Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.7.5


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
122 odpovědí na toto téma

#41 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2013 - 23:17

Mikrom ted napsal navod (a ja jej trochu upravil :)).
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#42 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2013 - 8:19

Jsou dve moznosti, jak k dropboxu & symlinkum pristoupit

a) Soubory lezi na svem puvodnim umisteni, do dropboxu se dela symlink
b) Soubory lezi v dropboxu, do puvodniho umisteni se dela symlink

Varianta a neni vhodna, protoze Dropbox nepozna, ze se ve slozce neco zmenilo, a synchronizuje az po restartu.

Varianta b je funkcni.

Ja osobne jsem preferoval variantu a, od ktere jsem se ale kvuli nefunkcnosti odklonil k variante b. A ted jsem se dostal tak daleko, ze mam variantu c. Data rovnou v dropboxu a na symlinky kaslu.
  • 0

#43 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2013 - 10:38

Takze varianta a) je vhodna hlavne pro ty, co si neuvedomujou, ze by meli Dropbox vypnout, kdyz poustej GG? Chapu to dobre? :) PS: mozna by to chtelo dopsat do wiki ty poznatky s restartem :)do toho se motat nebudu, rozumim tomu jako koza petrzeli :D
  • 0

#44 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2013 - 10:43

medwyn_cz: jo vim, ze by bylo lepsi m it data v db a na puvodni misto hodit symlink, ale prijde mi ze mi to takhle aspon na win8 chodi v pohode.

narozil od google drive, tam to takhle vubec nefunguje a musi byt data v gd a symlink na puvodni umisteni

co se toho myho reseni (symlinky do db) tyce tak jsem to delal z duvodu vetsi pomyslne kompatibility. mam tam takhle nastrileny vsechno zajimavy z appdata, localappdata, userprofile, programfiles a cekam kdy mi hebne ssd :D
  • 0

#45 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2013 - 10:47

mikrome, ten cervenej ramecek cos ted vytvoril je nehorazne kruiklavej ze to nejde ani cist :D
  • 0

#46 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2013 - 10:55

petulinka1 napsal/a:
Takze varianta a) je vhodna hlavne pro ty, co si neuvedomujou, ze by meli Dropbox vypnout, kdyz poustej GG? Chapu to dobre? :)

PS: mozna by to chtelo dopsat do wiki ty poznatky s restartem :)do toho se motat nebudu, rozumim tomu jako koza petrzeli :D


Dropbox nepouzivam, ale budu-li verit Medwynovi, pak to dobre nechapes. Pokud dojde k synchronizaci po restartu a behem synchronizace pustis GG a das import dat, mas zadelano na prusvih.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#47 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2013 - 10:56

No tak on si to dropbox zacina vetsinou hned synchronizovat jak se spusti, a precijenom chvili trva, nez se PC rozjede, tze by to TEORETICKY mohlo tak fingovat
  • 0

#48 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2013 - 11:08

Naopak, rekl bych, ze teoreticky je to prave potencialne nebezpecne. V praxi to fungovat muze, ale ja bych to neriskoval. Mam sva data moc rad :-D
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#49 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2013 - 12:03

Vzhledem k tomu, že Dropbox dělá zálohy, se o GG data tolik nebojím, takže to už dlouhodobě riskuji a provozuji Geoget nainstalovaný kompletně do trvale synchronizovaného Dropboxu už více, než rok. Jediný problém, na který jsem narazil, byl kdysi s PocketDrake Sync pluginem, který jsem pomocí Selective Sync vyřadil ze synchronizace. Jinak vše šlape jak hodinky, poškodit databázi se mi nikdy nepovedlo. Jediné, co si hlídám je, aby GG neběžel na více PC současně a aby jsem ho spustil, až je Dropbox na PC po zapnutí sesynchronizován (na to mám takové udělátko v AutoHotkey).
  • 0

#50 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2013 - 12:34

Tak napriklad mne napada spolehliva metoda, jak poslat databazi do kytek pomoci Dropboxu: - Na pocitaci A otevrit GG, nechat ho rozdelat nejakou vetsi databazovou operaci, a uprostred databazove transakce GG ustrelit. - Nechat na pocitaci A odeslat obsah datoveho adresare do dropboxu. - na pocitaci B spustit GG v tu chvili, kdy se uz stuhl z dropboxu natahnout databazovy journal, ale jeste se nestihla sesynchronizovat samotna databaze. Pokud se tohle nekomu povede, muze se s databazi rozloucit, protoze SQLite najde rozjety rounal, a do jinak vypadajici databaze se podle nej pokusi udelat rollback. Cimz ji poskodi. Takze bacha na to.
  • 0

#51 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2013 - 12:52

proto si delam zalohu jen jednou za cas rucne na druhej disk :) gord: ok, uz mlcim. rikam, ez tomu rozumim jak koza petrzeli :D
  • 0

#52 Nitrosnb

Nitrosnb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2013 - 12:53

Ahoj, ja mam mensi problem s GG, po aktualizaci kdyz chci stahnout nove nalezi z GC,com, tak mi to napise at zkontroluju heslo, ze se nemuze prihlasit, ale kdyz na to kliknu podruhe, tak uz to bezi v pohode. A jeste bych chtel vedet jestli se neda nak nastavit, aby mi k novym nalezum nestahoval logy nebo pevne nastavit treba 3 a ne ze u jedne kese jich taha 19, u dalsi 7, pak zase treba 30 atd.. GG pouzivam jenom na statistiku v profilu, predem diky za pomoc.
  • 0

#53 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2013 - 14:55

Nitrosnb: geoget jen na statistiky :roll: to kyticky na zahonku taky okopavas s bagrem?

co se novych nalezu tyce, tak se imho stahuji postupne vsechny logy od nejnovejsich po nejstarsi, a hleda se ten tvuj, jakmile se najde, tak se skoci na dalsi kes.
  • 0

#54 Nitrosnb

Nitrosnb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2013 - 16:03

mikrom: Ja se ho naucil jenom na toto (a to mi dalo taky peknou praci), driv jsem jej jeste pouzival na stahovani kesi, ale kdyz jsem PM tak to uz nepotrebuju, ja vim ze GG toho umi spousty, ale ja mu vubec nerozumim, tak si vystacim s tim co umim :-)
  • 0

#55 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2013 - 16:45

GC45KWH?
  • 0

#56 Nitrosnb

Nitrosnb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2013 - 17:04

mikrom napsal/a:
GC45KWH?


super:-) trosku pozde a trochu z ruky, ale diky :-)
  • 0

#57 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2013 - 18:05

Oni jsou z tech skoleni dostupne materialy, ktere k tomu skoleni pripravili skolitele. Takze tak pozde to zase neni. Kouknout se do tech materialu muzes kdykoli.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#58 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2013 - 19:19

Po aktualizaci mám problém s GJ. Nemůže se přihlásit na GC.com. Nejde to ani na jiný nick. Komplet reinstal GG, GJ nepomohl. Vyzkoušené mám obě verze GG. Na jiném PC všechno maká. Takže se mi podělalo něco v PC. Live funguje. WIN7. Nebyla by nějaká rada?
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#59 mates4

mates4

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2013 - 19:37

Jsem na tom bohuzel stejne jako geoFukar, zatim jsem zkousel jen reinstal GJ. Nejaky napad?
  • 0

#60 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2013 - 20:12

Nitrosnb napsal/a:
Ahoj, ja mam mensi problem s GG, po aktualizaci kdyz chci stahnout nove nalezi z GC,com, tak mi to napise at zkontroluju heslo, ze se nemuze


Geoget sam o sobe stahuje nalezy naprosto bez problemu, a takovahle chybova hlaska v nem ani neni. Pravdepodobne na to tahani nalezu pouzivas nejaky externi program (treba Geojarry).

Nechapu to! Proc bych mel pouzivat geojarry, ktery z principu neoficialni aplaikce muze kdykoliv prestat fungovat, kdyz to muzu udelat primo Geogetem, pres Groundspeakem oficialne schvalenou funkci?

Kdybys tu funkci nemohl najit, tak se podivej v menu databaze -> import -> stahnout vase nalezy.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama