Přejít na obsah


Fotka

poznejmisto.cz II.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10215 odpovědí na toto téma

#9461 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2021 - 9:12

Jsem se musel k tomu obrázku vrátit a podívat se, co je ta mumie - pobavilo, fakt tam je :D


  • 0

#9462 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2021 - 10:25

Mumie ? Já na první pohled viděla pneumatiku od traktoru  :D .


  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#9463 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2021 - 12:04

Já vám dám mrtvolu nebo pneumatiku!!! :D  :D  :D  To je kamenná kašna! :P


  • 0

#9464 Cibetkakavova

Cibetkakavova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2021 - 12:23

Já furt vidím pytel s mrtvolou :-) Ještě jsem si říkala, proč autor ten bordel nehodil pryč, že mu to kazí záběr. Manžel teda viděl stojan na kola. A ona je to vlastně okrasa :-)
  • 0

#9465 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2021 - 13:07

Kokon mimozemského vetřelce.


  • 0

#9466 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2021 - 21:53

Zjistil jsem, že opodál je ještě něco, čím se budu muset zabývat až skončí lockdown. Zmijovkář ví, co to je.


  • 0

#9467 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2021 - 10:57

Taky jsem hledala bučinu s mrtvolou zabalenou do tvaru můmie ležící uprostřed cyklostezky a nakonec z toho byla kaple se svěcenou vodou. A ten pytel s mrtvolou mi doteď leží v hlavě.

 

Já jsem se prvně taky zarazila, co to tam je, musela jsem si to zvětšit, řekla bych, že louže, ale teď teda jsem lehce na rozpacích, ten pytel s mrtvolou mi asi taky bude ležet v hlavě.  :lol:  :lol:  :lol:


  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#9468 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2021 - 12:08

Teda ani ve snu by mě nenapadlo, jakou diskuzi může tahle fotka vyvolat! :D  :D  Tak abych vám trochu zpříjemnil ten lockdown, posílám ještě jednu fotku mrtvoly. :ph34r:  :P

Přiložené miniatury

  • DSCN2446.JPG

  • 0

#9469 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2021 - 13:30

Že je ten lockdown, tak vám pošlu fotku, k čemu slouží ta budova - aby nedošlo k mýlce ani v tomto.

Přiložené miniatury

  • 20121202_24.JPG

  • 0

#9470 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2021 - 8:15

Zjistil jsem, že opodál je ještě něco, čím se budu muset zabývat až skončí lockdown. Zmijovkář ví, co to je.

Díky, nápověda pomohla  :) .


  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#9471 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2021 - 9:50

To by mě teda docela zajímalo, jak. Protože by mě hodně překvapilo, kdyby to bylo přes to "něco" z příspěvku od mpik. Když bude chuť, tak přes SZ (jen tak pro zajímavost).


  • 0

#9472 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2021 - 12:25

Teda ani ve snu by mě nenapadlo, jakou diskuzi může tahle fotka vyvolat! :D  :D  Tak abych vám trochu zpříjemnil ten lockdown, posílám ještě jednu fotku mrtvoly. :ph34r:  :P

Týjo, tak tohle bych tam fakt nečekala, to už spíš tu mrtvolu.  :D  :rolleyes:


  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#9473 Cibetkakavova

Cibetkakavova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2021 - 13:35

Že je ten lockdown, tak vám pošlu fotku, k čemu slouží ta budova - aby nedošlo k mýlce ani v tomto.

Vždyť jsem psala už minule, že je to kaple se svěcenou vodou, takže se zde stáčí svěcená voda, na miniatuře zmijovkare jsou připravené lahve k naplnění.


Tento příspěvek byl upraven od Cibetkakavova: 25 březen 2021 - 13:37

  • 0

#9474 Cibetkakavova

Cibetkakavova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2021 - 13:42

Teda ani ve snu by mě nenapadlo, jakou diskuzi může tahle fotka vyvolat! :D  :D  Tak abych vám trochu zpříjemnil ten lockdown, posílám ještě jednu fotku mrtvoly. :ph34r:  :P

Tak záhada odhalena, konec fantaziím, žádnej kokon, žádná mrtvola, ani pneumatika, je to OPLECHOVANÁ DÍRA   :D


  • 0

#9475 Cibetkakavova

Cibetkakavova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2021 - 13:51

A myslím, že Jerry 68 rychle pochopila, kde ten objekt leží z miniatury zmijovkare, protože jí došlo, kam si nedávno jela pro stáčenou svěcenou vodu :-) Mpik ji doma ještě nemá, i když o její existenci asi věděl od zmijovkare, tak tam teprve zamíří až nám otevřou okresy, aby ho na hranicích nečapli poliši.


  • 0

#9476 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2021 - 20:07

Tak to by mě opravdu taky zajímalo, protože to co mě zajímá je budova opodál, která na žádné fotce není.


  • 0

#9477 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2021 - 20:41

A nebyla ta budova opodál již taky publikovaná?


  • 0

#9478 Cibetkakavova

Cibetkakavova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2021 - 20:59

No koukla jsem se a ta kasárna už tam taky byla. 


  • 0

#9479 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2021 - 21:44

Tak teď trochu nechápu, protože tam žádná kasárna nejsou... :blink:


  • 0

#9480 Cibetkakavova

Cibetkakavova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2021 - 21:53

Podle oficiálních zdrojů, zde mívali vojáci pouze sklad, ale už od velitele Milého, zde bývala kasárna pro 30 vojáků. Vojáci bývali vybíráni dle vkusu Milého, oficiálně pracovali jako skladníci vojenského skladu, ale ve skutečnosti byli spíše topiči, možná kuchaři, maséry…. Pod kasárnami vznikla tajná kotelna, která ohřívala vodu, která posléze proudila utajovaným potrubím do příbytků zdejších obyvatel. Protože každý z vyvolených ubytovaných vojáků měl vlastní pokoj s krásným a pohodlným lůžkem a koupelnou, renesanční vanou, záchodem a bidetem, tak byla v každém pokoji volně přístupná teplá voda. Velitel Milý, podle utajovaných vpisků, každý den pečlivě zkontroloval osobní hygienu jednoho z vojínů, který mohl být po pracovní šichtě znečištěn buď prací ve skladišti, nebo v kotelně. Obyvatelé obce, byli nadšeni z rozvodu teplé vody armádními silami a podle předem daného scénáře donášeli do malých kasáren svoje dary. Husa, kachna, uzené, holoubata, máslo, sádlo, mléko, pytel brambor, zelenina, mouka…, což zase zpracovali vojáci podle rozpisu služeb v lahodné obědy a večeře. Vojáci také pracovali v kasárenské zahradě, kde pěstovali růže a vyráběli růžový parfém, kterým museli provonět každý pokoj a nejvíce třecí osušky v koupelnách, kterými velitel frotýroval své svěřence. Již tehdy docházel velitel po nedělní bohoslužbě do kaple se svěcenou vodou a pondělí bylo věnováno až do 18. hodiny večerní přesvěcení všech místností kasáren.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama