Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#6381 ilus

ilus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2017 - 14:13

Mám trochu dojem, že každý pojem power trail chápeme trochu jinak. Já mluvím pouze o dlouhých šňůrách keší nejčastěji podél silnic. Série v lesích čítající několik desítek keší pod PT nepočítám. Ty jsou navíc většinou přijímány poměrně kladně, i když v přírodě mohou mnohdy napáchat horší škody než petky pár metrů od komunikace.


  • 1

#6382 greenhair

greenhair

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2017 - 14:17

Nemáš úplně pravdu.

 

1/ Na PWT je bod řekněme za čtvrt minuty zastavení a zalogování, zatímco stejný bod třeba na

   šumavském Ostrým znamená několik hodin pěší cesty (tam a zpět), takže PWT hodnotu bodů

  jednoznačně devalvují.

 

 

s tímhle se samozřejmě dá souhlasit...za předpokladu,že ke GC přistupuju soutěžním způsobem,zrakem ostřížím sleduju statistiku ostatních lovců a večer pod peřinou nervózně okusuju nehty,neboť spousta lidí má skóre o moooc "lepší" než já.... :o 

ALE....

kdo dává "hodnotu" bodům mnou nalovených (pokud se budeme bavit o bodech a ne o krabičkách,potažmo místech,který díky nim objevím)...???

 

připouštím,že i já jsem tvor soutěživej,i když s přibejvajícím věkem a tomu úměrně se zvětšující leností má soutěživost hyne na úbytě.... ;)

jenže....tuhle záležitost neprovozuju proto,že chci mít větší číslo než...nevím kdo.... :)

 

kešuju proto,že mě těší a láká,že mi někdo připravil cíl cesty,vejletu,případně že mi někdo krabkama zpestří cestu,kterou jsem si já sama vymyslela....

že je někdo,kdo mě "donutí" vypadnout ven a krásně si vyčistit hlavu a protáhnout ztučnělý tělo... :D

a věř nebo ne,je mi jedno,jestli sousední honibod mezitím,co já obejdu kešky tři,udělá kešek sto....

vlastně....ač mi to může bejt šumák,ve skrytu duše je mi ho trochu líto....páč mi to přijde,že za á nepochopil,o čem tahle hra je,a za bé...sám sobě tak trochu lže do kapsy,protože jemu zřejmě o ty body jde....a asi o nic víc.... ;)

já si ráda navštívený krabky - místa pamatuju nebo při čtení logu si aspoň vybavím,oč tenkrát šlo....a PWT někdy připomínají pásovou výrobu...včetně domácího logování...

nicméně....

 

nevím,nikoho nekritizuju,jestli jezdí jen po PWT,když jim to tak dělá dobře.... ;)

já jsem jich několik taky ochutnala,nezatracuju je plošně,protože některý byly fakt pohoda... B)

no...a některý vím,že bych kámošům asi plně nedoporučila,ale to je na chuti každýho....

já vím,že můj bod má hodnotu hlavně pro mě...hodnotu poznání,zážitku a prožitku....a případní poměřovatelé skóre nechť si škubnou protézou... :rolleyes:

hezkej den... ;)


  • 3

Žij a nech žít.


#6383 (SOS)

(SOS)

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2017 - 14:24

Já jsem nedávno na eventu zjistil, že si s těmito hráči, kteří jedou na body moc nerozumím.

On: byl jsem na super T5 vodní sérii v Německu.
Já: vím o ni, ale asi by mě to nebavilo.
On: co nebavilo?
Já: no ta nuda, vždyť je to pořád to samé.
On: víš, jaká to je zábava plout a sbírat jednu keš za druhou!
Já: hmm...

Každému hold dělá radost něco jiného.
  • 2

#6384 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2017 - 14:26

No, já se jednou na poslední chvíli přidala k výpravě, která jela autem odlovit asi tak 30 nebo 40 Dalmatinů, což sice neni klasickej PWT, ale v terénu něco dost podobnýho, i když mezi tím byly asi 2 nebo 3 stromovky s výbavou.. Zážitek to byl i tak natolik intenzivní, že jsem se zařekla, že už v životě nic takovýho nehodlám absolvovat. Strávit několik hodin popojížděním v autě  - to ani kdyby byl za 100 bodů kus :D . Ale někdo má rád holky, jinej vdolky - nechala bych to na volbě každého soudruha, pokud to neotravuje místní a nevede k ničení normálních keší, ať si každej vybere, co ho baví.


  • 7

#6385 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2017 - 14:43

Beru to jako příležitost k vyčištění hlavy - vyjet na kolo nebo spíš jít celý den pěšky hezkou a docela klidnou krajinou kudy trail vede :)(Nasedat/sesedat není ideální) Prostě dokud je chuť a síla jít dál :) Pokud mě nepovalí auto s honibody :D či mudly, nesejmou kroupy a vichr na poli (jako minule), je to docela fajn špacírgang....Jet autem - pro mne osobně noční můra :( také jsem takto absolvoval Dalmatiny...
  • 5

#6386 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2017 - 14:52

s tímhle se samozřejmě dá souhlasit...za předpokladu,že ke GC přistupuju soutěžním způsobem,zrakem ostřížím sleduju statistiku ostatních lovců a večer pod peřinou nervózně okusuju nehty,neboť spousta lidí má skóre o moooc "lepší" než já.... :o

ALE....

kdo dává "hodnotu" bodům mnou nalovených (pokud se budeme bavit o bodech a ne o krabičkách,potažmo místech,který díky nim objevím)...???

 

připouštím,že i já jsem tvor soutěživej,i když s přibejvajícím věkem a tomu úměrně se zvětšující leností má soutěživost hyne na úbytě.... ;)

jenže....tuhle záležitost neprovozuju proto,že chci mít větší číslo než...nevím kdo.... :)

 

kešuju proto,že mě těší a láká,že mi někdo připravil cíl cesty,vejletu,případně že mi někdo krabkama zpestří cestu,kterou jsem si já sama vymyslela....

že je někdo,kdo mě "donutí" vypadnout ven a krásně si vyčistit hlavu a protáhnout ztučnělý tělo... :D

a věř nebo ne,je mi jedno,jestli sousední honibod mezitím,co já obejdu kešky tři,udělá kešek sto....

vlastně....ač mi to může bejt šumák,ve skrytu duše je mi ho trochu líto....páč mi to přijde,že za á nepochopil,o čem tahle hra je,a za bé...sám sobě tak trochu lže do kapsy,protože jemu zřejmě o ty body jde....a asi o nic víc.... ;)

já si ráda navštívený krabky - místa pamatuju nebo při čtení logu si aspoň vybavím,oč tenkrát šlo....a PWT někdy připomínají pásovou výrobu...včetně domácího logování...

nicméně....

 

nevím,nikoho nekritizuju,jestli jezdí jen po PWT,když jim to tak dělá dobře.... ;)

já jsem jich několik taky ochutnala,nezatracuju je plošně,protože některý byly fakt pohoda... B)

no...a některý vím,že bych kámošům asi plně nedoporučila,ale to je na chuti každýho....

já vím,že můj bod má hodnotu hlavně pro mě...hodnotu poznání,zážitku a prožitku....a případní poměřovatelé skóre nechť si škubnou protézou... :rolleyes:

hezkej den... ;)

Tak tohle se dá v podstatě podepsat. Body taky nepřeceňuju, ale když potkám neznámého kačera, tak je to v podstatě jediná informace, kterou o něm mám. A i díky PWT je to bohužel informace hodně pofiderní.

 

Za sebe zjišťuju, že když se mě někdo zeptá na nějakou keš, kterou jsem kdysi našel, tak si vybavím právě ty obtížnější, spojené s nějakým zážitkem (a třeba si i  vybavím jak keš vypadala a jak byla schovaná) a ty díkyzabodovky mi z hlavy už dávno vypadly.


  • 1

#6387 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2017 - 14:52

Já jsem nedávno na eventu zjistil, že si s těmito hráči, kteří jedou na body moc nerozumím.

On: byl jsem na super T5 vodní sérii v Německu.
Já: vím o ni, ale asi by mě to nebavilo.
On: co nebavilo?
Já: no ta nuda, vždyť je to pořád to samé.
On: víš, jaká to je zábava plout a sbírat jednu keš za druhou!
Já: hmm...

Každému hold dělá radost něco jiného.

Tak zrovna tohle by mě asi bavilo. Ono je super plout a nesbírat jednu keš za druhou, nakonec to někomu ze břehu může připadat, že to je taky pořád to samé. Takže sbírat k tomu ty keše, to už bych brala jen jako třešničku na dortu. Navíc na tý lodi to musí být i větší zábava doplout ke keši a sebrat ji suchou rukou, to není jako seskočit z kola nebo vypadnou z auta :D .


  • 0

#6388 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2017 - 15:06

Tak zrovna tohle by mě asi bavilo. Ono je super plout a nesbírat jednu keš za druhou, nakonec to někomu ze břehu může připadat, že to je taky pořád to samé. Takže sbírat k tomu ty keše, to už bych brala jen jako třešničku na dortu. Navíc na tý lodi to musí být i větší zábava doplout ke keši a sebrat ji suchou rukou, to není jako seskočit z kola nebo vypadnou z auta :D .

Nj, vodáctví je jaky droga :D .


  • 1

#6389 greenhair

greenhair

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2017 - 15:07

 Body taky nepřeceňuju, ale když potkám neznámého kačera, tak je to v podstatě jediná informace, kterou o něm mám. A i díky PWT je to bohužel informace hodně pofiderní.

 

 

 

:D :D :D to máš pravdu...

ale tak za sebe nabízím,že kvůlivá získání dalších informací jsem připravená případné další "zjišťující" otázky zodpovědět....páč "mý číslo" teď trochu stagnuje... ;)

a teď mě napadá... já se vlastně na body neptám,spíš se skrzevá nick číhnu na profil....zajímá mě třeba,jaký kešky dotyčnej navštívil, jak se mu líbily,případně jaký obrázky pořídil....

a taky pokud loguje víc než jen TFTC,ti o něm může něco napovědět... ;)


  • 3

Žij a nech žít.


#6390 greenhair

greenhair

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2017 - 15:11

Za sebe zjišťuju, že když se mě někdo zeptá na nějakou keš, kterou jsem kdysi našel, tak si vybavím právě ty obtížnější, spojené s nějakým zážitkem (a třeba si i  vybavím jak keš vypadala a jak byla schovaná) a ty díkyzabodovky mi z hlavy už dávno vypadly.

 

a to je přesný,jsou kešky,který si budu pamatovat pořád,ať už proto,že jsem při jejich odlovu sjela po zadku do kravince (žůžo zážitek) nebo protože jsem si hrábla na dno své nevalné kondičky... :)

je pravda,že do takových vzpomínek se přece jen ty propíraný PWT zas tak moc nezapíšou.... ;)


  • 1

Žij a nech žít.


#6391 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2017 - 17:24

Geodeprese mne přepadla při pohledu do mailu, který se mi zavšivil několika stovkami notifikací. Peklo se otevřelo. Vylezl nový eklhaft trail od Čachovic. Jen nacvakat tu hrůzu do ignore listu zabere hodinu...

 

Quo vadis, geocaching??

 

Pomocí GeoGetu je to za pár minut :-).

 

Vyberu souřadnice "tam někde kolem", výběr podle autora, natáhnu do GG, označím vše (popřípadě smažu to co tam chci nechat) a dám hromadně na Ignore List (přes přidat do Bookmarku...).

Je-li toho hodně udělám to několikrát s tím, že "výběrové" souřadnice posunu kousek dál.

A mapa je vyčištěna :-), z mé strany paráda a díky za GG :-)


  • 3

#6392 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2017 - 19:22

No, já se jednou na poslední chvíli přidala k výpravě, která jela autem odlovit asi tak 30 nebo 40 Dalmatinů, což sice neni klasickej PWT, ale v terénu něco dost podobnýho, i když mezi tím byly asi 2 nebo 3 stromovky s výbavou.. Zážitek to byl i tak natolik intenzivní, že jsem se zařekla, že už v životě nic takovýho nehodlám absolvovat. Strávit několik hodin popojížděním v autě  - to ani kdyby byl za 100 bodů kus :D . Ale někdo má rád holky, jinej vdolky - nechala bych to na volbě každého soudruha, pokud to neotravuje místní a nevede k ničení normálních keší, ať si každej vybere, co ho baví.

Názor na několik hodin popojíždění v autě bys změnila určitě minimálně díky mh.mailově dlouhým wherigům. ;)


  • 2

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#6393 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2017 - 8:05

Tohle logování z mobilů při špatným připojení je na palici. Když mi dnes přistálo na keši pětkrát stejný DNF následovaný jedním FI, to jsem ještě překous', bo ty déenefka lovec pečlivě smazal. Teď ale zírám do watchlistu a Piper tam má 12 (slovy dvanáct) WN s rezervací termínu lovu. Pochopitelně identických. Jestli to takto půjde dál a každej log bude 10x, tak ztratí smysl vůbec logovat. GS označí listing každýmu nahoře smajlíkem a bude posekáno... :blink:


  • 0

#6394 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2017 - 8:44

Taky jsem včera mazal dvanáct DNF logů, který předcházel jeden found it.


  • 0

#6395 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2017 - 9:14

Nápodobně. 1xFI, 15xDNF a 2xWN od jednoho kačera.
Do pr.... s těmi mobilními apkami.


  • 0

#6396 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2017 - 9:20

Jj, včera se mi to stalo. Pokusil jsem se logovat z terénu (c:geo). Hláška, že se nepodařilo log odeslat. Tak zbylé logy si dávám off line. Doma zjišťuju, že u nezdařeného pokusu mám 2x DNF..... Asi skvrny na slunci.


  • 0

#6397 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2017 - 9:35

Aha, to vysvětluje podivné logy co mi přicházejí na mejl.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#6398 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2017 - 13:27

Mně dnes přišla notifikace na vygenerování PQ nočních keší. Problém je, že tohle PQ jsem naposledy nechával generovat někdy v březnu. Poslední dobou se vážně dějí věci...mezi nebem a webem...


  • 1

#6399 Lilac VIRGIN

Lilac VIRGIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 15:38

U nás to samé - v průměru 12 DNF na 1 FI log a ti o je poslali se ke smazání nemají. Docela vopruz :angry:


  • 0

#6400 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 20:35

Jako owner máš právo mazat duplicitní a jinak zmatečné logy. Stejně tak spoilovací obrázky.


  • 3

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama