Přejít na obsah


Fotka

poznejmisto.cz II.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10215 odpovědí na toto téma

#9481 Cibetkakavova

Cibetkakavova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2021 - 21:58

Podle oficiálních zdrojů, zde mívali vojáci pouze sklad, ale už od velitele Milého, zde bývala kasárna pro 30 vojáků. Vojáci bývali vybíráni dle vkusu Milého, oficiálně pracovali jako skladníci vojenského skladu, ale ve skutečnosti byli spíše topiči, možná kuchaři, maséry…. Pod kasárnami vznikla tajná kotelna, která ohřívala vodu, která posléze proudila utajovaným potrubím do příbytků zdejších obyvatel. Protože každý z vyvolených ubytovaných vojáků měl vlastní pokoj s krásným a pohodlným lůžkem a koupelnou, renesanční vanou, záchodem a bidetem, tak byla v každém pokoji volně přístupná teplá voda. Velitel Milý, podle utajovaných vpisků, každý den pečlivě zkontroloval osobní hygienu jednoho z vojínů, který mohl být po pracovní šichtě znečištěn buď prací ve skladišti, nebo v kotelně. Obyvatelé obce, byli nadšeni z rozvodu teplé vody armádními silami a podle předem daného scénáře donášeli do malých kasáren svoje dary. Husa, kachna, uzené, holoubata, máslo, sádlo, mléko, pytel brambor, zelenina, mouka…, což zase zpracovali vojáci podle rozpisu služeb v lahodné obědy a večeře. Vojáci také pracovali v kasárenské zahradě, kde pěstovali růže a vyráběli růžový parfém, kterým museli provonět každý pokoj a nejvíce třecí osušky v koupelnách, kterými velitel frotýroval své svěřence. Již tehdy docházel velitel po nedělní bohoslužbě do kaple se svěcenou vodou a pondělí bylo věnováno až do 18. hodiny večerní přesvěcení všech místností kasáren.

Blbej fór....


  • 0

#9482 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2021 - 9:46

Jo a ne. Jedná se mi o jinou budovu.


  • 0

#9483 thvt

thvt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 193 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2021 - 16:15

 mpik : Skleník alias oranžerie? Nebo ta kaplička?


Tento příspěvek byl upraven od thvt: 27 březen 2021 - 16:22

  • 0

#9484 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2021 - 21:18

 mpik : Skleník alias oranžerie? Nebo ta kaplička?

První možnost je správně  B)


  • 0

#9485 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2021 - 12:24

Tak teď už chybí jen napsat přesně, kde to je. Nechtěl jsem napovídat.


  • 0

#9486 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2021 - 11:06

Nebylo by zase něco nového?


  • 1

#9487 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2021 - 12:20

4257: Google je vůl. Nenajde a nenajde.


  • 4

#9488 Cibetkakavova

Cibetkakavova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2021 - 19:55

Ba ne, google není vůl, mě našel  :)  Taky jsem myslela, že to nedává, když je tak málo uhodnutí, ale chtělo to to správné "heslo"  a dal to !  ;)


  • 0

#9489 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2021 - 20:09

Existují i jiné vyhledávače a ty to našly hned. Ale až po hodně dlouhém trápení s googlem.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 28 duben 2021 - 7:34

  • 0

#9490 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2021 - 18:50

Raději jsem klikal do mapy a povedlo se. :D
  • 0

#9491 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2021 - 20:46

Proklikal jsem asi všechno. Mimo hor, hory to evidentně nejsou. A nic. Ale pak se to najednou objevilo.


  • 0

#9492 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2021 - 8:50

4257 - není to žádná prťavka a přitom je to jako hledání jehly v kupce sena... to je fakt tak "bezvýznamná"?


  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#9493 Cibetkakavova

Cibetkakavova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2021 - 15:10

Já když viděla objekt, tak jsem se zaradovala, že to bude pohodička, ale ouvej. Uhádnutí přibývala strašně pomalu, takže jsem napřed na gůglení rezignovala, ale klikat se mi tedy strááášně nechtělo, to by bylo plošné klikání a to je smrtící, nebo teda přiblížit tak hodně až bude vidět jméno objektu, což je taky oser. Tak jsem přece jen zagůglila, vystřídala pár hesel a ejhle na správný heslo hodil gůgl hned první odpověď. Ale to byla spíš vyjímka, že jsem se fakt trefila, jinak s gůglem teda urputně bojuju a  ostatní už mají dávno nagůglíno. ;)


  • 0

#9494 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2021 - 15:15

... jinak s gůglem teda urputně bojuju a  ostatní už mají dávno nagůglíno. ;)

 

Já se s ním docela kamarádím, ba dokonce mě to celkem i baví, ale tady už jsem v koncích, zadala jsem všechna možná slovní spojení, výrazy... NIC. Ale nevzdávám to, jdu se na to zase vrhnout. :rolleyes:


  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#9495 Cibetkakavova

Cibetkakavova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2021 - 15:27

Já se s ním docela kamarádím, ba dokonce mě to celkem i baví, ale tady už jsem v koncích, zadala jsem všechna možná slovní spojení, výrazy... NIC. Ale nevzdávám to, jdu se na to zase vrhnout. :rolleyes:

Tak držím palce, ať přijde ten správný nápad!


  • 1

#9496 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2021 - 16:31

Ona ta dnešní studánka taky nebyla nejjednodušší. A Google je inteligentní, asi nabízí to co člověk už hledal, možná i co jiní hledali. Někdy se mi osvědčilo spustit ho v anonymním režimu, aby mi pořád nenabízel, na co jsem už kliknul, nebo zkusit třeba Bing, nebo i Yandex. Docela vzpomínám na dobu předgooglovskou, kdy se hledalo třeba na Altavistě, apod. A kdy hledače neuměly skloňovat, takže se muselo dávat postupně vyskloňované slovo. Nebo na agregátory, které rozeslaly dotaz na desítku vyhledávačů a pak ukazovaly výsledky.


  • 0

#9497 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2021 - 9:03

Tak držím palce, ať přijde ten správný nápad!

 

Nápad správný nepřišel, nakonec to na mně vykouklo na již dříve několikrát zadané stejné slovní spojení.  :rolleyes: Ten google si ze mně normálně utahuje... :lol:


  • 1
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#9498 titillate

titillate

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2021 - 11:26

Ke kapličce jsem se ještě nedostala, teď jsem se zrovna zasekla na "bůhvícotoje" 4175 v Plzeňském. To se dalo nějak vygooglit? Už jsem i klikala, ale zatím odolává...


  • 0

#9499 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2021 - 11:28

 A Google je inteligentní, asi nabízí to co člověk už hledal, možná i co jiní hledali.

Spíš bych řekl, že je google arogantní - nejlíp ví, co chci hledat a nic jiného mi neukáže. A když napíšu víc slov k upřesnění, tak zareaguje jako hotentot - "já nerozumět řeči tvého kmene" a ukáže mi naprosto nerelevantní odkazy.


  • 1

#9500 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2021 - 11:31

Ke kapličce jsem se ještě nedostala, teď jsem se zrovna zasekla na "bůhvícotoje" 4175 v Plzeňském. To se dalo nějak vygooglit? Už jsem i klikala, ale zatím odolává...

Jó, to jsem taky hledal dlouho a pak jsem se tloukl do hlavy, protože jsem tam před časem byl pro keš.


  • 0




4 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 4 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama