Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#2401 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 525 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 19:57

Odpovim ti Petre vcelku jednoduse... protoze to (at chcem ci nechcem) je komercni hra a PM kese maji slouzit primarne (ackoli to GS asi neprizna) jako lakadlo na zakoupeni PM. A s tim toho asi moc neudelame. Muzem si misto GC udelat s detma peknou sipkovanou s cokoladovejma penizkama na konci...
  • 0

#2402 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 19:59

Tomu rozumím:) cemu nerozumim je slepe přistoupit na tuhle rovinu, pm zakládat a logy bm na nich mazat:).to už není o GS, ale o lidech a jejich pocitu zaplatil jsem, jsem vic:)
  • 1

brundi
 


#2403 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 20:23

Kdyby GS chtěl, tak možnost logování PM keší BM členy by už dávno zakázal.


  • 3

#2404 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 20:24

Tomu rozumím:) cemu nerozumim je slepe přistoupit na tuhle rovinu, pm zakládat a logy bm na nich mazat:).to už není o GS, ale o lidech a jejich pocitu zaplatil jsem, jsem vic:)

A navíc sám ten komerční Grounspeak logování PM keší pro BM, jakož i prohlížení logů, fotogalerií a získávání úvodních souřadnic svým systémem umožňuje a v pravidlech nijak nevylučuje, podle mě m.j. proto, aby BM mohli "nakouknout" a nakonec si to taky zaplatit, aby se snadno dostali i k listingům.To kádrování dělají jen někteří samozvaní strážci "elitní skupiny", kteří si myslí, že pravidla budou určovat oni. Jenže tenhle panáček narazil - na revírníka :D a nemůže to vydejchat.


Tento příspěvek byl upraven od Jacka: 18 březen 2015 - 20:25

  • 1

#2405 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 20:28

Takže mu tam dal NA log za ten smazaný nález?

No jeden z těch několika, jimž logy smazal, takto reagoval, což sice je taky poněkud neurotická reakce, ale aspoň vedla k jasnému vyjádření revírníka přímo do listingu - což považuju za pozitivní.


  • 3

#2406 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 20:32

Ja mam depresi z toho, jak se ti lidi pousti do toho ownera. Co jsem cetl tu diskuzi u te kese, tak mi neprijde, ze jde primarne o pm/bm, ale ze lidi sdili finalky jeho mysterek. Nebo jsem jediny, kdo to v tom vidi?
  • 6

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#2407 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 20:38

Ja mam depresi z toho, jak se ti lidi pousti do toho ownera. Co jsem cetl tu diskuzi u te kese, tak mi neprijde, ze jde primarne o pm/bm, ale ze lidi sdili finalky jeho mysterek. Nebo jsem jediny, kdo to v tom vidi?

To mi z toho teda vůbec nevychází. Já jsem z toho pochopila, že owner se na svých PM  keších systematicky snaží "vykázat BM do patřičných mezí". Ostatně, pokud by někdo pustil hned po publikaci finálky jeho mysterky, musel by to být PM, ne? :D Proč by kvůli tomu měl systematicky mazat logy všech BM, co na jeho keše přijdou? Z logu revírníka plyne, že i jen na této keši jich bylo víc.


  • -1

#2408 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 20:55

Je mi z vás smutno :(  Z věci, o které vcelku nic moc nevíte, uděláte hon na čarodějnice a do kešingu vtahujete jakousi "třídní nenávist".

 

Díky za keš.


  • 7

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#2409 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 21:03

Odpovim ti Petre vcelku jednoduse... protoze to (at chcem ci nechcem) je komercni hra a PM kese maji slouzit primarne (ackoli to GS asi neprizna) jako lakadlo na zakoupeni PM. A s tim toho asi moc neudelame. Muzem si misto GC udelat s detma peknou sipkovanou s cokoladovejma penizkama na konci...

 

GS, zakládání PM keší sice umožňuje, a jistě k tomu má své zištné důvody. Nikde ale není psáno, že když je někdo PM, že by za každou cenu musel zakládat PM keše. K tomu GS rozhodně nikoho nenutí. Je to vždy jen na ownerovi, jaké duševní pohnutí ho vedlo k založení PM keše.


  • 1

Jsem to stále já.


#2410 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 21:06

Hm, Pete, zkus se podívat na kteroukoliv z jeho keší. Jeho reakce na vyjádření revírníka, že to je on, kdo tu porušuje pravidla, a nikoliv ti, jimž s celkem arogantními poznákami maže logy, je toto: Všechny svoje keše disabloval s poznámkou: "zavírám pro logování". Nevím jak ty, ale já osobně to tedy chápu tak, že owner se rozhodl, že jeho disablované keše nikdo už logovat nebude a všem, kdo se o to pokusí, log smaže. Samozřejmě opět neoprávněně, pokud dotyčný bude v logbooku. Jestli to tak nemyslí, měl by si asi osvojit trochu jiný styl, ale to, co předvádí, vyznívá skutečně vrcholně arogantně a nadřazeně. I s tím, jak se chlubí, kolik do keší investoval - k tomu ho naprosto nikdo nenutil, i krásná keš se dá snadno vytvořit "za hubičku", jak oba dva dobře víme.


  • 4

#2411 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 21:14

Pán si udělal PM keš a když ji odlovil nějaký BM, tak mu v rozporu s pravidly smazal log - do chvíle, kdy mu to revírník zatrhnul. Pak na protest keš disabloval.

Pokud jsem se všiml, nasázel mu NA logy na všechny keše a tak je všechny buď disabloval a nebo archivoval. Ale spíše to vypadá na nějaké osobní spory.


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 18 březen 2015 - 21:16

  • 4

#2412 Sykype

Sykype

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 21:17

Koukám, že se nám tu k tématu rozvinula plodná diskuze.

 

Bohužel mě u některých mrzí, že ownera odsuzují bez toho, aniž by ho znali nebo měli nějaké bližší informace. Nemyslím si, že zrovna Sirasxxx se považuje za někoho z honorace a na BM se dívá spatra. Založil více jak stovku keší (žádný powetrail), většina z nich je pro BM a vždy se o ně opravdu perfektně staral. Spoustě ownerů by mohl být za vzor. Celá situace je bohužel vyústěním frustrace z toho, jak se někteří kačeři v dnešní době chovají, jak sdílejí luštění mysterek, kupčí s finálkami, loví FTF za každou cenu, loví PM keše za každou cenu atd.

 

Pokud jde o  PM keše, tak ty jsou primárně určeny pro PM kačery. Pravidla Groundspeaku ale při logování nerozlišují, jestli je kačer BM nebo PM, důležité je pouze, zda je fyzicky zalogován v logbooku. Osobně nemám nic proti tomu, když na PM keš dorazí BM kačer v doprovodu PM nebo třeba získá souhlas k odlovení keše přímo od autora. Zásadní problém je ale v tom, že někteří vyčůránkové se k PM keším dostávají způsoby, které určitě nepatří, když ne mezi ilegální, tak určitě mezi ty hodně diskutabilní - např. pomocí nějaké aplikace. Dokonce jsou i takoví kačeři, kteří mají BM účet, ale vesele loví FTFka, protože jim chodí notifikace o nových keších - včetně těch PM. A to mi už jde tedy hodně proti srsti. A nejlepší na tom je, že se rozhodně nejedná o lidi, kteří by nemohli těch pár stovek za PM členství ročně obětovat. My Češi máme bohužel jednu blbou vlastnost - pro mnoho z nás je všechno, co není výslovně zakázáno, automaticky povoleno. A na nějakou etiku při tom nekoukáme. Jediné, co by v tomhle případě pomohlo, by bylo, aby PM keše mohli skutečně logovat jen PM kačeři. Ono asi není úplně v pořádku, pokud se na PM keši, kde lze sledovat, kdo listing navštívil, objeví pár minut po publikaci někdo s BM účtem ...

 

Sám za sebe doufám, že celá situace skutečně neskončí tím, že by owner všechny keše zaarchivoval. Byla by to škoda.


  • 7

#2413 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 21:27

Cituji: celá situace je bohužel vyústěním frustrace z toho, jak se někteří kačeři v dnešní době chovají, jak sdílejí luštění mysterek, kupčí s finálkami, loví FTF za každou cenu - ale to přece dělají pm kaceri také, to typem účtu nezmizí.. ze jezdí na ftf? No a co? Je to porad jen HRA....

a ze se bm dostane na listing pm kese? To ani nevím ze jde:), ale budu se opakovat, porad je to jen HRA...

tady mi to trochu přijde na osobní spor než cokoli jiného. ..
  • 1

brundi
 


#2414 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 21:31

Já jsem PM měl, mám z té doby poznamenané souřadnice a hinty několika tradiček, jednu jsem už odlovil. Někde se ta poloha možná změní...
  • 0

#2415 Sykype

Sykype

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 21:37

Tady vůbec nejde o PM versus BM, tohle byla pouze poslední kapka do již téměř plného poháru ...

 

Spousta lidí to ale bohužel jako hru nebere - je to pro ně spíš soutěž, ve které chtějí, bohužel někdy za každou cenu, uspět. A podle toho to také někdy vypadá ...


  • 3

#2416 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 22:09

Zajímavá diskuze. Každopádně souhlasím s názorem, že pokud kačer od keše odejde a keš je v pořádku, tak ať si to loví klidně s deseti aplikacemi, finálkami, apod... Když mu to udělá radost, ať si každý dělá co chce, keš je v pořádku a to je hlavní.
  • 4

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#2417 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 22:22

A já to zase, Jacko, čtu tak, že někdo, kdo pro lidi udělal ve svým volným a za svý spoustu zábavy, už je natolik frustrovanej a votrávenej, že kazí svou vlastní práci.

 

Což je i odpověď pro Pražskýho chytráka, že to tak jedno není, že si každý dělá co chce.

 

Znova připomínám to podle mne na naší hře vůbec nejdůležitější: Díky za keš.


  • 6

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#2418 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 23:21

Ahoj všem.

To je tedy opravdu deprese. Konkrétní věc převedete na jiné a obecné téma o kterém to není. BM vs PM lze řešit v dalších tématech, které tu již nesčetněkrát byly.

PM se nad BM nepovyšují, nikdy jsem se s tímto nesetkal, ale setkal jsem se s BM, kteří jiným podsunují , že PM se nad BM povyšují - jedna věc by mohla snad být jasná...  Všechno stojí peníze. Kdo nechce platit PM ať jej neplatí, ale nenárokuje si věci pro ty platící, kteří provoz hry drží nad vodou. Je to hra závislá na virtuálním prostoru vytvořeném servery GS. Nebo si snad GS dolary tiskne sám a servery kupuje a provozuje ze vzduchu? Nepochybně nikoliv. Že je omezená možnost hru hrát i pro neplatící členy je jejich dobrá vůle, daná historicky,  která má nyní pochopitelně lidi nalákat na PM výhody. Těžko hledat jiný obchodní model.

 

Na vícero PM keší jsem šel s BM kolegou. Ze začátku jsem se ownerů ptal zda BM může zalogovat, pak už jsem doufal ve své dobré a zatím snad čestné jméno a nechal kolegu BM logovat aniž bychom se ownera ptali o dovolení (a BM ani logovat nevyžadoval, keš se líbila, zážitek byl a log si BM kolega nijak nenárokoval). Nikdy problém nebyl.

 

Věci zadarmo ve skutečnosti zadarmo nejsou, kdo tomu věří, žije mimo realitu.Vyberou si to u Vás jinde. U věcí zdarma budete povětšinou těžko  vymáhat funkčnost (free email, služba rádoby zdarma okořeněná reklamou, "free" hra z netu co Vám do PC přidá pár virů a malware...). Věci bez poplatku se vám prodraží vyšším daní, která se ani nemusí jako daň tvářit. 

 

Uspořádáte hru za peníze, dotyční dostanou mapu a po překonání dobrodružné cesty k finálnímu bodu je na základě jejich platby za tento zážitek odvezete zpět na výchozí místo. Celou cestu si pochopitelně může prohlédnout i kdokoliv jiný. Nejde o uzavřený a střežený prostor. Ale proč by měl mít i ten ten, co náhodou či "jiným způsobem" najde cestu z výchozího do finálního bodu, ale hru si nezaplatil, nárok odvoz zpět, to fakt nevím.

 

Pokud drakulam (neznám jej) používá poněkud divné metody k získávání informací, které přísluší PM, netřeba se sirasxxxovi divit, že to je na nervy. Nikdo nejsme dokonalý, ani já, ani sirasxxx, možná se potkala drzost drakulama s "depresí" z některých rádobykačerů u sirasxxxe ve špatnou chvíli. Víte někdo, jak to přesně bylo? Mluvili jste s někým z těch dvou?

 

Netočte diskusi jinam - a pokud nemáte informace od obou aktérů, tak víte prd. Spekulovat ale můžete ještě na 359 stránkách tohoto fóra. To je fakt. 

 

Dejwy

 

--

 

A nyní mi celá věc připomněla, že bych měl aspoň trochu poděkovat kolegům za GCM i GeoGet několika mincemi a tím ocenit jejich práci a čas.


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 18 březen 2015 - 23:27

  • 10

#2419 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 0:10

Že je omezená možnost hru hrát i pro neplatící členy je jejich dobrá vůle, daná historicky,  která má nyní pochopitelně lidi nalákat na PM výhody.

 
To je ale dle meho nazoru ponekud zkreslena interpretace..

Jake byly zacatky GC je popsano cesky treba zde: http://www.gc-plzen....p?article_id=42


  • 4

#2420 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 4:47

Zrovna Sirasxxxovo krabicky. To je skody. No ja mam treba z doby kdy jsem byl PM ulozeno nekolik krabicek ktere bych, az budu mit cestu kolem, rad odlovil. Souradnice jsem zjiskal legalne jako PM. Jedna z nich je zrovna Sirasxxxovo Otradovicky jez. Tak si budu davat pozor kdyby to jeste pustil, abych ho odlovem jako BM neuvrhnul do dalsi deprese. Vypada to ze podle stavu se hodi okridlene moudro doktora Radosty: "A da to sakra praci je vratit do nasich rad" Sirasxxxe by byla opravdu skoda
  • 0




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama