Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#5381 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 15:34

To si mohou dát ti, kteří na ně čučí...


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#5382 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 15:48

Zkus Petelíkovy nebo Čarostřelcovy keše. V Praze keše od huszarpeta - ty nejsou extrémní, ale práci dají.

 

Nebo

coord.info/GC34YWG

coord.info/GC34ZC1

 

Nebo jakékoli Oblacovky - ale tam je hodně práce v terénu a obvykle T5. Ostatně, ve svém seznamu nejobtížnějších keší mám víc T5 než D5.

A nejdrsnější jsou pro mne samozřejmě ty, které jsem se pokoušel vyluštit a ještě nevyluštil.

 

Kdo hledá, najde. Luštit můžeš i zahraniční, třeba coord.info/GC5F3W8  - tam ještě nepadlo FTF. A takových keší najít se dá spousta, ale už na to nemám čas. Když budeš chtít, najdeš si je.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#5383 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 16:00

Na lezecké T5 se nedostanu a mimo Prahu teď v zimě také moc ne. Od huszarpeta mám pár věcí vyluštěno, to mi zas nějak moc drsný nepřišlo. Škoda archivace wow.

 

Momentálně mi nejvíc nejdrsnější přijde ta Instalatérská, ale moc mě to nebaví :)

 

Horší je, že mám vymyšlené tři pěkné mysterky (D4, D5 a D6), ale ještě jsem nevymyslel, kam je dát, aby je lidi moc nebrutili.


Tento příspěvek byl upraven od Kub4: 22 prosinec 2016 - 16:18

  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#5384 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 18:11

https://www.geocachi...prdlackaaaaaaaa Tak prosim pane :D Já si tam rád přečtu tvůj log :D (taxoft ji nedal, taže bude snad dost drsňácká :D :D)


  • 0

#5385 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 18:39

Vzhledem k tomu, co tam vidím za nick jsou na 100%  její finální souřadnice někde zveřejněny.


  • 0

#5386 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 20:07

Na lezecké T5 se nedostanu a mimo Prahu teď v zimě také moc ne. Od huszarpeta mám pár věcí vyluštěno, to mi zas nějak moc drsný nepřišlo. Škoda archivace wow.

 

Momentálně mi nejvíc nejdrsnější přijde ta Instalatérská, ale moc mě to nebaví :)

 

Horší je, že mám vymyšlené tři pěkné mysterky (D4, D5 a D6), ale ještě jsem nevymyslel, kam je dát, aby je lidi moc nebrutili.

 

Myslel jsem, že chceš luštit pro zábavu, ne se vymlouvat. Už nic hledat nebudu, neboj.

 

Instalatérská nemá dle známého instalatéra jednoznačně určitelné řešení. Musíš mít kromě kohoutků i kliku.

 

Hele, nepsal jsi tu nedávno, že počet finálkářů je zanedbatelný a vlastně vůbec nevadí? (Řečnická otázka, nemusíš odpovídat.)

 

HOWGH.


  • 2

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#5387 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 20:30

https://www.geocachi...prdlackaaaaaaaa Tak prosim pane :D Já si tam rád přečtu tvůj log :D (taxoft ji nedal, taže bude snad dost drsňácká :D :D)

 

Tak tam jsem dostal až na předposlední úroveň.

Ale aspoň jsem pochopil, že drsňácká mysterka v geocachingu znamená ajťácká.


  • 0

#5388 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 21:03

Tak tam jsem dostal až na předposlední úroveň.

Ale aspoň jsem pochopil, že drsňácká mysterka v geocachingu znamená ajťácká.

To vůbec nemusí bejt pravda, kreativita šílených ownerů je nezměrná :D. Zkuste si ňáký ty Oblačovky :D!


  • 0

#5389 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 21:42

https://www.geocachi...prdlackaaaaaaaa Tak prosim pane :D Já si tam rád přečtu tvůj log :D (taxoft ji nedal, taže bude snad dost drsňácká :D :D)

 

Tak já ze zvědavosti udělal první krok. A dostal jsem odpověď s dalším luštěním. Možná že si k ní někdy sednu a pokusím se.

Díky za nápad na mysterku  ;)


  • 0

#5390 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 22:36

To vůbec nemusí bejt pravda, kreativita šílených ownerů je nezměrná :D. Zkuste si ňáký ty Oblačovky :D!

 

Zatím jsem pěkných drsnějších mysterek, které se luští doma, moc nepotkal. Anebo potkal, ale nevyluštil. :-)

Díky za tip, zkusím se podívat.


  • 0

#5391 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 23:14

Přidám něco pro zábavu na dlouhé zimní večery

GC55TD5 GC5H9R4 GC5JE38


  • 1

#5392 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2016 - 8:42

Řeknu to jinak, Oblacovky jsou sice masakr, ale mají pokračování v přírodě a tady vidím ten jejich přínos. Juditu mám rozdělanou už třetí rok a čeká mě asi poslední stage :-). Tak snad 2017 to konečně posychruje. A co se týká těch různejch šíleností od počítače, není to tak, že se chce owner blýsknout jak je šikovnej nebo chytrej nebo si kompenzuje nějaký problémek? Ono totiž udělat pekelně těžkou mysterku s jednou stage kde je krabka není fakt problém. A když nemám invenci, kouknu na internet a inspirace se najde a co z toho? Modrák a pět dalších to dříve nebo později dají a pak to bude jako u ostatních keší. Já si tyhle keše pracovně nazývám "monotématické sračky" a posílám je hned na ignore list.


  • 0

#5393 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2016 - 9:09

Zkus Petelíkovy nebo Čarostřelcovy keše.

Zrovna ty mne pěkně s... - jsou v pěkných místech ale vůbec nechápu jak je vyluštit. A to sem do tohoto tématu patří. Na finálky se dívat nehodlám, jednak je to pod moji úroveň, jednak by mne stejně pořád vrtalo v hlavě, jak se to luští.

Oni jsou oba owneři silně nekompatibilní s mým stylem myšlení (slušný výpočetní výkon ale nic moc invence, nutno jednoznačné zadání). S Petelíkem jsem se jednou potkal na eventu a jak jsem zjistil, tak nějaké šifrované nápisy a logicko-matematické úlohy nejsou nic pro něj.


  • 2
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#5394 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2016 - 10:04

Ne každá těžkám mysterka musí bejt ajťácká. Pokud nejsi znalec, tak s tímhle strávíš taky pár hodin. A ajťácký to na první pohled není ;-) A dalo by se to dovést do mnohem větší obtížnosti ještě...


  • 0

#5395 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2016 - 10:04

Řeknu to jinak, Oblacovky jsou sice masakr, ale mají pokračování v přírodě a tady vidím ten jejich přínos. Juditu mám rozdělanou už třetí rok a čeká mě asi poslední stage :-). Tak snad 2017 to konečně posychruje. A co se týká těch různejch šíleností od počítače, není to tak, že se chce owner blýsknout jak je šikovnej nebo chytrej nebo si kompenzuje nějaký problémek? Ono totiž udělat pekelně těžkou mysterku s jednou stage kde je krabka není fakt problém. A když nemám invenci, kouknu na internet a inspirace se najde a co z toho? Modrák a pět dalších to dříve nebo později dají a pak to bude jako u ostatních keší. Já si tyhle keše pracovně nazývám "monotématické sračky" a posílám je hned na ignore list.

Ono vsechno ma svoje. Ty kese s rozsahlou terenni casti jsou pekny, ale pro naprostou vetsinu lidi zcela nedostupny. Jezdit na ty oblacovky z Prahy je trochu pakarna, ale jeste se to da. I kdyz treba Zelenou oponu uz mam rozdelanou asi 3 roky a v terenu jsem byl asi 3x nebo 4x. Ostatne kdysi jsme se o tom bavili v hospode, jestli si vzpominas. Nemam ji dodnes, i kdyz uz zbejva jen sebrat finalku. Na Svetlonose jsme jeli snad 5x, nez jsme to dodelali. Harmonie 4 vyjezdy. Nektery samozrejme sly snadnejc a povedly se na jeden pruchod. Ale to predem nikdy nevis. A do tohodle pujde malokdo. Nedavaj to moc ani mistni, natoz prespolni, a cizinec nikdy zadnej nic z toho nedal. Ty ciste lustici silenosti maj proti tomu jednu obrovskou vyhodu. Muzes je lustit kdekoliv. Kliknu na mapu, najdu kes treba v Brne, nebo taky nekde v Nemecku, Rakousku. Kdyz se mi libi a povede se ji vylustit, je sance si pro ni casem dojet. A vim ze kdyz se tam dostanu, tak ji odlovim. Kes ktera ma 10 terennich stagi, je 5/5, ma field puzzle atribut a je na ni 10 FI za 3 roky od publikace a je nekde v Nemecku se ani nepokusim resit, je prakticky nelovitelna. Kdyz v tomtez miste bude silena mysterka bez stagi a s checkerem na vysledek, jdu do toho a muzu se tam mezi tech 10 mistnich magoru pri trose stesti se svym logem pridat.

 

A nektery z tech silenejch mysterek co se lustej cely u compu jsou taky paradni. Ne treba pro kazdyho, ale jsou lidi co dokazi ocenit i tohle. I ty lustici silenosti muzou bejt elegantni a muzes tam narazit na momenty kde ti spadne celist a cumis jak puk, stejne jako zustanes u Oblace cumet s otevrenou hubou kdyz dojdes na finalku (ted uz na posledni stage) Ave Maria.

 

Nekdo je nadsenej z tech terennich veci, nekdo z tech zbesilejch sifrovacek. Ja dokazu ocenit oboji.


  • 5

#5396 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2016 - 11:00

Oni jsou oba owneři silně nekompatibilní s mým stylem myšlení (slušný výpočetní výkon ale nic moc invence, nutno jednoznačné zadání). S Petelíkem jsem se jednou potkal na eventu a jak jsem zjistil, tak nějaké šifrované nápisy a logicko-matematické úlohy nejsou nic pro něj.


Mam na to podobny pohled. Zrejme je to zapriceneno tim, ze clovek uvazuje jakymsi ustalenym a navyklym zpusobem a podivat se na nektere mysterky jakoby cizima ocima je obtizne neli nemozne.
  • 3

#5397 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2016 - 13:41

Zrovna ty mne pěkně s... - jsou v pěkných místech ale vůbec nechápu jak je vyluštit. A to sem do tohoto tématu patří. Na finálky se dívat nehodlám, jednak je to pod moji úroveň, jednak by mne stejně pořád vrtalo v hlavě, jak se to luští.

Oni jsou oba owneři silně nekompatibilní s mým stylem myšlení (slušný výpočetní výkon ale nic moc invence, nutno jednoznačné zadání). S Petelíkem jsem se jednou potkal na eventu a jak jsem zjistil, tak nějaké šifrované nápisy a logicko-matematické úlohy nejsou nic pro něj.

 

Tak to jsem rád, že nejsem jedinej, který při luštění podobných mysterek má problémy...

Taky mám raději "logické keše" než takové, kde je milion možností a já se musím vcítit do toho správného luštění. Ale prostě mě pak nedá spát to, že nevím, jak se to luští... 


  • 2

#5398 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2016 - 16:32

Takovych jako ty (ja, my...) je urcite vetsina, jinak by to nebyly D5 kese :-)


Tento příspěvek byl upraven od gord: 23 prosinec 2016 - 16:33

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#5399 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2016 - 18:08

Zapoměl jsem dodat, jednoduchá multina, po získani 4 indicií o 150 metrů dál finálka. No a ty indicie byly pod 1,5 metrem sněhu.

Oči rentgenky... neznáš? :-)))


  • 1

#5400 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2016 - 17:10

Muzete mi, prosim, nejak rozumne vysvetlit, jaky muze mit duvod grabovani tb hned jak ho najdu? Vcera jsem ho odpoledne vlozil fyzicky do kese a dnes uz mi ho v poledne grabli. Nejaky smysl by to melo mit, kdyz dotycny ma pres 3k nalezenych kesi a pres 2700 tb. Tam uz nejakou zkusenost lze ocekavat, ne?
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama