Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#10361 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 17:23

A po přečtení třeba i jen části toho vlákna a pár "osvětových" článků v novinách a časopisech, kde se vesele zveřejňují souřadnice keší zvouce široké ovčanstvo k jejich návštěvě, se ještě někdo dokáže divit, že jsou zakládány keše PM only?


  • 1

#10362 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 17:45

Jsem rád za název "debata". Opravdu se to nedá nazývat odpověďmi, jelikož tam o žádné náměty nejde. Ta "debata" je jen jeden velký OT těch "správných keškařů". Tedy spíše je nazvěme křiklouny. Bystrý čtenář si všimne, že komentáře si drží vyrovnané palcování (a to nevěřím, že jsem jediný tichý čtenář).

komentarefcb.png

Ale co si tím chtějí dokázat, to netuším. Mají možnost napsat náměty, podílet se na tvorbě obsahu. Místo toho všichni jen kecají, jak to nebude stát za nic. Samozřejmě, že ve finále budou mít pravdu. Protože když nikdo žádný (reálný) námět nedá, nezbyde než vytvořit dvanáct rozhovorů s Joneou.

Ne, to skutecne neni debata, protoze debatovat s nekym takovym vubec neni o cem. Poslali ji celkem svorne kam patri, coz je jediny co se s tim da udelat. Vubec nechapu o co ti jde.
 


  • 2

#10363 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 18:05

Mohlo by být velmi zajímavé, kdyby se ozvalo víc tichých čtenářů téhle diskuse. Ta paní totiž vůbec neargumentuje špatně.


Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 08 prosinec 2019 - 18:06

  • 0

#10364 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 18:34

No nevím, někteří kačeři ji tam navrhli ať hlavně napíše něco o pravidlech a to zamítla. Kousek pod to pak napsala, že ji nikdo nic nenavrhne, když má šanci.
Některé věci jsou tam promazane. Takže si to moderuje podle svého.

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 08 prosinec 2019 - 18:34

  • 1
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#10365 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 19:52

Někdo se táže na FB:

Screenshot-2019-12-08-19-49-03-323-com-a
upload pic

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 08 prosinec 2019 - 20:54

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#10366 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 20:40

Ach, další bitva propagátorů s konspirátory.
Zajímavé by bylo, kdyby někdo někam napsal o geocachingu plnou pravdu. Že je to hra na pomezí turistiky a sportu atd. (taková ta definice, na kterou už je každý alergický, protože ji všichni papouškují, protože je výstižná). Která tedy sice spočívá v hledání skrytých krabiček podle souřadnic, ale HLAVNÉ dává člověku možnost zařadit se do kolektivu geocacherů. A, jak je to společné NAPROSTO VŠEM kolektivním aktivitám, umožňuje tak rozdělit svět na MY, kteří jsme v kolektivu a jsme mnohem lepší než ONI, kteří v kolektivu nejsou.
Spor vzniká při určení toho, jak být víc lepší než oni mimONI.
Konspirátoři vědí, že nejvíc lepší než mimONI jsou tehdy, když je kolektiv co nejtajemnější (mimONI sice něco zaslechli, ale pouze tajuplné náznaky, členové kolektivu se poznávají podle tajných znamení (i do divadla v softshellu a s GPS pověšenou na batůžku)), a nejlepší v kolektivu jsou ti, kteří ovládají pravidla a hlavně nepsané zákony, jsou ověnčeni spoustou tajemně znějících řádů a používají správné nástroje.
Propagátoři vědí, že nejlepší budou, když kolektiv bude co největší a hlavně co nejvíce mimOŇŮ uslyší o těch nejlepších v kolektivu, kteří jsou nejlepší v něčem i pro mimONĚ snadnou pochopitelném. Lapidárně, je třeba mít co nejvíce obdivovatelů.

To by se mohlo nelíbit všem.


  • 1

#10367 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 20:42

DogVader: Proč mazat? Je to DNF log, není nutné ho mazat. Je ale nutné hlídat, aby se nezměnil na FI log. Je právě proto tak napsaný, aby se změnit dal bez přepisování obsahu. I mě takový přistál na keši včera. Naprosto stejný obsah DNF logu.


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 08 prosinec 2019 - 20:44

  • 0

#10368 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 20:53

Ten příspěvek jsem nepsal já, jen jsem ho zkopiroval. Ale myslím si to stejné Mirku. Ten DNF log je napsaný tak, aby po případném přehození na FI plnil úlohu beze změny obsahu.

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 08 prosinec 2019 - 20:55

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#10369 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 23:10

Ten příspěvek jsem nepsal já, jen jsem ho zkopiroval. Ale myslím si to stejné Mirku. Ten DNF log je napsaný tak, aby po případném přehození na FI plnil úlohu beze změny obsahu.

 

Jsi myslím moc paranoidní. Visited neznamená found. Prostě je to šablona na logování a FI a DNF se nerozlišují. Na místě keše klidně mohli být. Že typ logu v budoucnu můžou změnit? Můžou, ale většina ownerů to stejně nehlídá a navíc jak loguje Jonea, se ví. Týmové logy, kde nelze ověřit, že daný kačer na místě byl, jsou prostě jiná hra a tím pádem číslo, které je u Jonea MT jako počet nálezů, nic skutečně neříká. Takže když v této situaci pár DNF logů změníš na FI, tak na tom, že číslo počtu jeho nálezů nic neříká, se nic nezmění. Že se tím pádem i v médiích chlubí cizím peřím, to už se tu řešilo. Jeho oddaní fanoušci jimi zůstanou. Pár z nás se tomu zasměje a když se zeptá kolega v práci, tak mu to vysvětlíme. A pro zbytek je to zpráva, kterou do druhého dne zapomenou. 

Upozorňovat na podvodné logy? Určitě správná aktivita. Ale až se tak stane, ne automaticky předem.


  • 0

#10370 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 23:25

Paranoidní snad ještě nejsem, ale už jsem zažil FI log na netu a v keši nic. Autor stejný.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#10371 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2019 - 11:27

Bejcci, osobně si myslím, že je dobře občas podvodníky klepnout přes prsty a dát smazáním logu najevo, že logy bez nálezu u všech ownerů neprojdou.
Že se v minulosti DNF nebo WN měnilo na FI pamatuje řada z nás.....takže v tomhle případě rozhodně nejde o žádnou paranoiu, ale o smutnou zkušenost s dotyčným "týmem".
  • 0

#10372 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2019 - 11:36

Stejně by mě zajímalo, jak dotyčná přišla k oněm dvoustranám - jestli je někdo zaplatil nebo v časopise pracuje a potřebuje pravidelný cyklus na pokračování? Ono když by měl člověk pro někoho psát, chtěl by vědět pro koho to vlastně dělá.
Osobně si myslím, že hra už tajná dávno není a skutečná osvěta, zejména kolem pravidel jak někteří doporučovali, je užitečná. Uvažuji v naší knihovně, kde je zájem pořádat různá promítání a přednášky, o něčem na 2-3 setkání. Už kdysi byl že strany knihovny zájem, knihovníci z oddělení vzdělávání jsem na její žádost během půl hodiny vysvětlila základy a hlavně kde si najde další info.
  • 4

#10373 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2019 - 9:22

Je ostuda, když nenajdu kombinaci 1/1?
  • 0

#10374 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2019 - 9:37

Nesmysl, každého někdy postihne geoslepota. ;-)

Jestli tě to potěší, tak jsme se kdysi sešli s kolegou na keše
Vzal mě na místo, kde nemohl najít - hint černá a bílá, takže bylo jasné, že hledat je třeba u bříz a keš byla za chvíli na světě. Nenapadlo ho, že je to tak jednoduché, hledal něco složitějšího.
Potom jsme hledali další keš u jedné budovy a tam bych nenašla pro změnu já, protože bych rozhodně neodšroubovala nějakou mřížku, za kterou byla poměrně velká keš - nemám ve zvyku rozebírat stavby.
Teď se mi dvakrát stalo, že i u labek jsem hledala složitější odpověď než owner - když mi to došlo, zasmála jsem se.... Prostě někdy jednoduché věci jsou právě pro svou jednoduchost těžší. :-) Nebo jsi měl den blbec?
  • 0

#10375 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2019 - 9:41

Možná zafungovalo včerejší datum. Hlavně jsem tak strašně natvrdlej, že to snad není možný. Ale je to moje hra, nemusím se s nikým porovnávat.

DNF jsem zalogoval, ale není to soutěž, každej má svoje podmínky.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 14 prosinec 2019 - 9:46

  • 1

#10376 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2019 - 9:47

Je ostuda, když nenajdu kombinaci 1/1?

U mně úplně normální.


  • 2

#10377 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2019 - 10:41

Tak jsem si přečetl log velkého pepy a ostuda je mít některý z těch nicků co zmínil.


  • 0

#10378 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2019 - 10:45

Velký Pepa má taky "svoji" hru, ale to je zas myšleno úplně jinak.
  • 0

#10379 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2019 - 11:21

Mno, já si z Pepy párkrát dělala legrácky a když teď během pár měsíců napsal dvakrát WA ke stejnému eventu jako já, ani jednou se neukázal.:-( Náhoda nebo obavy z baby, která by si s ním šla mile popovídat? Já bych ho na eventu velice ochotně představila, aby i nováčci věděli, s kým mají tu čest! :-) Pár story z minulosti a určitě by se bavili všichni.;-)
Kdyby šlo jen o jeden takový úkaz, bylo by to fajn. Ještě před pár let jsem jinou partu považovala za solidní, jenže jsem časem zjistila, jak je to s jejich "nálezy" - iluze už dávno nemám. Ale abych si tím nechala kazit hru, to rozhodně ne. Jen při eventech se těmhle týpkům většinou vyhýbám.
  • 0

#10380 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2019 - 11:33

Je ostuda, když nenajdu kombinaci 1/1?


Jedničkové bývají někdy ty nejzáludnější!


  • 1




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama