Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#5301 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2016 - 18:52

Poštovní muzeum se už někde probíralo, mám ten pocit (možná při publikaci u keše samotné?). Odloveny mám obě, multina se mi líbila více. Sám bych krabku k místu, ke kterému již jedna krabka existuje, nevytvořil, ale nikde to zakázáno není.


  • 0

#5302 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2016 - 20:50

A to tam ještě donedávna byla na to téma mysterka :D.


  • 0

#5303 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2016 - 21:52

O té jsem též slyšel, ale neodlovil.
  • 0

#5304 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2016 - 9:15

Po tom, co jsem o prázdninách zdolal nejvyšší T5 Jedloň Nebeská, využil jsem pobídky v listingu a zaslal ownerovi svojí adresu, na kterou by mi měl dorazit slibovaný "dáreček". Říkal jsem si, že by bylo hezké mít nějakou upomínku kromě fotek na tento jedinečný zážitek. Na email přišla odpověď, že "dáreček" bude zaslán záhy. Když po 3 týdnech nic nedorazilo, tak jsem to hodil za hlavu, hold jsem byl naivní. Nyní po 4 měsících se mi owner ozval, že na mě úplně zapomněl a že "dáreček" dal na poštu. Moje srdce zaplesalo, evidentně duch Vánoc působí. Po pár dnech doma otevírám schránku a přes obálku cítím CWG. Již je nesbírám, ale mít limitovanou řadu s připomínkou události mě potěšilo. Jaké bylo ovšem překvapení, když jsem obálku otevřel a našel CWG kačera Nexuvýročí 5. koťátka. Buď jsem ownerův vtip těžce nepochopil, nebo mi uniká spojitost. Pošlu ho asi dál, snad udělá někomu dalšímu větší radost.


  • 4

#5305 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2016 - 21:06

log.png

 

Ano, i to je způsob, jak zdolávat nepříjemné D4 mysterky. Protože proč si dělat násilí, když přece stačí počkat, že?


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#5306 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2016 - 9:14

A na co čekal? 


  • 0

#5307 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2016 - 9:32

A na co čekal?


Na Godota. :D
  • 1

#5308 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2016 - 10:39

Spíš až bude na finálkách :huh: .


  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#5309 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 7:24

To mi připomnělo to, jak někteří autoři archivují své keše jen kvůli tomuto nešvaru...

 

Včera jsem byl na "školení" kvůli tříkrálové sbírce, kam mě uvrtala jedna kačerka (mimochodem řádová sestra, i když já jsem jinak ateista :-))

Tam zaznělo, že je nutné si sbírku "užít", potěšit lidi, dokonce i ty, kteří nic nedají, a nedělat si nic z toho, že někteří nic nedají a jsou dokonce nepříjemní... Vzpomněl jsem si na to rozčilování v GC, že někteří kačeři podvádějí, archivování kešek kvůli objevení se finálky na finálkách...

 

Lidé, užívejte si pěkné logy, těch, kteří vaše keše odloví poctivě a dělejte kešky pro ně.

Ano, je nefér lovit pomocí finálek, říkat to je dobře, ale nekažme si hru tím, že ji zkazíme těm, co ji hrají poctivě kvůli pár (či více) blbcům...


  • 11

#5310 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 8:32

Romane, to už se tady řešilo mockrát. Myslím, že se zapomíná na to, že se žádná keš do těch databází nezapíše sama, ale musí ji tam někdo zapsat. A na začátku toho řetězce musí být někdo, kdo si tu keš "užil" a ownerovi se za ni "odvděčil" tím, že ji na finálky zadal buď sám, nebo prozradil její umístění někomu, kdo to pak udělal. A tohle mě má jako těšit? Srovnávat to s nějakou charitativní akcí není na místě.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#5311 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 9:45

Nevím, proč to vůbec řešit. Finálkáře lze prostě ignorovat, alespoň dokud ty keše neničí. Archivovat kvůli tomu keše je nesmysl.


  • 2

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#5312 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 9:46

Jednoznačně souhlasím s Milošem. U těžší mysterky je na začátku pár lidí, co jí vyluští a pak procento "luštičů" stále klesá, až je výrazně nižší než od "informovaných" nálezců. To je ta správná chvíle na archivaci. To Kub4, mluv za svě keše a ne za cizí.


Tento příspěvek byl upraven od lubbez: 21 prosinec 2016 - 9:48

  • -1

#5313 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 13:18

Zapomínáš na spoustu těch, kteří si to vyluští a pak mu to někdo zarchivuje...

 

Takovéhle autory mám nejradši. Nejlépe do centra města frknou mysterky, člověk, který se tam chystá si je vyluští, nestihne je jednou odlovit (protože často vyjdou někam jinam, než zrovna jede) a když po pár měsících či letech tam jede znovu zjistí, že ji dotyčný archivoval "kvůli těm zlým", co ji dali na finálky? Kdo za to pak může? Jen ti finálkáři?


  • 7

#5314 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 13:23

Kdyby nebyly brány finálkové weby už jako svého druhu "norma", nikdy by k těm archivacím nedocházelo. Co si ale myslet, když dostaneš logy od někoho, kdo právě začal s kamarády, je na prvním lovu vůbec, a už si pochvaluje, jak díky finálkám stihli za den čtyřicet keší, z toho patnáct multin a tři wherigo.

Před šesti lety si stačilo pamatovat nějakých dvacet nicků finálkářů a bylo. Dnes, s mírnou nadsázkou, si můžeš pamatovat dvacet nicků poctivých luštičů.


  • 5

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#5315 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 14:12

Nevím, proč to vůbec řešit. Finálkáře lze prostě ignorovat, alespoň dokud ty keše neničí. Archivovat kvůli tomu keše je nesmysl.

Ale oni už je ničí. 


  • 0

#5316 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 14:38

Nevím, proč to vůbec řešit. Finálkáře lze prostě ignorovat, alespoň dokud ty keše neničí. Archivovat kvůli tomu keše je nesmysl.

 

Kolik máš založeno keší? Dva eventy. Takže až něco vytvoříš, co ti dalo práci, věnoval jsi tomu invenci, čas, finance, věnuješ čas údržbě, tak tě dříve nebo později začne štvát, že ti někdo přijde rovnou na finálku a napíše log o tom, co měl dnes k obědu, že svítilo sluníčko a kolik dalších keší ten den zfinálkařil a s kým lovil. Pro tyhle [doplňte si každý jinou nadávku] jsem si s tím tu práci nedal. Na finálkových webech jsou i odpovědi na EC. Myslíš si, že jsem zakládal EC proto, aby si to někdo logoval od stolu a když si dovolím s logem nesouhlasit, tak je ještě drzý a vyhrožuje? Jako hráči jsou mi finálkaři a podvodníci zcela ukradení, ale jako ownera mě štvou a kazí hru. Klidně ať chodí logy sporadicky, ale logy, kde se dozvím něco k mojí keši, i kdyby mi ten člověk měl nadávat, že se mu to nelíbilo. Když přijde jeden finálkařský log na 10 poctivých, tak budiž, ale on ten poměr bývá i obrácený. Prakticky každý šel někdy na keš s někým nebo něco odlovil BF, ale jsou to jednotky keší, ne životní styl. Ale někdo má jako styl lovu, že loví všechny keše jako tradičky. Tak ať loví jenom tradičky, je jich dost. Fakt bychom takové lidi měli ignorovat? Myslíš, že v reálném životě se chovají čestně a spravedlivě? To asi těžko. Proč máme spousty zákonů na kdejakou pitomost? Protože je spousta lidí, co škodí, krade, podvádí. Poctivci jsou za pitomce. Není to jenom v geocachingu.


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 21 prosinec 2016 - 14:41

  • 9

#5317 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 14:44

Jednak nevíš kolik mám založeno keší (hint: uenwh trbpnpuvat b cne yrg qnyr arm gl), druhak na tom vůbec nezáleží. Nemusím být sám kuchař, abych si mohl postěžovat na kuchaře, který ze stolu shodí mé rozjedené jídlo, protože jiný host u jídla příliš mlaská.


  • -2

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#5318 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 209 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 14:58

To přirovnání trochu kulhá, minimálně v tom, že to jídlo není Tvé, ale patří tomu - jak říkáš - kuchaři.


  • 0

#5319 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 15:33

Mám založeno několik multin, několik mysterek, vím, že na ně chodí přímo finálkáři a vím tedy, jak to zamrzí. Ale kešky dělám pro ty, co to loví poctivě.

 

V případě, že se finálka mé keše objeví na serveru mám několik možností:

 

  • Archivovat keš (finálkáři to bude jedno, mě to naštve, že mě někdo donutil archivovat keš, naštve to pár poctivích lidí, co ji mají vypočtenou poctivě).
  • Nechat to být, (finálkáře to potěší, mě to naštve, ostatní to potěší)
  • Udělat opatření proti finálkářům (změnit výpočet, dát krabičku kousek jinam atp.) (finálkáře to naštve, mě potěší to, že to naštve finálkáře, i když k tomu budu muset vynaložit trochu času, ti co mají vyluštěno déle, pokud je to posunuté "rozumně" tak si většinou stejně "ověří" souřadnice před samotným odlovem, protože se často stane, že keš se ztratí a posune jinam, takže max. pro ně trochu přepočtu a ověření).

 

Osobně dávám přednost třetí volbě... I když se přiznám, že zatím jsem to dělal spíše "nepravidelně" podle ztráty krabiček :-).


  • 3

#5320 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 16:09

Mám založeno několik multin, několik mysterek, vím, že na ně chodí přímo finálkáři a vím tedy, jak to zamrzí. Ale kešky dělám pro ty, co to loví poctivě.

 

V případě, že se finálka mé keše objeví na serveru mám několik možností:

 

  • Udělat opatření proti finálkářům (změnit výpočet, dát krabičku kousek jinam atp.) (finálkáře to naštve, mě potěší to, že to naštve finálkáře, i když k tomu budu muset vynaložit trochu času, ti co mají vyluštěno déle, pokud je to posunuté "rozumně" tak si většinou stejně "ověří" souřadnice před samotným odlovem, protože se často stane, že keš se ztratí a posune jinam, takže max. pro ně trochu přepočtu a ověření).

 

Osobně dávám přednost třetí volbě... I když se přiznám, že zatím jsem to dělal spíše "nepravidelně" podle ztráty krabiček :-).

Romane, a jak dlouho tě bude bavit každý měsíc posouvat keš? :)  Co by měla vyřešit změna výpočtu, mi není moc jasné - finálkáři fakt nic nepočítají. 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama