Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#7801 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 7:59

Tak jsem si přečetl historii keše Harfa GC7B3ZR a kromě toho, že jsem zjistil, že by se hodila do těch bookmarků s "podivuhodnými příběhy", tak jsem zjistil, proč má dotyčný archivátor tolik adoptovaných keší. Docela mě překvapilo, že i u nás v kraji. Doufám, že se o ně bude starat stejně, jako se stará o ty, o které postaráno nebylo...


  • 0

#7802 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 8:13

...Jinak Terezku odlovenou mám a ruku na srdce, nijak mě nezaujala. 

A to mě zase jo, pěkná práce a jsem rád, že mě k ní keš zavedla. :)

 

Jinak dva měsíce je v tak exponované oblasti ažaž, NA je tu bohužel oprávněný. Berte v úvahu, že tím zdaleka keš nejde archívu, jen se do toho vloží RV a konečně ownera donutí něco dělat. :)


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 09 únor 2018 - 8:16

  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#7803 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 8:34

Stejně zajímavé, jak některé oblasti (u některých revírníků) musí být do 2 měsíců oprava, jiné vydrží bez NA a revírníkova zásahu daleko déle...

Chápu argumenty pro i proti. Na druhou stranu přílišná přísnost mi je trochu proti srsti. Je to jen hra a majitelé kešek mohou mít různé důvody, proč zrovna nestíhají. A je to přeci jen hra...


  • 0

#7804 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 8:39

A to mě zase jo, pěkná práce a jsem rád, že mě k ní keš zavedla. :)

 

Přesně tak, Terezka je pěkná socha na pěkném náměstíčku. Zde je to příklad keše, která dovede na zajímavé místo. U Terezky si jsem schopen i po letech vzpomenout, čemu byla věnovaná... A vždy si vzpomenu i na pěknou písničku http://www.karaokete.../terezka-373988

Takže by ji určitě byla škoda.


  • 0

#7805 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 8:55

I já mám Terezku odlovenou. Za mě běžná městská skorozaokapovka. Místo samotné je extrémě exponované a neumožňuje žádné sofistikovanější uložení. Owner aby tam byl každý týden na kontrole a výměně logbooku. Jakýkoliv jiný typ keše by byl výrazně lepší a hlavně šetrnější pro místo samé.


  • 3

#7806 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 8:56

Z hlediska provedení jsou obě zmíněné keše naprosto obyčejné. Kdyby byly někde jinde, budou to pouze dlouho udržované keše, ale žádné legendy. Protože jsou na turisticky exponovaném místě, mají pochopitelně hodně návštěv. V centru Prahy je zajímavých míst spousta a jestli na tom místě bude keš, bude to fajn, ale když zmizne a někdo udělá novou, stále bude keš na zajímavém místě.


  • 2

#7807 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 9:15

Stejně zajímavé, jak některé oblasti (u některých revírníků) musí být do 2 měsíců oprava, jiné vydrží bez NA a revírníkova zásahu daleko déle...

Chápu argumenty pro i proti. Na druhou stranu přílišná přísnost mi je trochu proti srsti. Je to jen hra a majitelé kešek mohou mít různé důvody, proč zrovna nestíhají. A je to přeci jen hra...

 

Právě, že je to hra, tak by se mi líbil archiv a nová keš, aby bylo co hrát. V Praze jsem sice jen 1-2 do měsíce, ale v historickém centru nemám často co zobnout.


  • 0
Vložený obrázek

#7808 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 9:33

Z hlediska provedení jsou obě zmíněné keše naprosto obyčejné.

 

V době, kdy jsem ji lovil (2012), to byla hodně neobvyklá keš.


  • 1

#7809 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 9:37

V době, kdy jsem ji lovil (2012), to byla hodně neobvyklá keš.

 

Ano, bývala to i provedením zajímavá keš. Podstatný je ale aktuální stav a dlouhodobá udržitelnost. Současného ownera probudil až NA log...


  • 0

#7810 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 10:53

Uprimne - me uz u dvou mych kesi probrala taky az Ricova vyhruzka (a ze ji sazi presne po tech 2 mesicich, ani nepotrebuje NA log). Ono staci trochu vic frmolu v rodine nebo v praci, a dva mesice disable jsou pryc, ani si nevsimnete.
  • 6

#7811 greenhair

greenhair

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2018 - 2:35

tak jsem si dala menší pauzu...
abych si utřídila myšlenky a taky,jelikož jsem to slíbila... ;)

teď jsem pročetla "zameškané"....a už nic dalšího třídit nebudu...


v době klidu jsem přemejšlela,jak moc si vzít k srdci výtku k mýmu písemnýmu projevu...
a případně se změnit (ano,tak moc jsem vážila názory zdejších diskutérů ;) )

a došla jsem k názoru,že jednou to ještě vydržíte...
vy,co jsem vám svým psaním vyrvala oči a vehnala do náruče deprese... :D
(Věta v češtině začíná velkým písmenem a končí obvykle tečkou, vykřičníkem nebo otazníkem. Zcela výjimečně může být na konci výpustek.
Už mi to rve oči a začínám z toho mít depresi. Možná začnu malovat. dr.vota)

píšu,jak píšu,bez mezer za čárkou,protože při neoficiálním dopisování na různých "elektronických sítích" jsem omezována počtem znaků a každá mezera za čárkou má při mý mnohomluvnosti cenu zlata... ;)
nezačínám větu velkým písmenem a nekončím jednou tečkou,protože moje věty vlastně nejsou věty...jsou to prostě jen zachycené myšlenky,nekončící,protože neúplné...připravené k doplnění... ;)

vycházím z toho,že to tu přece jen není oficiální platforma,a tudíž se tu můžu projevovat trochu volnějc,neakademicky... ;)
při debatě jdu spíš po obsahu než po formě,třeba už jen z toho důvodu,že diskutér může být třeba dyslektik...nebo se docela obyčejně "uťuknul"...což ale nemusí bejt na překážku nějaký zajímavý myšlence nebo názoru...

nicméně...dlužím omluvu...
vám všem,kterým můj projev vadil a ničil zrak i duševní zdraví... ;)
a speciálně kolegovi Kas.,kterýho jsem skoro zabila...

nebyl v tom záměr...
vy,kterým to vadí,jste byli první,kdo to dal najevo...
zamyslela jsem se nad sebou,protože nerada působím lidem nepříjemnosti...
bohužel jsem si uvědomila,že starýho psa novým kouskům....
a tak se jdu rozloučit... :)

takže...dnes tady naposled ještě pár slov...
vám některým (aspoň doufám,že jen některým) vadí,jak píšu,mně trochu vadilo,co jsem tu občas četla...

bylo toho víc,ale nemá smysl,abych se tu vracela k dávno probraným tématům...tak jen ty poslední...

po pár dnech s čistou hlavou jsem tu hned upadla do deprese,že jen proto,že pozdě loguju svý úlovky,jsem podezřelá z podvodu,snad i z krádeže TB...
zajímavej názor...jen tiše doufám,že ho nesdílejí všichni owneři,to by byl můj konec... :)

tak moc řešíte různý podvodníky,že vám ani nevadí,že mezi ně zahrnete i lidi,co např.svým společným nickem měli na paměti opravdu pouze a jenom šetření místa v logbooku,kterej jiní "takylovci" dokážou počmárat zápisem přes půl stránky...

to jen tak z těch posledních zmíněných témat...

s mnohýma názorama jsem se tu,naštěstí,mohla ztotožnit...
a pořád mám ve velký úctě všechny vás,co ve svým čase a na svý náklady připravujete pro ostatní zábavu...
a pokouším se to aspoň nepatrně vrátit svým logem,kterej je proto opožděnej,že vás nechci odbejt pouhým TFTC...

děkuju za převážně milou společnost,v který jsem tu trávila nějakej čas... :)
dost věcí jsem se tu dozvěděla...
některý z vás bych ráda poznala....snad budu mít tu čest navštívit aspoň vaše krabičky...teda když vám nebude vadit můj písemnej projev při logování... :D

přeju vám hodně chuti a dobrých nápadů na další krabičky,hodně trpělivosti s někdy neukázněnými kačery,a hlavně...tenhle depresivní koutek si dávkujte,ať nejste otrávení víc než je zdrávo... :) :) :)

mějte se... ;)

gree.

Tento příspěvek byl upraven od greenhair: 11 únor 2018 - 4:36

  • 1

Žij a nech žít.


#7812 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2018 - 8:48

gree.

Škoda, tvoje příspěvky jsem četl rád a s většinou souhlasil.

 

A řekl bych, že problém místních mirkůdušínů je v tom, že ve svém reálném životě ještě nezažili skutečné problémy a skutečné tragédie, tak se realizují tady :unsure: ...


  • 9

#7813 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2018 - 9:39

Za mě to řekl phrkt.


  • 0

#7814 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2018 - 11:07

MNOHEM lepší číst tvůj styl písemnýho projevu (s často velmi rozumnými názory), než např. stálé nářky, že někdo má špatně nebo nedejbože vůbec prolinkovanej profil...


  • 10

#7815 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2018 - 22:12

píšu,jak píšu,bez mezer za čárkou,protože při neoficiálním dopisování na různých "elektronických sítích" jsem omezována počtem znaků a každá mezera za čárkou má při mý mnohomluvnosti cenu zlata... ;)
nezačínám větu velkým písmenem a nekončím jednou tečkou,protože moje věty vlastně nejsou věty...jsou to prostě jen zachycené myšlenky,nekončící,protože neúplné...připravené k doplnění... ;)

Ač je mi už přes 70 let, tak se mi styl greenhair líbí. Trochu mi ta forma připomíná Hrabalovy Taneční hodiny pro starší a pokročilé, ale on dospěl do ještě vyššího  (asi surrealistického) stadia, kdy ani nečlenil své myšlenky do odstavců ukončených třemi tečkami, jak to dělá greenhair, ale dal vše do jedné věty plynulého textu, rozdělované pouze čárkami.  Ale geniálně.

Jediné, co mi trochu "rve oči", jsou chybějící mezery po interpunkčních znaménkách; to ani pan Hrabal nedělal. Ale chápu to a neodsuzuji to: když píšu SMS (zvl. ze SMS brány na počítači), tak taky mezeru po čárce nebo tečce nepíšu a šetřím místo - a když pak píšu mail, tak dlouho píšu bez mezer, než si toho všimnu. Pak mi to nedá a opravím to, ale nikoho k tomu nebudu nutit.

Je mi to milejší, než různé módní zkratky papouškované z angličtiny, ale - jak taky píše greenhair - každý ušetřený znak se počítá... :).

AVNouziNejvyssiPisuITakhle. :(


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 11 únor 2018 - 22:14

  • 2
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#7816 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2018 - 23:39

Já proti tomuhle stylu psaní nemám potřebu nijak zasahovat, je to čistě věc pisatele. Jen mi přijde trochu divné napsat, že mezery za čárkami "nedělám, protože každý znak navíc se hodí" ale na druhou stranu pak za každou "větou" udělat tři tečky.

Jen bych řekl, že s tou mezerou za čárkami se ostatním nejen ten obsáhlejší text daleko lépe čte.
  • 11

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#7817 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2018 - 10:11

v době klidu jsem přemejšlela,jak moc si vzít k srdci výtku k mýmu písemnýmu projevu...
zamyslela jsem se nad sebou,protože nerada působím lidem nepříjemnosti...
bohužel jsem si uvědomila,že starýho psa novým kouskům....

 

MNOHEM lepší číst tvůj styl písemnýho projevu (s často velmi rozumnými názory), než l...

 

Ač je mi už přes 70 let, tak se mi styl greenhair líbí.

 

Já proti tomuhle stylu psaní nemám potřebu nijak zasahovat, je to čistě věc pisatele. Jen mi přijde trochu divné napsat, že mezery za čárkami "nedělám, protože každý znak navíc se hodí" ale na druhou stranu pak za každou "větou" udělat tři tečky.

Jen bych řekl, že s tou mezerou za čárkami se ostatním nejen ten obsáhlejší text daleko lépe čte.

 
Představte si, že někdo uvaří naprosto úžasné jídlo, ale naservíruje vám ho tak, že před vás hodí upatlaný kastrůlek, ve kterém ho připravoval, s oprýskanou hliníkovou lžící a do toho vám prskne kousek chleba. Někdo to i tak sní a pochutná si, jiný to ani neokusí, protože způsob „servírování“ ho spolehlivě odradí. V kom je chyba?

Forma není samoúčelná. Už to naznačil m3ska — jak gramatická, tak i typografická pravidla slouží k tomu, aby naše písemné sdělení bylo co nejsrozumitelnější. Odchylky od těchto pravidel činí to sdělení méně srozumitelným, někdy s menší, někdy s větší intenzitou. Je jasné, že někomu není shůry dáno a gramatiku nebo typografii nezvládá. To se pak nedá nic dělat. Ale každý by se, podle mě, měl o co nejkvalitnější projev aspoň snažit. Pokud totiž vědomě rezignuje na zásady správného písemného projevu, pak vyjadřuje neúctu nejen k mateřskému jazyku, ale také ke svým čtenářům, protože je mu jedno, že jim tím ztěžuje pochopení svých myšlenek. Pokud někdo nemůže, nedá se s tím nic dělat, horší je, když někdo může, ale nechce.


  • 29
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#7818 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2018 - 12:18

i ty brute? pohybuji se na více forech a občas se tam řeší i gramatika ... jsem raději kdy píše někdo hezky česky místo různých cool amerických sraček... tedy nějaké to písmenko mi nijak nevadí... líbí se mi, že dokážeš svůj názor říci natvrdo, občas to pěkně "štípne", ale tady jsi podle mě mimo... toto fórum je o geocachingu a ne o gramatice jazyka českého... a hlavně opakované upozorňování na prolinkování profilu (co je komu do toho?) a další drobnůstky je spíše "buzerace"... v této chvíli začínám mít pocit, že terapeutický efekt tohoto fóra limituje k nule... :-(   ale že to byla makačka to napsat...


  • 3

#7819 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2018 - 12:19

 ... jiný to ani neokusí, protože způsob „servírování“ ho spolehlivě odradí. V kom je chyba?

 

Chyba je v tom, že ten dotyčný nemá hlad :D .

 

Ale vážně : nikdo tě nenutí to číst, máme (snad ještě) demokracii. Jak jsi viděl, je tu docela dost lidí, kteří příspěvky všech bez výjimky čtou nebo nečtou podle vlastního uvážení, ale minimálně je tolerují, ať jsou jakékoli.

 

A je mi hodně smutno z toho, že pár netolerantních teď v nedávné minulosti otrávilo svými výpady minimálně dvě kačerky, defakto je z tohoto fóra vyhnali. A já se ptám : jakým právem a proč vlastně ? 


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 12 únor 2018 - 12:21

  • 0

#7820 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2018 - 13:12

... toto fórum je o geocachingu a ne o gramatice jazyka českého...

 

To trošku zjednodušuješ. Úplně vidím ten odstavec na začátku diplomové práce:"Tato práce je o fyzice a ne o gramatice jazyka českého". :D  Někde jsem četl: "Znalost českého jazyka je horší a horší. Čeština vymírá. Stejně jako jiné jazyky – i čeština se mění. Češi zapomínají pravidla, která se stále častěji rozvolňují. Nedopusťme však, aby čeština ztratila svou krásu a snažme se zachovat standard, který nás dříve učili. V dnešní době internetu je velmi jednoduché být neustále on-line. Nebuďme líní a vyhledejme si správný tvar slova, pokud si jím nejsme jisti. Nedopusťme, aby naše okolí přejímalo chyby, kterých se dopouštíme my sami.". Totiž to, že ve většině případů nemusíme přemýšlet nad správným tvarem slova, je zapříčiněno především tím, že "máme načteno". A psaním chybných tvarů fixujeme tuto chybu i v ostatních.

 

Tím, že své komunikaci věnuji dostatečnou péči, vlastně vyjadřuji úctu k tomu, ke komu ji směřuji. Není třeba někoho napadat, že např. nezvládl shodu podmětu s přísudkem, ale myslím že jemné upozornění snad zvládne i nepříliš labilní jedinec. A navíc se třeba i něco přiučí...

 

Ano, také toleruji a nechávám to být, i když to leckdy bolí. Občas i sám udělám chybu (nedávno v přechodníku) a rozhodně se nezlobím, když mně na ni někdo upozorní, naopak jsem za to rád...


  • 20




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama