Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#11321 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2020 - 9:08

Není to spíš dobrá zpráva? Funkce, po které se nějakou dobu volalo, aby se zabránilo joneovinám, kdy se nejdřív napsalo DNF nebo WN a po čase se potichu změnilo na FI? Pokud by přišlo upozornění, owner by viděl, co se stalo a mohl log smazat.
Jestli by tohle zamezilo neoprávněnému logování, patří to spíš do radostného koutku?
  • 0

#11322 milan.k

milan.k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2020 - 9:19

Není to spíš dobrá zpráva? Funkce, po které se nějakou dobu volalo, aby se zabránilo joneovinám, kdy se nejdřív napsalo DNF nebo WN a po čase se potichu změnilo na FI? Pokud by přišlo upozornění, owner by viděl, co se stalo a mohl log smazat.
Jestli by tohle zamezilo neoprávněnému logování, patří to spíš do radostného koutku?

Jestli se nepletu, tak project tohle má jako placenou funkci už léta ...


  • 2

#11323 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2020 - 9:23

Mohu, včerejší log Daname a reakce na FB.

 

Reakci na FB si nepřečtu (nechce se mi hledat která že skupina FB to zrovna má být v tom možném množství, zvláště, když to může být soukromá skupina, kam bych jako nepřihlášený ani nemusel mít přístup), ale ohledně toho logu mi to zase nepřijde tak zásadní... Pokud někdo nepřijde, nevystoupí před všemi - hele, pojďte volit ty a ty, nebo všichni pojďte podepsat petici a jen komunikuje s ostatními, kde třeba mezi řečí řekne, že má u sebe tu petici, to by mi ani nevadilo.

Stejně se občas na politiku taky zabrousí mezi řečí. Nelze žít úplně mimo všední svět.


PS.: Lituji, že ten event nebyl za tak 3 týdny, to tam budeme na dovolené a wildwestovy kešky se mi líbily už před pár lety, kdy jsme je lovili.


  • 0

#11324 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2020 - 9:30

Jestli se nepletu, tak project tohle má jako placenou funkci už léta ...


Díky za info, používám jen free verzi.
Jinak kdyby takové upozornění na změny logu posílal hlavně GS, bylo by to pro ownery fajn - bez hledání by si přečetli, co kdo ke keši logované z terénu dopsal místo onoho "více později". Za zakládání keší by pro ně GS mohl udělat alespoň tohle, aby měli zpětně přehled.
  • 1

#11325 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2020 - 10:11

Co se týká politiky, tak se na eventech fakt nechci dívat, jak hru využívá přes někoho politická strana, přímo přeborník v tom, najít pár slušných a pracovitých naivních lidí, co to odmakají, získají svou pověstí veřejnost a zajistí procenta u voleb, zatímco jiní si rozdělí dobře placené funkce ať už u nás nebo v Bruselu. Jj, stačí sledovat a zjistí se, že je to stejné jako u ostatních stran, ne-li horší.

Prostě politika do hry
nepatří. Pokud chce někdo pro něco agitovat, ať na to nezneužívá eventy. Týká se to všech stran a jejich členů.
U keší tohle dost pečlivě hlídají revírníci, na eventech by se měli lidi umět ozvat sami, ať už mají na petici jakýkoliv názor. Nebo nás čekají eventy, kde se místo programu bude předvádět přes své členy/kačery hned několik stran? Brr, tohle fakt snad ne?
  • 4

#11326 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2020 - 10:34

Mám placenou verzi Projekt - GC a mám nastavené upozornění na změnu logu. A musím říct, že těch logů se moc nemění, je to tak 1 - 2 logy za měsíc a tak cca 8 přidaných obrázků za měsíc. A zatím jsem nezaznamen změnu z write-note na found. Tak mne teď překvapil ten balík 33 logů. Vypadá to na nějakou novou funcionalitu a prohledávání celé databáze logů, proto to asi chodí v jednom balíku a ne v samostaných upozorněních.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 02 červen 2020 - 10:35

  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#11327 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2020 - 11:02

Mě zatím chodí jen upozornění na odebírání FP na dvou z mých archivovaných keší. Je to sice jedno, ale fakt by mě nenapadlo si FP brát zpátky. Naopak mi jich hodně přebývá, není tolik keší, kde nechám FP.


  • 1

#11328 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2020 - 21:52

To už je poslední dny podruhé, co si někdo jako owner na FB stěžuje, že se mu lidi píšou do papírového logbooku v keši, a na netu nezalogujou!!!

Považte, už od soboty 11 kačerů lajdáků!!! Na jedné keši a to už je úterý!!!


  • 2

#11329 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2020 - 7:20

Teda, vši na ně, na vandráky!


  • 0

#11330 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2020 - 7:37

Koukám, doba virtuální, všichni huš huš na web, vše musí být online okamžitě!

 

Loguji třeba s měsíčním zpožděním, když zrovna nemám čas, tak mi to občas déle trva, protože loguji popořadě a snažím se logovat trochu delšími logy. Logy si připravím do FN a pak je posílám najednou (i s fotkami apod.) a protože nepíšu "TFTC", nebo "Více později", tak mi to chvíli trvá...

A osobně mi vůbec nevadí, že na mé keši někdo zaloguje třeba s měsíčním zpožděním. A že si ji někdo najde bez zapsání na webu? Holt moje keš nemá tolik "nalezených", ale to se určitě děje i u ostatních keší, takže je to úplně jedno co do statistiky...

Osobně si neloguji ani své eventy. Takže moje eventy mají pokaždé o 1 log attended méně. A žíly mi to taky netrhá.

 

Skoro si říkám, jestli to není další honění za body. Jaký jiný důvod je, proč by se každý musel logovat na webu? Hlídání, kdo rozbil keš, nebo ji jinak poškodil? Ten kdo keš rozbil se přece spíše nezapíše do logbooku, případně jinak může tuto věc zakamuflovat.

 

Snad jen to, že nedá autorovi tu "odměnu" ve formě logu. Což by měl...

 

Logování okamžitě může mít význam max. pro další nálezce, kteří vědí, že tam keš je/není. Ale i zde to má malou vypovídající hodnotu. DNF dnes lidé stejně moc nepíšou (skoro vůbec) a to, že někdo najde ještě nemusí znamenat, že o pár hodin později tam ještě keš je.


  • -1

#11331 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2020 - 8:25

Skoro si říkám, jestli to není další honění za body. Jaký jiný důvod je, proč by se každý musel logovat na webu? Hlídání, kdo rozbil keš, nebo ji jinak poškodil? Ten kdo keš rozbil se přece spíše nezapíše do logbooku, případně jinak může tuto věc zakamuflovat.

 

Snad jen to, že nedá autorovi tu "odměnu" ve formě logu. Což by měl...

 

A ty bys dělal keše ve stejné kvantitě a kvalitě, kdyby neexistovalo logování na webu? Nejde přece jen o odměnu, ale především o tu zpětnou vazbu od nálezce k ownerovi. Osobně si neumím představit, že bych udělal keš, umístil jí a tím by to pro mě, až na občasné kontroly, skončilo.

 


  • 1

#11332 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2020 - 8:46

To už je poslední dny podruhé, co si někdo jako owner na FB stěžuje, že se mu lidi píšou do papírového logbooku v keši, a na netu nezalogujou!!!

Považte, už od soboty 11 kačerů lajdáků!!! Na jedné keši a to už je úterý!!!

No to je skandal :o

Jestli by owneri nemeli toto resit, treba tim, ze log ktery neni na netu nekompromisne vytrhnou z logbooku  :P

 

BTW muj geosyn ma takovejch logu stovky. Zalogovano na netu ma jen asi 9 kesi, nalezeno nevim, ale mozna to uz skoro tisicovka bude. A to je teprve streda :huh:


  • 3

#11333 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2020 - 9:26

Moje žena uznala za hodné logu na netu jedině předpublikační FTF, ostatní pro ni není žádné dobrodružství a umění.

2x se v takové situaci společně se mnou vyskytla, hodnotu úlovku zvyšoval fakt, že obě keše byly mysterky (upozornily na sebe předčasně zalogovaným TB).

Potřetí již její nároky trochu poklesly a vzala zavděk i předpublikačním STF (ale po lakusovi, to není zas taková ostuda).

Takže má 3 nálezy i přes aktivní účast na lovu stovek keší. Ale ona se na papír nezapisuje, tekže její logy nemusí nikdo po nezápisu na web vytrhávat, gumovat, začerňovat, zmizíkovat, vyškrabávat, podpalovat apod.


  • 0

#11334 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2020 - 9:35

A ty bys dělal keše ve stejné kvantitě a kvalitě, kdyby neexistovalo logování na webu? Nejde přece jen o odměnu, ale především o tu zpětnou vazbu od nálezce k ownerovi. Osobně si neumím představit, že bych udělal keš, umístil jí a tím by to pro mě, až na občasné kontroly, skončilo.

 

Kdo říkal, že by nemělo existovat logování na webu.

Já se zamýšlel nad tím kamenováním pár lidí, kteří se nelogují.

 

Samozřejmě měl by se logovat, jako poděkování autorovi (zvlášť, pokud tu keš našel sám, ne jako doprovod někoho). Proto jsem to v tom příspěvku zmínil. Ale asi bych tyto věci neřešil hromadným odsuzováním těch, kteří logují se zpožděním apod.

Romča se taky občas chce zapsat od svých 4 let do logbooku. Napíše tam občas R, občas už i Romča. Ale abych ho logoval na Internetu to si myslím je úplná blbost. Protože sám se ještě logovat nebude. Ani jsem mu ještě nezakládal nick, protože chodí s námi. Ale do větších logbooků ho nechám zapsat. Stejně tak jako ve spoustě logbooků jsem již viděl zápisy od náhodných nálezců (ani možná to nebyly kačeři). Ti tam občas i něco pěkného napsali. Občas tedy spíše děti napsali nějaké blbosti.


  • 0

#11335 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2020 - 13:28

No a tady jasně vidíte, proč se třeba takový jeden MT na webu raději loguje s předstihem.
  • 1

#11336 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2020 - 5:02

Jsou prostě lidi, kteří to hrají jinak. No a co? Nechme je hrát, jak je to baví.   ;)

 

Někdo píše dlouhé logy, někdo krátké, někdo žádné, někdo děkuje, jiný ne. Někdo chce mít nejvíc logů, někdo nejvíc FTF, jiný chce mít "vyčištěno" co nejdál od domácích souřadnic. Někdo luští mysterky a neloví je, jiný je neluští, jenom loví. Každý dělá, co ho baví.


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 07 červen 2020 - 5:12

  • -2

#11337 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2020 - 8:58

Někdo si kupuje věci za peníze, někdo krade...
  • 2

#11338 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2020 - 9:59

No, porovnánat nelogování nálezů s krádeží, to je trochu ujeté ne?


  • 0

#11339 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2020 - 13:13

Laický dotaz, proč je problém s nelogováním na netu, byť v logbooku kačer napsaný je. Já bych to bral tak, že je to čistě jeho věc, jistli na netu bude logovat či ne.


  • 0

#11340 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2020 - 13:38

No, porovnánat nelogování nálezů s krádeží, to je trochu ujeté ne?

K finálkaření:
Četl jsem, že někoho nebaví luštit, ale všichni jsme kačeři, proto bychom měli držet při sobě.
Když nevyluštím křížovku, ale napíšu tam rovnou tajenku, tak o sobě nebudu říkat, že jsem křížovkář.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 07 červen 2020 - 13:47

  • 3




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama