Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#9581 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2019 - 18:21

Je, ahoj. U Blekotu, jestli si dobre pamatuju. To mi nerikej zes vazil cestu do sidelniho mesta z takovy dalky jen kvuliva me. V Praze jsou k videni zajimavejsi veci. S mou navstevnosti eventu limitne se blizici nule neni zrovna jednoduchy me na eventu potkat.

 

Ano, pamatuješ si to dobře, Geonápoj 9 se to jmenovalo, před dvěma a půl lety! Samozřejmě to píšu s nadsázkou, byl jsem tehdy na dva dny v Praze a zrovna to vyšlo na dobu tohoto eventu. Ale pravdou je, že když jsem event objevil a přemýšlel, jestli se tam až z Hlubočep vydat, tak jsem si proletěl logy, zda-li nespatřím náhodou nějakého známého a tvé jméno na mě vyskočilo okamžitě, bo jsem tě měl v paměti jako člověka, se kterým bych rád prohodil pár slov. No a povedlo se.  :D

A pamětliv druhé půlky mého sdělení pár příspěvků výše jsem tě sebe zbavil ihned po eventu (což je zároveň odpověď na PanzerStepanův postřeh, bylo to tak napsáno schválně).

 

Jenže na tomhle není vůbec nic geodepresivního, takže končím s OT. B)


  • 1

Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching! * Kdo nebyl na Brázdě, kešuje zbytečně.


#9582 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2019 - 8:27

A pak má člověk mít chuť jet na event a poznávat se s jinými lidmi...


Proč ne? Lehce si přefiltruješ, kdo ti bude názorově blízký a koho příště radši jen mineš. ;-)

Jen je bohužel pravda, že některých "expertů" je problém se zbavit. I já měla poblíž skupinku, před kterou varovali i že sousedního kraje - jenže už jsem dávno věděla.....a držela si odstup. :-)
  • 0

#9583 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2019 - 10:02

Proč ne? Lehce si přefiltruješ, kdo ti bude názorově blízký a koho příště radši jen mineš. ;-)

Jen je bohužel pravda, že některých "expertů" je problém se zbavit. I já měla poblíž skupinku, před kterou varovali i že sousedního kraje - jenže už jsem dávno věděla.....a držela si odstup. :-)

 

Jsem už odleželejší ročník vína, a přesto si nemyslím, že bych byla na první setkání schopná lehce odfiltrovat lidi, co lžou. (Protože o lžích a nečistých způsobech her se tu psalo.) Některé ano, samozřejmě, u jiných mě to mockrát v životě překvapilo, zaskočilo. Nebo jejich "proměna" v jiném prostředí, v jiných okolnostech.

A otázka pak je, kolik ze svého neustále ubývajícího přídělu času chce člověk obětovat na další málokamvedoucí pokusy.

 

Ale to jen tak v rámci depresivity, nejen té geo. :-)


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 18 květen 2019 - 10:02

  • 0

#9584 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2019 - 18:49

Najít event zhruba o měsíc dříve, zajímavé.

https://coord.info/GLYPFNPV


Tento příspěvek byl upraven od honzak123456: 24 květen 2019 - 18:49

  • 0

#9585 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2019 - 18:56

Tady není co řešit. Owner eventu použije funkci Delete log.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#9586 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2019 - 8:47

Dnes ráno,cca v 8:30 mi pípla notifikace nové keše. Dle G-mailu zpráva přišla ale již včera ve 23:30. Jenže ještě ve 02:20 v noci jsem měl mobil v ruce, a žádný mejl jsem tam neměl. A to nejlepší nakonec. Šlo o keš, která dle listingu byla publikovaná včera v 17:31. To bych se z toho posr.....


  • 0

Jsem to stále já.


#9587 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2019 - 8:54

Dnes ráno,cca v 8:30 mi pípla notifikace nové keše. Dle G-mailu zpráva přišla ale již včera ve 23:30. Jenže ještě ve 02:20 v noci jsem měl mobil v ruce, a žádný mejl jsem tam neměl. A to nejlepší nakonec. Šlo o keš, která dle listingu byla publikovaná včera v 17:31. To bych se z toho posr.....

 

Čas v publikačním logu je špatně, Rico má posunutý čas. Tahle GC8BDQ6 byla publikována ve 23:21.


  • 0

#9588 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2019 - 9:04

Čas v publikačním logu je špatně, Rico má posunutý čas. Tahle GC8BDQ6 byla publikována ve 23:21.

 

Sice nevím jak může mít Rico posunutý čas, ale i kdyby to bylo 23:30, tak zpoždění 8,5 hod je i tak trochu dost ne? To má i G-mail posunutý čas? A jak je možný, že někomu to přijde hned, a někomu o  víc jak o osm hodin později. To fakt nechápu.

 

p.s. já měl na mysli GC8BCF1


Tento příspěvek byl upraven od PIVNÍ PUPEK: 04 srpen 2019 - 9:09

  • 0

Jsem to stále já.


#9589 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2019 - 13:13

Sice nevím jak může mít Rico posunutý čas, ale i kdyby to bylo 23:30, tak zpoždění 8,5 hod je i tak trochu dost ne? To má i G-mail posunutý čas? A jak je možný, že někomu to přijde hned, a někomu o  víc jak o osm hodin později. To fakt nechápu.

 

p.s. já měl na mysli GC8BCF1

Nam prisly notifikace (vsem) ve 23:31, stejnej cas koukam mam i v mailu. Tedy o 6 hodin jindy nez ma Rico v logu, ale to ma asi posunutej cas jak pise Pe_Bo, oboji je to presne o 6 hodin. Nekdy se stane ze to casti lidi prijde pozdejc, uz jsem jednou takhle dorazil 10 minut po notifikaci ke kesi a byla plna logu nekolik hodin starejch. Sesli jsme se tam dva, obema nam to proste piplo o par hodin pozde. Jinak zrovna tohle bys stejne nemel sanci stihnout. My nahodou jeli v aute v Kobylisich kdyz to piplo, takze dojezdovej cas pres Prosek a po estakade dolu jen par minut.


  • 0

#9590 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2019 - 8:44

Dnes ráno,cca v 8:30 mi pípla notifikace nové keše. Dle G-mailu zpráva přišla ale již včera ve 23:30. Jenže ještě ve 02:20 v noci jsem měl mobil v ruce, a žádný mejl jsem tam neměl. A to nejlepší nakonec. Šlo o keš, která dle listingu byla publikovaná včera v 17:31. To bych se z toho posr.....

 

Mně pípla večer notifikace na tradičku od oblače. Jak jsem viděl ownerovo jméno, tak jsem zavřel mail v telefonu a šel chrnět. No ráno jsem zjistil, že to není obvyklá oblačova T5/D5 mysterka, ale jednoduchá tradička na místě, kam bych trefil snad i poslepu. Kdybych vyrazil, tak jsem mohl mít svoje první FTF, zvlášť když se ukázalo, že první FTF lovec dorazil až ráno. Taková šance se hned tak nenaskytne, zvlášť pro nás, co FTF zas tak nežereme.


Tento příspěvek byl upraven od mandevil: 06 srpen 2019 - 6:45

  • 1

#9591 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2019 - 9:01

Tak to já jsem nelenil a na tvé keši jsem to FTF dal i v noci. :-)


  • 0

#9592 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2019 - 13:00

Nebude to spíše telefonem? Já pozoroval na androidu docela divné chování. Někdy mi prostě notifikace o novém mailu nepřijdou, až když se změní typ připojení. Nebo se mi stává i to, že se mi na wifinu mobil vůbec nepřipojí, i když je dostupná a tahá mi to data přes síť atp., nebo i když mám plně nabitý mobil, stejně se mi emaily stahují až po chycení wifiny, i když u gmailu mám nastavené, že má přistupovat i na mobilní síť...


  • 0

#9593 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2019 - 13:52

PS.: To mě spíše trochu zarmoutilo na dovolené to, že jsem nenašel třeba kešku, kterou přede mnou několik lidí našlo, i když byla disablovaná (zkoušel jsem lovit první ze suvenýrů, který byl na místě jen v té disablované keši). Je pravda, že to bylo většinou takových buď logů "díky za bod", nebo logů na půl strany, které o samotné keši vůbec nic neřeknou... Když jsem pak šel na jednu keš, kde bylo několik DNFek a mezitím několi FI logů včetně těchto kačerů, počítal jsem spíše s tím, že nenajdu. Jaké bylo mé překvapení, když jsem tuto keš našel. Ovšem v logbooku jsem nenašel některé logy, co byli zalogovaní... Hlavně ty s dloooouuuhatánským logem...


  • 0

#9594 Kuníkové

Kuníkové

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2019 - 18:35

Mě pípla večer notifikace na tradičku od oblače. Jak jsem viděl ownerovo jméno, tak jsem zavřel mail v telefonu a šel chrnět. No ráno jsem zjistil, že to není obvyklá oblačova T5/D5 mysterka, ale jednoduchá tradička na místě, kam bych trefil snad i poslepu. Kdybych vyrazil, tak jsem mohl mít svoje první FTF, zvlášť když se ukázalo, že první FTF lovec dorazil až ráno. Taková šance se hned tak nenaskytne, zvlášť pro nás, co FTF zas tak nežereme.

To se asi pošťákovi k vám do hor nechtělo ;-) Nám ta Panorámata pípla už 29. čvc 2019 ve 22:05 :-)

Edit: Aha, večer - ne včera večer... Tak nic :-)

Tento příspěvek byl upraven od Kuníkové: 05 srpen 2019 - 18:38

  • 0

#9595 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2019 - 8:36

PS.: To mě spíše trochu zarmoutilo na dovolené to, že jsem nenašel třeba kešku, kterou přede mnou několik lidí našlo, i když byla disablovaná (zkoušel jsem lovit první ze suvenýrů, který byl na místě jen v té disablované keši). Je pravda, že to bylo většinou takových buď logů "díky za bod", nebo logů na půl strany, které o samotné keši vůbec nic neřeknou... Když jsem pak šel na jednu keš, kde bylo několik DNFek a mezitím několi FI logů včetně těchto kačerů, počítal jsem spíše s tím, že nenajdu. Jaké bylo mé překvapení, když jsem tuto keš našel. Ovšem v logbooku jsem nenašel některé logy, co byli zalogovaní... Hlavně ty s dloooouuuhatánským logem...

 

Spíš by sis měl dát bacha, jestli se zapisuješ do toho SPRÁVNÉHO logbooku, bo někteří owneři jsou na to hákliví, když jich přímo v keši bude několik! Pak ti smažou log, že jsi logoval špatně. A jak máš poznat, že který logbook je ten správný jsem se od ownera nedozvěděl, protože nejspíš taky nebyl označen tak, jak se podle pravidel má a taky v listingu ani jinde na to upozorněno NENÍ!


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#9596 velkyBobik

velkyBobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2019 - 9:07

Tak se zapisuj do všech, co jsou nepopsané :-)
  • 0

#9597 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2019 - 9:36

Pochybuji, že by toto byl náhradní logbook: https://s3.amazonaws...07c0140636d.jpg

Je na něm zalogováno min. 3/4 kačerů...


  • 0

#9598 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2019 - 11:26

Jaké bylo mé překvapení, když jsem tuto keš našel. Ovšem v logbooku jsem nenašel některé logy, co byli zalogovaní... Hlavně ty s dloooouuuhatánským logem...

 

Podobných "nepřímoúměrových nesouladů" jsem si všimla v několika (možná i desítkách) keších. Když jsem loni začínala s geocachingem, tak jsem na to asi třikrát upozornila příslušného ownera i s fotkama logbooku a s dost blbým pocitem, že jsem hnusnej proletariátní bonzák, ale že na druhou stranu, proč krejt faleš, vychcanost a lenost...

 

Ani jednou mi owner neodpověděl, v logách na netu se nic nezměnilo.

 

Mezitím jsem zjistila, jak často se loguje "místo jsme našli, ale krabička tady nebyla, dík za keš" nebo "došli jsme až pod strom, ale už jsme nezvládli vylézt nahoru, tak jenom takto, dík za keš..."

A ownerům to v 99 % případů taky neva.

 

Tak už na to kašlu.

Nejlíp si ničeho v logbooku moc nevšímat, moc to nestudovat, aby si člověk nekazil den a vzpomínky.

 

Ale jestli se mi zadaří dotáhnout do konce některé své myšlenky a založit vlastní keš(e), tak si v duchu slibuju, že mazat budu.


  • 1

#9599 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2019 - 11:56


Mezitím jsem zjistila, jak často se loguje "místo jsme našli, ale krabička tady nebyla, dík za keš" nebo "došli jsme až pod strom, ale už jsme nezvládli vylézt nahoru, tak jenom takto, dík za keš..."

A ownerům to v 99 % případů taky neva.

 

Tak už na to kašlu.

Nejlíp si ničeho v logbooku moc nevšímat, moc to nestudovat, aby si člověk nekazil den a vzpomínky.

 

Ale jestli se mi zadaří dotáhnout do konce některé své myšlenky a založit vlastní keš(e), tak si v duchu slibuju, že mazat budu.

 

Nejlepší jsou FI logy s textem "Nenalezeno". Někteří lidé to mají nějak jinak.


  • 2

#9600 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2019 - 13:37

mandevil - ja uz som mal aj DNF s tym, ze nasli :-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama