Přejít na obsah


Fotka

SolveHelper


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
93 odpovědí na toto téma

#41 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2013 - 19:05

I ta zakladni GeoGeti mapa v Chromu jede. Tento popis existuje uz opravdu hodne dlouho.

EDIT: nicmene GeoGet ty spravne parametry pro spusteni browseru dava sam (pokud tedy jiz brower nebezi, to pak musi byt uz s nimi spusteny).
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#42 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2013 - 20:17

VasaM: pouzije se vychozi vy systemu, pokud ma nekdo nastaven jiny prohlizec v gg, pouzuje se ten. dal to zeslozitovat podle me opravdu neni potreba.
  • 0

#43 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2013 - 10:15

tip na pouziti, ve slozce solvehelperu mam slozku "moje" kde mam nejake dalsi veci a "moje.ini". "Description=" v ini ani nemam
Vložený obrázek
  • 0

#44 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2013 - 17:20

Tak jsem konečně pochopil, jak to je s tím custom.ini. To se ti teda povedlo. Takhle si vlastně můžu udělat .ini ke každé záložce zvlášť a ty se navíc nebudou přepisovat při aktualizaci. Super práce.
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#45 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2013 - 17:39

Neni rozumnejsi udelat si jedine svoje ini a tam mit vsechny sve veci ve spravnych zalozkach? Bude to vsechno v jednom souboru, ktery se aktualizaci pluginu nebude prepisovat. EDIT: a vubec - nechces se podelit s tim, co by sis tam daval? Kdyz to posles Mikromovi, treba usoudi, ze je vhodne to zaradit do pluginu primo.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#46 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2013 - 18:02

K těm .ini souborům. Líp se mi hrabe v 10 malých souborech, než v 1 velkým. To je celý.:D Nad tím podělením se jsem už uvažoval. Trochu problém je, že většina těch věcí je stáhlá z netu, takže nejsem autor. Ale to nechám na mikromovi. SH používám k rychlýmu přístupu k dokumentům, ve kterých mám třeba jenom obecný poznámky, nebo blbosti typu "klínový písmo". Teď to mám na 3 kliky, předtím jsem to hledal podstatně dýl. Ale to je spíš o bordelu v mým PC :D Každopádně posílám mikromovi sz.
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#47 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2013 - 19:57

co ja se gorda naproklinal kdyz jsem se babral se zpracovanim nekolika ini s ruznymi nazvy :) jsem rad, ze to vyuzije i nekdo jiny nez gord. jinak teda nova verze, at tu jen tak neplkam :P
  • 0

#48 milanoxx

milanoxx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2013 - 21:28

Přidávám odkaz na stránky různých starověkých písem a abeced (a jejich znaků), na které jsem už taky několikrát při luštění keší narazil. http://www.lingvistika.mysteria.cz/
  • 0

#49 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2013 - 23:13

milanoxx napsal/a:
Přidávám odkaz na stránky různých starověkých písem a abeced (a jejich znaků), na které jsem už taky několikrát při luštění keší narazil.

http://www.lingvistika.mysteria.cz/


Nebezpečí: malware.
Google Chrome zablokoval přístup na tuto stránku na webu www.lingvistika.mysteria.cz.
Na tuto webovou stránku byl vložen obsah z webu i.wz.cz, který je známým distributorem malwaru. Pokud tuto stránku navštívíte, pravděpodobně nakazí váš počítač malwarem.
Malware je škodlivý software, který způsobuje například odcizení identity, finanční ztráty nebo trvalé smazání souborů.


???
  • 0

#50 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2013 - 23:21

dr.vota: zacly mi to dnes delat skoro vsechny stranky na webzdarma.cz asi nejaka havet v tech jejich reklamach co se vkladaj automaticky na kazdy u nich hostovany web.
  • 0

#51 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2013 - 15:23

Norbert_G napsal/a:
Předně díky za ten pojem "algebrogram". Už jsem se s tím setkal, ale netušil se, jak se to jmenuje a tudíž si nemohl vygooglit, jak se to má ručně řešit (já to řešil automaticky).

Jinak já mám skript na automatické řešení substituce (http://cs.wikipedia....bstituční_šifra) od asi 100 znaků a další na automatické řešení Vigénere (http://cs.wikipedia....igenèrova_šifra).

A pak mám perlový skriptík na řešení vzorců souřadnic. Vypíšu tam vzorce, proměnné, možné hodnoty proměnných, pak spustím a vygeneruje mi to soubor s možnými souřadnicemi. Ty si pak zobrazím na mapě. ;) Dokáže to v rozumném čase projít i stovky milionů kombinací.

Taky mám excel řešitel Sudoku - ale jen částečný, který odstraní tu nudnou počáteční fázi, kdy si člověk vypisuje možné hodnoty jednotlivých políček, ty složitější triky vás to nechá řešit.

edit: všechno výše má tvorba


d-n napsal/a:
Tak pro nás pidlooké rozhodně Stereogram Decoder. Občas se hodil taky řešič šachových problémů od jednoho Maďara.


noe1 napsal/a:
Narazil jsem kdysi na šikovné stránky s mnoha online dešifrátory, umí to:

Jednoduché substituce
Substituce podle hesla
Morseova abeceda
Fractionated Morse
Šifry podle kříže
Systém Earle Chase
Šifra Delastelle - BIFID
Playfairova šifra
Polybiův čtverec
Jedno-dvojmístná zám.
Vigenèrova šifra
Beaufortova šifra
Systém della Porta
Autokláv
Jednoduché transpozice
Transpozice spirála
Fleissnerova mřížka
Frekvenční analýza
Analýza číselných šifer
Luštění jedn. záměny
Luštění transpozice


nechteli byste se podelit? :P
  • 0

#52 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2013 - 16:43

Rád to sem hodím, ale možná budeš mít problém to tam zakomponovat. To počítadlo vzorců souřadnic je vpodstatě šablona, která se pro každou novou kešku zkopíruje do nového souboru a ten se pak upravuje (a nakonec spustí). To, a navíc je potřeba mít v počítači Perl.

V případě těch řešitelů šifer se jedná o programy, které fungují z příkazové řádky a je tam třeba změnit externí TXT soubor (do něj se hodí šifra) a pak až spustit. Prostě to nejde udělat jen prostým spuštěním. Leda bys otevřel adresář s tím daným souborem/programem a nechal uživatele si to udělat po svém.

Tak dej vědět, jestli to chceš. Musel bych nejdříve dotvořit nějaký návod/dokumentaci.

----
Zatím jsem hodil online svůj řešitel Sudoku:
http://ulozto.cz/xECDuxP/sudoku-xls

Předem zdůrazňuji, že jeho účelem není komplet automaticky vyluštit sudoku, ale eliminovat nudnou počáteční fázi, kde eliminujeme možnosti na základě toho, že už je dané číslo v daném sloupku/řádku/čtverci. Na některá jednodušší sudoku to ale stačí. U těch složitějších je třeba luštit. Bylo to stvořeno jako kompromis mezi automatickým vyluštěním sudoku a komplet ručním řešením ;)

---
Ještě dodám, že tam máš drobný bug - jsem tam neprávem uveden jako doporučitel položky "Vigénerova šifra". Asi proto, že jsem se o této šifře zmiňoval, nicméně vlastní dekodér jsem ještě nikam neuploadnul.
  • 0

#53 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2013 - 16:54

Mimochodem, možná by nebylo od věci tam dát taky odkaz na různé šifrovací hry. Mají obvykle na stránkách spoustu řešených šifer a člověk tam může hledat nápady na řešení mysterek či tvorbu vlastních šifer. Kdyžtak můžu dát par linků dohromady o kterých vím.
  • 0

#54 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2013 - 18:42

Norbert_G napsal/a:
Zatím jsem hodil online svůj řešitel Sudoku:
http://ulozto.cz/xER14pM/sudoku-xlsx


Pěkně prosím, smutně koukám,nešlo by to uložit i ve starší verzi Excelu? Moc díky :-)
  • 0

#55 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2013 - 18:48

Šlo by ;) Přepsal jsem původní odkaz.
  • 0

#56 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2013 - 19:11

Jak tak koukam, tak nejsem jediny, komu by se tam libily odkazy na stranky. Mikrom mi vysvetlil, ze je to mysleno jako "soubor automatcky resicich aplikaci" at jiz aplikaci lokalnich nebo webovych. Nicmene si stale myslim, ze zalozka Linky by se mohla prejmenovat na WebSolwery (nebo tak nejak, treba cesky :)) a mohla by pribyt zalozka Popisy-navody, coz by byly skutecne odkazy na web. Tam by mohly byt i ty odkazy na sifrovacky, ...
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#57 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 0:01

Norbert_G: diky
gord: neni problem, zamyslim se :) me spis zajimaly ty online solvery, idealne neco jako goggle pro android = vyfotim sudoku a vyplivne mi reseni. pak mam pro android realtime prekladac morse pipani na znaky/slova..
  • 0

#58 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 0:33

vzpomnel jsem si na DTMF (pouzito take v jedne mysterce) bude v dalsi verzi
  • 0

#59 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 11:23

Daku napsal/a:

Norbert_G napsal/a:
Zatím jsem hodil online svůj řešitel Sudoku:
http://ulozto.cz/xER14pM/sudoku-xlsx


Pěkně prosím, smutně koukám,nešlo by to uložit i ve starší verzi Excelu? Moc díky :-)

http://www.microsoft...tails.aspx?id=3? xls,doc,ppt je uz takovych sest let po smrti
  • 0

#60 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 22:46

Tak nějak jsem dnes updatoval pluginy a trochu testoval i OCR odkaz v SolveHelperu. Předhodil jsem mu ne zcela ideální fotku stránky textu a výsledek dopadl naprosto příšerně. Odhadem tak 30% chyb. Pak jsem zkusil http://www.onlineocr.net/default.aspx a výsledek byl na stejným obrázku s jednou chybičkou na A4. A to je sakra rozdíl. Tak možná vyzkoušej a případně i vyměň v distribuované verzi...



  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama