Přejít na obsah


Fotka

poznejmisto.cz II.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10215 odpovědí na toto téma

#8521 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 13:58

Ty hvězdy teď neodpovídají vůbec. S trojkovou jsem se mořil celý večer a pětkovou jsem měl za pár minut. A např. ten kamenný kříž mi při správném pojmenování vyskočil hned na první stránce hledání v obrázcích.


  • 0

#8522 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 16:02

Vyhledání podle obrázku (2986) a heslo "Javorník". Taky mne to překvapilo.

 

To je haluz ;-)


  • 0

#8523 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 16:04

Z posledních šesti kousků pět za 4* a jeden 5*. Náhoda nebo chce PM přitlačit? I když taková hrůza to nebyla. Ono vůbec ty hvězdy většinou nejsou "směroplatné" :)

 

Jo, směroplatný jsou trochu podobně jak obt. u mysterek..

Dnešní čtyřhvězda mi přišla tak za 0,5 - primitivní dotaz (co vidím a co čtu) a 4. obrázek to byl...


  • 0

#8524 Columbovsukni

Columbovsukni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 19:03

Jo, směroplatný jsou trochu podobně jak obt. u mysterek..

Dnešní čtyřhvězda mi přišla tak za 0,5 - primitivní dotaz (co vidím a co čtu) a 4. obrázek to byl...

No jo, když jsem to tam před rokem vkládala, šlo to najít hůř...  :D  


  • 0

#8525 thvt

thvt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 193 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 19:24

Jo, směroplatný jsou trochu podobně jak obt. u mysterek..

Dnešní čtyřhvězda mi přišla tak za 0,5 - primitivní dotaz (co vidím a co čtu) a 4. obrázek to byl...

nejvíc práce dalo to v té vsi dohledat


  • 0

#8526 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 21:48

Může mi někdo prozradit, co je to 3747? Já to nakliknul, v místě jsem několikrát byl, na tuto konstrukci si nevzpomínám a ani když vím, kde to je, účel nenajdu.

EDIT: Tak jsem to nakonec našel. A byla to i jedna z možností, co jsem hledal, i když původně jsem tipoval něco zcela jiného. Jenomže Google měl svou vlastní inteligenci.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 30 srpen 2017 - 5:52

  • 0

#8527 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 9:20

Jinak koukám, že se změnila podkladová mapa. Už se netuplují názvy při zapnutí turistického značení, ale hledá se (mě) na ní hůř. Třeba značky památek mi tam chybí, je to tam jen slovně. Např. dnešní dvouhvězdičkovka zdaleka neodpovídá, o té obci jsem nikdy neslyšel. Dřív stačilo klikat po ikonách zámků a dříve nebo později jsem se trefil. Možná ta minulá mapa byla až příliš nápovědná, ale spíš mi to připadá jako skok od Seznamáckých na OSM.


  • 0

#8528 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 9:45

Taky se mi hůř hledá, byť ta dnešní nebyl problém, spíš mi dává zabrat ta kovová konstrukce a  betonový bazén  :) .


  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#8529 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 10:28

Asi na mapy.cz něco změnili :-(


  • 0

#8530 thvt

thvt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 193 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 10:46

Taky se mi hůř hledá, byť ta dnešní nebyl problém, spíš mi dává zabrat ta kovová konstrukce a  betonový bazén  :) .

jj taky tak, ta dnešní byla na profláknutém webu zcela jasná


  • 0

#8531 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 10:49

Všimla jsem si toho už včera na GC mapě. Asi zase něco vymýšlí na seznamu. :(


  • 0

#8532 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 14:04

Vypadá to, že mapa je shodná ze Seznamem, ale vypadly z ní ikonky turistických míst. Náhodou, nebo úmyslně? Změnili něco na API?


  • 0

#8533 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2017 - 9:35

Zase nic...


  • 0

#8534 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2017 - 19:26

A zase nic...


  • 0

#8535 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2017 - 20:53

Už třetí den nic, vypadá to nafurt. Škoda. Ale možná se ještě dočkáme.


  • 0

#8536 Ronte

Ronte

    Ronte

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2017 - 22:25

Taky se obávám, jestli příjemné časy s PM prostě ze dne na den neskončily. Možná kacířská myšlenka, ale popravdě bych se ani nedivil - zvykli jsme si jako na naprostou samozřejmost, že nám tvůrci téhle báječné hry budou každodenně servírovat nová a nová místa k hádání, aniž bychom k tomu sami s výjimkou vkládání vlastních fotek nějak výrazněji přispěli. Jenže je to pořád jenom nadšenecký projekt, který prostě jednoho rána může omrzet. Z mnoha důvodů - autoři mohou ztratit motivaci, protože třeba (teď budu fabulovat): vývoj návštěv ustrnul, hádajících nepřibývá, spíš naopak; spousta míst byla vyčerpána a v podstatě se víceméně tematicky opakují; neustálý výběr míst jim už nepřináší uspokojení, stává se rutinou; v hromadě publikovaných i nepublikovaných fotek se začínají ztrácet a je to víc práce, než zábava; my jim to vlastně neexistující zpětnou vazbou nijak neulehčujeme (živá diskuze určitě vždycky potěší, ale i tohle fórum nám časem nějak usnulo - handrkování se o počet hvězdiček asi není úplně to pravé, co bych být autorem webu rád četl); nebo se prostě věnují už něčemu úplně jinému a tahle původně programátorská kratochvíle naplnila svůj osud. Střílím samozřejmě i do vlastních řad - taky já jsem považoval za automatické, že se na stránkách PM každý všední den objeví nová fotka (dříve každý den, a nejen jedna - to bylo ještě lepší) a já dostanu po nálezu a zazelenění svou už skoro návykovou dávku endorfinů; taky já jsem odkládal psaní do fóra, byť jsem možná často mohl a měl co sdělit. Víc než soupeření s ostatními pro mě hledání vždycky znamenalo souboj s vlastní pamětí a znalostmi. Díky PM teď navíc disponuju rozsáhlou databázi fakt zajímavých míst, která určitě musím vidět (nejen z těch uveřejněných, ale taky z těch mimoděk objevených při hledání úplně něčeho jiného). Mnohá z nich jsem už navštívil, jiná jsem si po letech zajel osvěžit, další ještě čekají. A pořád mě to hodně baví. Chci tím říct, že pro mě osobně tahle hra má přesah, není to jako luštění křížovky, kterou po nalezení tajenky zahodím a víc si na ni nevzpomenu. Proto by mi rozhodně nebylo jedno, kdybychom se už dalšího pokračování nedočkali.

Kdyby bylo třeba, rád bych PM pro budoucí fungování podpořil. Včetně případného dobrovolného finančního příspěvku – i když pominu práci s programováním, jen samotný provoz webu není zadarmo. Za tu dosavadní radost s PM by mi to stálo.

Jak to vidíte vy?


  • 2

#8537 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2017 - 6:12

Taky to tak vidím.

Já už delší dobu žádné fotky nepřidával, protože jsem viděl, že fronta je zahlcená. Nemyslím, že by místa byla vyčerpána. Spíš se nedá uhlídat, aby se něco neopakovalo, jak se několikrát stalo, ale to podle mě nevadí, rád si něco najdu znovu a většinou jsem to nepoznal, že je to tam podruhé.

Chápu, že takto nastavený systém, ručně publikovat denně jednu fotku, je řehole. Člověk si říká, že to nic není, ale dělat to každý den několik let, to už přestane bavit. A automatizovat to by pochopitelně šlo (např. sestavit si seznam, př. náhodný výběr, a spouštět to každý den nějakým skriptem), ale je to zase programátorská práce navíc. Nebo publikovat třeba jednou týdně větší dávku.

Ale tohle je už na autorech, jestli v tom budou chtít pokračovat. Myslím, že se tady vytvořilo jakési jádro hledačů, kterým to bude chybět.

Co se týká počtu hledačů - myslím, že tady na tom nezáleží, není to hra založená na příjmech z reklamy. I když v tomto případě bych docela byl pro a reklamu bych neblokoval.

A vzhledem k tomu, že propagace byla vyloženě nulová, bych řekl, že účast byla (je) dost velká. Prakticky se o tom psalo jen na tomto fóru a asi na facebooku, ten nepoužívám, tak nevím.


  • 0

#8538 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2017 - 9:01

Nemám momentálně čas se moc rozepisovat, ale klidně bych také finančně přispěla na provoz, jak píše Ronte, za tu radost to stojí.


  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#8539 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2017 - 9:48

Chvíle napětí až se začnou objevovat abstinenční příznaky a pak bude oznámena placená verze  :D


  • 0

#8540 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2017 - 9:53

Kolik si myslíte, že to dneska hraje reálně lidí? Tohle není udržitelné ani pro komerční verzi.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama