Přejít na obsah

Fotka

Geodepresivní koutek III

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9336 odpovědí na toto téma

#9321 Modrak

Modrak

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1 935 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2018 - 18:42

Hmm tak to ja vyrazil vcera na cache, pocasi pekne, vsude snih, teploty tesne nad nulou a namrznuti nehrozi, zel kdyz jsem byl u 6-te cache,ktera byla trochu dal od silnice, jsem si chtel sebou vzit penezenku s doklady a jak jsem pro ni sahl, tak mne pred ocima vyvstanul pekny obrazek penezenky trunici doma na stole. Safra. A tak jsem to radsi otocil k domovu (cache jsem samozrejme napred odlovil), nez abych nejakemu policajtovi vysvetloval ze to auto zadny doklad nepotrebuje aby mohlo jezdit a ze svití, brzdi, vrci a ... stejne s doklady jako bez nich.

A tak jsem tu penezenku posleze nasel na stole, no alespon jsem mel cas abych si vyridil prodlouzeni IN-KARTY.

Tak oni z toho dneska policajti nedelaj drama a pokud mas aspon nejaky papiry, tak nedelaj problemy. V podstate staci obcanka. Pokud vedi kdo jsi, pak vedi i jestli mas ridicak. A auto najdou taky v databazi a pokud je registrovany na tebe nebo na manzelku takze je jasny zes ho neukrad a ma platnou technickou, tak o nic nejde. Stejne i kdyz vsechny doklady mas, tak to overujou v databazi tak jako tak, takze praci s tim maj stejnou. Ale musis mit aspon tu obcanku. Predpokladam, ze ta byla taky v ty penezence :(

• 1

#9322 Solim

Solim

Šolim

• Members
  • PipPipPip
  • 1 336 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2018 - 19:30

Ano ta byla taky v peněžence. Stejně tak jako peníze a tam platí: "Bez peněz do hospody nelez". Tak jsem se nemohl zastavit ani na jídlo.

Takže jsem sebou neměl žadný doklad, že existuji.

• 0

HONOR 9, Android 8.0.0, EMUI 8.0.0, a:Drake 5.24 + OSM (paws), GeoGet 2 + GeoKůk 5

S úsměvem jde vše líp

#9323 nalano

nalano

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2018 - 22:00

Když nemáš občanku, stačí jim říct jméno a třeba rodný číslo. Oni si tě najdou v evidenci a podle uložené fotky si tě identifikují. Pak už platí, co psal Modrák.
  • 0

#9324 mirek454

mirek454

mirek454

• Members
  • PipPipPip
  • 420 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2018 - 5:27

Ano, prolustrujou si tě snadno. Ale každopádně ti řeknou že za blbost se taky platí. Jízda bez dokladů se trestá dost mastnou pokutou
  • 0

#9325 plavcik

plavcik

plavcik

• Members
  • PipPipPip
  • 1 071 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2018 - 6:45

To záleží, co si představuješ pod “mastnou pokutou” :D. Co se týká zapomenutych dokladů, které tady řešíme, je to bez bodu a s pokutou myslím max. 2000, já to absolvoval dokonce dvakrát, vždy max. dvě stovky....
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C

#9326 nalano

nalano

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2018 - 6:55

Pokud u sebe nic nemáš, tak nezaplatíš blokovou pokutu na místě. ;-O
Ještě doplním, že ve správním řízení hrozí pokuta 1500-2500.
  • 0

#9327 Smrk

Smrk

proti proudu

• Members
  • PipPipPip
  • 5 041 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2018 - 8:54

To je stejně jako v Brně za špatné parkování.

• 0

#9328 Solim

Solim

Šolim

• Members
  • PipPipPip
  • 1 336 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2018 - 9:01

Když nemáš občanku, stačí jim říct jméno a třeba rodný číslo. Oni si tě najdou v evidenci a podle uložené fotky si tě identifikují. Pak už platí, co psal Modrák.

No to bych to rodné číslo musel pamatovat a když na mne ten policajt bafne z poza buku tak ani nebudu vědět jak se jmenuji :P . No v každém případě se za blbost platí, ale já měl v tu sobotu štěstí neb bylo tak nějak optimální počasí "že by psa nevyhnal" a tak ani žadného policajta jsem neviděl a dojel bez problému domu :) .

Kdysi jsem si prošel tou lustrací v Kladenských lesich a to jsem měl občanku sebou. Trvalo to asi půl hodiny a vedle mně stál celou dobu policajt s odjištěnou zbraní :o . Teprve na závěr jsem se dozvěděl, že z Vinařic utekl ozbrojený vězeň. No tehdá, těž v zimě, jsem se s v Kladenských lesích pohyboval asi jen já, ten vězeň a hafo policajtů, kteří mně postupně naháněli (ne toho vězně) a ja to nevěděl :blink: a docela úspěšně jsem jim unikal aniž bych to věděl :D .

• 2

HONOR 9, Android 8.0.0, EMUI 8.0.0, a:Drake 5.24 + OSM (paws), GeoGet 2 + GeoKůk 5

S úsměvem jde vše líp

#9329 gord

gord

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 8 298 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2018 - 10:23

Solime, mam podobny zazitek z Klanovickeho lesa. Hledali tam nejakeho vraha a zlodeje. Musel jsem vysvetlovat, proc obleceny jako turista mam v batohu kleste, nebozez, draty, ... (byl jsem na udrzbe kesky) a hrozne je zajimala moje zbran - kapesni nuz. Moc zabavne to fakt nebylo. Navic mi kvuli nim ujel vlak a musel jsem hodinu cekat na dalsi. venku, cekarna byla uz pochopitelne zavrena, protoze po 17. hodine nema asi kdo co cekat na nejake vlaky.

Tento příspěvek byl upraven od gord: 03 prosinec 2018 - 10:24

• 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

#9330 Modrak

Modrak

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1 935 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2018 - 10:35

No to bych to rodné číslo musel pamatovat a když na mne ten policajt bafne z poza buku tak ani nebudu vědět jak se jmenuji :P . No v každém případě se za blbost platí, ale já měl v tu sobotu štěstí neb bylo tak nějak optimální počasí "že by psa nevyhnal" a tak ani žadného policajta jsem neviděl a dojel bez problému domu :) .

Kdysi jsem si prošel tou lustrací v Kladenských lesich a to jsem měl občanku sebou. Trvalo to asi půl hodiny a vedle mně stál celou dobu policajt s odjištěnou zbraní :o . Teprve na závěr jsem se dozvěděl, že z Vinařic utekl ozbrojený vězeň. No tehdá, těž v zimě, jsem se s v Kladenských lesích pohyboval asi jen já, ten vězeň a hafo policajtů, kteří mně postupně naháněli (ne toho vězně) a ja to nevěděl :blink: a docela úspěšně jsem jim unikal aniž bych to věděl :D .

Tos mel docela kliku, ze te dostali zivyho :)

• 1

#9331 Smrk

Smrk

proti proudu

• Members
  • PipPipPip
  • 5 041 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2018 - 10:45

Teď mě přepadla deprese z jedné kešky, kterou jsem nenašel: Zalogoval jsem toto:

Hint jsme našli, ale kešku ne. :-( Teda jestli jsme nehledali na špatném místě, ale pochybuju.

A kačer po mě toto: Dána náhradní krabička a jiný logbook. Místo bylo i podle fotohintu správné, ale prázdné.

Přitom v logbooku bylo bonusové číslo.

Owner kešku opravil a dal správný logbook za čtrnáct dnů. Mezi tím byla keš normálně aktivní a zalogovalo ji dalších sedm kačerů.

To je pro lidi opravdu tak velký problém zalogovat DNF a jít dál?

• 1

#9332 nalano

nalano

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2018 - 11:17

Dopraváci s notebookem v autě jsou elektronicky lépe vybaveni na ověření totožnosti, než naháněči uprchlých vězňů. Pokud jsi měl na sobě nějaké pruhy, buď rád, mohlo to být tvoje LTF;-)
  • 2

#9333 Solim

Solim

Šolim

• Members
  • PipPipPip
  • 1 336 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2018 - 12:00

Solime, mam podobny zazitek z Klanovickeho lesa. Hledali tam nejakeho vraha a zlodeje. Musel jsem vysvetlovat, proc obleceny jako turista mam v batohu kleste, nebozez, draty, ... (byl jsem na udrzbe kesky) a hrozne je zajimala moje zbran - kapesni nuz. Moc zabavne to fakt nebylo. Navic mi kvuli nim ujel vlak a musel jsem hodinu cekat na dalsi. venku, cekarna byla uz pochopitelne zavrena, protoze po 17. hodine nema asi kdo co cekat na nejake vlaky.

Jo taky mne ujel vlak a ještě jsem zmokl a taky jsem musel čekat venku (po 17-té hodině), tak jsem tehda docela dost nasr.. na Kladenské měštáky a zařekl se, že mně už nikdy nedostanou.

• 0

S úsměvem jde vše líp

#9334 mandevil

mandevil

Member

• Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2018 - 16:20

Těšila jsem se na první adventní event v Táboře, vyjela s předstihem, abych stihla i něco mimo gc,ALE když je v poledne na nule a do toho začne silně pršet..... řekla jsem si, jaká klouzačka z toho může být po setmění, otočila auto a napsala omluvné WN. Je to rozumnější než někde bruslit nebo se nechat sestřelit někým v protisměru.
Všem přeji lepší začátek adventu.

Já mám připravenou keš (svoji první) a v neděli jsem se vydal ji dát na místo (je to na horách). Už cestou bylo zřejmé, že to pěkně klouže. Stromy navíc byly obalené námrazou, kterou vítr shazoval... jen jsem čekal, kdy nás trefí nějaký větší kousek. No ale už jsme byli na cestě, tak jsme dorazili na "parking" u zamýšelné keše. Když jsem přepral vítr, který se opíral do dveří auta, tak jsem zjistil, že stojíme na souvislé ledové krustě pokrývající silnici. Navíc byla i mlha, takže jsme rovnou jeli zase zpátky a považovali za úspěch, že nás nikdo netrefil a my nikoho. Snad to tenhle víkend bude lepší.

Tento příspěvek byl upraven od mandevil: 06 prosinec 2018 - 16:27

• 0

#9335 ladislavappl

ladislavappl

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2018 - 22:47

Na obloze už je pár dní kometa - a je pořád skoro zataženo. Ještě zbývá pár dní, kdy se dá vidět, a pak zas na pár let utrum. Přikládám mapku, kde ji hledat (na čáře jsou čísla znamenající datum v prosinci). Hledejte ji vpravo do Oriona, později mezi jasnými hvězdami souhvězdí Býka a Plejádami. Zatím prý je vidět v triedru jako rozmazaný flek, ale má se ještě zjasnit. Pozorovat ji můžete po večeři (cca po 19.30).

Tak ještě jen to počasí...

Přiložené miniatury

• Kometa-12-2018-m.jpg

• 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#9336 mandevil

mandevil

Member

• Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2018 - 10:03

Ještě zbývá pár dní, kdy se dá vidět, a pak zas na pár let utrum.

To u komet nikdy nemůžeš vědět, i když v průměru to tak vychází.

• 0

#9337 Archi1

Archi1

Archi1

• Members
  • PipPipPip
  • 700 příspěvků(y)

Publikováno Dnes, 6:28

Ahojky,

tohle je taky k počtení, nekterí si logují event uz telefonicky.

https://www.geocachi...e1-695f1d3c0a9b

• 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

5 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 5 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama