výkonný HW.

shaman3 napsal/a:
Vývoj Windows se zastavil na XP, pak už jsou jen omalovánky. B)

Které se stále jen nafukují a nafukují, viz vsa výše.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama