Přejít na obsah


Fotka

poznejmisto.cz II.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10185 odpovědí na toto téma

#8421 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 17:43

Když nevím, co na té fotce je, nevím ani jak to hledat.

Pokud chceš opravdu to místo najít a na fotce se není čeho chytit, nahraj ji sem nebo někam, kam chodí hodně lidí a někdo ji pozná.

Jinak pokud alespoň tušíš, kde to je, zkus najít nějaký zdroj starých fotek. Krumlovsko a Šumava je v ateliéru Seidl, Táborsko Šechtl a Voseček, narazil jsem i na staré Strakonice. Jinde to bude určitě taky. Třeba i na aukcích starých pohlednic se něco najde. Ale to všechno hledá Google. Nebo jiný vyhledávač, třeba Seznam nebo yahoo, nemají toho tolik, co Google, ale možná mají něco trochu jiného.

A nebo do knihovny a prohledat knihy o historii, nebo přímo knihy s názvem Zmizelé ..... . Vyšlo jich spousta.

Vyhledávání Googlem podle obrázků možná zabere, pokud je někde na webu totožná fotka. U jen podobné skoro nikdy. Ještě byla stránka TinEye, nevím jestli ještě funguje, výsledky byly podobné.


  • 0

#8422 Co@ti & rodina

Co@ti & rodina

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 18:26

Vím kde byla fotka pořízena. Potřebují zjistit přesné misto v této obci. Nechci tady nahravat tu fotku protože se váže ke konkrétní keši. 


  • 0

#8423 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 540 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 19:33

Také záleží na tom, jak moc významný dům to je... Pokud to není vyloženě známý dům, tak to asi na internetu bude těžké dohledat. Zkusil bych fotomapu na mapy.cz/ street view a porovnat podle detailů, pokud se objekt v průběhu času změnil... Ale je těžké radit, když nevím oč přesně jde...

Každopádně pokud ta obec není velká a foto je historické, zkusil bych přímo tam oslovit nějaké důchodce... :D  Ty toho vědí většinou nejvíc. :D

 

PS: A není to náhodou GC35BRG? :D  Tam mi právě při hledání pomohly důchodkyně. (Samozřejmě jen při hledání toho domu. ;) )


  • 0

#8424 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 19:47

A proč nenapíšeš o kterou keš se jedná ? Pokud Ti někdo bude chtít poradit, může napsat sz a my ostatní možná získáme tip na zajímavou keš :-) .
  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#8425 Co@ti & rodina

Co@ti & rodina

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 20:00

Uničov to není  :P

 

Takže jedná se o keš GC4Y3R3.

Nejsem schopný identifikovat místo z druhého zastavení. Mám tip, ale chci si být jistý na 100%. 

Myslím, že bude zajímavé poptat se starousedlíků. Člověk se možná dozví i jiné zajímavé fakta. 

 

EDIT 

Nemůžu identifikovat místo PRVNÍHO zastavení. 


Tento příspěvek byl upraven od Co@ti & rodina: 20 duben 2017 - 22:26

  • 0

#8426 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 21:01

No na té fotografii je jméno, tak to by mohlo pomoct při hledání
  • 0

#8427 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 21:31

Uničov to není  :P

 

Takže jedná se o keš GC4Y3R3.

Nejsem schopný identifikovat místo z druhého zastavení. Mám tip, ale chci si být jistý na 100%. 

Myslím, že bude zajímavé poptat se starousedlíků. Člověk se možná dozví i jiné zajímavé fakta. 

W&W
  • 0

#8428 Co@ti & rodina

Co@ti & rodina

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 21:51

To ne. Foto 1 i 2 že jsou stejné budovy?

Tak to mě dostalo. 

 

EDIT

Chyba!!! Myslel jsem místo z prvního zastavení.

Asi únava či co. 


Tento příspěvek byl upraven od Co@ti & rodina: 21 duben 2017 - 4:44

  • 0

#8429 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 22:28

foto 1 je snadný..


  • 0

#8430 Co@ti & rodina

Co@ti & rodina

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2017 - 6:01

Děkuji všem za tipy a rady.

Místo odhalil miki6. 


  • 0

#8431 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2017 - 6:03

Nebudu to hledat, nedostanu se tam. Ale... Keškomapa má spoustu mapových podkladů. Přes voj. mapování se dá zjistit rozsah v minulosti. A pak Streetview nebo Panorama. Jestli se ten dům dnes podobá tomu v minulosti, mohl bys ho poznat. A protože  to není velké, šlo by to i projít pěšky. A případně se někoho zeptat. A pokud to už udělalo pár hledačů před tebou, místní už budou vědět.


  • 0

#8432 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2017 - 15:47

Ahojte všichni

chci požádat PM komunitu o pomoc s lokací těchto 4 obrázků. Jelikož už nevím, jak dál  :wacko: .

Mohou být kdekoliv v ČR nebo SR. Jistě tam někdo z vás byl. Kde a co mi napište přes SZ.

Díky moc  :)

// tomy.22: Je zakázáno zveřejňovat finální souřadnice keší a spoilovat postupy řešení bez souhlasu vlastníka keše.


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#8433 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2017 - 23:23

Hele, N.o.e, tak tohle uz je hodne silny kafe. Ja ti to psal uz do mailu kdyz jsi somroval pomoc u me. Koukam ze to nestacilo, tak holt to propereme verejne, kdyz jinak nedas. Resit mysterky verejne na netu je svinstvo. Kdyz se jedna o FTF, je to dvojnasobny svinstvo. Krome toho je to proti pravidlum tohoto fora. Kdyz na to nemas, dej si to na ignore list. Uz jsem si vsiml ze se pri "reseni" mysterek nezastavis pred nicim. To ti nestacila ta ostuda v Plzni? Skoda ze jsi zapomnel zminit proc vlastne ty fotky potrebujes najit. Budes mit aspon koule na to abys pak napsal do logu jak jsi k tomu prisel?


  • 2

#8434 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2017 - 9:25

Tak tady koukám  :wacko:

 

Příspěvek 8432 někdo upravil bez mého vědomí a já to nebyl !!! Koukám, že se tu ale dějí zajímavé věci. Asi se mi někdo NABOURAL DO ÚČTU !!! VYPADÁ TO, ŽE TYTO STRÁNKY NEJSOU BEZPEČNÉ !!!

 

Nevím, co je špatného na tom, se zde zeptat, kde je vyfocena nějaká fotka? Tak proč tady to forum je s názvem jakým je? Nic víc jsem tu nechtěl. Žádný konkrétnosti jsem neuváděl. Pro tvoji snad útěchu, identifikována byla pouze 1 fotka. Na zbytek jsem došel následně sám.

 

Do logu to samozřejmě napíšu, že mi s luštěním někdo pomáhal. Nevím vše, jak někteří a tak se ptám. Je na tom něco špatného? 

 

Je snad napsáno v pavidlech Groundspeaku že každou luštící keš musí hráč SÁM vyřešit a nikoho se přitom nesmí zeptat? Jinak ji nesmí logovat? Já tedy o ničem takovým nevím.

 

A co příspěvek 8421 ??? Udělal jsem jen to, co je v něm napsané. A to nikomu nevadí. Vadí jen to, že se ptám já !


Tento příspěvek byl upraven od N.o.e.: 21 květen 2017 - 9:35

  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#8435 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2017 - 10:03

N.O.E nikdo se ti do účtu nenaboural. Smazal jsem to já a i tam máš napsaný můj nick. Fotky pocházejí z keše a je potřebné je "vyluštit" k získání keše. Proč jsem ti to smazal jsem napsal také. Je to jedno z pravidel těchto stránek. Příspěvek 8421 žádnou fotku z keše neobsahuje a je odpovědí na otázku, kde tázající sám říká že nebude uvádět fotografii. 


  • 0

#8436 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2017 - 18:00

Vsak jo, v pohode. Pravidla vsichni zname. Staci zapis do logbooku, nic jinyho v pravidlech neni. Takze kdyz myslis ze je to tak OK, tak v pohode zaloguj jak se lustilo. Nepis tam ale ze ti nekdo pomahal, napis jak to probihalo doopravdy. Tedy: "zamailoval jsem vsem co znam, a kdyz ani to nestacilo, postnul jsem zbytek do geocachingovyho fora at mi to vyresej". Zadnej problem, normalne napis jak to bylo, kdyz je to tak v poradku. Ja si kes davam na watchlist, na ten log se moc tesim. Kdybys nahodou na neco podstatnyho zapomnel, tak to pak rad doplnim. O nic nejde, zadne pravidlo to neporusuje, takze urcite nikomu (ani ownerovi, ani ostatnim co to lustej) to nijak vadit nebude.


  • 0

#8437 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2017 - 19:09

.... Nepis tam ale ze ti nekdo pomahal, napis jak to probihalo doopravdy. Tedy: "zamailoval jsem vsem co znam, a kdyz ani to nestacilo, postnul jsem zbytek do geocachingovyho fora at mi to vyresej". Zadnej problem, normalne napis jak to bylo, kdyz je to tak v poradku. Ja si kes davam na watchlist, na ten log se moc tesim. Kdybys nahodou na neco podstatnyho zapomnel, tak to pak rad doplnim. O nic nejde, zadne pravidlo to neporusuje, takze urcite nikomu (ani ownerovi, ani ostatnim co to lustej) to nijak vadit nebude.

 

Doopravdy?

Mnoho oslovených (12 obr) -> 3 tipy na obrázky -> 1 špatně -> 10 jsem si musel najít sám.

Jenže to je jen 1. level, odkud jsou ty fotky. A můžu zodpovědně říci, nebyla to žádná prdel.

Najít příslušné keše a zbylé počítání si dělám sám. V tom mi nikdo nepomáhá. 


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#8438 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2017 - 21:08

Ja nevim co ses od koho dozvedel a uprimne, je mi to uplne jedno do jaky miry ti ty pokusy vysly nebo nevysly. Ja vidim jen metody jaky pouzivas. Kdyz pujdes vykrast banku, tak jsi zlodej at odneses 100 mega, nebo jen desetikorunu. Analogicky zde, bud lustis ferove, nebo ne. Co ti to vyneslo neresim, resim metody. Ostatne predem jsi nemohl tusit kolik toho dostanes. Taky jsi mohl dostat vsechno. Zrovna tak jako ten co jde vykrast banku tam asi nejde pro tu desetikorunu, ale spis asi doufa ze odnese tech 100 mega. Ze tam byla nakonec jen desetikoruna je sice smula, ale ne omluva.

 

Jinak je docela sranda jak to dopadlo, co? Nakonec se to mailovani docela vymstilo. Kdybys misto mailovani regulerne lustil, zrejme by to dopadlo pro tebe lip. Asi bys to dal i tak (pokud je pravda co tady pises), akorat ze bys mel to FTF, bylo by zcela regulerni a nemusel jsi se tady se mnou dohadovat a resit ostudu. Stalo to za to? A stalo to za to tenkrat s tema plzenakama? Taky asi ne, co? Ono je nekdy lepsi na tu pilu az tak netlacit a nesnazit se jit pres mrtvoly.

 

Ale delej jak umis, tvoje vec. Kazdy si svuj image buduje sam.


  • 1

#8439 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2017 - 7:29

Ono je to zajimave i z jine roviny... clovek, ktery je na PoznejMisto dlouhodobe na celni pozici, si najednou nevi rady s par obrazky? Nekde mi na tom neco nehraje... :ph34r:


  • 2

#8440 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2017 - 7:59

Ono je to zajimave i z jine roviny... clovek, ktery je na PoznejMisto dlouhodobe na celni pozici, si najednou nevi rady s par obrazky? Nekde mi na tom neco nehraje... :ph34r:

 

Tohle může napsat jen člověk, který neví, jakým způspobem se na google obrázky hledají a jaké výsledky dává google jednotlivým uživatelům. Na stejný dotaz dostane KAŽDÝ UŽIVATEL JINÝ soubor obrázků. To co najde někdo okamžitě, jiným trvá hodiny až dny, než se k požadovanému obrázku dostanou. Tohle ti tu na foru může potvrdit téměř každý*


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama