Přejít na obsah


Fotka

Turistický event alá Geokopr


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
82 odpovědí na toto téma

#1 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2013 - 22:43

Mám v hlavě plán na uspořádání jednoho "delšího" turistického nonstop eventu v Beskydech - termín 24. - 25.5. 2013 (úplněk), délka trasy cca 75 km (čas chůze 15+ hodin), trasa povede po místech známých i neznámých, třemi státy, civilizace se dotkne jen minimálně. Byl by o takovou akci zájem mezi dálkoplazy?
  • 0

#2 Olii05

Olii05

    Olii05

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2013 - 23:50

za me jednoznacne palec hore
  • 0

#3 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 0:13

V tenhle termín to nedám, ale jinak bych do něčeho takového šla hned. Příznivce by si určitě takový event našel, rozhodně bych se nebála, že se tam nikdo nepřihlásí ...
  • 0

#4 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 8:20

ptacopysk napsal/a:
V tenhle termín to nedám, ale jinak bych do něčeho takového šla hned. Příznivce by si určitě takový event našel, rozhodně bych se nebála, že se tam nikdo nepřihlásí ...

Termín jsem určil dle úplňku a i s ohledem na Geokopr, aby se daly zvládnout obě dvě akce + termín úplňku (při něm se jde v noci mnohem lépe, pokud je tedy hezky).
  • 0

#5 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 10:12

Vida, GeoKoPr jsem neznala, ale možná někdy taky zkusím, byť je trochu z ruky. Termín s ohledem na úplněk je dobrá volba, nezdá se to, ale udělá to hodně ...
  • 0

#6 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 16:09

hanska napsal/a:
Mám v hlavě plán na uspořádání jednoho "delšího" turistického nonstop eventu v Beskydech - termín 24. - 25.5. 2013 (úplněk), délka trasy cca 75 km (čas chůze 15+ hodin), trasa povede po místech známých i neznámých, třemi státy, civilizace se dotkne jen minimálně. Byl by o takovou akci zájem mezi dálkoplazy?

Zní to zajímavě. Možná bych šel, ale Beskydy jsou od nás dost daleko. Nechcete někdo něco takového uspořádat poblíž Prahy?
  • 0

#7 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 12:25

ptacopysk napsal/a:
Příznivce by si určitě takový event našel, rozhodně bych se nebála, že se tam nikdo nepřihlásí ...

No spíše mám obavy, že se vzhledem k tomu, jak někteří jedinci z oblasti, kde se event uskuteční, přistupují k lovu dlouhých multin, najde nemalá skupina jedinců, kteří dorazí na místo startu či nějaké místo kousek od startu (jinak to kvůli tomu, že místní reviewer chce mít u eventu uvedeno nejen místo, ale i přesný čas) udělat nejde a tímto pro ně celý event skončí, zapíší si attended a tímto celý event dehonestují...
  • 0

#8 cz_bew

cz_bew

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 12:36

hanska napsal/a:

ptacopysk napsal/a:
Příznivce by si určitě takový event našel, rozhodně bych se nebála, že se tam nikdo nepřihlásí ...

No spíše mám obavy, že se vzhledem k tomu, jak někteří jedinci z oblasti, kde se event uskuteční, přistupují k lovu dlouhých multin, najde nemalá skupina jedinců, kteří dorazí na místo startu či nějaké místo kousek od startu (jinak to kvůli tomu, že místní reviewer chce mít u eventu uvedeno nejen místo, ale i přesný čas) udělat nejde a tímto pro ně celý event skončí, zapíší si attended a tímto celý event dehonestují...


A je to zase tady - roztacis dalsi kolo? Uz nekolikrat ti bylo vysvetleno, ze pokud chces poradat turisticky vyslap, klidne si ho poradej ale nemotej do toho geoccaching. Pokud to chces pojmout jako event, smir se s tim ze budes muset dodrzet dane podminky.
Pokud se najde nekdo kdo s Tebou tu trasu bude chtit absolvovat, proc ne ale nikoho k tomu nijak nedonutis (ale je mi jasne ze je to presne to co se ti nelibi a o co ti jde aby ten ubohy bodik nemohli mit ti co se neprojdou).
  • 0

#9 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 13:00

cz_bew napsal/a:
Uz nekolikrat ti bylo vysvetleno, ze pokud chces poradat turisticky vyslap, klidne si ho poradej ale nemotej do toho geoccaching. Pokud to chces pojmout jako event, smir se s tim ze budes muset dodrzet dane podminky.
Pokud se najde nekdo kdo s Tebou tu trasu bude chtit absolvovat, proc ne ale nikoho k tomu nijak nedonutis (ale je mi jasne ze je to presne to co se ti nelibi a o co ti jde aby ten ubohy bodik nemohli mit ti co se neprojdou).

Odpovím ti citací části logu organizátora Geokopru: "Jsem velmi potesen, ze mezi nas, turisticke nadsence a silence, moc tabulkaru a ikonkaru nepatri a jdeme si sahnout na dno svych sil". Ale to ty a tobě podobní honiči bodů asi nikdy nepochopí, pro vás je důležitější než zážitek mít bod a vyplněnou kombinaci D/T...
  • 0

#10 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 13:07

A ono se to vylučuje? Ty budeš spokojen, když co nejvíce lidí s tebou půjdou co největší část tvé túry. Ty, kteří tě jen potkají na startu, nebo kdekoli po trati a zalogují se (podle pravidel GC) bohužel nemůžeš nijak ovlivnit, bod si připsat můžou- a hodně to udělá. Tak se s tím smiř, zbytečně to tady řešíš. Doufej, že těch co půjdou dlouho bude víc než těch co se jen setkají pro bod.
  • 0

#11 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 27 únor 2013 - 13:08

hanska napsal/a:
...najde nemalá skupina jedinců, kteří dorazí na místo startu či nějaké místo kousek od startu ... ... a tímto pro ně celý event skončí, zapíší si attended a tímto celý event dehonestují...

Já bych si dal spíš bacha, abys ten event nedehonestoval ještě dřív, než ho uděláš - tou diskuzí kam jí směřuješ.

Ale k otázce a tématu. Mě se to zdá jako pěknej nápad. Asi bych do toho i šel. Záleží na aktuálních okolnostech (hlavně časových) v květnu...
  • 0

#12 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 13:17

hanska napsal/a:

cz_bew napsal/a:
Uz nekolikrat ti bylo vysvetleno, ze pokud chces poradat turisticky vyslap, klidne si ho poradej ale nemotej do toho geoccaching. Pokud to chces pojmout jako event, smir se s tim ze budes muset dodrzet dane podminky.
Pokud se najde nekdo kdo s Tebou tu trasu bude chtit absolvovat, proc ne ale nikoho k tomu nijak nedonutis (ale je mi jasne ze je to presne to co se ti nelibi a o co ti jde aby ten ubohy bodik nemohli mit ti co se neprojdou).

Odpovím ti citací části logu organizátora Geokopru: "Jsem velmi potesen, ze mezi nas, turisticke nadsence a silence, moc tabulkaru a ikonkaru nepatri a jdeme si sahnout na dno svych sil". Ale to ty a tobě podobní honiči bodů asi nikdy nepochopí, pro vás je důležitější než zážitek mít bod a vyplněnou kombinaci D/T...


Honzaku o honěnění bodů bych v tomto případě pomlčel......

honzak83 - Member Since: Sunday, October 10, 2010 nalezeno k 27.2. 2013 1297 keší
cz_bew - Member Since: Sunday, March 23, 2008 - nalezeno k 27. 2. 2013 1787 keší
  • 0

#13 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 13:30

pokud tam nechces mit lidi, kteri za to budou mit bod, tak to kruci jako event nedelej. proste se seber, posbirej par lidi tady a vyraz.to se bez bodu za poradani eventu neobejdes? tohle je geocaching, nemuzes z toho delat nasilim neco jineho. tedy muzes, ale necekej vysledky.
  • 0

#14 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 13:43

tomy.22 napsal/a:
Honzaku o honěnění bodů bych v tomto případě pomlčel......
honzak83 - Member Since: Sunday, October 10, 2010 nalezeno k 27.2. 2013 1297 keší
cz_bew - Member Since: Sunday, March 23, 2008 - nalezeno k 27. 2. 2013 1787 keší

Být tebou, tak mlčím zcela, cz_bew za poslední 2 roky vždy přes 750 keší, já mám 562 a 641... Navíc to, zda někdo honí body či ne, nepoznáš jen z počtu nálezů, ale až z jejich struktury, průměrného počtu nálezů za den apod. Asi nejlépe se to pak pozná na nadmořské výšce nálezů - cz_bew cca 1300 nálezů (72 %) do 500 m, já mám takových nálezů cca 750 (59 %)...
  • 0

#15 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 13:49

davidb11 napsal/a:
A ono se to vylučuje?
Ty budeš spokojen, když co nejvíce lidí s tebou půjdou co největší část tvé túry.
Ty, kteří tě jen potkají na startu, nebo kdekoli po trati a zalogují se (podle pravidel GC) bohužel nemůžeš nijak ovlivnit, bod si připsat můžou- a hodně to udělá.
Tak se s tím smiř, zbytečně to tady řešíš.
Doufej, že těch co půjdou dlouho bude víc než těch co se jen setkají pro bod.

Bohužel dle pravidel ten, kdo nedojde na zadané souřadnice v přesný čas (vyrazí např. o něco později...) a absolvuje celou trasu, nemá na bod nárok. Ten, kdo dojde na zadané souřadnice a absolvuje z celé trasy 0 m, případně jen pár kilometrů, na log nárok má...A koneckonců, kdo bude chtít, může si logovat jakýkoli event v pohodě od stolu a owner nemá moc pravomocí mu tento log smazat...
  • 0

#16 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 13:53

Ty máš honzaku dost. :D :D :D Ode dneška tedy asi platí pravidlo, že honič bodů je ten, kdo loví do 500m n/m. Zkus si domluvit schůzku s Joneou, on ti vysvětlí jak se honí body. I když ty by si asi z Joney dostal infark, když vidím co dokážeš napsat. :D
  • 0

#17 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 13:57

Bohužel dle pravidel ten, kdo nedojde na zadané souřadnice v přesný čas (vyrazí např. o něco později...) a absolvuje celou trasu, nemá na bod nárok. Ten, kdo dojde na zadané souřadnice a absolvuje z celé trasy 0 m, případně jen pár kilometrů, na log nárok má...A koneckonců, kdo bude chtít, může si logovat jakýkoli event v pohodě od stolu a owner nemá moc pravomocí mu tento log smazat...


No a co? Dyk ať si to hraje každej jak chce, pokud je to v souladu s pravidly. A slovy klasika:
Můžeš proti tomu protestovat, můžeš s tím nesouhlasit, ale to je tak vše, co s tím můžeš dělat.
  • 0

#18 cz_bew

cz_bew

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 14:04

hanska napsal/a:

tomy.22 napsal/a:
Honzaku o honěnění bodů bych v tomto případě pomlčel......
honzak83 - Member Since: Sunday, October 10, 2010 nalezeno k 27.2. 2013 1297 keší
cz_bew - Member Since: Sunday, March 23, 2008 - nalezeno k 27. 2. 2013 1787 keší

Být tebou, tak mlčím zcela, cz_bew za poslední 2 roky vždy přes 750 keší, já mám 562 a 641... Navíc to, zda někdo honí body či ne, nepoznáš jen z počtu nálezů, ale až z jejich struktury, průměrného počtu nálezů za den apod. Asi nejlépe se to pak pozná na nadmořské výšce nálezů - cz_bew cca 1300 nálezů (72 %) do 500 m, já mám takových nálezů cca 750 (59 %)...


Abych mistniho podpalovace trosku podporil :)
Jako honic bodu se sice necitim, ucet mam sice o dva roky starsi ale ty dva roky ze startu jsem nekesoval :)
Kazdopadne jsem se "provinil" minimalne uz jenom tim, ze jsem si dovolil absolvovat Pedal (skvela vyjizdka na kole), opici hory (fajn 8h prochazka lesem), cyklo-ski serie na Ondrejniku (kolo, kolobezka a pesky) a nekolik jinych kratkych serii.

K tomu poctu kesi - je zajimave zminit "minimalne 750" kousku za rok, kdyz realne jich bylo 754 za kazdy ze dvou poslednich. Za tohle obri palec nahoru. B)

A nadmorska vyska nalezu? Nebud k smichu. Podle toho chces nekoho hodnotit? To ze nemam oblezene Beskydske a jine kopecky me popravde celkem "sejri" ale kdyz ja pod nima nebydlim a mam to k nim trosku "z ruky".
  • 0

#19 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 14:04

tomy.22 napsal/a:
Ty máš honzaku dost. :D :D :D Ode dneška tedy asi platí pravidlo, že honič bodů je ten, kdo loví do 500m n/m. Zkus si domluvit schůzku s Joneou, on ti vysvětlí jak se honí body. I když ty by si asi z Joney dostal infark, když vidím co dokážeš napsat. :D

Tak beru ty, kdo logují jen keše, na kterýxh skutečny byli, což není zrovna Joneův případ:) Navíc jsem nepsal, že se honiči bodů poznají jen podle výšky, ale ani pouze na základě prostého počtu nálezů, dalšími faktory je např. terén odlovených keší a spoustu dalších ukazatelů...
  • 0

#20 cz_bew

cz_bew

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 14:06

tomy.22 napsal/a:

hanska napsal/a:

cz_bew napsal/a:
Uz nekolikrat ti bylo vysvetleno, ze pokud chces poradat turisticky vyslap, klidne si ho poradej ale nemotej do toho geoccaching. Pokud to chces pojmout jako event, smir se s tim ze budes muset dodrzet dane podminky.
Pokud se najde nekdo kdo s Tebou tu trasu bude chtit absolvovat, proc ne ale nikoho k tomu nijak nedonutis (ale je mi jasne ze je to presne to co se ti nelibi a o co ti jde aby ten ubohy bodik nemohli mit ti co se neprojdou).

Odpovím ti citací části logu organizátora Geokopru: "Jsem velmi potesen, ze mezi nas, turisticke nadsence a silence, moc tabulkaru a ikonkaru nepatri a jdeme si sahnout na dno svych sil". Ale to ty a tobě podobní honiči bodů asi nikdy nepochopí, pro vás je důležitější než zážitek mít bod a vyplněnou kombinaci D/T...


Honzaku o honěnění bodů bych v tomto případě pomlčel......

honzak83 - Member Since: Sunday, October 10, 2010 nalezeno k 27.2. 2013 1297 keší
cz_bew - Member Since: Sunday, March 23, 2008 - nalezeno k 27. 2. 2013 1787 keší


Na jeho obhajobu musim priznat, ze ac mam ucet "dost" starsi (z hlediska geoveku), po zalozeni jsem nasel 2 kese a pak diky absenci GPSky az do pulky 2010 nekesoval ... Takze jsem ty "body" "nahonil" jak to tak bere za pouhe dva a pul roku ...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama