Přejít na obsah


Fotka

poznejmisto.cz II.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10185 odpovědí na toto téma

#9241 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2020 - 14:00

Poznejmisto hraju pouze občas, sem se podívám taky jednou za uherskej rok, ale vždy tu na mě vybafne „fajné”... taková jistota v těch současných nejistých dnech :D . Nicméně mě ten tvůj výraz „fajné”, a řekněme si to na plnou hubu, dost irituje  :wacko: . Já vím je to jen můj problém a i bych se k tomu tak stavěl a vůbec by mě nenapadlo to sem psát, kdyby se tu nerozjela tak rozvětvená diskuze od Halumy. Takže budu ti vděčný, když poděkuješ a odpustíš si to strašné slovo. Děkuji

Jsem si vzpomněl na Arnoštka z Kouře https://www.youtube....h?v=fEAe1GGaIHE :-)


  • 3

#9242 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2020 - 14:39

Chvíli jsem ty chladící věže taky o polední přestavce v hokně hledal a furt špatně. Těch tepelných elektráren tam zas tolik není. Pak tedy ještě nějaká zašitá teplárna.
  • 0
bobasso

#9243 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2020 - 14:53

No jo, dalo to chvíli. Ale ta kaple byla horší, tu Google vůbec nezná. Ale pak jsem ji na jistých stránkách objevil. Už nevím na jakých, takže příště budu zase hledat naslepo.

A to Fajné - není to náhodou moravsky? Jsou jistá slova a výslovnosti, které někoho iritují, vím jak Matuška ze začátku nesnášel moravštinu Pilarové.


  • 0

#9244 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2020 - 15:10

Jsem si vzpomněl na Arnoštka z Kouře https://www.youtube....h?v=fEAe1GGaIHE :-)

 

"Muzikál totalitního věku"  Je to sice Vorel, ale nevím jak to mohlo dostat na ČSFD 79%… na mě je to až moc velký bizár. Ale jo, trefa, Arnoštek je šílenej.


Tento příspěvek byl upraven od weselka: 31 březen 2020 - 15:11

  • 0
www.povetrnik.cz

#9245 Columbovsukni

Columbovsukni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2020 - 15:23

Já jsem kapličku vygooglila, zas tak složité to nebylo.

Fajné je ostravština. Mě zas malinko irituje "photo", když to jde říct česky. Ale už jsem se s tím smířila, takže v pohodě.  :D  ;)

Jinak si myslím, že je jedno, jak ta fotka vypadá, nejsme na fotografické soutěži. Jde hlavně o to místo.  :)


  • 1

#9246 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2020 - 15:36

Vsak tu z toho taky nikdo zadnou fotografickou soutez nedela. Nenech se svest domnenkami. Ja jen narazel na to, ze o vsem bezmyslenkovite prohlasovat, jake je to fajné, zavani vlezdoprdelkovstvim. Zkratka, neni prirozene a normalni, aby se nekomu libilo uplne vsechno. Nic víc v tom nehledej.


  • 1

#9247 Columbovsukni

Columbovsukni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2020 - 16:00

Nenech se svést domněnkami, já v tom nic víc nehledám. :) Pochopila jsem to tak, že Ada8 děkuje za každou fotku, protože si mohl zahledat další místo. A nerozlišuje to podle toho, jestli je ta fotka podařená hodně, nebo trochu míň. Prostě ho to baví. Každý to holt máme jinak.  :)


  • 0

#9248 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2020 - 16:03

Myslel jsem, že Budějovičtina není tak silné nářečí, ale na vojně jsem se potkal s kolegou a jen promluvil, řekl jsem si, že je z Budějovic. Byl z Ostravy. Ale na koleji bydlel s Budějovičákem. Tak nevím, jestli ten zase pro změnu se nenaučil ostravsky.

Pochopitelně jsou silné, až uměle vytvářené dialekty, jako je echt ostravština, Brněnský hantec, nebo třeba Londýnská cockneyština. To se pěstuje spíš pro pobavení. Tady bych to viděl taky tak.


  • 0

#9249 Ada8

Ada8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 10:24

#4141 děkuji za další fajn fotku.
Noční, to je na PM vzácnost.
  • 0

#9250 Ada8

Ada8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 19:16

Jsem si vzpomněl na Arnoštka z Kouře https://www.youtube....h?v=fEAe1GGaIHE :-)


Arnoštek je legenda. :D
  • 0

#9251 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 21:01

 

Musím přiznat, že slovo "fajné" už mi taky začíná lézt na nervy, čeština je natolik bohatá, že se tenhle stav dá vyjádřit mnoha výrazy, používat v každém příspěvku jen tohle jedno "fajné" je hodně smutné. Omlouvám se, ale cítím to tak. 


  • 1
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#9252 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 21:34

Náhodou mu křivdíte, občas si to slovo fajné trochu přiohne. :D

Podívám se na PM a 4 nova photo. Faje photo, moc dik. Je to fajn když nás tak PM zásobuje.
Moc díky, díky, díky, díky.

 


  • 1

#9253 Ada8

Ada8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 10:43

Tak hele, koukej! Prej se někomu nelíběj moje fajne.. Tak...

Votevřu PM a tam novej obrázek. Jsen moc potěšenej. Děkuji, děkuji.

Jo a Pražáčci ještě používají za každým slovem vole. Tak teda abych to v tomto komentáři aspoň trochu dohnal. Vole, vole, koukej vole, ten českej jazyk vole, ten máme rozmanitej, vole.

Pražák nejsem, prosím omluvte tedy možné překladové nepřesnosti. :D
  • -2

#9254 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 13:38

Nechci psát negativní komentáře, ale když už se to rozjelo...
Mně ty "fajné" díky Ada8 také hrozně otravují.
Vždy se těším na nějaký nový příspěvek v tomto mnou kdysi oblíbeném vlákně.
Vidím, že je tam něco nového, kouknu tam, a ono zas to protivné "fajne". Takže následuje zklamání.
A ta tipovačka, co bude nového, mne taky dost štvala.
Ale každý jsme holt jiný. Je na mně, abych se s tím smířil.


  • 3

#9255 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 13:45

Výraz fajné je na Ostravsku něco naprosto normálního, ale je možné, že Čechy může iritovat. Ale taky to funguje obráceně - Ostravákovi můžou lézt na nervy takový ty vobyčejný český vejrazy :lol:
Mně lezlo na nervy photó, takže jsem využil fičurku fóra a Adu si zablokoval. A mám klid ;)


  • 3

#9256 Ada8

Ada8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 18:43

Tak přátelé. Po mé snaze o PRAŽÁČTINU pozoruji, že mé děkování vadí né jen kvůli mému nářečí. Mé děkování v této jinak mrtvé skupině mnoha z vás vadí natolik, že jsem se rozhodl přesile ustoupit. Je mi líto kam se to až zvrhlo. Mějte se zde fajn a mějte se fajnově a už nevyvadějte.

PS: slovo fajn, fajne, fajny.... se nepoužíva jen na Ostravsku, ale i na Těšínsku, Frýdecku, Karvinsku....
  • 0

#9257 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 19:12

.......a ještě tu nebylo, díky za boží fotku ,nebo po slovensky je to fasa obrázok a po našem betelná nebo špicová fotka. Na vojně v Lounech jsem byl z mnoha etniky a každý z nich hutoril po svojom. Nechcu tu rozdmíchávat nevraživost mezi dvěma městy ale pro nás co používáme  šalinkartu, je třeba slovo tramvajenka je něco úděsnýho. ........to jen na odlehčení této debaty.


Tento příspěvek byl upraven od bobasso: 02 duben 2020 - 19:13

  • 0
bobasso

#9258 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 21:05

Tak schvalně, jestli je tu nějaký Brňák a zkusí hantec.


  • 0

#9259 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 21:16

Tak přátelé. Po mé snaze o PRAŽÁČTINU pozoruji, že mé děkování vadí né jen kvůli mému nářečí. Mé děkování v této jinak mrtvé skupině mnoha z vás vadí natolik, že jsem se rozhodl přesile ustoupit. Je mi líto kam se to až zvrhlo. Mějte se zde fajn a mějte se fajnově a už nevyvadějte.

PS: slovo fajn, fajne, fajny.... se nepoužíva jen na Ostravsku, ale i na Těšínsku, Frýdecku, Karvinsku....

Nenech se otrávit a děkuj dál :) .


  • 0

#9260 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 21:24

PS: slovo fajn, fajne, fajny.... se nepoužíva jen na Ostravsku, ale i na Těšínsku, Frýdecku, Karvinsku....


Pro nás, Pražáky, je to všechno Ostravsko. I s přilehlými vesnicemi, vole. ;)
  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama