Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#5781 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2017 - 10:48

Já (a pokud mohu soudit podle svých kamarádů - většina jako já kačerů zhruba od r. 2007) NA log bez předchozího NM nebo WN považuji za nejhrubší HULVÁTSTVÍ.
Navíc to zcela zbytečně přidělává práci reviewerovi.

 

 

Siris bludy...

1) NM zalogovat ani nejde.

2) Zadne pridelavani prace ze strany autora NA logu se nedej - pro RW je to vyhovujici reseni.

http://www.geocachin...e-nez-3-mesice/


Tento příspěvek byl upraven od Blexa: 14 březen 2017 - 10:49

  • 1

#5782 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2017 - 11:08

Dost o tom přemýšlím, tak to sem napíšu.
WitkoAWendy mě hrubě urazil kvůli mým logům na keších jiných ownerů, dokonce veřejně.
Otázka: staráte se o logy na cizích keších, nebo je to věc ownerů?
Prosím stručně.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 14 březen 2017 - 11:08

  • 0

#5783 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2017 - 11:35

Já (a pokud mohu soudit podle svých kamarádů - většina jako já kačerů zhruba od r. 2007) NA log bez předchozího NM nebo WN považuji za nejhrubší HULVÁTSTVÍ.
Navíc to zcela zbytečně přidělává práci reviewerovi.

 

Taky to cítím stejně, ale je spousta lidí co začínali i v této době a klidně si dají NA log jen tak z hecu (a klidně pak přijde 5 NA logů na event). 

 

Siris bludy...

1) NM zalogovat ani nejde.

2) Zadne pridelavani prace ze strany autora NA logu se nedej - pro RW je to vyhovujici reseni.

http://www.geocachin...e-nez-3-mesice/

 

Myslím, že to překrucuješ.

 

Ne vždy je dáván NA log jen na disablovanou keš, to pak NM log jde dát - takže to není blud. Vždy lze dříve dát NM nebo WN dle situace (keš je aktivní či disablovaná).

To, že to některým RW vyhovuje neznamená, že jim to nepřidělává práci (pokud se situace vyřeší bez jejich zásahu a  bez toho, že by museli čistit frontu od NA logů). Pokud o tom nebudou vědět vůbec, těžko jim to přidělá práci, i když třeba minimální v podobě přečtení toho NA logu.

 

Takže v obou případech bych řekl, že tvé argumenty nejsou správné.


  • 0

#5784 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2017 - 11:44

Dost o tom přemýšlím, tak to sem napíšu.
WitkoAWendy mě hrubě urazil kvůli mým logům na keších jiných ownerů, dokonce veřejně.
Otázka: staráte se o logy na cizích keších, nebo je to věc ownerů?
Prosím stručně.

 

Občas to udělám, když se mi něco nelíbí.

Na druhou stranu už takhle mám špatnou pověst jako ten, kdo se moc vykecává a už jsem párkrát dostal vynadáno, že jsem napsal do logu to, co jsem si myslel či cítil při odlovu keše, takže nejsi jediný. Tak se snažím to raději omezovat.

 

Ale občas napíšu některému začátečníkovi od kterého přijde nějaký NA log či NM log na keš v okolí či keš co sleduji vysvětlující email s tím, co ten log vlastně znamená...


  • 1

#5785 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2017 - 11:47

Siris bludy...

1) NM zalogovat ani nejde.

...

Kdo to říká ten to je, tomu se to rýmuje.
A k čemu by asi byl log Need Maintenance? Já ho tedy osobně používám dost často. A jelikož spravuji asi 30 keší, tak ho taky občas dostávám :-) A jsem moc rád, když ho někdo napíše, protože FI logy při tom množství občas přeskočím.


  • -1

#5786 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2017 - 11:51

Roman: díky. Byla to reakce na NA log, možná nejen na něj. Možná měl pravdu, ale ve svém věku a při svých zdravotních problémech nejsem zvyklý a zvědavý na formulaci typu "jsi i*i*t a píšeš ke keším ...exkrementy. Je pravda, že jsem dost citlivý.
Spíš přemýšlím, jestli má někdo právo se do toho plést. Ty logy byly určeny někomu úplně jinému.
  • 2

#5787 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2017 - 12:41

Osobně NA logy nedávám, pokud není keš nebezpečná nebo neodporuje pravidlům.

Pokud se mi nelíbí a něco bych změnil, napíšu to ve FI logu nebo v NM logu (či WN logu).

 

Je otázka, co to bylo za NA log. Na druhou stranu nikdo by neměl být sprostý. Ovšem i mezi kačery se tací najdou. A při svých výpravách do Pardubic a okolí jsem už o WaW slyšel.

 

Už se mi stalo, že vzhledem k tomu, že jsem nepochopil umístění keše (keš zahraničního autora, původně v PR, přesunutá, kam jsme šli přes louku s ohradníky, protože nikde nebyla zmínka o přístupu) a napsal jsem to do logu (že bych ji dal jinam, protože podle názvu jsem chápal, že je věnovaná něčemu úplně jinému), dostal jsem sprďáka od kačera, který se o tu keš staral, že tam je cestička a že jsem si dovolil napsat, že by mohl být listing a umístění kešky lepší. Ovšem na to, že se tam nejde dostat si stěžují kačeři už řadu let, stejně jako že by umístění mohlo být jinde... Na druhou stranu chápu, je to stará keš a autor je cizinec. A to není jediný případ.

 

Buď budeš psát logy líbivé, jak byly kešky super, vychvalovat autory atp., nebo TFTC nebo napíšeš pravdu, jak jsi to viděl, ale za to tě občas někdo zkritizuje...


  • 3

#5788 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2017 - 12:47

Šlo o to, že owner má nebo měl potíže s připojením na internet, tak jsem chtěl po reviewerovi, jestli by nezměnil hint. Šlo mi o to místo. Je to kravina, když už, tak jsem možná měl požádat o disable.
Štve mě, že kvůli něčemu takovému někdo nadává a vyhrožuje člověku. Chyby dělá každý, lze na ně upozornit vhodnějším způsobem.
  • 2

#5789 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2017 - 13:12

Kdo to říká ten to je, tomu se to rýmuje.
A k čemu by asi byl log Need Maintenance? Já ho tedy osobně používám dost často. A jelikož spravuji asi 30 keší, tak ho taky občas dostávám :-) A jsem moc rád, když ho někdo napíše, protože FI logy při tom množství občas přeskočím.

 

Myslel jsem, ze doslo k preskoceni casti prispevku, ale asi nedoslo k precteni niceho...

...cela diskuze byla o NA logach na kesich vypnutych 3+ mesice. Na vypnutou kes dat NM log nejde (mam to dnes overene). NM samozrejme take pouzivam, pokud je kes v provozu a potrebuje udrzbu (a obdobne WN). 

 

V souhrnu:
V principu pravidla mluvi o vypnuti na maximalne 4 tydny, rec byla o disable 3+ mesice.

Pravidla rikaji, ze ma owner pri dlouhodobem vypnuti kese napsat duvod takoveho konani.

Dva RW preferuji NA log, ostatni se nevyjadrili. Dle mne je jim to jedno nebo maji tentyz nazor.

 

No pro mne je kazdopadne vysledek jasny. Provest korekci NA logu na text obdobny s RW a pokracovat stejne jako doposud.

 

Dle nekterych budu holt hulvatem (nebo pomocna/e/y cosi), protoze owner porusil jen 2 pravidla a dovolil jsem si ho vyzvat k naprave...  :)

 

Roman_Jaromer> Jak uz jsem napsal, rec byla o dlouhodobe disablovanych kesich. Tam ta odpoved taky dava smysl. Ohledne bodu 2 se na to zkus podivat i z druhe strany. Nepridelava spis tu praci nahodou nekdo, kdo je dlouhodobe v rozporu s pravidly? Dle tehle logiky dotazene k absurdnosti je spatny ten kdo upozorni na brani uplatku a ne ten kdo uplatek bere.


  • 5

#5790 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2017 - 14:36

takže co podle Vás se mělo "správně" udělat tady? 

 

https://coord.info/GCV38B

 

23.7 první DNF

5.8 první NM log

10.8 owner vypne

29.10 moje NA (2 měsíce to owner nestihnul zkontrolovat?... snad sem mu měl nechat víc času? nebo dát další NM, když ten předtím vedl jen v disable? nebo snad pohrozit nějakým WN logem)

7.1 RW vzkaz

22.1 ownerova reakce.

 

nebyl sem moc přísný?


Tento příspěvek byl upraven od kstavk: 14 březen 2017 - 14:36

  • 3

#5791 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2017 - 14:45

Jen korekce: to NA jsi dával 29.12., tedy po více než čtyřech měsících.

 

EDIT: za sebe myslím, že jsi přísný nebyl. Já bych možná dal předtím ještě WN, ale na druhou stranu to by jen oddálilo agónii. Je zjevné, že se ownerka zamýšlí, jestli vůbec dál.

Jinak je to ukázka, jak normálně a vyrovnaně reagovat na NA. :)


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 14 březen 2017 - 14:51

  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#5792 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2017 - 14:50

V ownerčině situaci by archivace byla asi tím opravdu nejmenším problémem. Ale třeba se povede adopce.
  • 0

#5793 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2017 - 15:04

Docela zajímavý případ je i na GC6V9YZ, kdy už při založení odporovala pravidlům. V prvních FI se několikrát objevuje možnost NA logu, ale nikdo tak neučinil, i když se jednalo o docela zkušené kačery.....


  • 0

#5794 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2017 - 15:57

Docela zajímavý případ je i na GC6V9YZ, kdy už při založení odporovala pravidlům. V prvních FI se několikrát objevuje možnost NA logu, ale nikdo tak neučinil, i když se jednalo o docela zkušené kačery.....

No, tak tohle je presne ukazka toho jak jsem drive zminoval o tom ze kdyz nekomu nesvitej svetla, nemusim hned volat benga, staci na nej bliknout. Napoprve treba nepochopi, kdyz a nej blikne par aut tak uz mu to dojde a neco s tim udela. Tady se stalo presne totez s kesi. Kdyz se to par lidem nezdalo a naprosto slusne a vecne to okomentovali, owner to sam prehodnotil a predelal. Jak je videt nekdy to jde i bez NA, dokonce i bez NM, bez reviewra, bez invektiv, bez nasrani. Owner udelal chybu, dokonce mnohem vetsi chybu nez mit 3 mesice disable, presto to nikdo nehrotil. Jasne ze prvni kdo tam prisel tam mohl fouknout NA. Ale dali ownerovi sanci aby to prehodnotil po dobrym.

 

Myslim ze prikladem by melo byt spis tohle, nez Blexova teorie o rozdavani NA naprosto bez vystrahy, za ktere si vlastne owner muze sam a nic jineho si nezaslouzi, protoze ostatne je predem jasne ze stejne reagovat nebude.

 

U nekterych lidi mam v tehle situacich ocit, ze nikomu sanci dat nechteji. Ze jen cekaji na zaminku jak mu zavarit.


  • 5

#5795 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2017 - 16:07

Neřekl bych, kdyby to byl strom na pohodu a v okolí nikdo nechodil. Při cestě a samotném odlovu jsem potkal na několikero lidí včetně lidí s kočárky. Při první zmínce měl owner vystartovat a krabičku sundat. I přes to, že jsem mu pak psal SZ ohledně předání, ani nezareagoval.....

A musím si tak poťouchle trocha rejpnout i do revírníka, že tohle mu uniklo. Zvlášť, když vím z okolí, kolik problému dělal při zakládání T5.


  • 0

#5796 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2017 - 17:24

NA log v dobe kdy uz davno owner do logu napsal ze kes presune jinam a vypnul ji?


  • 0

#5797 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2017 - 17:50

NA log v dobe kdy uz davno owner do logu napsal ze kes presune jinam a vypnul ji?

No prave. Nekdo upozorni a owner viditelne reaguje, nekdo naprosto zbytecne rozdava NA logy i kdyz se na veci uz pracuje.

 

No a ze to pres Rica proslo pri publikaci se proste stane. Z vlastni zkusenosti vim ze hlida i tohle, holt si jednou nevsiml. Pri tolika schvalovanejch kesich musi sem tam neco utect. Zase neni zadny duvod do nej zrovna kvuli tomuhle rejpat.


  • 0

#5798 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2017 - 12:01

Ani se nedivim ze obcas neco utece, pri mnozstvi kesi co tu pipaji. A zrovna tady autor svoji chybu priznal a odstranil po pouhych 12 FI, zadne NM, NA ... kdyby to tak fungovalo vsude byla by to ale krasa :-)

 

Mimochodem, see.bee, neodporujes si trosku pri tom logovani? Kdyz Ti prijde lezeni nad turistickou cestou silene tak proc tam lezes?

 

"Lézt nad turistickou cestou je naprosto šílené a nechápu, jak toto mohlo být revírníkem schváleno. Po jejím odlovu a sundání jsme vyrazili na další T5 restík, pohodové hledání a lezení."

https://www.geocachi...7a-d2bae5a1fe3d


  • 0

#5799 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2017 - 12:14

A co se na to podívat z druhé strany. Owner měl už při prvních zmínkách o nevhodnosti umístění krabičku sundat a ne ji tam nechat..... A kdyby sis trocha víc pročetl log, byl jsem u tohoto stromu s doprovodem, který hlídal


  • -1

#5800 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2017 - 17:45

No mně se to zdá spíš trochu pokrytecké. Když už jsou ty keše v takovém stavu, že Tě to nutí na ně dát rovnou NA (a dát NA nemusíš, ale chceš a můžeš), ale zas Ti ta keš nevadí natolik, abys jí odlovil a zalogoval :-0
Já bych v tomto případě buď zalogoval a napsal NM, nebo když už NA, pak bych FI na té keši oželel.....
  • 4

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C





2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama