Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Krosna na dítě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#1 mekeke

mekeke

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 9:50

Vybírám krosnu pro dítě a chtěl bych se zeptat jakou byste doporučili ? Uvažuji mezi Deuter a Salewa. Máte někdo zkušenost? Díky za radu.
  • 0

#2 lidapavel

lidapavel

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 11:04

Máme Deuter Kid Comfort III a je super, má takový polštářek, takže když dítě usne, tak se o něj jen opře a neklimbá mu hlava. Pak má taky sluneční clonu, jen plášťěnka se musí dokoupit. Dá se do ní dát vak na vodu. Nejlepší je někde si ji na víkend půjčit, my jsme taky nejprve zkoušeli, jestli v ní malá bude vůbec spokojená a jesli nám jako nosičům bude vyhovovat.
  • 0

#3 davee77

davee77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 11:14

Máme tu samou krosnu jako lidapavel a určitě ji doporučuji. Zatím jsem neviděl lepší :-)
  • 0

#4 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 11:35

A s jak stare dite v ni nosite? My mame ted 3 mesicni, tak si rikam jestli by se treba koncem leta uz dalo nekam vyrazit :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#5 alfaBetaGamma

alfaBetaGamma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 11:41

Daleko lepsi nez krosna jsou pro dite i rodice satek nebo nositko typu Manduca ci Blue Bear. Chudak dite v krosne :-(
  • 0

#6 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 12:13

lukabike.com napsal/a:
A s jak stare dite v ni nosite? My mame ted 3 mesicni, tak si rikam jestli by se treba koncem leta uz dalo nekam vyrazit :)

V krosně nevím, ale v šátku se dá od narození, je to levný a na netu najdete hromadu způsobů, jak vázat na různě starý děti. Potkala jsem před časem na Medvědí hoře (Polsko, Beskydy, cca 1700mn) holku s takovým malým miminkem na břiše, lezla přede mnou po řetězech. Ale to už je kapku extrémní způsob výchovy :D.
  • 0

#7 stokurev

stokurev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 12:19

Ahoj, my máme zkušenosti se Salewou Koalou :) Sice jsme ji použili jen asi 3x, protože malá chtěla spíš chodit, než se nosit, takže na záda šla jen spát :) Pokud nastavíš všechny pásky a záda apod. dobře (aby se "nekinklala" ), není žádný problém, spala jak zabitá :) Tak mě napadlo, že ji už nebudeme potřebovat, takže jí tímto nabízím k prodeji :) Je včetně stříšky i pláštěnky. Pokud máte někdo zájem, pište SZ.
  • 0
Prostě mám rád výlety a nejsem vulgární, protože se můžeme někde potkat :)

#8 mekeke

mekeke

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 12:32

Manducu budeme mít pro dceru (1,5 měsíce) a krosnu chci pro syna (20měsíců).
  • 0

#9 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 12:35

My si stejnou jako lidapavel pujcujeme z Hudy sportu. Kdyz jsem videl kolik stoji a kolik chteji za pujcovne a kolikrat bych ji pouzil, tak se mi koupe vubec nevyplati. Ale doporucuju si ji pujcit a vyzkouset i kdyz ji budete kupovat. Trimesicni dite do krosny asi ne, i dle navodu by do krosny melo prijit dite, ktere umi samo sedet. My v krosne vojtu nosime od cca 15mesicu. Mensi deti urcite "smotat" do manduky, nebo neceho podobneho. Ale neodkazu si predstavit ze bych 10kiloveho pacholka tahnul v manduce na brise. V tu chvili uz clovek oceni promakane zadove systemy krosny. Prcek v tom Detheru krasne spi, dokonce v nem i preckal megabourku, kdy ja byl promoceny na kost, ale on pod plastenkou krasne suchy.
  • 0

#10 tomas451

tomas451

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 12:35

Zdarec, tak já taky doporučím Deuter KID III, dlouho už než se dcerka narodila, tak jsem zkoumal a porovnával a studoval a rozhodoval. A po všech pro a proti(ve finále byly Salewa II a KID III jsem dal přednost právě Deutru) Myslím, že momentálně na trhu není lepší krosna.
  • 0
Vložený obrázek

#11 alfaBetaGamma

alfaBetaGamma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 12:38

V Manduce i satku se samozrejme nosi na zadech. Chce to jen trosku cviku pri nandavani.
  • 0

#12 tomas451

tomas451

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 12:39

Jacka_dominikanka napsal/a:

lukabike.com napsal/a:
A s jak stare dite v ni nosite? My mame ted 3 mesicni, tak si rikam jestli by se treba koncem leta uz dalo nekam vyrazit :)

V krosně nevím, ale v šátku se dá od narození, je to levný a na netu najdete hromadu způsobů, jak vázat na různě starý děti. Potkala jsem před časem na Medvědí hoře (Polsko, Beskydy, cca 1700mn) holku s takovým malým miminkem na břiše, lezla přede mnou po řetězech. Ale to už je kapku extrémní způsob výchovy :D.


To rozhodně není pravda. Chtěl bych vidět, jak 1,5 roční dítě dáš do šátku

Každopádně krosna je až od doby, kdy dítě pevně a samo a dlouho sedí. Dříve určitě ne. Před tím možná ten šátek. Ale naše malá v ním tedy rozhodně být nechtěla :| Zato v krosně problém nemá :)
  • 0
Vložený obrázek

#13 alfaBetaGamma

alfaBetaGamma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 12:40

V satku jsem nosil i 3 lete dite uplne v pohode.
  • 0

#14 tomas451

tomas451

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 13:25

look_as napsal/a:
V satku jsem nosil i 3 lete dite uplne v pohode.


Klobouk dolů, každopadně asi krosna bude pohodlnější. Jak pro chodce, tak pro náklad. :) Ikdyž asi vše má nějaké výhody.

Ještě jedna věc, když si vyčíháš slevu, tak i dobře pořídíš. Já koupil v Hudy za 4.100,-. ;)
Prodej zachovalých(použitých) se na Aukru šplhá až ke hranici 4.000,- tis.:o
  • 0
Vložený obrázek

#15 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 13:46

Ještě k tomu šátku - to se opravdu dá použít hned od narození a je i spoustu možností, jak to použít. úplně malý dět jsou tak spokojenější než v kočárku. http://www.nosenidet...hp?clanek_id=33. Kdybyste to někdo chtěli zkusit, mám tu 5m pruh látky - druhou půlku, když jsem ten šátek kdysi šila kamarádce, lněný plátno.
  • 0

#16 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 14:00

To je dobre tema. Manduku si nedokazu predstavit- testoval jsem ji behem leta- treba na Knofliku- dite i ja upocení neuvěřitelně, omezeni pohybu, navic, když se vzbudí, tak nemá žadnou možnost protaženi atd. Spoza zad špatný výhled. Manduka na krátké vycházky ok. Krosnicky - doma mame jen takovou "orezanou verzi" Chicco. Kratke vylety, pripadne vybehnuti z auta atd. super. Nevhodna na delsi tury (bez pořádné stříčky, jednoduché popruhy) Deuter se striskou (bez urcite nekupovat) uplne super, dobre se nosila, tisic kapes. Akorat se nam tam mala, jak byla mala, ve spanku trosku hroutila. Uvidime po zime. Na Snezku, Praded, bez problemu. Zatim vylety resim pujcovanim, je opravdu na zvazeni, jak jiz psali jini, kolikrat ji clovek vyuzije ? nebo koupit jetou, ale záleží na ceně a zachovalosti (ta ale bývá většinou dobrá)
  • 0

*


#17 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 14:11

Hmm, když se tak dívám na ty super high-tech extra značkový předražený "krosny", tak se jen divím, jak mohl můj syn přežít ve zdraví transport v takovémto zařízení http://deti.mybazar....diky-88922.html
Ale vážně. Pro větší dítě, které už trošku chodí, tj. od toho cca 1,5 roku, mi na občasné výlety bohatě stačila takováto jednoduchá lehoučká levná krosnička, kterou lze při slušnějším terénu použít i jako kočárek, protože se dá tlačit (po asfaltu) či táhnout. Sice na T5 to asi není, ale do T4 to bylo v pohodě.
  • 0

#18 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 14:13

Nosil jsem dítě i v šátku i v krosničce (SALEWA KOALA). Krosničku jsme samozřejmě používali, až když dítě umělo samo sedět. Oproti šátku to začala být paráda, mohl jsem spící malou kdykoli odložit a spala pěkně dál (při vyndávání ze šátku se vždy probudila). Na menší výlety nám skutečně stačila jenom krosnička, protože má sama o sobě úložné prostory. Když jsem se rozhodoval mezi Deuterem a Salewou (v té době byl cenový rozdíl cca 6.500,- vs 3.500,-) zvolil jsem levnější Salewu, která sloužila naprosto v pohodě. Deuter je skutečně asi "mercedes" mezi krosničkami, ale tehdy mi ty prachy za to nestály. Ani po silnici nejezdím mercedesem:)
  • 0

#19 hapjbc

hapjbc

    hapjbc

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 16:02

Jak uz se tu psalo, krosna se da pouzit pro dite, ktere dobre sedi. Pak ma ale dite vyhled a tak je spokojenejsi. My pouzivame krosnu Salewu (typ ted nevim, ale mam pocit, ze to byl model, ktery se v CR ani neprodaval) a jsme s ni hrozne spokojeni. I s malym ditetem muzete delat dlouhe vylety. My jsme za 2 roky s krosnou nachodili pres 1100 km (merime to na GPS). Takze pokud chodite radi ven, tak se urcite vyplati poridit si krosnu vlastni. Navic, pokud je krosna kvalitni (jde hlavne o popruhy a vystuzeni zad), tak ji muze bez problemu nosit i zena (viz muj pripad, nachodila jsem toho s ni sama opravdu hodne). Kvalitne provedena krosna Ti nebude delat problemy se zady, coz satek dela. A to muzu rict z vlastni zkusenosti. Satek jsem zkousela jen 2x a vzdy po jeho vyzkouseni jsem se nemohla hybat. Krosnu nosim casto a problemy se zady jsem nemela ani jednou.
  • 0

#20 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 19:37

Mi jsme po narozeni male koupili nositko Ergo baby (http://www.nosenidet...azev=ERGO-baby. S kojeneckou vlozkou (musi se dokoupit) se v nem da dite nosit od narozeni. Cena je sice dost velka, ale nam se nositko osvedcilo. Noseni na brise nebo na zadech, lehke nastaveni nositka a lehka manipulace s ditetem. Pohodlne jak pro dite tak pro toho, kdo ho nese. Proste clovek nepotrebuje asistenta, aby dite dal dovnitr, nebo dostal ven. Mala si v tom tury uzivala a kdyz usnula, pripli jsme latkovou operku a hlavicka neklimbala... Pro aktivni turisty nebo geocachery rozhodně nejake ergonomicke nositko (nemusi byt zrovna Ergobaby) rozhodne doporucuju. Investice se vyplati a je o ne zajem, takze az sme presedlali na krosnu, tak jsme to nositko obratem "poslali" dal...
Krosnu mame Salewa Koala a Ta je taky fajn. Vaha tak akorat. Dobra manipulace (mam uz chvato-hmat kdy nasadim krosnu sam na zada, aniz bych dite vyklopil) Elisce se v ni moc libi a mam ji posazenou tak, ze i vidi pred sebe....Jedinna nevyhoda je, ze kdyz usne, tak hlavicka nejde nejak zafixovat, takze ji obcas pekne planda...
Kazdopadne ani nositko ani krosna by nemela byt na dlouhe tury a nebo delat pravdelne prestavky.
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama