Přejít na obsah


Fotka

Od zapadu na vychod zubata zaba skace


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
277 odpovědí na toto téma

#41 Yorkcz

Yorkcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2013 - 20:27

Je to velmi zajímavý nápad B) Přeji vám aby se vám povedl tento event co nejlépe ;)
  • 0

#42 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2013 - 21:54

mad2707 napsal/a:

LudaL napsal/a:
Myslím, že ty časy se asi budou muset trochu upravit. Ikdyž kdoví, třeba to Mad2707 zvládne za 50 minut https://dl.dropbox.c...3979754/047.png
:D:D

No, když jsem viděl ten kalup poprvé, řekl jsem si, že to bude noční běh B). Trasu znám - je to pěkný prďák, ale snad to půjde. Jenom si nejsem jistý s těmi předávkami. Pokud se organizárorům podaří trochu času přidat budu jim vděčný.

Vzhledem k tomu, že jsem se přihlásil na stejný úsek, tak mě ta rychlost taky trochu viděsila ;-)
  • 0

Hoblíkovo geocoiny, nevelký geocaching blog a T5 geocaching


#43 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2013 - 0:11

Sleduji vývoj a vypadá to stále zajímavěji. :) Teď už nás čeká popůlnoční přesun a uvažujeme stále intenzivněji, že to dáme na kole, protože to je celou cestu po silnici. Navíc já jsem pomalá, takže u mně bude větší jistota, že to v časovém limitu ujedu, než ujdu.:D

Ale díky tomu bych měla dotaz na pořadatele:

zubata zaba - což na úseky, které někdo z přenašečů plánuje jet na kole či koloběžce to připsat, aby ostatní, kteří by se na tu trasu chtěli přidat věděli co a jak a mohli se tomu event. přizpůsobit? ;)
Tzn. u našeho nicku a trasy č.41 připsat "kolo"?

Ujalo by se tohle, nebo je to pitomost?

Jo a hlásím, že máme také možnost přímo v terénu dobít mobil.
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#44 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2013 - 0:18

poohDA napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:

Ludvajs64 napsal/a:
Ahoj Bratrstvo, žabáka moc rád poposunu. Mám dotázek - líbilo by se žabáčkovi, kdyby se chvíli svezl na koloběžce nebo dokonce na kole? Některé silniční úseky k tomu přímo svádí...

Obávám se, že pokud někdo bude chtít žabáka popovézt, vyřadí tím z provozu pěškochodce, kteří budou mít v plánu ho na nějakém úseku doprovodit.

Když se to předem dohodne a vyhlásí se, že úsek ten a ten je koloběžkový a cyklistický, tak by to podle mne šlo.

Koukám, že už se to tu víceméně řešilo. Já si taky myslím, že když se bude vědět dopředu, jak je který úsek plánovaný, tak se mohou ti, co se rozhodnou přidat a jít společně podle toho zorientovat, který úsek si vybrat.
Ale ani v event. pomalé jízdě na kole nevidím problém.;)
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#45 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2013 - 6:57

Díval jsem se teď ráno na rozpis a jestli se nepletu a umím počítat, pořád je tam rychlost postupu žáby 6 km/h + 10 min. na logování. A pořád si myslím, že je to moc rychlé. Když bude rychlý plán a půjde se pomaleji, budou se ztráty nasčítávat a po několika úsecích může být prodleva pro dalšího žabáka už třeba hodina nebo i několik hodin. To leckdo nevydrží čekat a odpadne. Když bude plán pomalý, tak se stane pouze to, že na každé zastávce si ten, kdo dochází do cíle, počká třeba 10 min., to vydrží každý a nic se neděje...
  • 0

#46 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2013 - 8:53

venca68 napsal/a:
Díval jsem se teď ráno na rozpis a jestli se nepletu a umím počítat, pořád je tam rychlost postupu žáby 6 km/h + 10 min. na logování. A pořád si myslím, že je to moc rychlé. Když bude rychlý plán a půjde se pomaleji, budou se ztráty nasčítávat a po několika úsecích může být prodleva pro dalšího žabáka už třeba hodina nebo i několik hodin. To leckdo nevydrží čekat a odpadne. Když bude plán pomalý, tak se stane pouze to, že na každé zastávce si ten, kdo dochází do cíle, počká třeba 10 min., to vydrží každý a nic se neděje...

Naprosto souhlasím. Když jdu na procházku nebo na výlet, rozhodně se rychlostí 6 km/h nepohybuju, leda že je to naprosto rovná, pohodlná a suchá cesta a já mám mimořádně bujarou náladu. Když přičtu fronty na logbook v některých zastávkách, případně lidi, dobíhající nosiče během trasy, kteří chtějí "jen dát rychle razítko, to je vteřinka :D", řekla bych, že realita bude značně pomalejší, odhaduju tak 4 km/h. Navíc jestli bude nosič čekat ve dvě ráno tři hodiny ve tmě a zimě na opožděného žabáka, sám pak taky nebude mít extra moc energie, aby svou trasu proskotačil svižným krokem, a zpoždění se zvětší.
  • 0

#47 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2013 - 9:14

Je to event, lidi se budou potkávat, kecat. I 4 km/hod je moc.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#48 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2013 - 9:22

Kecat se dá i za chůze, když je takovým tempem, že zvládnu popadnout dech. ;) Já bych viděl 4 km/h jako max. strop. Když to bude ještě míň, vůbec nic se neděje.
  • 0

#49 Pindenko

Pindenko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2013 - 9:24

Jacka_dominikanka napsal/a:

venca68 napsal/a:
Díval jsem se teď ráno na rozpis a jestli se nepletu a umím počítat, pořád je tam rychlost postupu žáby 6 km/h + 10 min. na logování. A pořád si myslím, že je to moc rychlé. Když bude rychlý plán a půjde se pomaleji, budou se ztráty nasčítávat a po několika úsecích může být prodleva pro dalšího žabáka už třeba hodina nebo i několik hodin. To leckdo nevydrží čekat a odpadne. Když bude plán pomalý, tak se stane pouze to, že na každé zastávce si ten, kdo dochází do cíle, počká třeba 10 min., to vydrží každý a nic se neděje...

Naprosto souhlasím. Když jdu na procházku nebo na výlet, rozhodně se rychlostí 6 km/h nepohybuju, leda že je to naprosto rovná, pohodlná a suchá cesta a já mám mimořádně bujarou náladu. Když přičtu fronty na logbook v některých zastávkách, případně lidi, dobíhající nosiče během trasy, kteří chtějí "jen dát rychle razítko, to je vteřinka :D", řekla bych, že realita bude značně pomalejší, odhaduju tak 4 km/h. Navíc jestli bude nosič čekat ve dvě ráno tři hodiny ve tmě a zimě na opožděného žabáka, sám pak taky nebude mít extra moc energie, aby svou trasu proskotačil svižným krokem, a zpoždění se zvětší.


Naprosto souhlasím. Rychlost max. 4km/h a min. 15 minut na předávce. Jinak z toho bude závod. Když si představím předání batohu, zápis do logbooku, skupinové foto se žábou... Nedejbože aby někdo zahlédnul trackovací triko, nebo TB na geozavazadle. Navíc by si kačeři cestou možná rádi trochu povídali. Třeba lidi, co se přhlásili na "můj" úsek vůbec neznám. Při rychlosti chůze 6 km/h toho asi moc nenakecám.

Prosil bych organizátory o zvážení.

Díkeš,
Pinděnko
  • 0

#50 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2013 - 10:11

... a to nemluvíme o lovení kešek cestou B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#51 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2013 - 10:30

Pindenko napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:

venca68 napsal/a:
Díval jsem se teď ráno na rozpis a jestli se nepletu a umím počítat, pořád je tam rychlost postupu žáby 6 km/h + 10 min. na logování. A pořád si myslím, že je to moc rychlé. Když bude rychlý plán a půjde se pomaleji, budou se ztráty nasčítávat a po několika úsecích může být prodleva pro dalšího žabáka už třeba hodina nebo i několik hodin. To leckdo nevydrží čekat a odpadne. Když bude plán pomalý, tak se stane pouze to, že na každé zastávce si ten, kdo dochází do cíle, počká třeba 10 min., to vydrží každý a nic se neděje...

Naprosto souhlasím. Když jdu na procházku nebo na výlet, rozhodně se rychlostí 6 km/h nepohybuju, leda že je to naprosto rovná, pohodlná a suchá cesta a já mám mimořádně bujarou náladu. Když přičtu fronty na logbook v některých zastávkách, případně lidi, dobíhající nosiče během trasy, kteří chtějí "jen dát rychle razítko, to je vteřinka :D", řekla bych, že realita bude značně pomalejší, odhaduju tak 4 km/h. Navíc jestli bude nosič čekat ve dvě ráno tři hodiny ve tmě a zimě na opožděného žabáka, sám pak taky nebude mít extra moc energie, aby svou trasu proskotačil svižným krokem, a zpoždění se zvětší.


Naprosto souhlasím. Rychlost max. 4km/h a min. 15 minut na předávce. Jinak z toho bude závod. Když si představím předání batohu, zápis do logbooku, skupinové foto se žábou... Nedejbože aby někdo zahlédnul trackovací triko, nebo TB na geozavazadle. Navíc by si kačeři cestou možná rádi trochu povídali. Třeba lidi, co se přhlásili na "můj" úsek vůbec neznám. Při rychlosti chůze 6 km/h toho asi moc nenakecám.

Prosil bych organizátory o zvážení.

Díkeš,
Pinděnko



S těmito názory mohu jen souhlasit, osobně bych navrhoval rychlost 3-4km/h podle terénu. I na mapách.cz doporučují např. tuto trasu http://www.mapy.cz/s/6sHa jít 1,5 h a né 1 hodinu. Bojím se že po pár úsecích může být mnohohodinové zpoždění.
  • 0

#52 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2013 - 10:39

Nemuselo by byt spatne dat po urcitem poctu useku nejakou vetsi pauzu, treba co 10 useku to 1hodina cekani navic, nekde v miste, kde muzou kaceri treba posedet, udela se tim rezerva na nepredvidatelne komplikace.
  • 0

#53 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2013 - 10:45

Citecka napsal/a:
... a to nemluvíme o lovení kešek cestou B)

Ty si posbírám cestou zpátky až se budu vracet k autu. :-)
Ale fakt 6km/h je dost, já tam mám navíc převýšení 150m nahoru a zase dolu. Holt ti co půjdou v nějakých nočních a ranních hodinách sami to budou muset vzít indiánským během, aby nahnali čas těm, co si budou přes den vyměňovat CWG a přeměřovat navigace. Zas aby se to neprotáhlo na 14 dní. Možná když se bude na nějaké centrální komunikační stránce vyhlašovat aktuální zpoždění, tak to bude stačit.
Pro organizátory: 5km/h + 10minut by mohl být dobrý kompromis. A ještě dotaz k CWG: To bude na začátku ten batoh plný dřívek a každý, kdo si objednal si vezme?
  • 0
.

#54 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2013 - 11:05

no jak bylo asi napsáno - my už jsme vzhledem k změně času provedli změnu úseku... co se týče rychlosti - 6km/h - osobně bych na 4 -5km tuhle rychlost zvládl, ale je pravda, předávka atd. něco sežere...a za sebe, říkám, že budu na konci svého úseku raději chvíli čekat na dalšího, než abych čekal na startu.... za mě - bude lepší když na usek bude hodina a já ho zvládnu za 50 mniut, nez kdyz na useky bude 45minut a budou trvat hodinu...pro me je limitujíc čas kdy se můžu zůčastnit - tj. v noci před prací nebo po práci.... tak prosím organizátory jeste o zvazeni, pripadne zmenime opet usek, aby nespadal do pracovni doby...diky
  • 0

#55 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2013 - 11:47

marram napsal/a:
Nemuselo by byt spatne dat po urcitem poctu useku nejakou vetsi pauzu, treba co 10 useku to 1hodina cekani navic, nekde v miste, kde muzou kaceri treba posedet, udela se tim rezerva na nepredvidatelne komplikace.


rozumne
  • 0

#56 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2013 - 12:17

mám to do kopce :) a po silnici, to by bylo nejlepší na kole....
  • 0

#57 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2013 - 12:31

marram napsal/a:
Nemuselo by byt spatne dat po urcitem poctu useku nejakou vetsi pauzu, treba co 10 useku to 1hodina cekani navic, nekde v miste, kde muzou kaceri treba posedet, udela se tim rezerva na nepredvidatelne komplikace.

to taky nezní špatně, spíš než hodina po N úsecích, by mohlo být lepší zařadit "synchronizační snídaně" a "synchronizační večeře"
  • 0
.

#58 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2013 - 12:35

Ta průměrná rychlost je pro normálního člověka stěží dosažitelná po rovině, v horských úsecích (např. na Lysou) to je chůzí nerealizovatelné:(
  • 0

#59 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2013 - 12:41

A možná bych to posunul čas začátku, tj. místo dopoledne v 10:00 až vpodvečer dejme tomu v 16:00-17:00, s očekávaným zpožděním kvůli současnému plánu by pak vyšel konec asi někdy na sobotu odpoledne.
  • 0

#60 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2013 - 13:42

No nevim, co jsem se koukl na ty casy a navic mne trochu prirost na delku usek na 6km s casem 1 hodina. Myslim, ze tech 6km/h je docela vrazedne tempo. Kdyz k tomu jeste pripoctu predavani, logovani a pokecani, tak minimalne 10minut bude na predavce. Pak by na 6km zbylo 50 minut a to je 7,2km/h. Z vlastni zkusenosti se pohybuji rychlosti cca 4-5km/h a rychlost 7km/h jsem schopen vyvinout jen na cca hodinu a to musim vedet, ze ten vlak co stiham je posledni, ale druhy den moc nechodim, spis pajdam. Radsi bych to cele prepocital na rychlost 5km/h na rovne silnici, 4km/h ve snadnem terenu a na 3km/h v kopcich (dokopce). Na predavku bych dal tak 5-10 minut. Jinak se ustve docela pocetna skupina kaceru, nebo casovy plan totalne zkolabuje. Docela by nezaskodilo rano a vecer dat nejakou synchonyzacni pauzu cca 0,5 hodiny, jak tu uz nekdo psal. Pro mne by to pak asi znamenalo vzit kolo, neb se na trasu musim dostat a tez se z ni pak zas nejak dostat, takze by to pak vyslo na cca 12km a tim bych docela dost dobre mohl eliminovat tu rychlost 7,2km/h. No nedelal bych z toho zavod, ale radsi etapovy pohodovy pochod. Pridavam obrazek rychlostniho prubehu trasy co jsem sel tuto sobotu okolo Svitav. Ani jsem nespechal ani jsem se neloudal, obcas po asfaltu, obcas po lese obcas po louce. Za tim 7km byly baziny. Ty vystrely nahoru jsou chyby mereni.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama