Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#9681 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2019 - 16:33

Jen si prostě myslím, že listing keše není diskusní fórum.

Hele, jak kdy :D https://coord.info/GC6HP1X

 

 

Tak jo. Mně chodí takové logy na mých keších a je docela opruz v nich hledat, jestli tam náááááhodou není zmínka o tom, jestli keš nepotřebuje údržbu nebo tak něco. Obvykle je to tak pátý odstavec, předposlední věta, pokud to tam vůbec je.

Když mi takových logů chodí stovky, až tisíce, nelíbí se mi to. Navíc čtení takového odpadu na mobilu, když něco hledám, je otravné.

Je toto vyjádření dostatečně vhodné?

Mě chodí taky, řekl bych, že ještě víc, než tobě. Ale já si teda vůči tomuhle dost rychle vypěstoval imunitu, prostě jsem schopnej ten log rychle proletět a rychle vědět. Za další už mám na spoustu lidí čuch a docela přesně tuším, jakou strukturu logu mají, to si myslím, že ovládáš taky. Takže jsem s tím celkem v pohodě i při frekvenci cca 500 geomailů týdně (bez WL), přičemž čtu všechny.

 

Když to shrnu, mě je to teda nějak fuk. Kdybych řešil v GC jen tohle, bylo by to krásný. To mě mnohem více iritují jiné věci. (Ale asi rozumím, co na tom koho štve.) 


  • 2

#9682 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2019 - 22:40

Dalsi takovej ignorant: https://www.geocachi...9f-be3d079ed4f1

 

Voni to kopirujou jeden od druhyho. Fakt nechapu k cemu jim bude diamant za authora, kdyz kazdej na prvni pohled vidi jak se k nemu dostali a ze zadni autori nejsou. To mi fakt hlava nebere.


  • 7

#9683 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2019 - 23:14

Heh, ale je pěkné, že se kačeři takhle sami nálepkují a bez vyzvání odhalují svůj charakter a myšlenkové pochody. Zvláště ti s vysvětlujícím odstavcem, to je úplná pecka! Člověka by to i pobavilo, kdyby to nezaplevelovalo logy nesmyslným a zbytečným balastem, jen kvůli laciné přetvářce... aneb jak říká klasik" Děláte machry a hajzl máte na chodbě!" :D

 

A jen tak mimochodem, já měl autora s rezervou splněného ještě dříve, než jsem vůbec tušil, že něco takového existuje. A nikdo mě nemůže podezřívat z toho, že logy tapetuju nesmyslama. Teda aspoň doufám :ph34r:.


  • 2

Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching! * Kdo nebyl na Brázdě, kešuje zbytečně.


#9684 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2019 - 7:31

Zajímavé, že podobné logy jsem poslední doboou viděl docela často. Jen si nemůžu zrovna uvědomit kde. Na mých keších naštěstí skoro žádné nejsou, tam jsou jen občas takové ty dlouhatánské logy, že třeba jedou na týdenní dovolenou a líčí co bylo první až sedmý den, jen ke kešce neřeknou vůbec nic... De facto je to to samé, jen se k tomu nepřiznají...

 

Ale myslím, že jsem na ně narazil hlavně na dovolené v západních Čechách.


  • 0

#9685 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2019 - 8:49

Dalsi takovej ignorant: https://www.geocachi...9f-be3d079ed4f1

 

Voni to kopirujou jeden od druhyho. Fakt nechapu k cemu jim bude diamant za authora, kdyz kazdej na prvni pohled vidi jak se k nemu dostali a ze zadni autori nejsou. To mi fakt hlava nebere.

 

Ty jsi to viděl teď poprvé? Těchhle logů je všude plno už nějakou dobu. Bohužel.


  • 0

#9686 Kas.

Kas.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2019 - 8:56

Nevím jestli to tady už nepadlo, ale viděl jsem pár logů, kde se děkuje snad všemi jazyky na světě, asi na dvacet řádků...


  • 0

#9687 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2019 - 9:43

Viz. můj příspěvek včera v 5:33
  • 0

#9688 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2019 - 13:15

Ty jsi to viděl teď poprvé? Těchhle logů je všude plno už nějakou dobu. Bohužel.

Ne. Existuje to odnepameti. Akorat driv to byla naprosta vyjimka a delalo to par lidi, dnes je to bezne. A predevcirem uz me to vytocilo, zejmena i kvuli ty dementni omluve.


  • 2

#9689 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2019 - 20:30

Ten diamant ziskaj a pak uz se na to mohou vykvaknout, nebo jakmile snizej prumerny pocet slov, tak o nej zase prijdou?
  • 0

#9690 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2019 - 20:40

myslim, ze prijdou


  • 0

#9691 RADMI1411

RADMI1411

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2019 - 21:35

Já se zeptám asi úplně trapně, ale opravdu vůbec netuším, kde je jaký ten diamant za počet slov vidět? Nehodlám ho nahánět dlouhýma logama, já si loguju po svém a opravdu mně diamanty a v podstatě ani suvenýry (kromě suvenýrů zemí, za ty jsem ráda, ale moc jich stejně nemám) nějak neberou -- jen by mě prostě zajímalo, kde se ten diamant vyskytuje? A mohla bych ho vidět? :) jsem asi kačer na baterky, lovíme si své kešky po pár kouscích jak je čas, takže spousta věcí mi asi uniká... Díky za objasnění.


  • 0

#9692 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2019 - 22:28

Odznaky, neboli BadgeGen, jsou nejčastěji vidět ve statistikách, co mají lidi ve svém profilu na geocaching.com. A jestli ho chceš vidět, tak se podívej buď na můj profil a nebo profil toho výtečníka, co zmiňuje Modrák o pár příspěvků výše. ;)


  • 0

Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching! * Kdo nebyl na Brázdě, kešuje zbytečně.


#9693 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2019 - 23:07

je to provokatér nebo debil?

https://www.geocachi...px?ul=frajer333


  • 0

#9694 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2019 - 4:56

Tak to je síla, buď vůbec netuší vo co gou nebo si dělá pr**l  :wacko: .


  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#9695 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2019 - 6:02

Treba jen testuje bdelost owneru. Ne nadarmo je v listingu napsano, ze logy lidi co nesplnujou owner bez vysvetleni maze
  • 0

#9696 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2019 - 6:45

je to provokatér nebo debil?

https://www.geocachi...px?ul=frajer333

A i B je správně...


  • 1

#9697 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2019 - 6:47

Keše odlovené v jeden den, u toho samého autora, podle logů "náhodou". Je jasné, že je to nějaká provokace...


  • 1

#9698 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2019 - 7:57

Na to se mimořádně dobře hodí ono okřídlené "ať si to každý hraje jak chce..." :blink:


  • 0

#9699 velkyBobik

velkyBobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2019 - 8:29

No vidis. A to ja zase jo. Ve snu by me nenapadlo takovymu joudovi psat osobni mail. Vzhledem k tomu ze velice dobre vi co dela, tak by to tezko nekam vedlo. Kdyz tam postnu tohle, tak to vidi x dalsich lidi. S nim to nehne protoze to stejne ani nevidi a i kdyby videl, tezko by si z toho neco delal, pac preci chce ten diamant. Ale jde o ty ostatni co to ctou. Tam je sance ze misto toho aby se tim inspirovali a take zacli spamovat na diamant, mozna si to rozmyslej aby nemeli taky nejakou ostudu.

 

To mas jak kdyz nekdo v autobuse nepusti starou babu sednout. Proc bych to mel resit nejak diskretne, kdyz verejne napomenuti o kterem vi cely autobus je mnohem ucinnejsi?

 

Ještě bych se s dovolením vrátil k těm WN v listingu keše, kterými se reaguje na předchozí logy. Já souhlasím s názorem, že se má reagovat veřejně, a že log na keši je bohužel asi jediné vhodné místo, kde se to dá udělat. Nicméně už se mi 2x stalo, že mě někdo křivě obvinil z podvodu, a všiml jsem si toho jenom proto, že jsem si keš neodstranil z watchlistu a přišlo mi upozornění mailem.

 

Jednou jsem našel keš s několika DNF v řadě, kde mě neúspěšný hledač obvinil z toho, že jsem zalogoval se špatným datem (přitom v logu jsem měl výjimečně přiloženou i fotku fyzického logbooku). No a včera mě zas jeden nepřímo nařknul z toho, že jsem vysomroval souřadnice k archivní multikeši, která má patrně zničenou stage 1. Což nevím jestli je pravda, tam jsem ani nešel, protože vzorec jde jednoduše brutnout, někdo to patrně dá i z hlavy. Konkrétně jde o tuto keš: https://coord.info/GC1JY9Y

 

Takže to přirovnání s autobusem je pak trochu jako když nepustím starou bábu sednout, pak vystoupím, a až potom se začne na celej autobus hlasitě křičet, co jsem to za dobytka. A přitom dotyčný vůbec neví, zda třeba akorát nemám nějaký zdravotní problém, který na první pohled není vidět, ale kvůli kterému můžu mít na sezení mnohem pádnější důvod, než ta stará bába :)

 

Je to samozřejmě něco jiného, než ten případ s uměle natahovanými logy kvůli odznáčku, ale když o mě někdo píše nesmysly, rád bych o tom věděl a měl možnost reagovat. 


Tento příspěvek byl upraven od velkyBobik: 22 srpen 2019 - 8:30

  • 4

#9700 burek37

burek37

    burek37

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2019 - 18:18

Ještě bych se s dovolením vrátil k těm WN v listingu keše, kterými se reaguje na předchozí logy. Já souhlasím s názorem, že se má reagovat veřejně, a že log na keši je bohužel asi jediné vhodné místo, kde se to dá udělat. Nicméně už se mi 2x stalo, že mě někdo křivě obvinil z podvodu, a všiml jsem si toho jenom proto, že jsem si keš neodstranil z watchlistu a přišlo mi upozornění mailem.

 

Jednou jsem našel keš s několika DNF v řadě, kde mě neúspěšný hledač obvinil z toho, že jsem zalogoval se špatným datem (přitom v logu jsem měl výjimečně přiloženou i fotku fyzického logbooku). No a včera mě zas jeden nepřímo nařknul z toho, že jsem vysomroval souřadnice k archivní multikeši, která má patrně zničenou stage 1. Což nevím jestli je pravda, tam jsem ani nešel, protože vzorec jde jednoduše brutnout, někdo to patrně dá i z hlavy. Konkrétně jde o tuto keš: https://coord.info/GC1JY9Y

No, když už to dáváš veřejně... Musím k tomu taky něco napsat. Protože se jednalo především o nedorozumění (viz moje odpověď u keše), navíc jsem se potom i omluvil, myslel jsem, že teda OK, vyřešíme si to pár zprávami, či na fórech - a ono to tady fakt je...). Jenže, pak mi došel log k mé keši (možná až jsem napsal odpoveď, teď nevím). Zdá se vám v pořádku, že někdo zaloguje keš s, řekl bych, mstným logem? Já bych řekl, že teda není. Nechápu to, vždyť si to můžeme vyřešit tady, ve zprávě, nebo teda u samotného problému - keše Ronov. -> viz: https://www.geocachi...4e-5f4b8346d57e ... Tohle mne zarazilo, nečekal jsem to až tak.


  • 0




4 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 4 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama