Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#5881 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2017 - 17:45

Kdybych další event svolala na srpen, přijel bys? To by snad nepanovala depka z chladného počasí? 

Ale pššt, mám trochu obavy, že komornější akce neumím a tady bych ráda počet lidí nejvýš do 50, ne jako na modrém. :D

Hele fakt, megáče ode mě nečekejte, to radši uteču do lesa za medvědy.


  • -1

#5882 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2017 - 20:39

Kdybych další event svolala na srpen, přijel bys? To by snad nepanovala depka z chladného počasí? 

Tak ruku do ohně bych za to určitě nedal. Není třeba zacházet daleko do historie. Prostředek loňskýho srpna, kdy jsem na Lipně mrznul v deseti stupních, jen tak nezapomenu...


  • 0

#5883 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2017 - 20:50

Co je to za SPAM? Nešíří se tu zase něco nekalého?

 

A co je to za NICK? Nestál by za pozornost revírníkům?


Tento příspěvek byl upraven od N.o.e.: 19 duben 2017 - 20:55

  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#5884 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2017 - 20:51

Co je to za SPAM? Nešíří se tu zase něco nekalého?

 

You cannot read archived log entries.


  • 0

#5885 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2017 - 20:52

Kdybych další event svolala na srpen, přijel bys? To by snad nepanovala depka z chladného počasí? 

Ale pššt, mám trochu obavy, že komornější akce neumím a tady bych ráda počet lidí nejvýš do 50, ne jako na modrém. :D

Hele fakt, megáče ode mě nečekejte, to radši uteču do lesa za medvědy.

 

No hele, budu-li v ČR a ne někde na vandrech tak jsem pro skoro každou špatnost. A bude-li navíc ve "Zvědavkovic" provedení, co by ne ;) Jen nevymejšlej nic se soutěží v tancích či zpěvu. Zpívám pouze v sebeobraně. A v tancích leda by šlo třebas o tyto  :D


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#5886 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2017 - 20:58

Známý psychiatr prof. V. Vondráček říkal:

Březen - za kamna vlezem

Duben - ještě tam budem

Máj - za kamny ráj

Červen - ještě ne ven.


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#5887 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2017 - 21:02

Stihl jsem to uložit. Nějakej divnej log.


Tento příspěvek byl upraven od N.o.e.: 19 duben 2017 - 21:02

  • 1

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#5888 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2017 - 21:32

S tím počasím toho naděláte...

Vzhledem k rodinným okolnostem potřebujeme letos na dovolenou jet trochu dříve, než obvykle... Takže jeden termín padl na velikonoční prodloužený víkend ... Zatím se nám nezdálo, že by některý den bylo tak špatně, aby se nedalo jít na výlet, kdy by nebylo svým způsobem hezky :-). Např. takové kroupy za slunečního svitu na pláži jezera při stavění báboviček kvůli plnění earthky, vždyť to se vám tak často nepoštěstí... ;-). Sice občas je třeba nepříjemný ten ledový vítr, ale dá se to vydržet.

 

I když je pravda, že toho holt nestíháme tolik, jako dřív... Musíme mít trochu ohledy na malého. Ty 2 roky jsou na výlety trochu blbý věk. Nevydrží v kočáru a tak toho moc neujdeme, protože furt chce někam běhat jinam, než mám plánované já a přece jen v tomhle počasí musíme občas do tepla... ;-). A tak 10 keší za celý den je opravdu dobrý výkon...


  • 2

#5889 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 6:43

Mně třeba deset keší za den úplně stačí a to jsem bez závazků. :)   Kdo to má pak logovat. :)


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#5890 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 7:07

To zvědavka:

 

 

Kdybych další event svolala na srpen, přijel bys? To by snad nepanovala depka z chladného počasí? 

Ale pššt, mám trochu obavy, že komornější akce neumím a tady bych ráda počet lidí nejvýš do 50, ne jako na modrém. :D

Hele fakt, megáče ode mě nečekejte, to radši uteču do lesa za medvědy.

 

Myslím, že za svou popularitu si vděčíš sama :D.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 20 duben 2017 - 7:09

  • 1

#5891 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 7:58

Tsss, vy toho naděláte kvůli počasí - neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečený kačer a špatně obuté auto. ;)

Už na velikonoční pondělí jsem do auta při cestě na příbramský event hodila zimní prošívaný kabát s velkou kapucou ( = něco jako spacák :D ) a oblékla ho do deště hned u první keše. To sice byla teplota +4°C, ale auto juž jako obvykle řvalo, že hrozí námraza. Do konce dubna většinou zimáky nepřezouvám, tak nevím, z čeho mělo strach. :D Cestou domů jsme si užili sněhovou vánicí, prošívák od té doby nosím dál ( hned včera se cestou z práce hodil, padala krupice 3-5 mm ) a autíčko přezouvat tenhle týden určitě nebudu. Takže žádná depka, stále teplíčko a pohoda. Jen z práce jsem vymrzlá tak, že si vařím další čaj....njn, už se moc netopilo, když 1.4. bylo 21°C a známí mi psali z pískoven, že už se 2x koupali, jestli nechci přijet......


Taky sem na přelomu března a dubna už jezdil na kole v kraťasech a krátkým tričku. A teď zase nosím zimní bundu.
  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#5892 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2017 - 8:42

To já taky. A o velikonocích jsem ještě chvílemi v kraťasech chodil a myslel jsem si že je zima. Vidím, že to ještě zima nebyla. Jediné co mě uklidňuje je, že tohle přece už do pár dní musí skončit.


  • 0

#5893 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2017 - 8:48

Jsem totálně vytočenej. Fanda199 publikovali nové wherigo (https://coord.info/GC6NTQV), které jsem před časem betatestoval. Včera jsem se šel zapsat do logbooku a zjistil jsem, že už ho přede mnou navštívil Hansmatt. Ten je pro mě lakmusovým papírkem, že se souřadnice objevily na finálkovém serveru, což jsem si ověřil dotazem u jednoho známého, který si tam drží účet a kontroluje si tam svoje keše, takže mám potvrzeno, že tam souřadnice byly vloženy 20. dubna dopoledne. Nehledě na to, že ten „Velký praktik“ do malého logbooku, kde jsou úzké řádky, aby se tam vešlo co nejvíc zápisů, mrskne razítko přes čtyři řádky. On je dokonce línej se i do toho logbooku zapsat!

A teď — v cartridgi souřadnice nejsou, není tam ani finální zóna. Souřadnice finálky se zjistí v terénu načtením QR kódu. Z toho tedy vyplývá, že se nedají zjistit dekompilací, ale že to na ty finálky musel dát někdo z těch, kdo wherigo odlovili do té doby. Hrozně mě to naštvalo a ještě víc skutečnost, že ten dotyčný si hru odehraje, pochválí v logu, možná dá i favoritní bod a pak to zčerstva nasype na finálky.

Na**at vám všem a ne se vám dělat s wigama! Namr***te si všude reverska (jako že principielně proti nim nic nemám), to je jednoduchý jak na vytvoření, tak na odlovení, a buďte spokojení. Maucta.
______
* Kdyby náhodou nějaký strážce morálky nevěděl, co znamenají vyhvězdičkovaná slova, tak nabízím tato možná řešení:
Na**at = Nakašlat, naplivat.
Namr***te = Namrskejte.
A pozor, většinou platí, že sprostý je ten, kdo si domýšlí.

Tento příspěvek byl upraven od mh.mail: 23 duben 2017 - 18:49

  • 7
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#5894 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2017 - 9:12

Hm... taky to může být i tak, že je odtamtud nevzal ale dal je tam... Získat je mohl od někoho osobně...  Ale je to jen spekulativní úvaha.

Spíš si myslím, že je zbytečné se rozčilovat.... Kdo se chce pobavit zahraje si to... a kdo chce jen body, ať si s nima...  ;-)


  • 6

#5895 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2017 - 9:14

Asi takle: v Praze to tak funguje skoro u všech keší. Je to k naštvání (hodně slušně řečeno), ale je to tak. A kromě přesunu jsi de facto bez šance s tim cokoliv udělat. Nejde jen o wheriga.


  • 2

#5896 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2017 - 9:51

Získat je mohl od někoho osobně... 

 

To je ale v podstatě to samé. Je jedno, jestli ty souřadnice na finálky dám sám, nebo jestli je prozradím někomu, kdo je tam dá místo mě.

 

Spíš si myslím, že je zbytečné se rozčilovat.... Kdo se chce pobavit zahraje si to... a kdo chce jen body, ať si s nima...  ;-)

 

To je sice hezký pohled hledajícího kačera, ale autora to nas**e. Nevím, jestli máš zkušenost, co obnáší vytvořit a odladit wherigo, ale i s geniálním nástrojem Urwigo to trvá několik měsíců. A pak ti tu tvoji snahu nějakej kr***n takhle zneváží. Mám sto chutí svoje wheriga nahradit tradičkami, spokojeni pak budou skoro všichni, vždyť o body jde přece až v první řadě, ne?


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#5897 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2017 - 10:33

Já teda jsem zatím Wherigo nedělal, ale investoval jsem čas třeba do multiny ohledně bombardéru (včetně studia materiálu v místním muzeu...), ale co tím chci říct - pokud si to někdo dojde jen zalogovat bez zájmu o návštěvy stagí, tak ho spíš polituju. Jít někam jen kvůli zápisu do pixly je ztráta času (v případě těchto lidí stejně asi ne moc cenného). Podobně zbytečně zřejmě utrácejí čas pořád, tak jim život uplyne... a bude klid. ;)

 

Co se výše zmíněného WIG týká, nejde určitě o micro krabku na konci, ale o tu cestu. A tu ten, kdo si ji neprojde, snad ani znevážit nemůže. Ne? :) Jo, je to trouba, když plácne své razítko přes čtyři řádky. To je jiná věc, to si s ním může vyřídit owner. Je to ještě dosti nevyzrálá osobnost (Hansmatt, ne owner ;) )

 

 


  • 4

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#5898 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2017 - 10:39

On neznevažuje tu cestu, ale autorovu práci. A to je trochu rozdíl.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#5899 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2017 - 10:56

Jsem totálně vytočenej. Fanda199 publikovali nové wherigo (https://coord.info/GC6NTQV), které jsem před časem betatestoval. Včera jsem se šel zapsat do logbooku a zjistil jsem, že už ho přede mnou navštívil Hansmatt. Ten je pro mě lakmusovým papírkem, že se souřadnice objevily na finálkovém serveru, což jsem si ověřil dotazem u jednoho známého, který si tam drží účet a kontroluje si tam svoje keše, takže mám potvrzeno, že tam souřadnice byly vloženy 20. dubna dopoledne. Nehledě na to, že ten „Velký praktik“ do malého logbooku, kde jsou úzké řádky, aby se tam vešlo co nejvíc zápisů, mrskne razítko přes čtyři řádky. On je dokonce línej se i do toho logbooku zapsat!

 

A teď — v cartridgi souřadnice nejsou, není tam ani finální zóna. Souřadnice finálky se zjistí v terénu načtením QR kódu. Z toho tedy vyplývá, že se nedají zjistit dekompilací, ale že to na ty finálky musel dát někdo z těch, kdo wherigo odlovili do té doby. Hrozně mě to naštvalo a ještě víc skutečnost, že ten dotyčný si hru odehraje, pochválí v logu, možná dá i favoritní bod a pak to zčerstva nasype na finálky.

 

Na**at vám všem a ne se vám dělat s wigama! Namr***te si všude reverska (jako že principielně proti nim nic nemám), to je jednoduchý jak na vytvoření, tak na odlovení, a buďte spokojení. Maucta.

Tak tady vubec nejde o to ze je to wigo, proste finalkari dostali do sparu kes hned druhej den po publikaci. V Praze naprosto normalni, nevim proc se divis zrovna tady, deje se to uplne bezne. Jedina vyjimka jsou kese ktery jsou tak tezky ze je nezvladne uplne kazdej, tak to trva dele nez se to proflakne, ale casem se to stane taky.

 

Reseni to ma a je naprosto jednoduchy. Je naprosta pitomost zakladat kese na dostupnejch mistech v Praze, kde to sprasi kazdej jouda. Kdyz uz si da owner s kesi tu praci a zalezi mu na ni, muze ji umistit nekam na mene dostupne misto. Kdyz to da kilometr od parkingu nekam na kopec do lesa, tak se mu na to finalkari vykaslou. Lidi co si to odlovit chteji si tu kes najdou i tak a ty ostatni owner muze timto snadno odfiltrovat. Kes v Praze ma typicky za rok po publikaci navstevu 100 lidi, z toho 10-20 ji vylustilo, 80-90 zfinalkarilo. Kdyz se totez publikuje 20 kilaku za Prahou v lese kam se musi pesky, ma po roce navstevu jen tech 10 lidi co ji vylustilo a nikoho dalsiho. Zalezi jen na ownerovi jestli chce na kesi mit i tech 90 finalkaru nebo ne. Kazdy sveho stesti strujcem. V posledni dobe se mnou par lidi umisteni kese konzultovalo, poradil jsem jim vzdy tohle. Ti co poslechli maji hospodu na mytince, ti co neposlechli maji finalkarsky pruchodak. Funguje to naprosto spolehlive. Pokud chce nekdo oboji, tedy kes s velkym poctem nalezu, ale bez finalkaru, tak at zalozi tradicku.


  • 7

#5900 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2017 - 11:02

Reseni to ma a je naprosto jednoduchy. 

 

Ono by to mělo ještě jedno taky relativně jednoduché řešení. Ale to by musel chtít GS a ten nechce. Navíc mám pocit, že přes své proklamace by byl vlastně nejradši, kdyby wherigo keše úplně zmizely, neboť (jestli jsem to správně pochopil) je to společný projekt GS a Garmina a v průběhu času nedošlo k naplnění vzájemných představ, ale došlo k vzájemnému rozkmotření.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama