Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#10321 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2019 - 13:43

Tady jde o test, jestli když k autu přijdeš, bude už natolik vysušené, že klimu pouštět nemusíš.  ;)

Osobně bych rýži věřila víc než silikogelu. 


  • 0

#10322 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2019 - 14:05

Miki6, díky moc. Samozřejmě v nabidce nemám, po zobrazeni pomocí kodu problikne, že je zapnuté, čili je to pravděpodobná příčina. Ovšem jak vypnout je další oříšek - asi budu hodně dusit Xiaomi v CB, dva pánové nic nevěděli, což mi přijde smutné. Budou se chlapci muset začít snažit.

A čteš tu zprávu co problikne pořádně?
Mě ten kod  *#*#86583#*#* každým zapsáním  přehazuje z vypnuto na zapnuto a zpět. (Redmi Note 4, MIUI 11.0.2)


  • 0

#10323 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2019 - 14:42

Miki6, díky moc. Samozřejmě v nabidce nemám, po zobrazeni pomocí kodu problikne, že je zapnuté, čili je to pravděpodobná příčina. Ovšem jak vypnout je další oříšek - asi budu hodně dusit Xiaomi v CB, dva pánové nic nevěděli, což mi přijde smutné. Budou se chlapci muset začít snažit.

Zkus se ještě podívat v nastavení telefonu, v položce O telefonu. Je tam řádka Vnitřní úložiště. Klikej na ní 5x než se objeví Informace o telefonu. Já v tom menu co pak naskočí v Informacích 1 mám i přepínač Poskytnutí VoLTE. :-)


  • 0

#10324 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2019 - 15:24

Máš verzi MIUI 11.0.3.0  ? Já už nemám řádku vnitřní úložiště, mám jen úložiště, kde je po rozkliknutí přehled Dostupné a pod tím ještě rozdělení na nesystémové, systémové, kartu, čistič a nastavení úložiště. Fakt jsem z toho už na depku - poslala jsem mail na Xiaomi v ČB s přáním, aby projednali se svým vedením, do kdy jsou schopni vyplodit funkční verzi a dali zpětnou vazbu, že jejich doporučení na tovární verzi považuji za alibismus ke zpackané aktualizaci plus že zároveň upozorním svého operátora, který se podle zmínky na jedné pobočce chystal jejich telefony také zařadit do prodeje. Pár hodin se nic neděje, uvidíme, jestli mail jen smazali nebo se něco rozhýbe. Pokud by negativní reklamou přišli o prodeje......snad si to uvědomí.


  • 0

#10325 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2019 - 15:25

..... pro zvedavkunocni.
Vyťukaš v Šaumi na číselníku telefonu ten kód *#*#86583#*#* a problikne anglická hláška. Vycouvej z app Telefon a vlez ve svém Redmi do Nastavení > SIM karty a mobilní sítě > Nahoře je NASTAVENÍ SIM KARTY. Jedeš-li duálně tak rozklikni obě simkarty SIM 1 a SIM 2. U každé pak v jejim nastavení najdeš novou, tím kódem zviditelněnou položku "Použít VoLTE" (Použít VoLTE pro zlepšení kvality hovorů). Tuto funkci u obou simkaret v jejich nastavení deaktivuj (zesvětlalý přepínač) viz screenshot
https://i.postimg.cc...droid-phone.jpg
  • 1
bobasso

#10326 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2019 - 15:52

Díky, tady už se mi podařilo VoLTE vypnout. Po resetu mobilu zpráva  opět neodešla, takže teď jsem na chvíli mobil vypnula a uvidím. Jestli nepomůže ani to, tak už nevím - znamenalo by to, že je chyba ještě někde jinde.


  • 0

#10327 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2019 - 16:35

Já tam to nastavení VoLTE mám i bez toho šíleného kódu. Ale updaty MIUI mám zakázané. Nevrtám se v něčem, co funguje.
  • 0

#10328 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2019 - 16:50

No ale když zakážeš, tak naopak můžeš přijít o podstatnou aktualizaci - všechno má dvě strany. Nevím, co v aktualizaci je, čili by mohla nastat i opačná situace, že bez ní něco dál už nebude fungovat. Beru to jako třeba u Windows......


  • 0

#10329 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2019 - 17:02

Jednou za půl roku si tam dám ručně novou stabilní verzi. Ale vždy až když je několik týdnů v oběhu a otestovaná na živých tvorech.
  • 1

#10330 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2019 - 17:04

Zkus si tam dát nějakou jinou aplikaci na posíláni SMS. Pokud je chyba v aplikaci nebo v jejím nastavení, mohlo by to pomoci.
  • 0

#10331 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2019 - 17:21

Dobrý nápad, máš nějaké doporučení kterou konkrétně? Vidím jich mraky a neznám, nemám zkušenost, vždycky mi chodila předinstalovaná.

 

Nalano, ty máš už u mě fakt minimálně pivo, sms přes nějakou náhodně vybranou apku prošla! 

Jen graficky je dost šílená, jak pro puberťáky a má reklamy, ale chodí.  :) Vyberu možná i něco dalšího, ale na vyřešení problému stačí, děkuji moc.


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 06 prosinec 2019 - 17:34

  • 0

#10332 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2019 - 19:58

..... pro zvedavkunocni.
jen otazka. Co myslis tim resetem? Pokud jsi nejdriv pomoci toho kodu vypla VoLTe a pak jsi na telefonu udelala tovarni reset (celkovy reset), tak se mobil dostal do stavu jakoby se novy vyndal z rozbalene krabicky a prvne se zapnul. A po resetu ta volba s vynutim VoLTE je zase fuč. U Global verzí Xiaomi founu je funkce VoLTE trvale zapnuta. A jen diky te ficure s tim kodem lze vypnout. Jedine co po tovarnim resetu na mobilu zustane je posledni verze androidu, tedy 9ka Pie a nadstavba MIUI 11. Jinak hodně lidí používá jako alternativu na posilani SMS app "Textra" stazitelnou z Google Play. A na Šaumi founech funguje.
  • 0
bobasso

#10333 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2019 - 20:09

Dobrý nápad, máš nějaké doporučení kterou konkrétně? Vidím jich mraky a neznám, nemám zkušenost, vždycky mi chodila předinstalovaná.

 

Nalano, ty máš už u mě fakt minimálně pivo, sms přes nějakou náhodně vybranou apku prošla! 

Jen graficky je dost šílená, jak pro puberťáky a má reklamy, ale chodí.  :) Vyberu možná i něco dalšího, ale na vyřešení problému stačí, děkuji moc.

Jestli pomohla jiná aplikace, tak by mohlo pomoci i jen odinstalování aktualizací standardní aplikace na SMSky. U mne (XIAOMI MI A1) se jmenuje Zprávy. Menu Nastavení / Aplikace a Oznámení / Zprávy / ... v trojtečkovém menu "Odinstalovat aktualizace".


  • 0

#10334 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2019 - 20:43

Na SMS používám ChompSMS, to jsem si vybral v dobách drahých SMS. Též jsem chtěl aplikaci, co umí likvidovat diakritiku.
Zvědavko, pivo si budu pamatovat ;-)
  • 0

#10335 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2019 - 21:02

A nežere volte, nebo vowifi víc baterku? Nebo je to naopak?
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#10336 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2019 - 22:16

Pro bobasso: neudělala jsem reset do továrního nastavení.
Věřte nebo nevěřte, ale zkusila jsem zpátky použít původní apku na sms a najednou zprávy v pohodě chodí i z ní! Hlavně jsem ráda, že jsem neposlechla borce z Xiaomi a nemusela komplet obnovovat vše.
Pro příště budu vědět, že si jejich aktualizace už jen tak do mobilu nepustím a kdyby náhodou, tak co mám zkoušet při problémech jako první. Rozhodně ne jejich rady, radši místní fórum - to mě z depky spolehlivě dostalo. Díky všem zúčastněným za nápady - nikdy jsem se žádným chytrým telefonem takové problémy neměla, ale člověk se stále učí. ;-) Přeji příjemný druhý adventní víkend.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 06 prosinec 2019 - 22:18

  • 0

#10337 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2019 - 23:59

Pro mě je to informace, že mi Xiaomi nesmí do baráku...


  • 1

#10338 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2019 - 9:28

Zrovna ty by sis s ním asi lehce poradil.;-)

Jinak mi vyhovuje a podle toho, jak jsem se bavila s různými prodejci, tak na ně nemají reklamace. Zřejmě HW umí líp než SW, ten asi pouští jako někteří owneři keše. ;-)
  • 0

#10339 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 586 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2019 - 10:34

Joneova spolupracovnice chystá sérii článků o GC pro časopis Moje země. V tomhle vlákně na FB je k tomu poměrně vydatná debata...


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#10340 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2019 - 12:38

Jsem si říkal, že vítr vane z Brna, když jsem četl jak tam zmiňují její nálezy vs. dobu hledání :-D
Čtěte rychle, některé části debaty mizí.

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 07 prosinec 2019 - 12:41

  • 1
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama