Přejít na obsah


Fotka

poznejmisto.cz II.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10215 odpovědí na toto téma

#9401 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2020 - 11:11

Jiří Čížek... poloamatér nebo poloprofesionál? Přesně jak píšeš, asi mu to přerostlo přes hlavu. Před 22 lety jsem u něj byl na návštěvě, když chtěl abych mu poskytl databázi z Povetrník.cz na Hrady.cz. Myslím, že vkládání lokalit fungovalo i nějak uživatelsky jako třeba Wikipedie pro pár vybraných redaktorů, ale programátorsky je za tím projektem asi jen Jiří. Stejně jako já jsem vzdal z časových i profesních důvodů práci na programování webu povetrnik.cz a předal to firmě, by to měl udělat i on.


Tento příspěvek byl upraven od weselka: 12 listopad 2020 - 11:15

  • 0
www.povetrnik.cz

#9402 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2020 - 13:35

Citát z momentální hlavní stránky:

 

Omlouváme se!

 

Právě probíhá oprava formátování stránek. Snad během dneška to bude hotové...


  • 0

#9403 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2020 - 19:59

Firma... Máme webovou aplikaci na vkládání fotek. Fotka na výšku, popsaná do exifu Zonerem se vkládá otočená. A je to ping pong mezi námi, uživateli, autory webu, Zonerem a autory té nahrávací komponenty. Všichni tvrdí, že oni to mají dobře a táhne se to už rok. Takže než firma, kde to jde přes několik vedoucích je někdy lepší schopný amatér.


  • 0

#9404 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2020 - 21:49

Citát z momentální hlavní stránky:

 

Omlouváme se!

 

Právě probíhá oprava formátování stránek. Snad během dneška to bude hotové...

Tak se to asi nepovedlo...

Přiložené miniatury

  • hrady.PNG

  • 0

#9405 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2020 - 22:57

Něco se tam asi děje, hláška se občas změní.

 

Teď je tam: "Právě probíhá úprava filtru mapy a zobrazování míst podle kategorií. Omlouváme se! Snad to brzy bude hotové..."

 

Ale reklamy se jim zobrazují pořád bezchybně :ph34r: .


  • 0

#9406 thvt

thvt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 193 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2020 - 10:23

Hláška zmizela, vyhledávat se dá podle mapy, ale tlačítka už asi fungovat nikdy nebudou......


  • 0

#9407 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2020 - 11:25

Ale celý dotaz je vidět v adresním řádku. Zatím jsem zjistil jen že cis_typ 1 je hrad, 2 tvrz,... ale country - ČR se mi tam dostat nepovedlo. Kdyby zveřejnil tyto číselníky, dalo by se hledat i bez funkčních tlačítek... No, on se to spíš bude snažit dodělat... kdy...


  • 0

#9408 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2020 - 14:14

Ale celý dotaz je vidět v adresním řádku. Zatím jsem zjistil jen že cis_typ 1 je hrad, 2 tvrz,... ale country - ČR se mi tam dostat nepovedlo. Kdyby zveřejnil tyto číselníky, dalo by se hledat i bez funkčních tlačítek... No, on se to spíš bude snažit dodělat... kdy...

Zatím pořád fungují záložky, které mám v prohlížeči. Např: www.hrady.cz/index.php?p=main_srch_result&menuOpenBox=main_srch_country;true&cis_typ=1;3;2&country=203&kraj[203]=3&setPageTab=2

Tohle je konkrétně odkaz na Jihočeský kraj-hrady, zámky, tvrze. Country je tedy 203, kraje čísla od 1 do 14. Praha má 1, Zlínský 14, pořadí je od Prahy dolů, pak na západ, dokola až k Vysočině, Jihomoravský a pak zase na sever až na poslední Zlínský.


Tento příspěvek byl upraven od mlog: 03 prosinec 2020 - 14:20

  • 0

#9409 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2020 - 14:45

Díky, to bude asi stačit. Jen to funguje NĚJAK, mě to otvírá fotky, ale ne celé karty s popisem. Ale alespoň něco. Asi je opravdu dobré si toto dát do záložek, já takto lezu do starého hledání na geocachingu, kam už asi jiný odkaz nevede.


  • 0

#9410 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2020 - 16:05

Když vyměníš v odkazu poslední číslo (Tab=2 za Tab=0) bude tam i popis. Já to měl vždy jen na přehled fotek... To tam ještě bývaly na celé stránce vedle sebe.


Tento příspěvek byl upraven od mlog: 03 prosinec 2020 - 16:08

  • 0

#9411 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2020 - 8:51

Takže databáze evidentně funguje a vyhledávání taky. Jen rozbil a dosud nespravil tlačítka, pomocí kterých se ten vyhledávací dotaz sestaví. Zřejmě to odstavil schvalně v době, kdy to nefungovalo správně. Díky, už to mám v záložkách.


  • 0

#9412 thvt

thvt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 193 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 18:56

Všem autorům i hledačům přeji krásné a klidné svátky


  • 1

#9413 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 19:29

Pokud má někdo hledací absťák vzhledem k tomu, jak se dříve fotky objevovaly častěji, tak si dovolím annonci na web, který asi většina zná - ale přesto připomenu: Filmová místa.

 

Je to sympatická aktivita "diváci sobě", pravděpodobně tam řada z vás koukala při dohadech "kde se tohle točilo". Je tam možnost jednak hledat místo natáčení podle fotky, za druhé k již nalezené lokaci doplnit svoji fotku, jak místo vypadá ve skutečnosti/nyní (nebo i přidat nově celý film - ale to je zejména doménou nadšenců přímo v této oblasti).

 

V posledních dnech jsem tam nasázel ke 30 fotkám ze svých cest, 2 místa jsem lokalizoval. Tak můžete přispět i se svojí troškou do mlýna, třeba vás to zabaví ;)

 

PS: tento web se snaží i o nějaké propojení s geocachingem, viz jedna ze záložek.


  • 0

#9414 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2020 - 8:51

Problém je, že už asi 40 let na filmy skoro nekoukám, takže bych filmová místa stejně nepoznal.


  • 0

#9415 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2020 - 9:32

Náhodou jsem našel toto:

https://napoveda.sez...py/vanocni-hra/

Tak je možno hrát i něco jiného než Poznejmisto.


  • 1

#9416 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2020 - 11:28

Problém je, že už asi 40 let na filmy skoro nekoukám, takže bych filmová místa stejně nepoznal.

Já občas na něco kouknu, ale na tom to nemusí zas tak moc záviset. Doplnil jsem tam přes 20 fotek a našel 2 lokace, aniž bych některý z těch souvisejích filmů viděl.

 

Najít lokaci již uvedeného záběru je v principu stejné, jako na Poznej místo - poznat místo podle fotky, pouze není uveden ani kraj (v mém případě to byl Zlatý vrch se sloupci čediče, který tam byl mylně uveden jako nedaleká známější Panská skála, a Štěchovická přehrada, ale rozestavěná, takže hledání místa na historické fotce).

 

Doplnění fotek je jednoduché, na webu je mapa lokací, u kterých chybí fotky. Takže to není až tak moc poznávání místa, ale jen uvědomění si, jestli jsem na tom místě byl a jestli nějakou (použitelnou) fotku odtud mám.


Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 22 prosinec 2020 - 11:29

  • 0

#9417 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2020 - 17:20

Dnešní, předvánoční PM #4228 nalezena během pár vteřin. Zato mostek #4220 jsem hledal několik dní.
Všem hledačům fotek a hlavně majitelům těchto PM stránek přeji pohodové vánoce a díky vám za skvělou zábavu, kterou nám servírujete. BOBASSO

Tento příspěvek byl upraven od bobasso: 23 prosinec 2020 - 17:21

  • 0
bobasso

#9418 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2020 - 18:05

Jj, jak je to relativní. 5 hvězdiček a 5 sekund (doslova).

Ale ten druhý zmíněný nemám (a třeba ani nikdy mít nebudu - osud...).


  • 0

#9419 thvt

thvt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 193 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2020 - 21:20

Jj, jak je to relativní. 5 hvězdiček a 5 sekund (doslova).

Ale ten druhý zmíněný nemám (a třeba ani nikdy mít nebudu - osud...).

na strejdovi je podobný, jen má něco navíc a naši předkové opravdu neměli touhu stavět co most, to originál....


  • 0

#9420 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2020 - 9:18

Tak asi můj strejda je nějak pokaženej, na obecný dotaz druhá+třetí fotka..
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama