Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#11781 modry adept & Peggy

modry adept & Peggy

    Modry adept & Peggy

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2020 - 11:55

O víkendu jsem našel v Protivíně keš, která tam byla hned třikrát. Jedna byla okousaná od myší, logbook plný, mokrý a plesnivý. Tak tam zřejmě nějaký dobrodinec dal náhradní kešku i s novým logbookem. A další lovec našel zase tu plesnivou a dal tam taky náhradní i s novým logbookem. Koukal jsem na to jako zjara, kam se mám logovat. Někteří se logují pro jistotu do všeho. https://www.geocachi...3e-741ddf15e58e

Ten ,,nějaký dobrodinec" jsem byl já. Novou krabičku jsem tam dával pochopitelně se souhlasem ownera ( z původní filmovky nalezeno jen okousané víčko ).

https://s3.amazonaws...09c73da2c_l.jpg - ownerem odsouhlasený logbook


Tento příspěvek byl upraven od modry adept & Peggy: 06 srpen 2020 - 12:03

  • 1

#11782 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2020 - 12:19

Kouknul jsem na jeho kešky a vidím že místo údržby rovnou archivuje. Plno kesek ale archivoval i v jednom dni bez předchozích "osklivych" logů. Prostě FI,FI...Archiv

 

Někteří owneři to tak dělají. Před časem jsem našel keš, naprosto solidní stav, čistá krabička i logbook. Po mně pár nálezů a pak bum, archivace bez jediného slova vysvětlení.


  • 0

#11783 ---------

---------

    Member

  • Validating
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2020 - 13:42

To je divný... Když je to tím, že se stěhují, tak ji aspoň nechám dožít, ne? Nebo usoudil, že tu keš mělo už moc lidí a je zbytečné aby dál žila??
  • 0

#11784 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2020 - 14:53

To je divný... Když je to tím, že se stěhují, tak ji aspoň nechám dožít, ne? Nebo usoudil, že tu keš mělo už moc lidí a je zbytečné aby dál žila??

 

Neni na tom nic divneho. Kes je majetkem ownera a jen on ma pravo o ni rozhodovat. Nas duvody vubec nemuseji zajimat, je to jen jeho svobodne rozhodnuti. 

 

Ty fakt budes Saman :)


  • 1

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#11785 ---------

---------

    Member

  • Validating
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2020 - 16:24

Jasne ze me to nemusi zajimat... Ale kdyz se o tom diskutuje, tak proc nediskutovat. Tyto archivace mi nedávají smysl a to bez toho, jestli mě to má zajímat, nebo ne... Mimochodem, je Šaman z Brna?
  • 0

#11786 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2020 - 18:44

Není Šaman jako Šaman.;-)
Řekla bych, že zatímco jeden je úctyhodný kačer, druhý s číslovkou 3 nebo 4 je pravý opak. Moderátoři fóra by mohli vyprávět, pod kolika nicky se sem stále vrací! :-)
  • 0

#11787 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2020 - 12:04

Bavili ste sa tu a aj v inych vlaknach o tom, ze ste na jednom mieste nasli viac krabiciek. Preto pozor na tuto moznost: Samozrejme, ze najrozsirenejsia je v madarsku, ale obcas sa to objavi aj na slovensku a teda mozno aj cechach - Berte do uvahy madarsky geokesing. Oni maju vlastne krabicky a nie je vynimocne na jednom mieste najst krabivku pre madarsky a pre americky geocaching. Povedal by som, ze asi 80% HU cacherov ostalo na madarskom a len 20% slo na ten americky. A niektory zakladaju kesky na madarsky geocaching aj v zahranici.


  • 0

#11788 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2020 - 12:14

Bavili ste sa tu a aj v inych vlaknach o tom, ze ste na jednom mieste nasli viac krabiciek. Preto pozor na tuto moznost: Samozrejme, ze najrozsirenejsia je v madarsku, ale obcas sa to objavi aj na slovensku a teda mozno aj cechach - Berte do uvahy madarsky geokesing. Oni maju vlastne krabicky a nie je vynimocne na jednom mieste najst krabivku pre madarsky a pre americky geocaching. Povedal by som, ze asi 80% HU cacherov ostalo na madarskom a len 20% slo na ten americky. A niektory zakladaju kesky na madarsky geocaching aj v zahranici.


V Polsku je dost často jedna krabička, ale v ní dva logbooky. Jeden s logem Geocaching a jeden s logem Opencaching. Keš je na jednom místě, ale vedená na dvou serverech.
  • 0

#11789 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2020 - 12:41

Ja som zase s kamaratkou hladal kesku pri Budapesti a zrazu krici ze ´´Mam´´. Prave v tej chvili som kes nasiel aj ja. Bol to hruby spileny strom - teda len parez, ale v priemere mal asi meter. na oboch stranach - jedna Hu geocaching a druha americky


Plus viem, ze aj na slovensku su HU geocaching krabicky, niekedy aj samotne, teda nie je v okoli ziadna USA geocaching krabicka. Ale moze sa stat, ze tam budu obe verzie.


  • 0

#11790 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2020 - 12:44

Ja som zase s kamaratkou hladal kesku pri Budapesti a zrazu krici ze ´´Mam´´. Prave v tej chvili som kes nasiel aj ja. Bol to hruby spileny strom - teda len parez, ale v priemere mal asi meter. na oboch stranach - jedna Hu geocaching a druha americky


Plus viem, ze aj na slovensku su HU geocaching krabicky, niekedy aj samotne, teda nie je v okoli ziadna USA geocaching krabicka. Ale moze sa stat, ze tam budu obe verzie.

"Kdybych pánové před vás postavil dvě krabičky, ale dvě naprosto stejný krabičky, a o jedný z nich vám řekl, že je z USA, tak která by pro vás byla lepší, co?"

:P


  • 10

#11791 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2020 - 12:58

"Kdybych pánové před vás postavil dvě krabičky, ale dvě naprosto stejný krabičky, a o jedný z nich vám řekl, že je z USA, tak která by pro vás byla lepší, co?"
:P


Samozřejmě ta americká.
  • 4

#11792 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2020 - 13:00

Zapisali sme sa do oboch a logovali len na americkom, kedze madarsky GC nehrajem. Len niekedy hrozi, ze najdem kesku, bude to madarska a zapisany v americkej nebudem. Takze je mozne ze som sa niekedy dopustil ´´protipravniho jednani´´ :-)


  • 0

#11793 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2020 - 5:50

Tohle je černá díra na trackovací předměty, ale nic s tím neuděláme, to je legální stav. Garminí opencaching už skončil, český se nikdy moc nerozjel, ale polský a maďarský evidentně funguje. Nevím, jestli se tam taky hraje na trackovací předměty (geokrety ale fungovaly určitě), ale když někdo dá omylem GC do maďarské keše, je pravděpodobně ztracený.


  • 0

#11794 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2020 - 7:07

Ted koukam, ze kese ktere jsme odlovili v sobotu, kdy jsme lovili i megac v Terezine a locationless kesku maji spatne poradi. Logoval jsem chronologicky, jak jsme odlovili, ale v poradi odlovenych kesi na public profilu gc.com je to lehce prehazene.
Mate to tak taky někdo?

Tento příspěvek byl upraven od Beetovy: 18 srpen 2020 - 7:12

  • 0

#11795 doodle_cz

doodle_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2020 - 7:48

Ted koukam, ze kese ktere jsme odlovili v sobotu, kdy jsme lovili i megac v Terezine a locationless kesku maji spatne poradi. Logoval jsem chronologicky, jak jsme odlovili, ale v poradi odlovenych kesi na public profilu gc.com je to lehce prehazene.
Mate to tak taky někdo?

 

Podobny trable jsou prece radosti a ne duvodem k geodepresi..


  • 1

#11796 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2020 - 5:51

Tohle je černá díra na trackovací předměty, ale nic s tím neuděláme, to je legální stav. Garminí opencaching už skončil, český se nikdy moc nerozjel, ale polský a maďarský evidentně funguje. Nevím, jestli se tam taky hraje na trackovací předměty (geokrety ale fungovaly určitě), ale když někdo dá omylem GC do maďarské keše, je pravděpodobně ztracený.

Opencaching má jednu výhodu, není to komerce.  :angry:


  • 0

#11797 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2020 - 6:32

A jednu nevýhodu. Není tam co hledat, protože to nikdo nehraje a nic nezakládá.

Tedy u nás. A do Maďarska kvůli tomu jezdit nebudu.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 20 srpen 2020 - 6:33

  • 7

#11798 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2020 - 5:28

Tak jsem včera obešel nové labky u nás. Těžko, aplikace blbla a nemohl jsem se dostat do zón, i když jsem na místě byl. Nakonec jsem apku natvrdo sestřelil a pustil znovu a už se to chytlo.

No a dneska se mi ozval nějaký gaučák s 24000 nálezů a chtěl odpověď na otázky... ale jen na ty, co se opravdu musí zjistit v terénu - štítky na lampách, apod. Takže evidentně znal otázky.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 01 září 2020 - 6:20

  • 0

#11799 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2020 - 7:09

Tak jsem včera obešel nové labky u nás. Těžko, aplikace blbla a nemohl jsem se dostat do zón, i když jsem na místě byl. Nakonec jsem apku natvrdo sestřelil a pustil znovu a už se to chytlo.

No a dneska se mi ozval nějaký gaučák s 24000 nálezů a chtěl odpověď na otázky... ale jen na ty, co se opravdu musí zjistit v terénu - štítky na lampách, apod. Takže evidentně znal otázky.

 

Ciste ze zajmu. Jake bylo zduvodneni dotycneho, proc si nezjistil odpovedi v terenu? Nebo natvrdo napsal, ze svindluje? To snad ne?


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#11800 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2020 - 7:46

Takže evidentně znal otázky.

 

Tak otázky pomocí zfejkování GPS polohy získal poměrně snadno, ale ty odpovědi asi na těch prokletých serverech ještě nejsou....


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama