Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#9321 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2018 - 8:54

To je stejně jako v Brně za špatné parkování.


  • 0

#9322 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2018 - 9:01

Když nemáš občanku, stačí jim říct jméno a třeba rodný číslo. Oni si tě najdou v evidenci a podle uložené fotky si tě identifikují. Pak už platí, co psal Modrák.

No to bych to rodné číslo musel pamatovat a když na mne ten policajt bafne z poza buku tak ani nebudu vědět jak se jmenuji :P . No v každém případě se za blbost platí, ale já měl v tu sobotu štěstí neb bylo tak nějak optimální počasí "že by psa nevyhnal" a tak ani žadného policajta jsem neviděl a dojel bez problému domu :) .

 

Kdysi jsem si prošel tou lustrací v Kladenských lesich a to jsem měl občanku sebou. Trvalo to asi půl hodiny a vedle mně stál celou dobu policajt s odjištěnou zbraní :o . Teprve na závěr jsem se dozvěděl, že z Vinařic utekl ozbrojený vězeň. No tehdá, těž v zimě, jsem se s v Kladenských lesích pohyboval asi jen já, ten vězeň a hafo policajtů, kteří mně postupně naháněli (ne toho vězně) a ja to nevěděl :blink: a docela úspěšně jsem jim unikal aniž bych to věděl :D .


  • 3

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#9323 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2018 - 10:23

Solime, mam podobny zazitek z Klanovickeho lesa. Hledali tam nejakeho vraha a zlodeje. Musel jsem vysvetlovat, proc obleceny jako turista mam v batohu kleste, nebozez, draty, ... (byl jsem na udrzbe kesky) a hrozne je zajimala moje zbran - kapesni nuz. Moc zabavne to fakt nebylo. Navic mi kvuli nim ujel vlak a musel jsem hodinu cekat na dalsi. venku, cekarna byla uz pochopitelne zavrena, protoze po 17. hodine nema asi kdo co cekat na nejake vlaky.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 03 prosinec 2018 - 10:24

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9324 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2018 - 10:35

No to bych to rodné číslo musel pamatovat a když na mne ten policajt bafne z poza buku tak ani nebudu vědět jak se jmenuji :P . No v každém případě se za blbost platí, ale já měl v tu sobotu štěstí neb bylo tak nějak optimální počasí "že by psa nevyhnal" a tak ani žadného policajta jsem neviděl a dojel bez problému domu :) .

 

Kdysi jsem si prošel tou lustrací v Kladenských lesich a to jsem měl občanku sebou. Trvalo to asi půl hodiny a vedle mně stál celou dobu policajt s odjištěnou zbraní :o . Teprve na závěr jsem se dozvěděl, že z Vinařic utekl ozbrojený vězeň. No tehdá, těž v zimě, jsem se s v Kladenských lesích pohyboval asi jen já, ten vězeň a hafo policajtů, kteří mně postupně naháněli (ne toho vězně) a ja to nevěděl :blink: a docela úspěšně jsem jim unikal aniž bych to věděl :D .

Tos mel docela kliku, ze te dostali zivyho :)


  • 1

#9325 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2018 - 10:45

Teď mě přepadla deprese z jedné kešky, kterou jsem nenašel: Zalogoval jsem toto:

 

Hint jsme našli, ale kešku ne. :-( Teda jestli jsme nehledali na špatném místě, ale pochybuju.

 

A kačer po mě toto: Dána náhradní krabička a jiný logbook. Místo bylo i podle fotohintu správné, ale prázdné.

 

Přitom v logbooku bylo bonusové číslo.

Owner kešku opravil a dal správný logbook za čtrnáct dnů. Mezi tím byla keš normálně aktivní a zalogovalo ji dalších sedm kačerů.

 

To je pro lidi opravdu tak velký problém zalogovat DNF a jít dál?


  • 1

#9326 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2018 - 11:17

No to bych to rodné číslo musel pamatovat a když na mne ten policajt bafne z poza buku tak ani nebudu vědět jak se jmenuji :P . No v každém případě se za blbost platí, ale já měl v tu sobotu štěstí neb bylo tak nějak optimální počasí "že by psa nevyhnal" a tak ani žadného policajta jsem neviděl a dojel bez problému domu :) .

Kdysi jsem si prošel tou lustrací v Kladenských lesich a to jsem měl občanku sebou. Trvalo to asi půl hodiny a vedle mně stál celou dobu policajt s odjištěnou zbraní :o . Teprve na závěr jsem se dozvěděl, že z Vinařic utekl ozbrojený vězeň. No tehdá, těž v zimě, jsem se s v Kladenských lesích pohyboval asi jen já, ten vězeň a hafo policajtů, kteří mně postupně naháněli (ne toho vězně) a ja to nevěděl :blink: a docela úspěšně jsem jim unikal aniž bych to věděl :D .

Dopraváci s notebookem v autě jsou elektronicky lépe vybaveni na ověření totožnosti, než naháněči uprchlých vězňů. Pokud jsi měl na sobě nějaké pruhy, buď rád, mohlo to být tvoje LTF;-)
  • 2

#9327 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2018 - 12:00

Solime, mam podobny zazitek z Klanovickeho lesa. Hledali tam nejakeho vraha a zlodeje. Musel jsem vysvetlovat, proc obleceny jako turista mam v batohu kleste, nebozez, draty, ... (byl jsem na udrzbe kesky) a hrozne je zajimala moje zbran - kapesni nuz. Moc zabavne to fakt nebylo. Navic mi kvuli nim ujel vlak a musel jsem hodinu cekat na dalsi. venku, cekarna byla uz pochopitelne zavrena, protoze po 17. hodine nema asi kdo co cekat na nejake vlaky.

Jo taky mne ujel vlak a ještě jsem zmokl a taky jsem musel čekat venku (po 17-té hodině), tak jsem tehda docela dost nasr.. na Kladenské měštáky a zařekl se, že mně už nikdy nedostanou.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#9328 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2018 - 16:20

Těšila jsem se na první adventní event v Táboře, vyjela s předstihem, abych stihla i něco mimo gc,ALE když je v poledne na nule a do toho začne silně pršet..... řekla jsem si, jaká klouzačka z toho může být po setmění, otočila auto a napsala omluvné WN. Je to rozumnější než někde bruslit nebo se nechat sestřelit někým v protisměru.
Všem přeji lepší začátek adventu.

 

Já mám připravenou keš (svoji první) a v neděli jsem se vydal ji dát na místo (je to na horách). Už cestou bylo zřejmé, že to pěkně klouže. Stromy navíc byly obalené námrazou, kterou vítr shazoval... jen jsem čekal, kdy nás trefí nějaký větší kousek. No ale už jsme byli na cestě, tak jsme dorazili na "parking" u zamýšelné keše. Když jsem přepral vítr, který se opíral do dveří auta, tak jsem zjistil, že stojíme na souvislé ledové krustě pokrývající silnici. Navíc byla i mlha, takže jsme rovnou jeli zase zpátky a považovali za úspěch, že nás nikdo netrefil a my nikoho. Snad to tenhle víkend bude lepší.


Tento příspěvek byl upraven od mandevil: 06 prosinec 2018 - 16:27

  • 0

#9329 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2018 - 22:47

Na obloze už je pár dní kometa - a je pořád skoro zataženo. Ještě zbývá pár dní, kdy se dá vidět, a pak zas na pár let utrum. Přikládám mapku, kde ji hledat (na čáře jsou čísla znamenající datum v prosinci). Hledejte ji vpravo do Oriona, později mezi jasnými hvězdami souhvězdí Býka a Plejádami. Zatím prý je vidět v triedru jako rozmazaný flek, ale má se ještě zjasnit. Pozorovat ji můžete po večeři (cca po 19.30).

Tak ještě jen to počasí...

Přiložené miniatury

  • Kometa-12-2018-m.jpg

  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#9330 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2018 - 10:03

Ještě zbývá pár dní, kdy se dá vidět, a pak zas na pár let utrum.

 

To u komet nikdy nemůžeš vědět, i když v průměru to tak vychází.


  • 0

#9331 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2018 - 6:28

Ahojky,

 

tohle je taky k počtení, nekterí si logují event uz telefonicky.

 

https://www.geocachi...e1-695f1d3c0a9b


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#9332 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2018 - 9:41

Ahojky,

 

tohle je taky k počtení, nekterí si logují event uz telefonicky.

 

https://www.geocachi...e1-695f1d3c0a9b

super :-) nemusím lézt na novoroční event na kopec a zaloguju ho telefonicky z domova :-) je otázka jestli tam vůbec někdo poleze.....


  • 0

#9333 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2019 - 15:14

No to bych nebyl zrovna rad, ne kazdy ma sebou mobilni internet a ne kazdy jede jen na event a hned domu k internetu. Navic jak by se resily vicedenni eventy?

Kolik vícedenních eventů je publikováno? Takových, co opravdu mají v listingu trvání dva a více dní? (Jak jsem psal, MEGA a GIGA do toho nepočítám - tam jsou stejně jiná pravidla pro publikaci a další výjimky.)


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#9334 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2019 - 8:04

Já to pochopil jinak. Jaky že když se spožděním loguješ event, tak aby se ti omylem nepovedl zalogovat s jiným datem, než kdy se konal.

Taky souhlasím s tím, že by event měl jít zalogovat pouze s datem konání (nejlépe s daty, kdy se konal, které by zadali autoři eventů).

Většinou píšu těm, co si zalogovali pozdější datum, aby si ho upravili. Bohužel to většinou nepomůže...

 

Sám mám event, jehož hlavní část se koná v sobotu, ale koná se od pátku do neděle. Sice se obávám, že GS v případě, že by něco takového zavedl, to zavedl tak, že se bude logovat jen ta sobota, ale raději, ať je to tak...

(Ono je to totiž stejně CITO, které probíhá jen v sobotu a to ostatní je doprovodný program :-). )


  • 0

#9335 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2019 - 8:26

Znám lidi, co eventy a keše logují jindy zcela úmyslně, aby měli nějakou pofidérní šňůru. Ale za chvíli dostaneme přes prsty, že se diskuze vyvinula někam jinam.


  • 1

#9336 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2019 - 10:32

Ano, HaLuMa mne pochopil. Tak jsem to myslel. Logovat třeba event o týden později v čase konání jiného eventu zároveň s tím druhým je takové, hm, poněkud zvláštní.

Jo ted to už chápu a je to rozumné vysvětlení, s tím souhlasím.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#9337 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2019 - 10:38

Kolik vícedenních eventů je publikováno? Takových, co opravdu mají v listingu trvání dva a více dní? (Jak jsem psal, MEGA a GIGA do toho nepočítám - tam jsou stejně jiná pravidla pro publikaci a další výjimky.)

Standartně na Medlově na Vysočině, tam je event od pátku do neděle a lidé tam přijíždějí různě a různě dlouho se zdržují.


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#9338 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2019 - 17:18

Pro některé úsměvná " skoro deprese" z odlovu hezky provedené ptačí budky. Jen měla drobnou vadu pro nás s výškou 164 cm - sáhnout dovnitř stříškou pro vlastní keš na dně je problém i na vysokých klínech a tak se u vyšších ownerů opět po čase přimlouvám, aby mysleli i na nás s výškou velitele pro boj ve vysoké trávě! ;-)
  • 0

#9339 24cenda

24cenda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2019 - 19:04

To je pro nás co měří dva metry tipické. Dáváme keše dle sebe
  • 1

#9340 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2019 - 19:13

Taky jsem teď lovila jednu s hintem " ve výšce očí ", no myslím, že bych se ownerce dívala tak do výstřihu, ne-li níže. Holt populace roste.
  • 1
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama