Přejít na obsah


Fotka

poznejmisto.cz II.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10185 odpovědí na toto téma

#9541 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2021 - 11:12

K těm cílům výletů: ano, může to hezky inspirovat, dát tip na zajímavé místo.

 

Už jsem to tady psal jednou. Nějaké zajímavé fotky, kam bych se třeba i rád podíval, jsem našel. Ale když nevím, kde to je, tak je mi to houby platné.


  • 0

#9542 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2021 - 12:47

No jo, s tím se nedá moc dělat, než hledat, když je hra takhle postavena ;)

Samozřejmě, kdyby člověku šlo primárně o vědění těch míst a ne o hru, tak možná někde na FB frčí nějaké výměnné fórum (aspoň mám pocit, že jsem tu něco takového "zaslechl").

Mně osobně ale tenhle přístup nezajímá, bavila mě ta hra (a docela i dcerku, která pomáhala, někdy se připojila manželka).

 

Jsem v situaci, že vím, kde je 97% těch míst. Ale to je mi houby platné, když někam plánuji výlet, vzpomenu si leda na některé výjimečné věci, co mi utkvěly v paměti. Samozřejmě je možné procházet kraje, ale je toho moc. Na konci září jsme byl na výletě na 4 dny a navštívil 3 kraje (bez svého jihočeského).

 

Z nenalezených 115 by mě zhruba třetina až půlka taky zajímala jako cíl návštěvy místa, ale budiž, s tím nadělám jedině to, co jsem napsal na začátku...


Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 07 říjen 2021 - 12:49

  • 2

#9543 Cibetkakavova

Cibetkakavova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2021 - 15:14

Kdybyste někdo chtěli, tak mi přes profil napište zprávu a já vám zkusím trochu napovědět u fotek, které potřebujete najít, ať se můžete od něčeho odpíchnout a trochu si zase zahledat.


  • 0

#9544 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2021 - 22:38

Díky, díky, ale hledám zásadně bez nápověd jiných lidí (i keše). Skoro jsem měl i problém s tím, že mi začala radit malá dcerka (a občas žena). Ale s tím jsem se vypořádal tak, že můj nick na poznejmisto je jako "za rodinu". Zas stálo za to, když dcerka měla velkou radost, že něco sama našla. nebo že dobře poradila klíčové slovo pro hledání. Děti jsou bezelstné, nemají předsudky a nejsou v zajetí stereotypů. Může se to projevit v přístupu i k této hře. Legendární je, jak viděla, že se trápím s jedním místem, a řekla: "tak tam prostě zadej kamenná koule". A vono bingo! Já měl zábrany to pojmenovat, jak to vypadá, a pořád hledal podle nějakého domnělého účelu...

Snad jsem moc nenapověděl ;)


  • 1

#9545 Cibetkakavova

Cibetkakavova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2021 - 23:51

Díky, díky, ale hledám zásadně bez nápověd jiných lidí (i keše). Skoro jsem měl i problém s tím, že mi začala radit malá dcerka (a občas žena). Ale s tím jsem se vypořádal tak, že můj nick na poznejmisto je jako "za rodinu". Zas stálo za to, když dcerka měla velkou radost, že něco sama našla. nebo že dobře poradila klíčové slovo pro hledání. Děti jsou bezelstné, nemají předsudky a nejsou v zajetí stereotypů. Může se to projevit v přístupu i k této hře. Legendární je, jak viděla, že se trápím s jedním místem, a řekla: "tak tam prostě zadej kamenná koule". A vono bingo! Já měl zábrany to pojmenovat, jak to vypadá, a pořád hledal podle nějakého domnělého účelu...

Snad jsem moc nenapověděl ;)

Jasně, je to o přístupu, sama jsem netrpělivá, prostě to chci mít...:-) Když se nedařilo dohledat, tak šla na řadu klikačka, strašný "oser". Když bylo čeho se chytit...třeba město, řeka,...tak to šlo, ale nejhorší snad bylo tzv. " něco" v lese a kraj plný lesů. Nakonec to byl třeba objekt hned za vsí v místním chroští. Jo a cvičně jsem si hledala kamennou kouli, našla :-) popis dcerky přesnej :-)Takže s vědomím, že stránky mohou skončit, fotky budou pryč, nabízím, kdo by chtěl, že bych se snažila trošičku popostrčit bezradné, aby ještě mohli prožít radost ze hry, z přemýšlení, dedukování.....ne že bych hned vypálila co to je a kde to je :-)


Tento příspěvek byl upraven od Cibetkakavova: 08 říjen 2021 - 0:07

  • 0

#9546 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2021 - 7:50

Ještě by mohli pustit ten hřebík ve stavidle, na ten jsem pořád čekal. I když některé publikované byly podobné. jak dlouho jsem třeba hledal mlýnský kámen... a ono to nakonec viditelně nemělo nic společného.


  • 0

#9547 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2021 - 9:56

Já jim hřebík ve stavidle poslal dávno (a třeba nejsem jediný). A myslím, že by byl uhodnutelný.

 

Bylo by dobrý, kdyby někdo tu hru převzal. Je to prostě škoda spousty lidský energie, tvůrců i hráčů. Nebo kdyby tam aspoň na rozloučenou prostě nasypali ty stovky, nebo spíš tisíce fotek ve frontách - nic by se tím nepokazilo ve srovnání s úplným zánikem (akorát ještě zaplatit tu doménu, aby existovala dál, ale to jsou malé peníze, to by se pár lidí složilo, nebo by to zaplatil i jednotlivec).


  • 2

#9548 Cibetkakavova

Cibetkakavova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2021 - 10:01

Ještě by mohli pustit ten hřebík ve stavidle, na ten jsem pořád čekal. I když některé publikované byly podobné. jak dlouho jsem třeba hledal mlýnský kámen... a ono to nakonec viditelně nemělo nic společného.

Na slibovaný hřebík ve stavidle jsem při hře často myslela, když jsem zaboha nemohla něco najít. Ten by byl totiž celkem jednoduchej. Tam se dá předpokládat, že vlastně hledám rybník :-) No ale základ by byl poznat, co vlastně hledám. Pokud bych nerozšifrovala, že hledám hřebík ve stavidle, byla bych v loji. Často jsem hledala něco a ani nevěděla co to je. Do teďka si třeba pamatuju takovou ohrádku v zasněženém lese. Dokonce jsem podobnou viděla při toulkách na Šumavě a zkoumala ji, ale účel jsem nepoznala...snad něco meteorologického.


  • 0

#9549 Cibetkakavova

Cibetkakavova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2021 - 10:07

Tady je kontakt, můžete jim zkusit napsat, ale jak jsou na mailu aktivní pochopitelně netuším. : info@poznejmisto.cz


Tento příspěvek byl upraven od Cibetkakavova: 08 říjen 2021 - 10:08

  • 0

#9550 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2021 - 12:12

Aktivně asi sledovali tuto diskusi, dost často vyskočilo něco v okamžiku, kdy si někdo postěžoval že už dlouho nic. Chápu, že toho možná už měli dost, běželo to asi 12 let, za tu dobu i věčný student dostuduje, nebo děti dospějí. Ale jednou za čas by jich alespoň pár najednou pustit mohli, chápu, že jedna denně znamená k tomu každý den sednout a to se po čase stává taky řeholí. Pustit třeba jednu z kraje, 14 najednou jednou za měsíc už by tak obtížné být nemuselo. A rovnoměrnost nebo duplicity bych vůbec neřešil, pokud to není notorický záběr, stejně hledám znovu.


  • 2

#9551 Cibetkakavova

Cibetkakavova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2021 - 13:39

Mě se moc nezdá, že by sledovali diskuzi, proč by to dělali, neměli čas na PM a čas na diskuzi by měli? Spíš si myslím, že to byla náhoda. To by se přeci mohli zapojit a napsat třeba: Milí hráči, my končíme, už nestíháme....když by si přečetli, jak je nám to líto, že nejsou fotky, abychom alespoň věděli na čem jsme. 


  • 0

#9552 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2021 - 15:57

On nikdo neví, kdo to vlastně je.


  • 0

#9553 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2021 - 12:01

Jaz?


  • 0

#9554 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2021 - 13:02

Moje nejstarší neuhodnutá je 0019 a tam je jako autor uveden Poznejmisto.

Ale samozřejmě to nejspíš bude účelový nick.


  • 0

#9555 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2021 - 14:24

První fotky byly od Poznejmista. Nejdřív si to naplnili svými. To ale nic neříká o tom, kdo to byl. Já osobně to ani vědět nechci. Stejně ty lidi neznám.


  • 0

#9556 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2021 - 16:00

  1. Zdravím všechny.
    Tu na gc.cz je už druhé vlákno Poznejmisto.cz . To prvé se kdysi záhadně zamklo  a kačer kolombo (taky hledač obrázků na PM) založil vlákno nové > poznejmisto.cz II.
    Ano, zakladatelé stránek poznejmisto začali prvé fotky k hádání vkládat pod nickem poznejmisto.cz , než jsme tak začali sypat své fotky my hledači PM.  Kdysi nás o vzniku PM informoval tu na gc.cz jistý kačer p...... z Jižní Moravy. On byl zakladatelem toho prvého fóra poznejmisto  a tam psal, jaký vztah má k majitelům webu poznejmisto.cz . Byli to jeho kamarádi. O kačeru p....... jsem se tu již zmiňoval a kdo chce, tak si tu ve vlákně jeho nick najde. Jsem ze  stejné oblasti ,jako kačer p...... (lovil jsem i jeho keše) ,ale osobně ho neznám. Stránky poznejmisto už jednou zkomíraly a to v roce 2017. Tehdy jsem mu napsal, zda by se těch svých kamarádů nezeptal  jak to s pokračováním PM bude. PM se záhy rozjelo a pokračovalo. 
     
    Co už PM podruhé nějaký ten pátek nejelo jsem kačerovi p......napsal znovu (červenec 2021), opět s prosbou na jeho kamarády, jak to s PM vypadá. 
    A tu je ta naše komunikace:
    Já: Kačer bobasso zdraví p.........
    Kdysi jsi nás, hledače obrázků na Poznejmisto cézet lanařil k této hře na netu, na fóru gc cézet., s informací, že tyto stránky vlastní tvoji kamarádi.
    Tato hra už více jak měsíc zkomírá, žadné aktivity tvůrců této hry. Žádné nové obrázky k hádání nejsou vkládány. Chtěl bych tě poprosit za nás, nemalý počet hledačů obrázku, vesměs rekrutovaných taky z kačerů, zda by jsi se nemohl zeptat těch svých kamarádu, co z hrou Poznejmisto cézet do budoucna zamýšlí? Zda hru ukončí, přestane fungovat, z důvodu svých dávno již jiných aktivit, nedostatku času, stránky nejedou zkrz technické problémy a nebo je to pouze chvilkový výpadek hry?
    Předem díky za info.
    Bobasso, Thomas na poznejmisto. cézet 
     
    kačer p........:  Ahoj, koukám periodicky se vracející dotaz. Já už s nimi nějaký ten pátek nejsem v kontaktu, ale zase napíšu :)
     
    Já: Dík. Ok, a pro příště už tě tedy nebudu otravovat ohledně hry Poznejmisto. ;)
     
    kačer p........: V pohodě :) Kontakt zareagoval docela rychle a prý se o budoucnosti pobaví :)   Pak dám vědět...
     
    Já: Fajn, jseš hodnej. ;)
     
     
    Kdo jsou lidi stojící za stránkami poznejmisto.cezet sám taky vůbec nevím. Jelikož mě hledání obrázků na PM též moc baví, nalézám je od prvých okamžiků existence webu PM a najíté mám všechny, tak mi je taky líto, jako vám,že PM nefunguje. Proto jsem napsal kačerovi p.......    Víc už ale proto udělat nemohu. 

     

 

Tento příspěvek byl upraven od bobasso: 09 říjen 2021 - 16:03

  • 6
bobasso

#9557 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2021 - 3:53

Hurááá, po mnoha dnech stagnace PM se objevila nová fotka k hádání z Olomouckého kraje (8.11.2021). Díky majitelům stránek PM.
  • 1
bobasso

#9558 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2021 - 6:14

Dost jsem byl překvapen, když se po 4 měsících objevila další fotka, i když ta byla docela lehká. Tak jsem zvědav, jestli budou další, i když teď nějakou dobu budu jen na telefonu.


  • 1

#9559 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2021 - 10:56

A vzápětí hned druhá fotka :)


  • 1

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#9560 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2021 - 14:38

No, ta už byla těžší, ale taky se dala najít dost rychle.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka