Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#2421 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 4:58

Na vícero PM keší jsem šel s BM kolegou. Ze začátku jsem se ownerů ptal zda BM může zalogovat, pak už jsem doufal ve své dobré a zatím snad čestné jméno a nechal kolegu BM logovat aniž bychom se ownera ptali o dovolení (a BM ani logovat nevyžadoval, keš se líbila, zážitek byl a log si BM kolega nijak nenárokoval). Nikdy problém nebyl.

To mi, prosim tě, vysvětli, jak jsi ty mohl kolegu nechat nebo nenechat zalogovat? :D Podle toho, jak to píšeš, to skoro vypadá, že neni svéprávnej nebo nemá přístup na net. Tys mu mohl nebo nemusel poskytnout listing nebo souřadnice keše, ale to, jestli si ji zaloguje nebo ne, to už je snad jeho věc, ne? Jak to ty můžeš ovlivnit?

 

Jinak rozdíl mezi tvým příkladem a geocachingem je m.j. v tom, že Groundspeak hru neuspořádal, alebrž vstoupil do už existující hry a tuto anektoval a začal na ní celkem nestydatě vydělávat.


  • -1

#2422 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 7:10

Provoz geocaching.com spolkne určitě hodně peněz, takže já rád přispěji. A těch vykuků, co to různě obcházejí bude věřím velmi malé procento, kterým nemá smysl se více zabývat a kazit si tím pěkný den, protože dotyčné promluva do duše stejně nezmění. Až GS vyhodnotí, že je těch vykuků moc, vypne logování PM pro BM a je hotovo bez větších stresů :).
  • 10

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#2423 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 7:16

Her na stejném principu je spousty, ale v podstatě všechny živoří až na geocaching pod Groundspeakem, kapitalistou co na tom tak nestydatě vydělává, jak píše Jacka :-D  A kupodivu i tak všem poskytuje možnost tuto hrát zadarmo. Tak na co si stále stěžujete a utočíte na PM a PM only keše.


  • 11

#2424 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 8:10

Já myslím, že je zbytečné tady různě spekulovat. Každý si přece může vyjádření autora přečíst přeci sám a udělat si vlastní názor. BM členové rovněž neboť GS opět i jim umožňuje logy na PM keších "legálně" číst, jen je cesta méně pohodlná jako u logování PM keší apod. To o "Pánech", co Jacka psala, sedne jako zadek na pekáč....

Já taky mám několik keší v PM režimu - tam, kde to bylo bohužel nutné (důvod: opakovaané zničení dětmi/puberťáky a 1keš mám v serii jiných PM krabiček, kde jsem se musel přizpůsobit ostatním autorům). Ale za návštěvy BM jsem rád, často mi píší mnohem delší a hezčí logy nežli PM, potažmo mám mezi nimi hodně přátel.....Keše přeci děláme proto, aby na ně chodili lidi - No, někdo možná ne....


Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 19 březen 2015 - 8:19

  • 3

#2425 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 8:42

Her na stejném principu je spousty, ale v podstatě všechny živoří až na geocaching pod Groundspeakem, kapitalistou co na tom tak nestydatě vydělává, jak píše Jacka :-D

Nojo, asi jako koloniál paní Vopršálkový, když vedle postaví Kaufland :D.


  • 1

#2426 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 8:49

 

 
To je ale dle meho nazoru ponekud zkreslena interpretace..

Jake byly zacatky GC je popsano cesky treba zde: http://www.gc-plzen....p?article_id=42

 

Ahoj, nevidím tam nějaký zásadní rozpor, možná mi to převzetí přijde jako standardní vývoj. Jakékoliv ujmutí se vedení čehokoliv vyvolá v části komunity nevoli. Rozmach hry vyžaduje investice do infrastruktury, vytvoření pravidel apod.. Společné vlastnictví všeho všemi nefunguje. Jako BM, což jsem byl asi rok  a půl)  se hra dá hrát na 99.9%, nedostupné jsou některé nadstavbové funkce, které PM členům věci ulehčují, ale bez nichž je hra byla stále možná a nijak člověka neomezuje.

To, co mají PM za služby navíc je navíc k normálnímu stavu, ke standardu. Nikoliv že to co mají PM je standard a BM jsou o toto okradeni a GS patří do pekla.

 

 

To mi, prosim tě, vysvětli, jak jsi ty mohl kolegu nechat nebo nenechat zalogovat?  :D Podle toho, jak to píšeš, to skoro vypadá, že neni svéprávnej nebo nemá přístup na net. Tys mu mohl nebo nemusel poskytnout listing nebo souřadnice keše, ale to, jestli si ji zaloguje nebo ne, to už je snad jeho věc, ne? Jak to ty můžeš ovlivnit?

 

Jinak rozdíl mezi tvým příkladem a geocachingem je m.j. v tom, že Groundspeak hru neuspořádal, alebrž vstoupil do už existující hry a tuto anektoval a začal na ní celkem nestydatě vydělávat.

 
Jacka: Moje nepřesné vyjádření - prostě jsem slušně  napsal ownerovi zda s tím nemá problém a pak jsme kolegovi řekl ať zaloguje. Jasně že jsem mu nebránil nebo nepsal log za něj. Kolega byl povětšinou začátečník, starší člověk nepříliš kamarádský s počítačem a pod. netušil jak se k logování PM může dostat, jaké brikule s web adresou udělat a angličtinu neovládal. Asi tak. 
Anektoval je možná drsně řečeno, ale ano převzal ji, způsobem který nikdy nebude vyhovovat všem, (viz výše odpověď bender-kongovi výše)
 
 

Zrovna Sirasxxxovo krabicky. To je skody. No ja mam treba z doby kdy jsem byl PM ulozeno nekolik krabicek ktere bych, az budu mit cestu kolem, rad odlovil. Souradnice jsem zjiskal legalne jako PM. Jedna z nich je zrovna Sirasxxxovo Otradovicky jez. Tak si budu davat pozor kdyby to jeste pustil, abych ho odlovem jako BM neuvrhnul do dalsi deprese. Vypada to ze podle stavu se hodi okridlene moudro doktora Radosty: "A da to sakra praci je vratit do nasich rad" Sirasxxxe by byla opravdu skoda

 
panzerstepan: Začal se sérií mikrošek SBK (a nechal si na nich udělat betatest), pak přidal další série, kde již byly některé krabky už zajímavější, poté začal ty obyčejné zpětně vylepšovat aby nebyly tak obyčejné, následně začal dělat zajímavější procházky (multimysterky). Jezy jsou možná obyčejná série, no a? Povinnost mít vyčištěno vše v okolí nikde stanovena není, tak je klidně ignoruj. 
Taky jsme si některé věci se sirasxxxem nejednou vyříkávali, ale .. o své keše pečuje, snaží se a je vidět velký posun oproti počátku. Co bychom ještě chtěli? 
Někdo není tak technicky superzdatný, aby krabička byla úžasná technická vychytávka nebo na to nemá dílnu. Osobně si cením stejně jak úplně obyčejných krabiček na skvělých místech, na která mne vytáhly, tak i těch technických a pěkných.
---
 
Dnešní doba je dobou kdy všichni znají na 120% svá práva, povinnosti jim však říkají násobně méně a rádi je otáčejí zase na svá práva, a co se týče cti, tak to je nějaké staré cizí směšné slovo...
--
Omluva za dlouhé příspěvky ... nikdy nebudeme mít stejný názor (od toho se to jmenuje diskuse), ale buďme rádi, že owneři keše stále zakládají, ceňme si těch , co se o ně pilně starají. Vyčůránci budou vždy a všude, byly tu , jsou a budou. V kterékoliv komunitě velmi podobně procentuálně zastoupení jako jsou zastoupeni v lidské populaci.

  • 5

#2427 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 9:07

Dejwy: asi jsi mi nerozumnel. ja lovim Sirasxxxovi kesky moc rad. Potkali jsme se i na eventu. Jezovou serii jsem zacal jako PM a ještě mi jich par chybi. Od te doby co uz nejsem PM mam Otradovicky jez v mobilu stále ulozeny  ikdyz je  PM. Jen nemam cas si pro nej zajit. A když vidim, jak je frustrovany z lovu BM na jeho kesich rad ji ozelim, protože by byla skoda nevrátit ho do nasich rad. :D


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 19 březen 2015 - 9:15

  • 0

#2428 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 9:28

Jacko, pořád mi není jasné co ti tak vadí na tom, že někdo má PM a založí PM keše.  Máš přístup do supermarketu s největším výběrem a to zdarma. Jen tam vzadu je jeden regál, kde se obvykle platí, ale i tam tě pustí a dostaneš to zadarmo. Zatímco někteří jiní za to samé zaplatili. Tak "vo co gou"?

 

Ostatně, ty keše v placeném regálu se jmenují "Premium Member Only Geocaches" - cituji "Premium Member Only geocaches are placed and found exclusively by Geocaching Premium Members..." více viz http://support.groun...=kb.page&id=271

 

Je ovšem umožněno PMO keš zalogovat všem. Bral bych to jako dobrou vůli. Bouchat do stolu a trvat na tom, že na to mám nárok, tak to mi přijde poněkud příliš.

 

Vzal mne kdysi v cizině kamarád do soukromého klubu, kde nebyl členem. S tím, že se tam průkazy stejně nekontrolují. Měl pravdu, členské průkazy nikdo nekontroloval a lidi tam normálně pouštěli. Nás ovšem nepustili, protože kamarád měl upito a u vchodu se nechoval slušně.


  • 20

#2429 Limiladsfamily

Limiladsfamily

    Limilad

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)
  • LocationLiberec

Publikováno 19 březen 2015 - 10:15

Zařekl jsem se, že se tady do diskuzí pouštět nebudu, ale nedá mi to:

 

1. Mám PM a dcerka BM, Na Sirasxxxově PM keši jsme byli spolu. Dcerka má zalogováno, tak že je jasné, že je to dítě a že tam byla se mnou. Sirasxxx log nesmazal. Takže není pravda, jak tady někteří snaží naznačit, že maže všechny logy BM členů.

 

2. Výborně to popsal Hoblík. 

 

3. Jako úctu a poděkování ownerům bych měl respektovat jejich názor, i když  jde trochu nad pravidla. Když mi owner napíše, ať nelovím v noci, že se rozštěká půlka psů ve vesnici, tak tam v noci nepůjdu. Ale přijde mi, že to dnes mnoho kačerů nerespektuje. Hlavně prosby o nezajíždění autem až keši. Loví se přes mrtvoly a po mě potopa.

 

4. Že provozování servů gc něco stojí je asi jasné každému. Využívám jejich služeb a jsem převážně spokojení, rád jim přispěji. Přijde mi to fér. Je to jako u free to play her. Když nějakou hraji, baví mě, tak také rád přispěji a nějaké výhody si dokoupím. Tím přispěji na vývoj hry. Že to někdo umí nastavit tak, že mu to nese je jen jeho šikovnost. Pokud to přežene a z free to play se stává na pay to  win (přežij), pak tu hru raději opustím. 

Myslím, že na GC je ten princip free to play nastaven neuvěřitelně benevolentně ve prospěch free. 


  • 8

#2430 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 10:24

No je to smutny. Prave jsem generoval GPX kolem Boleslavi a ta mapa byla skoro cela sediva. Tak jsem zacal rozklikavat ty sedivy ikonky, a koukam, vsechno jeden owner. Ten tam ma snad petinu vsech kesi a vsechny jsou ted sedivy :(


  • 0

#2431 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 10:42

Tak s tím souhlasím že řada lidí jde při lovu přes mrtvoly. Do gc by se měla zakotvit určitá pohoda, nemusí mít člověk každou keš okolo které projede, projde. Asi se v tom zrcadlí obraz současné nenažrané společnosti.
  • 7

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#2432 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 11:05

Tak s tím souhlasím že řada lidí jde při lovu přes mrtvoly. Do gc by se měla zakotvit určitá pohoda, nemusí mít člověk každou keš okolo které projede, projde. Asi se v tom zrcadlí obraz současné nenažrané společnosti.

Jo, tohle je presne ono. Mit vsechno hned, za kazdou cenu, bez prace, bez ohledu na okolnosti, bez ohledu na to co si o tom mysli ostatni. Takhle funguje cela soucasna spolecnost, proc by se ti sami lide meli zacit chovat jinak jen proto, ze zrovna drzi v ruce GPS a jdou na kes?


  • 4

#2433 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 11:21

Pánové, naprosto souhlasím, TOHLE by mělo být téma disertační práce, ne otázky typu kde lovíte nejraději......
  • 5

Co nevidím, nahmatám . . .


#2434 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 11:46

Je celkem zajímavé, že se pohybuji i v tzv. urbex komunitě (lidi fotí opuštěné budovy) a pokud to někdo třeba sleduje na facebooku, co se tam děje, jak se tam lidí doslova honí za fotkami a tím za "lajky". Úplně jiná záliba a přesto v tomhle dost podobná nenažranost, tady s GPSkou v ruce, tam s foťákem v ruce...

 

10603262_391379097690580_8434925729970221822_n.jpg


  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#2435 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 11:47

Tak s tím souhlasím že řada lidí jde při lovu přes mrtvoly. Do gc by se měla zakotvit určitá pohoda, nemusí mít člověk každou keš okolo které projede, projde. Asi se v tom zrcadlí obraz současné nenažrané společnosti.

 

Pod tohle se podepisuji. Jen doufám, že to myslíme oba stejně.


  • 2

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#2436 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 12:17

sirasxxx adoptoval kladenské keše od equimey-geologistika (nebo kolik měl ten divnej člověk nicků). A ten taky pořád něco archivoval a obnovoval a přejmenovával se (viz třeba tady po kritickém logu http://coord.info/GC... dědičná náhoda


  • 0

#2437 Sykype

Sykype

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 18:33

sirasxxx adoptoval kladenské keše od equimey-geologistika (nebo kolik měl ten divnej člověk nicků). A ten taky pořád něco archivoval a obnovoval a přejmenovával se (viz třeba tady po kritickém logu http://coord.info/GC... dědičná náhoda

 

Tohle je trošku mimo mísu, protože Sirasxxx do téhle doby nezaarchivoval ani jednu keš. Vše, co založil nebo adoptoval, naprosto perfektně fungovalo. Jen toho má už plné zuby. Kdyby jsi měl udržovat tolik keší a neustále jsi řešil nějaké problémy, pak zjistíš, že skoro všechny mysterky a multiny máš na finálkách (kolikrát se to dočteš přímo v logu), FTFkař ti prozradí umístění kešky blízko sedícím mudlům, protože to FTFko musí mít za každou cenu atd. atd., tak by to asi každého po čase přestalo bavit.

 

Jen doufám, že si to s tou archivací nakonec rozmyslí, protože by to byla fakt škoda ...


  • 2

#2438 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 21:31

Tyhle finalky je to skutecne zlo. A pokud to jeste ten macala prizna v logu to by nastvalo kohokoliv.
  • 3

#2439 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2015 - 6:16

Já míval v práci kolegu kačera, který hned jak s hrou začal, tak používal finálky, protože si myslel, že je to standardní součást hry.


  • 0

#2440 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2015 - 7:08

A já jsem kdysi v úplných začátcích zadala na jednom ukládacím serveru do vyhledávání geocaching (koukala jsem na videa zajímavejch keší nebo tak něco) a stáhla textovej dokument, obsahující většinu finálek v Praze a okolí. Když jsem to jako kuriozitu oznamovala kamarádovi, kterej mi před tím kešky ukázal, tak jsem se dozvěděla, že jestli to okamžitě, ale fakt okamžitě nesmažu, tak že už nikdy v životě se mnou nejde ani na tradičku za okapem místní základky. Není nad osvětu :D :D :D.


  • 1




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama