Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.7.5


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
122 odpovědí na toto téma

#1 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 12:37

Tato verze hlavne opravuje nalezene chyby. Jsou zde i drobna vylepseni, hlavne pro novacky, kteri program neznaji. (Vylepseny konfiguracni pomocnik a vylepsene napovedne texty.)
  • 0

#2 maluston

maluston

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 17:22

Ahoj, už několik verzí se chci zeptat, lze-li nějak upravit instalátor, aby ho bylo možné spustit s právy běžného uživatele. Takto se vždy zastaví při pokusu o modifikaci registru (HKEY_CLASSES_ROOT\.gip a HKEY_CLASSES_ROOT\GeogetInstallationPackage) a je potřeba tuto hlášku ignorovat. Děkuji.
  • 0

#3 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 18:03

Mě už zas několik verzi instalátor tvrdí že nemůže přepsat geoget.exe (při aktualizaci z geogetu). Pokud instalátor stáhnu z webu a pustím ručně tak to projde. Myslel jsem že se geoget "zapomíná" ukončit po spuštění instalátoru ale není to tak, v běžících procesech není.
  • 0

#4 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 18:20

No koukám, že je dobře, že jsem z přípravou na školení počkal ;)
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 18:31

maluston napsal/a:
už několik verzí se chci zeptat, lze-li nějak upravit instalátor, aby ho bylo možné spustit s právy běžného uživatele. Takto se vždy zastaví při pokusu o modifikaci registru (HKEY_CLASSES_ROOT\.gip a HKEY_CLASSES_ROOT\GeogetInstallationPackage) a je potřeba tuto hlášku ignorovat.


Tam prave bezny uzivatel zapisovat nemuze. Na instalaci jsou potreba administratorska prava. Nicmene instalaci asociace s GIP soubory si muzes vypnout ve vyberu soucasti k instalaci.
  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 18:33

Parkis napsal/a:
Mě už zas několik verzi instalátor tvrdí že nemůže přepsat geoget.exe (při aktualizaci z geogetu). Pokud instalátor stáhnu z webu a pustím ručně tak to projde. Myslel jsem že se geoget "zapomíná" ukončit po spuštění instalátoru ale není to tak, v běžících procesech není.


To ti musi neco uplne jineho drzet ten soubor otevreny. Geoget sam se ukonci a spousti se stahnute EXE instalatoru - uplne stejneho instalatoru, jako kdyz si ho stahnes rucne!

Nekeca ti do toho nejaky antivirak, nebo nejede ti tam sychronizace nejakeho dropboxu?
  • 0

#7 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 18:47

Halumo, pokud si pamatuju, tohle uz jsme resili spolu a i tady na foru. Neprisli jsme na nic. Na nekterych PC se to i mne takto pri instalaci chovalo. Ted uz jsem to dlouho nepozoroval.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#8 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 20:37

gord napsal/a:
Halumo, pokud si pamatuju, tohle uz jsme resili spolu a i tady na foru. Neprisli jsme na nic. Na nekterych PC se to i mne takto pri instalaci chovalo. Ted uz jsem to dlouho nepozoroval.


Tahle verze se po dlouhe dobe zase nechala nainstalovat sama sebou.
A take tam zustala verze libeay32.dll, ktera mi funguje. Instalaci WXP jsem nemenil, antivirak taky ne, Dropbox mam vzdy vypnuty, takze chyba byla snad opravena.
  • 0

#9 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 21:08

Když už rozebíráte instalaci: Po dlouhé době jsem zase instaloval GG do čistého a postřehl jsem, že mobilní instalace se vybírá až uprostřed instalace :-( Nebylo by logičtější se zeptat už před instalací do adresáře v C:\Program Files\GeoGet a instalovat rovnou celé mobilně ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 21:19

Ted ti moc nerozumim... nejdrive se zeptam, kam chces GG nainstalovat, a pokud to neni v ProgramFiles, tak se pak navic zeptam, v jakem rezimu se to ma nainstalovat. kdyby to byloopacne, tak by se mnohem sloziteji zabranovalo tomu, aby si nejaky koumes zase nenainstaloval prenosnou instalaci do programFiles.
  • 0

#11 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 23:12

HaLuMa napsal/a:
Ted ti moc nerozumim... nejdrive se zeptam, kam chces GG nainstalovat, a pokud to neni v ProgramFiles, tak se pak navic zeptam, v jakem rezimu se to ma nainstalovat.


To jo, jenže když mu řeknu, při aktualizaci, že se má nainstalovat do adresáře F:\GeoGet tak se nainstaluje kam ?

No přece do F:\GeoGet\GeoGet :-(
Samozřejmě s kompletním vytvořením nových struktur dat a adresářů ....

Nemohla by si ta AKTUALIZACE, která se spoušti poklikáním přímo v GeoGetu, někam poznamenat, jak je to nainstalované a nainstalovat se stejně ?

Doplněno:
Předpokládá se, že se na jednom počítači pracuje jak s lokální, tak s mobilní instalací ? Nebo musím, u mobilní instalace, změnit i další nastavení v instalaci, než jen kam se to má instalovat ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#12 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 5:39

problém s instalací ani aktualizacema nemám, c:\dropbox\geoget .
  • 0

#13 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 6:32

Aktualizace i instalace GG probehla na ta místa kde je mám bez problému. Díky.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#14 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 6:41

U mě se také každá aktualizace sama instaluje přesně tam, kam naposledy.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#15 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 8:04

zlicinaci napsal/a:
U mě se také každá aktualizace sama instaluje přesně tam, kam naposledy.


Ale v tom je právě ten problém :-(

Ona se nemá nainstalovat tam, kam naposledy, ale tam, kde je instalace GG ze které byla aktualizace spuštena.

Protože díky tomu, že mám jeden GG lokálně a jeden GG na USBčku, tak to nefunguje správně.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#16 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 9:52

Ty znas aplikaci, u ktere takto aktualizace probihaji? Dost dobre si neumim predstavit, jak by to melo byt zajisteno. Aplikace si dela na PC zaznam (typicky do registru), kde a v jakem rezimu je instalovana. Kazdou instalaci se tyto zaznamy aktualizuji. Podle jakeho systemu by se mely zaznamy mnozit? Jak se pozna, kdy je to aktualizace a ma byt zaznam prepsan, kdy je to nova instalace a je treba zaznamy o aktualizaci zdvojit? A kdyz spustim aktualizaci, podle ceho vybrat ktery z tech mnoha zaznamu je platny? Ktere zaznamy by mely byt odstraneny pri odinstalaci aplikace ze systemu?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#17 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 10:30

gord napsal/a:
.....
Aplikace si dela na PC zaznam (typicky do registru), kde a v jakem rezimu je instalovana.
.....


Naivně jsem předpokládal, že mobilní instalace se tak nechová.

Ale vypadá to, že mobilní instalace má pouze jinak cesty k datům a ostatní je naprosto stejné :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#18 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 10:50

Maji-li byt pouzity informace o tom, co bylo instalovano, je to take potreba nekam zaznamenavat. Ja nevim, jestli si to GG poznamenava do registru nebo nekam jinam. Muze si to poznacit treba do souboru do sveho adresare. Ale ma-li byt operacni system schopen aplikaci odinstalovat, musi se pouzivat jeho postupy instalace.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 11:06

O instalaci i odinstalaci se stara instalacni framework. Ten si do registru poznamena, kam se instalovalo, a zaroven si tam soupne i odinstalator, takze je pak mozne odinstalovat pres "pridat nebo odebrat programy" v ovladacich panelech operacniho systemu. Kdyz se pak pusti instalace znovu, sam instalacni framework se postara o to, aby nabizel shodnou cestu, jako naposledy. Geoget do toho vstupuje ve chvili, kdy se zvoli prenosna instalace, coz se skutecne lisi jen vychozim umistenim datoveho adresare, takze v praxi se ty dve instalace lisi jen obsahem souboru geogetboot.ini.
  • 0

#20 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 11:57

HaLuMa napsal/a:
Geoget do toho vstupuje ve chvili, kdy se zvoli prenosna instalace, coz se skutecne lisi jen vychozim umistenim datoveho adresare, takze v praxi se ty dve instalace lisi jen obsahem souboru geogetboot.ini.


Hmm, tak to jsem tu mobilní instalaci pochopil špatně :-(

Takže by asi bylo nejlepší instalovat a upgradovat USB GeoGet někde jinde, než tam, kde mám lokální GG.

A ty záznamy v registru jsou ve větvi GeoGet ?
Potřeboval bych to na jednom PC vyčistit, sakra ...
Pokud to dám odinstalovat, tak si to vyčistí ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama