Přejít na obsah


Fotka

poznejmisto.cz II.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10205 odpovědí na toto téma

#8541 Ronte

Ronte

    Ronte

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2017 - 10:26

Byla řeč o dobrovolném příspěvku, nikoli o komerční verzi. To by byl hodně tenký led, dosah mimo okruh zasvěcených je zanedbatelný. Možná je to naivní, ale bylo by pěkné se v rámci téhle komunity z ryzího nadšení složit, aby něco, co nás už pár let obohacuje, jen tak nezaniklo...


  • 0

#8542 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2017 - 10:50

To je preci uplne jedno... kolik by se tech dobrovolnych prispevku asi tak vybralo? Kolik penez presvedci otravene provozovatele skomirajiciho projektu, aby v tom pokracovali? Ty částky se budou lisit možná i o několik řádů, ne?

 

Nepripada vam, ze ponekud panikarite? Nikdo z nas vubec netusi, co je pricinou vypadku, a pricin muze byt opravdu mnoho.


  • 2

#8543 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 542 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2017 - 11:27

A psal jste jim nekdo, proc nepublikuji? Take by me mrzelo, kdyby pm skoncilo a klidne bych take neco prispel... Doufam, ze se jedna jen o kratkodoby vypadek a opet se dalsi fotka objevi...
  • 0

#8544 a_d_a_m_s

a_d_a_m_s

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2017 - 12:19

Pokud se nudíte a nemáte co hledat stejně jako já, nabízím vám přechodnou alternativu.

Je to vlastně součást keše Znáte Zlínský kraj?, ke které mě právě PM inspirovalo. Někteří už měli tu čest. Až budete mít cestu na Zlínsko, můžete si ji aspoň odlovit ;) Pokud PM opravdu skončí (věřím, že snad ne), nebyl by snad problém rozšířit tuto "alternativu" na celou ČR.


  • 0

#8545 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2017 - 12:41

Tam mě ale vadí, že Zlínský kraj neznám. Je to jeden z krajů, který znám nejméně, trochu Beskydy, ale jinak nic. Mrzí mě, že se PM zaseklo skoro těsně před mým krajem.

A k příčinám... můžeme se dohadovat o čemkoli, ale připadá mi to jako momentální indispozice autorů, protože by to (možná) napsali na stránky, nebo sem, kdyby chtěli skončit. Nebo taky nenapsali, možné je všechno.


  • 0

#8546 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2017 - 13:49

Zdravim.Kdysi v prosinci 2012 nas na stranky poznejmisto privedl brnensky kacer puczmeloun . viz.tu:http://www.geocachin...-poznejmistocz/

Napsal jsem mu,at  se svych byvalych spoluzaku zepta,co tyto stranky vedou,co s nimi je.


  • 1
bobasso

#8547 Ronte

Ronte

    Ronte

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2017 - 15:41

To je preci uplne jedno... kolik by se tech dobrovolnych prispevku asi tak vybralo? Kolik penez presvedci otravene provozovatele skomirajiciho projektu, aby v tom pokracovali? Ty částky se budou lisit možná i o několik řádů, ne?

 

Nepripada vam, ze ponekud panikarite? Nikdo z nas vubec netusi, co je pricinou vypadku, a pricin muze byt opravdu mnoho.

Špatně pochopeno. Rozhodně jsem nemínil převádět možnosti budoucího fungování PM na peníze. Spíš dát najevo zájem, probudit z letargie, navzájem se ujistit, že nám to není fuk a jsme třeba ochotni pro to něco udělat, najdeme-li způsob, jak. A určitě si nemyslím, že by ten návrh byl úplně mimo mísu – kdybych vymýšlel skoro 5 let něco dobrovolně pro druhé, nejspíš by mě potěšilo, kdyby mi někdo nabídnul sám od sebe aspoň symbolicky přispět na hosting a doménu. (Což bych rád udělal klidně i zpětně, jako dík za to, co mi to doteď dalo.)

Souhlasím, že dělat závěry z třídenní pauzy je předčasné. Taky věřím, že se dalšího pokračování ještě dočkáme.


  • 0

#8548 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2017 - 16:55

Už jsme se dočkali. Jen to pro mě je zásek, ale já to najdu.

Po chvilce: už to mám, není to až tak těžké, i když na mapě to není.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 09 říjen 2017 - 17:15

  • 0

#8549 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2017 - 17:48

Méně než 200 hráčů má odklikáno přes 2000 obrázků. Pak to ale relativně prudce narůstá. Na 60. příčku dosáhnou jen ti přes 3400 obrázků.

Ten zbytek do počtu registrovaných má hrubě pod polovinu a je to pro ně nejspíš jen okrajová záležitost  B)


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#8550 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 2:46

Rychlá odpověď od kačera puczmelouna ohledně "výpadku" s obrázky na poznejmisto. Majitelé stránek poznejmisto vzkazují:  "Mrtví nejsme, nasypali jsme tam teď několik dalších obrázků" ;-)  


Tento příspěvek byl upraven od bobasso: 10 říjen 2017 - 2:46

  • 2
bobasso

#8551 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 8:33

Kolik si myslíte, že to dneska hraje reálně lidí? Tohle není udržitelné ani pro komerční verzi.

Ten můj plk o placené verzi byl samozřejmě vtip.


  • 0

#8552 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 15:21

Jak si na tom stojí jednotlivé fotky se můžete kouknout zde.

Dá se to všelijak řadit, či filtrovat.

Obrázek ať si udělá každý sám  :rolleyes:


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#8553 thvt

thvt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2017 - 11:13

něco jiného, běží druhá serie  krajinou domova, všimli jste si?


  • 0

#8554 Ronte

Ronte

    Ronte

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2017 - 10:18

To jsou mi paradoxy - v den uveřejnění jsem přímo kolem 3780 procházel, ale vnímal jsem jenom celek, detailu jsem si nevšiml. Dohledání už v pohodlí domova bylo snadné, ale překvapilo mě. :)


  • 0

#8555 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2017 - 11:45

Paradox byl i to, že jsem našel totožnou fotku, ale netušil jsem, kde byla focená. Naštěstí se to nakonec dohledat dalo.


  • 0

#8556 a_d_a_m_s

a_d_a_m_s

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2017 - 20:07

2286 - také minulost :(


  • 0

#8557 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2017 - 7:21

No vidím, že to vlastně byla stavebnice. Možná to půjde sestavit zpátky, alespoň něco. Obvodový plášť s tesařskými spoji prakticky vydržel, věž je zcela zničená. Architektura - taková věž do prostředí Mostu, do místa které je otevřené severáku přes jezero, no asi nikdo s takovým větrem nepočítal, nebo to bylo dobře pojištěné. Dřevostavby se mi líbí, hlavně staré, ale i ty novější. Jen je vždycky nutno počítat s místními podmínkami.


  • 0

#8558 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2017 - 21:31

Tak dnes zase nic? Uvidím ráno, jestli ještě něco naskočí, teď už nebudu čekat.


  • 0

#8559 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 6:41

Tak už dva dny nic. Myslím, že to ještě popoběhne, ale kdy a na jak dlouho, netuším.

EDIT: už to popoběhlo.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 09 listopad 2017 - 12:08

  • 0

#8560 Ronte

Ronte

    Ronte

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2017 - 14:06

Poslední dobou řada pěkných fotek, nejen tematicky, ale i atmosférou - z mého pohledu zvlášť vynikají 3794 a 3796, ty se mi líbí moc. :)

Vrátil se nám prvek jisté nahodilosti, uveřejňování obrázků v různou denní dobu, dokonce ve svátek a jestli se nepletu, jednou i v sobotu. Jen tak dál, neměnností bychom jen zlenivěli - rád vzpomínám na doby minulé, kdy jsme netušili, kolik kousků k hádání toho dne vlastně dostaneme (a třeba po dvou výživných "denních " fotkách někdy hluboko večer neočekávaně naskočila ještě další). Pokud si dobře pamatuju, rekord byl jeden výjimečný den s fotkami ze všech krajů naráz. Co si to zas někdy zopáknout? Nepravidelně, jako oživení, třeba v den "narozenin" PM (lze-li takový určit). A nemusí jít jen o nálož desítky fotek jednou za rok, stačila by občas sada třeba tří v jeden den. Byl bych i příznivcem séríí tematických (tj. třeba mosty / vyhlídky / zvonice / ...), autorských (sada od jednoho autora - každý má svůj určitý styl) nebo jinak příbuzných ("pětihvězdy" / "úlety" / místa, které něco spojuje až ve druhém plánu (významná událost, osobnost, téma - fantazii se meze nekladou)) Mimochodem - moc se mi líbilo dřívější zveřejňování některých míst přesně v den, na který připadlo výročí k tomu místu (nebo objektu na něm) se vztahující (vím, že někdy to bývalo i dost nenápadné a člověku to docvaklo až po uhodnutí). To už tu taky dost dlouho nebylo - nebo jsem to snad přehlédl?


  • 1




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama