Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#10221 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 22:29

Kačer vlastně nemusí vůbec nic. Stačí tvrdit, že jsem se na místě zalogoval na nějaký papírek a že ho owner nemůže najít, není můj problém.

A víš, že už i tenhle případ jsem na své keši řešil?


  • 0

#10222 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2019 - 19:24

Kačer vlastně nemusí vůbec nic. 

Jo, je to zvláštní, ale je to tak. Owner musí to, owner nesmí tohle... Kačer hledač má jen práva, nic nemusí. Jednu věc tedy musí: býti fyzicky zapsán v logbooku. A někdy je i toto oříšek, že?


  • 0

#10223 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2019 - 15:23

Ještě jednou téma orlické přehrady..

https://youtu.be/s123A3_82h8


  • 1

#10224 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2019 - 18:15

Tak ten vytah uz musej postavit :)
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#10225 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2019 - 19:24

Někde jsem četla, že by na jaře měli jít s vodou nahoru, ale po sezoně ještě jednou zopakovat upuštění na dokončení prací. Nevíte, jestli je to pravda? Nemohu to znovu najít.
  • 0

#10226 smsmsm

smsmsm

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2019 - 19:40

Odejít s DNF? U někoho velký problém

Tento příspěvek byl upraven od smsmsm: 25 listopad 2019 - 20:08

  • 0

#10227 smsmsm

smsmsm

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2019 - 20:01

Někde jsem četla, že by na jaře měli jít s vodou nahoru, ale po sezoně ještě jednou zopakovat upuštění na dokončení prací. Nevíte, jestli je to pravda? Nemohu to znovu najít.


Na zimu upuštěno a přes sezónu normální stav a další opravy včetně snížení stavu vody příští zimu.
  • 0

#10228 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2019 - 14:59

Takže totéž, co jsem četla, díky.

 

Momentálně jsem skoro na depku z oblíbeného Locusu - na dvou zařízeních ( tablet dva roky, mobil druhý měsíc ) se mi chová naprosto jinak. Předpokládám, že buď jde o různé verze nebo je chyba mezi klávesnicí a židlí.  :(

Už jen ukončení programu: v tabletu je volba ukončit jako poslední pod nastavením, zatímco  v mobilu mi chybí.

Což to by byl detail, ale dneska jsem si vytvořila PQ Pasova, jen tradičky, virtuálky a eventy. Soubor jsem si stáhla do obou zařízení a po zobrazení byla hodně překvapená, zatímco v tabletu opravdu mám jen uvedené druhy, v mobilu mám všechny druhy keší, i ty, co nejsou v PQ - mobil mám chvíli, vím, že tohle jsou první německé keše, které jsem do něj poslala. Data mám v mobilu vypnutá, ale jsem na wifině - předpokládala bych, že budu mít v obou zařízeních totéž, v nastavení mám u obou získávání dat jen přes wifi. Že by se mi v mobilu zobrazovala online mapa, zatímco v tabletu ne?

Třetí překvapení souvisí se zobrazením nalezených keší ze stejné dtb tvořené v Locusu -  v tabletu mám nalezené keše správně zobrazené se žlutým smajlíkem, ale v mobilu mi dříve nalezené v mapě chybí zcela ( ať už by měly jakokouliv ikonku, původní nebo po nálezu smajlíka, prostě nejsou nebo se spíš nezobrazí )  nebo se mi zobrazuje dál např. zelená ikonka tradičky, ale log o nálezu u keše je - to je u keší, které jsem našla po pořízení mobilu.  V druhém případě se mi ikonka v mobilu na mapě prostě nepřebarví na smajlíka, přestože zrovna včera jsem si dtb v našem kraji stahovala, je pro obě zařízení stejná, čili předpokládám chybu někde u sebe.  V tabletu tytéž keše žlutého smajlíka mají, takže dtb  bych považovala za OK. Že by se mobil choval jako kdysi Garmin a zobrazoval keš ve stavu prvního nahrání? Ale proč, když log o nálezu u keše je? No, pro mě mysterka, možná někdo jiný bude hned vědět. Díky předem za nakopnutí.

Ještě jsem teď v mobilu vypozorovala jednu věc , když dám body skrýt a znovu načíst, nic z nalezených keší se mi nezobrazí - čili bude někde něco v nastavení Locusu? V tabletu mám ze stejné dtb na mapě i nalezené - občas se to hodí, když přijede návštěva bez přípravy.


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 26 listopad 2019 - 15:20

  • 0

#10229 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2019 - 15:22

To asi bude to nastavení v Locusu. Některe z těch veci tam myslím jsou. Jen to chce pořádně vše projít a vyzkoušet. Zkus třeba importovat nastavení z tabletu do mobilu, nebo naopak, trošku už jsem se v tom pak ztrácel :-)

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 26 listopad 2019 - 15:24

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#10230 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2019 - 15:28

Pro jistotu spíš zkusím prostě dát obě zařízení vedle sebe a prolézt na obou položku po položce - chtěla bych zjistit, v čem mám kde nastavení rozdílné . Ráda bych věděla pro příště.  Jen mě napadlo, že možná někdo jiný bude hned vědět. 


  • 0

#10231 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2019 - 19:20

Locus vypínám dvojitým ťukem na tlačítko zpět.
Zobrazení keší je v nastaveni pluginu. V jednom případě budeš mít nastavenou živou mapu v Geocaching4Locus. Pak to stáhne a zobrazí kešky v okolí. Ve druhém případě bude živá mapa v pluginu pro Geoget. V nastavení pluginů je i filtr na načítání nalezených keší. A ještě v Locusu, v nastavení Geocachingu je volba, co dělat po nálezu. Tan budeš mít nastaveno skrýt keš. Každopádně si zkontroluj, jestli máš aktuální Locus i pluginy.
  • 0

#10232 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2019 - 19:49

Díky moc za užitečné rady, projdu doporučené.
Dvojklik asi dělám často podvědomě, jen občas mi zůstával L. na pozadí. V mobilu bych měla mít novější verzi než v tabletu, stahovala jsem koncem září. Nastavení zkontrolují, ještě jednou díky.

PS: Už i v mobilu mám zobrazeno, co jsem chtěla! :-) Kdybych tě potkávala na eventech, napíšu, že máš u mě pivo. Ušetřil jsi mi dost času, než bych všechno prošla..... Ještě jednou díky.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 26 listopad 2019 - 20:16

  • 0

#10233 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2019 - 10:14

Tady byl jeden PWT:

pokacena-mesicni-krajina-mezi-obcemi-hermanov-a-skrinarov-v

tak se podivejte jak to dopadlo, ale PWT za to nemůže ten byl též oběť.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#10234 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2019 - 13:03

Kam jsem se letos podívala na jihu a západě Čech, tam jsou místo dříve krásných lesů hromady nuceně vykáceného dřeva. :-( Smutný pohled,naše generace už těžko uvidí nápravu. Dost často jsem letos přes notifikace četla mail o rušení keší v oblastech těžby. :-( Za chvíli už snad ani nebude kam jít na houby. Borůvky zatím přežívají, ale vzhledem k suchu jsem viděla místa, kde mají problém i borovice...
  • 0

#10235 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2019 - 13:58

Kam jsem se letos podívala na jihu a západě Čech, tam jsou místo dříve krásných lesů hromady nuceně vykáceného dřeva. :-( Smutný pohled,naše generace už těžko uvidí nápravu. Dost často jsem letos přes notifikace četla mail o rušení keší v oblastech těžby. :-( Za chvíli už snad ani nebude kam jít na houby. Borůvky zatím přežívají, ale vzhledem k suchu jsem viděla místa, kde mají problém i borovice...

 

My jsme letos zdaleka nejvíc hub nasbírali v oblasti, kde je keš GC7ZPNE. Nádherný bukový les, kůrovec nemá šanci :-)


  • 0

#10236 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2019 - 14:09

My jsme letos zdaleka nejvíc hub nasbírali v oblasti, kde je keš GC7ZPNE. Nádherný bukový les, kůrovec nemá šanci :-)

S tema houbama je to takovy divny. Houba nema listing, souradnice nejsou znamy, dokonce ani nejdou vylustit. Musi se to vsechno hledat BFkem. Navic jde odlovit jen FTF. Zas ale tim padem nejsou problemy s finalkarema. Honibodi to ale jsou taky, tuhle jsem nejaky potkal v lese a meli toho ze museli vybrat nejakej powertrail.


  • 20

#10237 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2019 - 14:13

A dost často jsou s nějakým masitým kinderbordelem :D .


  • 0

#10238 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2019 - 14:33

Letos jsem našel spíš houby s octem. Něco bylo, ale málo a nárazově, jednou košíček, pak 14 dní nic. A do konce léta skoro jen hřiby kováři, co snesou sucho, občas nějaký kozák.

Přitom na Vysočině u známých během dvou hodin dva koše modráků.

Ovšem už jsem v jednom logu četl, jak se dva Holanďané divili, že lidi nosí z lesa košíky hub, že je to pro ně nezvyklý pohled.


  • 0

#10239 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2019 - 16:04

S tema houbama je to takovy divny. Houba nema listing, souradnice nejsou znamy, dokonce ani nejdou vylustit. Musi se to vsechno hledat BFkem. Navic jde odlovit jen FTF. Zas ale tim padem nejsou problemy s finalkarema. Honibodi to ale jsou taky, tuhle jsem nejaky potkal v lese a meli toho ze museli vybrat nejakej powertrail.

 

A taky tu nejsou DNF, protože vždycky houby najdeš.


  • 5

#10240 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2019 - 20:06

Kam jsem se letos podívala na jihu a západě Čech, tam jsou místo dříve krásných lesů hromady nuceně vykáceného dřeva. :-( Smutný pohled,naše generace už těžko uvidí nápravu. Dost často jsem letos přes notifikace četla mail o rušení keší v oblastech těžby. :-( Za chvíli už snad ani nebude kam jít na houby. Borůvky zatím přežívají, ale vzhledem k suchu jsem viděla místa, kde mají problém i borovice...


Jo, už dvě keše jsem archivoval, protože les prostě zmizel. A obávám se, že bude následovat třetí. Pravděpodobně neexistuje nic, co bych nesnášel víc, než lesáky.
  • -1




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama